ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
15 травня 2020 р. м. ХерсонСправа № 540/1219/20
Суддя Херсонського окружного адміністративного суду Бездрабко О.І., перевіривши виконання вимог статей 160-161 КАС України за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Строй-Сити" до Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області про визнання дій протиправними,
встановив :
Товариство з обмеженою відповідальністю "Строй-Сити" звернулося з позовною заявою до Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області, в якій просить визнати протиправними дії Відділу у Голопристанському районі Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області щодо незастосування у витязі з технічної документації про нормативно-грошову оцінку земельної ділянки площею 3100 кв.м, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 м АДРЕСА_2 , кадастровий номер 6522310100:01:002:0922 від 25.02.2019 р. № 1731/200-19 локальних коефіцієнтів на місцезнаходження земельної ділянки у межах економіко-планувальної зони, зокрема, інженерно-інфраструктурні фактори: не забезпечена централізованим водопостачанням - 0,90, не забезпечена централізованим теплопостачанням - 0,90, не забезпечена централізованим газопостачанням - 0,90; санітарно-гігієнічні фактори: місцезнаходження земельної ділянки у зоні припустимого рівня шуму від залізниці, автодоріг, електропідстанцій та аеродромів - 0,90.
Положеннями ч.1 ст.171 КАС України передбачено, що суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; 5) позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Дослідивши позовну заяву та додані до неї документи, суддя приходить до висновку, що вона не відповідає вимогам ст.ст.160, 161 КАС України.
Частиною 1 статті 5 КАС України визначено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси.
Позивач - особа, на захист прав, свобод та інтересів якої подано позов до адміністративного суду, а також суб`єкт владних повноважень, на виконання повноважень якого подано позов до адміністративного суду (п.8 ч.1 ст.4 КАС України).
Згідно з ч.1 ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Суддя зауважує, що адміністративне судочинство спрямоване на захист саме порушених прав осіб у сфері публічно-правових відносин; вирішуючи спір суд повинен встановити, що у зв`язку з прийнятим рішенням, вчиненням дії чи допущенням бездіяльності суб`єктом владних повноважень порушуються права, свободи чи інтереси особи у сфері публічно-правових відносин; при цьому, обставини дійсного (фактичного) порушення відповідачем прав, свобод чи інтересів має довести належними та допустимими доказами саме позивач.
Зі змісту позовної заяви неможливо встановити, які саме права позивача порушено оскаржуваними діями.
Положеннями п.11 ч.5 ст.160 КАС України передбачено, що в позовній заяві зазначається власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Проте, в порушення вимог КАС України позивачем не надано вказаного підтвердження.
Згідно з ч.1 ст.122 КАС України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів (абз.1 ч.2 ст.122 КАС України).
З наданого до суду Витягу із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки вбачається, що його сформованого 25.02.2019 р. Тобто, днем з якого починає обраховуватись строк для звернення до Херсонського окружного адміністративного суду є 25.02.2019 р., а відтак шестимісячний строк для звернення з позовною заявою станом на 12.05.2020 р. (дата передання позовної заяви на пошту) позивачем пропущено.
Положеннями ч.6 ст.161 КАС України визначено, що у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов`язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.
Відповідно до ч.1 ст.123 КАС України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
Таким чином, в порушення вказаних вимог КАС України ТОВ "Строй Сити" не надано до суду заяву про поновлення строку звернення та докази поважності причин його пропуску.
За змістом ч.3 ст.161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначено Законом України "Про судовий збір" від 08.07.2011 р. № 3674-VI (далі - Закон № 3674).
Згідно ст.1 Закону № 3674 судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.
Статтею 4 Закону № 3674 встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до ст.7 Закону України "Про Державний бюджет на 2020 рік" прожитковий мінімум на одну працездатну особу з 1 січня 2020 року становить 2102 грн.
Пунктом 3 частини 2 статті 4 Закону № 3674 визначено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано юридичною особою, справляється судовий збір - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
ТОВ "Строй Сити" заявлено позовну вимогу немайнового характеру, судовий збір за яку складає 2102 грн.
Однак, жодних доказів на підтвердження сплати вказаної суми судового збору до суду не надано.
Зважаючи на викладене та відповідно до ч.1 ст.169 КАС України підлягає залишенню без руху із встановленням позивачу строку для усунення її недоліків, а саме позивачу необхідно надати до суду:
- уточнену позовну, в якій вказати які саме права ТОВ "Строй Сити" порушено оскаржуваними діями та відомості згідно з п.11 ч.5 ст.160 КАС України;
- заяву (клопотання) про поновлення строку звернення до суду та належним чином засвідчені докази поважності причин його пропуску;
- платіжний документ про сплату судового збору в розмірі 2102 грн.
Керуючись ч.1 ст.169 КАС України, суддя -
ухвалив :
Залишити позовну заяву без руху.
Позивачу усунути недоліки позовної заяви протягом десяти днів з дня закінчення дії карантину, пов`язаного із запобіганням поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19).
Після усунення недоліків позовної заяви документи до суду направляти із вказівкою на номер справи 540/1219/20 та зазначенням прізвища судді, який прийняв ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
У разі невиконання цієї ухвали, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу.
Ухвала окремо не оскаржується.
Суддя О.І. Бездрабко
Суд | Херсонський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 15.05.2020 |
Оприлюднено | 18.05.2020 |
Номер документу | 89249583 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Херсонський окружний адміністративний суд
Бездрабко О.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні