Справа № 2-2758/ 2008 p.
РІШЕННЯ
Іменем України
21 листопада 2008 року Ірпінський міський суд Київської області в
складі:
головуючого - Рудніченко О.М.,
при секретарі - Олексіної О.Г.,
розглянувши у відкритому судовому, засіданні в приміщенні Ірпінського міського суду справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа Ірпінська міська нотаріальна контора, про визнання права власності на спадкове майно, -
встановив:
Позивач звернулась до суду з даним позовом, мотивуючи свої вимоги тим, що 03 жовтня 1999 року помер батько позивача - ОСОБА_3. На день його смерті спадкоємцями першої черги були позивач та відповідач по справі - рідна сестра позивача. Згідно заповіту, посвідченого 27.08.1991 року Івківською сільською радою Старосинявського району Хмельницької області, все своє майно батько залишив позивачу. На момент смерті батька цей заповіт не був змінений чи скасований. Враховуючи це відповідач не подавала заяви про прийняття спадщини і визнає права позивача на все спадкове майно.
Вказує, що позивач прийняла спадщину шляхом вступу в управління та володіння спадщиною, так як 16.06.1995 року вона з батьком, а також з чоловіком та дітьми обміняли належну їм в рівних частках на праві сумісної власності квартиру АДРЕСА_1 на будинок № 79 по вул. Пролетарській в смт. Ворзель. В цьому будинку вони були зареєстровані та постійно проживали разом з батьком, що підтверджується будинковою книгою. Після смерті батька позивач прийняла в управління належну батьку 1/5 частину будинку, сплачувала за неї всі комунальні та інші послуги.
Крім 1/5 частини вищезазначеного будинку, на момент смерті батькові позивача, як колишньому члену колективного сільськогосподарського підприємства (КСП Промінь ), належало право власності частину майна цього підприємства. Разом з тим, оформити свої спадкові права на частину майна, а саме на майновий пай, через нотаріальну контору позивач не може. При житті батько, по незалежним від нього обставинам, не отримав свідоцтва про право власності на майновий пай СТОВ Промінь , оскільки повна інвентаризація цього підприємства була завершена тільки 30.04.2001р.- тобто вже після його смерті. Згідно результатів інвентаризації вартість майнового паю батька позивача в грошовому еквіваленті складає 6242 грн., або 0.2608%.
Позивач просила суд визнати за нею, ОСОБА_1, право власності в порядку спадкування за заповітом, на спадкове майно після смерті ОСОБА_3, а саме право на пайовий фонд майна колективного сільськогосподарського підприємства КСП Промінь , реорганізованого в СТОВ Промінь , що знаходиться в с. Івки, Старосинявського району Хмельницької області, у розмірі 0.2608%.
В судове засідання позивач не з'явилась, направила до суду заяву з проханням розглядати справу у її відсутність.
Відповідач в судове засідання не з'явилась, направила до суду заяву, в якій позов визнала та не заперечувала проти його задоволення.
Представник третьої особи в судове засідання не з'явився, направив до суду заяву з проханням розглянути справу у відсутність представника третьої особи.
Суд, дослідивши письмові докази по справі, вважає позов таким, що підлягає до задоволення в повному обсязі.
Відповідно до ч. 1 ст.549 ЦК України в ред. 1963 року визнається, що спадкоємець прийняв спадщину, якщо він фактично вступив в управління або володіння спадковим майном; якщо він подав державній нотаріальній конторі за місцем відкриття спадщини заяву про прийняття спадщини.
Так, у судовому засіданні встановлено, що 03 жовтня 1999 року помер батько позивача - ОСОБА_3. На день його смерті спадкоємцями першої черги були позивач та відповідач по справі - рідна сестра позивача. Згідно заповіту, посвідченого 27.08.1991 року Івківською сільською радою Старосинявського району Хмельницької області(а.с.5), все своє майно батько залишив позивачу. На момент смерті батька цей заповіт не був змінений чи скасований. Враховуючи це відповідач не подавала заяви про прийняття спадщини і визнає права позивача на все спадкове майно.
Позивач прийняла спадщину шляхом вступу в управління та володіння спадщиною, так як 16.06.1995 року вона з батьком, а також з чоловіком та дітьми обміняли належну їм в рівних частках на праві сумісної власності квартиру АДРЕСА_1 на будинок № 79 по вул. Пролетарській в смт. Ворзель (а:с.9) В цьому будинку вони були зареєстровані та постійно проживали разом з батьком, що підтверджується будинковою книгою (а.с.11). Після смерті батька позивач прийняла в управління належну батьку 1/5 частину будинку, сплачувала за неї всі комунальні та інші послуги. Крім 1/5 частини вищезазначеного будинку, на момент смерті батькові позивача, як колишньому члену колективного сільськогосподарського підприємства (КСП Промінь ), належало право власності частину майна цього підприємства (а.с.10). Разом з тим, оформити свої спадкові права на частину майна, а саме на майновий пай, через нотаріальну контору позивач не може. При житті батько, по незалежним від нього обставинам, не отримав свідоцтва про право власності на майновий пай СТОВ Промінь , оскільки , повна інвентаризація цього підприємства була завершена тільки 30.04.2001р.- тобто вже після його смерті. Згідно результатів інвентаризації вартість майнового паю батька позивача в грошовому еквіваленті складає 6242 грн., або 0.2608%.
Дані обставини у судовому засіданні були підтверджені матеріалами справи.
Виходячи з вищевикладеного, суд прийшов до висновку, що позов знайшов свого підтвердження у судовому засіданні і підлягає до задоволення в повному обсязі.
На підставі ст.ст.524-527, 529, 548, 549, 564 ЦК України, керуючись ст.ст.15, 47, 57, 212-215, 218 ЦПК України, суд, -
вирішив:
Позов задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1, право власності в порядку спадкування за завітом, на спадкове майно після смерті батька ОСОБА_3, а саме право на пайовий фонд майна колективного сільськогосподарського підприємства КСП Промінь , реорганізованого в СТОВ Промінь , що знаходиться в с.Івки, Старосинявського району Хмельницької області, у розмірі 0.2608%.
Копію рішення направити сторонам.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суд | Ірпінський міський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 21.11.2008 |
Оприлюднено | 14.05.2010 |
Номер документу | 8918101 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Ірпінський міський суд Київської області
Рудніченко О.М.
Цивільне
Джанкойський міськрайонний суд Автономної Республіки Крим
Д'яченко В.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні