ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
04.05.2020Справа № 910/5767/20
Суддя Щербаков С.О., розглянувши
позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Фабрика Агрохімікатів
до 1) Товариства з обмеженою відповідальністю Агромаксі ,
2) Товариства з обмеженою відповідальністю Фанронг-Україна ,
3) Міністерства енергетики та захисту довкілля України
про захист прав інтелектуальної власності
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю Фабрика Агрохімікатів (далі - позивач) звернулося до Господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю Агромаксі (далі - відповідач 1), Товариства з обмеженою відповідальністю Фанронг-Україна (далі - відповідач 2) та Міністерства енергетики та захисту довкілля України (далі - відповідач 3), в якому просить суд:
- заборонити Товариству з обмеженою відповідальністю Агромаксі та Товариству з обмеженою відповідальністю Фанронг-Україна здійснювати використання торгової назви СТОП ЖУК ОFF препарату (інсектициду) СТОП ЖУК ОFF, КС ,Є інсектицид , зареєстрованого в Державному реєстрі пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні за №12845 серія А 07901 від 26.02.2020 року, схожої настільки що її можна сплутати зі знаком для товарів і послуг ЖУК ОFF за свідоцтвом України № НОМЕР_2 від 25.04.2014, а саме: нанесення на етикетку або упаковку товару, застосування у мережі Інтернет, зберігання з метою пропонування для продажу, пропонування для продажу та продаж товарів із застосуванням торгової назви СТОП ЖУК ОFF , схожої настільки що її можна сплутати зі знаком для товарів і послуг ЖУК ОFF за свідоцтвом України № НОМЕР_2 від 25.04.2014;
- зобов`язати Товариство з обмеженою відповідальністю Агромаксі та Товариство з обмеженою відповідальністю Фанронг-Україна вилучити з цивільного обороту товар, створений та реалізований з використанням торгової назви СТОП ЖУК ОFF , схожої настільки шо її можна сплутати зі знаком для товарів і послуг ЖУК ОFF за свідоцтвом України НОМЕР_2 ніж 25.04.2014;
- зобов`язати Міністерство енергетики та захисту довкілля України прийняти рішення про скасування державної реєстрації препарату (інсектициду) з торговою назвою СТОП ЖУК OFF (клотіанідин, 150 г/л + лямбда-цигалотрин, 50 г/л) в Державному реєстрі пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні, за №12845, серія А 07901, від 26.02.2020.
Дослідивши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку, що позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю Фабрика Агрохімікатів підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушенням норм ст.ст. 162, 164 Господарського процесуального кодексу України .
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 162 Господарського кодексу України, у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування. Позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.
Частиною 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що позовна заява повинна містити, зокрема: зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову.
Зокрема, у поданій до суду позовній заяві Товариство з обмеженою відповідальністю Фабрика Агрохімікатів посилається на те, що ОСОБА_1 отримано свідоцтво України № НОМЕР_3 на знак для товарів і послуг "STOP ЖУК" (текстовий) та свідоцтво України № НОМЕР_4 на знак для товарів і послуг "STOP ЖУК" (графічний), однак позивач не наводить жодних доводів стосовно того, яким чином вказані знаки стосуються ТОВ "Агромаксі" та ТОВ "Фанронг-Україна".
Крім того, статтею 164 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують:
1) відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів;
2) сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів). У разі необхідності до позовної заяви додається клопотання про призначення експертизи, витребування доказів тощо. До заяви про визнання акта чи договору недійсним додається також копія (або оригінал) оспорюваного акта чи договору або засвідчений витяг з нього, а у разі відсутності акта чи договору у позивача - клопотання про його витребування. До позовної заяви, підписаної представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача.
Відповідно до ч. 1 ст. 172 Господарського процесуального кодексу України, позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Відповідно до ст. 93 Цивільного кодексу України, місцезнаходженням юридичної особи є фактичне місце ведення діяльності чи розташування офісу, з якого проводиться щоденне керування діяльністю юридичної особи (переважно знаходиться керівництво) та здійснення управління і обліку.
Місцезнаходження юридичної особи визначається на підставі відомостей, внесених до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (стаття 9 Закону України Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань ).
В силу положень ст. 10 зазначеного Закону, якщо документи та відомості, що підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, внесені до нього, такі документи та відомості вважаються достовірними і можуть бути використані у спорі з третьою особою.
Отже, належним доказом надсилання іншій стороні у справі копії позовної заяви та доданих до неї документів може вважатися розрахунковий документ встановленої форми, який підтверджує надання послуг поштового зв`язку (касовий чек, поштова квитанція з описом вкладення тощо) та надіслання позовних матеріалів на юридичну адресу відповідача .
В якості доказу направлення копії позовної заяви з доданими до неї документами Міністерству енергетики та захисту довкілля України (відповідач -3 ) надано, зокрема опис вкладення з відтиском печатки поштового відділення 27.04.2020, з якого вбачається, що позовну заяву з додатками направлено на адресу Міністерства енергетики та захисту довкілля України - 01601, м. Київ, вул. Хрещатик, буд. 30.
Проте, як вбачається із витягу з ЄДРПОУ юридичною адресою Міністерства енергетики та захисту довкілля України є: 03035, м. Київ, вул. Митрополита Василя Липківського, буд. 35.
Таким чином, з наданого заявником опису вкладення вбачається, що копії позовної заяви та додатки надіслано на невірну адресу відповідача-3.
Дана обставина є суттєвою, оскільки нормами ст. 165 Господарського процесуального кодексу України передбачено право відповідача-3 після одержання ухвали про відкриття провадження у справі надіслати суду відзив на позовну заяву, тоді як у даному випадку відповідач позбавляється можливості підготувати обґрунтовані заперечення на позовну заяву, з урахуванням усіх обставин, на які посилається позивач та поданих ним доказів.
Таким чином, Товариству з обмеженою відповідальністю Фабрика Агрохімікатів на підтвердження обставин на яких ґрунтуються позовні вимоги необхідно надати суду письмові пояснення в яких вказати, яким чином свідоцтво України № НОМЕР_3 на знак для товарів і послуг "STOP ЖУК" (текстовий) та свідоцтво України № НОМЕР_4 на знак для товарів і послуг "STOP ЖУК" (графічний), зареєстровані за ОСОБА_1 стосуються ТОВ "Агромаксі" та ТОВ "Фанронг-Україна"; докази надіслання на юридичну адресу Міністерства енергетики та захисту довкілля України (03035, м. Київ, вул. Митрополита Василя Липківського, буд. 35) копії позовної заяви з додатками, з описом вкладення.
Так, відповідно до ч.ч.1-2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
За таких обставин, суд приходить до висновку про залишення позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю Фабрика Агрохімікатів без руху з наданням позивачу строку для усунення вищезазначених недоліків.
Суд звертає увагу заявника на положення ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, відповідно до якої, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
При цьому, суд зазначає, що після усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
Враховуючи наведене та керуючись ч.ч. 1-2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва, -
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Фабрика Агрохімікатів до 1) Товариства з обмеженою відповідальністю Агромаксі , 2) Товариства з обмеженою відповідальністю Фанронг-Україна , 3) Міністерства енергетики та захисту довкілля України про захист прав інтелектуальної власності - залишити без руху.
2. Встановити Товариству з обмеженою відповідальністю Фабрика Агрохімікатів строк протягом п`яти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення недоліків позовної заяви, а саме на підтвердження обставин на яких ґрунтуються позовні вимоги надати суду письмові пояснення в яких вказати, яким чином свідоцтво України № НОМЕР_3 на знак для товарів і послуг "STOP ЖУК" (текстовий) та свідоцтво України № НОМЕР_4 на знак для товарів і послуг "STOP ЖУК" (графічний), зареєстровані за ОСОБА_1 стосуються ТОВ "Агромаксі" та ТОВ "Фанронг-Україна"; надати суду докази надіслання на юридичну адресу Міністерства енергетики та захисту довкілля України (03035, м. Київ, вул. Митрополита Василя Липківського, буд. 35) копії позовної заяви з додатками, з описом вкладення.
3. Попередити Товариство з обмеженою відповідальністю Фабрика Агрохімікатів , що в разі не усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набрала законної сили 04.05.2020 та оскарженню не підлягає.
Суддя Щербаков С.О.
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 04.05.2020 |
Оприлюднено | 07.05.2020 |
Номер документу | 89107845 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Щербаков С.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні