Справа № 467/505/20
2/467/176/20
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04.05.2020 року Суддя Арбузинського районного суду Миколаївської області Догарєва І.О., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Управління Держгеокадастру у Миколаївській області Арбузинської районної державної адміністрації Миколаївської області, треті особи: Арбузинська селищна рада Миколаївської області, Новокрасненська сільська рада Арбузинського району Миколаївської області про визнання права власності на земельну частку (пай) із земель запасу державної власності, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 звернувся до Арбузинського районного суду Миколаївської області з позовом до Управління Держгеокадастру у Миколаївській області Арбузинської районної державної адміністрації Миколаївської області, треті особи: Арбузинська селищна рада Миколаївської області, Новокрасненська сільська рада Арбузинського району Миколаївської області про визнання права власності на земельну частку (пай) із земель запасу державної власності. З тексту позовної заяви вбачається, що позивач в якості забезпечення позову, в порядку ч.1 п.3 ст. 152 ЦПК України просить вжити заходи забезпечення позову шляхом накладення арешту на земельну ділянку площею 7,15 га, кадастровий номер 4820382200:06:000:0124, яка розташована на території Новокрасненської сільської ради Арбузинського району Миколаївської області.
У відповідності до вимог ч. 2 ст. 149 ЦПК України , забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.
За змістом ст.151 ЦПК України забезпечення позову - це вжиття судом, у провадженні якого знаходиться справа, заходів щодо охорони матеріально-правових інтересів позивача проти несумлінних дій відповідача. Підставою забезпечення позову є обґрунтоване припущення заявника, що невжиття заходів забезпечення може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду. У заяві про забезпечення позову обов`язково зазначаються: причини, у зв`язку з якими потрібно забезпечити позов, тобто обґрунтування, чому невжиття заходів забезпечення може утруднити або зробити неможливим виконання рішення суду і як саме, вид забезпечення позову, який належить застосовувати, з обґрунтуванням його необхідності, тобто вказівка на спосіб забезпечення позову, який на думку заявника, є найбільш адекватним, інші відомості, потрібні для забезпечення позову.
Відповідно до ч. 1 ст. 151 ЦПК України - заява про забезпечення позову подається в письмовій формі, підписується заявником і повинна містити: найменування суду, до якого подається заява; повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище,ім`я та по батькові-для фізичних осіб) заявника, його місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштові індекси, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб -громадян України, номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, за наявності; предмет позову та обґрунтування необхідності забезпечення позову; захід забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності; ціну позову, про забезпечення якого просить заявник; пропозиції заявника щодо зустрічного забезпечення; інші відомості, потрібні для забезпечення позову.
У відповідності до вимог ст. 151 ЦПК України забезпечення позову допускається на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття заходів забезпечення може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.
Про забезпечення позову або про відмову у забезпеченні позову суд постановляє ухвалу.
За загальним правилом, заявник зобов`язаний довести наявність підстав для забезпечення позову, надавши відповідні докази, що невжиття заходів забезпечення позову може привести до утруднення або навіть неможливості у майбутньому виконати рішення суду.
У заяві про забезпечення позову заявником повинні бути зазначені причини, у зв`язку з якими потрібно забезпечити позов, обґрунтування необхідності такого заходу, інші відомості, потрібні для забезпечення позову.
Як вбачається із матеріалів заяви, заявником в заяві про забезпечення позову взагалі зазначено ціни позову та не підтверджена належними доказами щодо оцінки майна на час подачі позову.
Відповідно до ч.5 ст. 151 ЦПК України до заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку та розмірі.
Статтею 4 Закону України „Про судовий збір" від 08.07.2011 № 3674-VI зі змінами та доповненнями, який набрав чинності 01.01.2020 р. встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до вище вказаного закону, за подання до суду заяви про забезпечення доказів або позову, якщо така заява подана фізичною особою, судовий збір справляється у розмірі 420,40 грн.
У порушення вказаних вимог заявником не надано документу, що підтверджує сплату судового збору у розмірі 420 грн. 40 коп.
Суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст. ст. 175 і 177 цього Кодексу , протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху з наданням позивачу терміну для усунення недоліків до десяти днів з дня вручення ухвали. Отже, позивачу у встановлений судом строк необхідно надати заяву про забезпечення позову, оформлену окремим документом, яка повинна відповідати вимогам ст.ст.149, 151-154 ЦПК України та надати документ, що підтверджує сплату судового збору в розмірі 420 грн. 40 коп або звільнення від сплати судового збору.
Судовий збір необхідно сплатити за наступними реквізитами:Отримувач коштів Арбузинське УК/Арбузинського району/22030101, КБКД 22030101, рахунок UA368999980313121206000014011, Казначейство України (ЕАП), Код ЄДРПОУ 37564671.
Керуючись ст. ст. 149, 151-154, 177 , 185 ЦПК України , суддя, -
УХВАЛИВ:
Заяву позивача ОСОБА_1 про забезпечення позову по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Держгеокадастру у Миколаївській області Арбузинської районної державної адміністрації Миколаївської області, треті особи: Арбузинська селищна рада Миколаївської області, Новокрасненська сільська рада Арбузинського району Миколаївської області про визнання права власності на земельну частку (пай) із земель запасу державної власності залишити без руху, надавши позивачу термін для усунення вказаних в ухвалі недоліків до десяти днів з дня вручення ухвали.
Копію ухвали направити заявнику.
В разі не усунення недоліків заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу.
Ухвала є остаточною і оскарженню не підлягає.
Суддя І.О. Догарєва
Суд | Арбузинський районний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 04.05.2020 |
Оприлюднено | 05.05.2020 |
Номер документу | 89052991 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Арбузинський районний суд Миколаївської області
Догарєва І. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні