ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про зупинення провадження у справі
27 травня 2020 р. м. ХерсонСправа № 540/827/20
Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Дубровної В.А., розглянувши у порядку письмового провадження питання про зупинення провадження в адміністративній справі за позовом Приватного акціонерного товариства "ХЕРСОНСЬКИЙ КОМБІНАТ ХЛІБОПРОДУКТІВ" до Державної екологічної інспекції Кримсько-Чорноморського округу про визнання дій протиправними та скасування п. 2 припису від 11.03.2020 р. № 09,
встановив:
30 березня 2020 року Приватне акціонерне товариство "Херсонський комбінат хлібопродуктів" (надалі - позивач, ПрАТ ""Херсонський КХП") звернулося до суду з позовом до Державної екологічної інспекції Кримсько-Чорноморського округу (надалі - відповідач), у якому просить:
- визнати дії Державної екологічної інспекції Кримсько-Чорноморського округу щодо відбору проб вод, зберігання та поводження з пробами - протиправними;
- визнати протиправним та скасувати п. 2 припису, виданого Державною екологічною інспекцію Кримсько-Чорноморського округу від 11.03.2020 року №09.
Ухвалою суду від 03.04.2020 р. відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) відповідно до вимог статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України).
Письмове провадження - розгляд і вирішення адміністративної справи або окремого процесуального питання в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанції без повідомлення та (або) виклику учасників справи та проведення судового засідання на підставі матеріалів справи у випадках, встановлених цим Кодексом.(п. 10 ч. 1 ст. 4 КАС України)
Як вбачається зі змісту позовної заяви, позивачем пред`явлено вимоги до Державної екологічної інспекції Кримсько-Чорноморського округу, яка є відповідачем у даній справі.
Згідно з приписами ч. 3 ст. 78 КАС України обставини, визнані судом загальновідомими, не потребують доказування.
Постановою Кабінету Міністрів України від 29.01.2020 року № 39 "Про ліквідацію територіального та міжрегіонального територіального органу Державної екологічної інспекції" ліквідовано як юридичну особу публічного права Державну екологічну інспекцію Кримсько-Чорноморського округу.
Крім того, установлено, що Державна екологічна інспекція Кримсько-Чорноморського округу продовжує виконувати свої повноваження до передачі таких повноважень відповідним територіальним органам Державної екологічної інспекції.
11.02.2020 року до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань внесено рішення засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ним органу щодо припинення Державної екологічної інспекції Кримсько-Чорноморського округу в результаті ліквідації, що підтверджується витягом з вказаного реєстру від 27.05.2020 р. № 1006683547.
З огляду на викладене суд приходить до висновку, що на момент вирішення даної справи Державна екологічна інспекція Кримсько-Чорноморського округу перебуває у стані припинення внаслідок її ліквідації, проте у суду відсутні відомості щодо передачі її повноважень відповідному територіальному органу Державної екологічної інспекції.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 236 КАС України суд зупиняє провадження у справі в разі, зокрема, ліквідації суб`єкта владних повноважень, іншого органу, а також злиття, приєднання, поділу, перетворення юридичної особи, які були стороною у справі, якщо спірні правовідносини допускають правонаступництво, - до встановлення правонаступника.
З огляду на викладене суд приходить до висновку про наявність підстав для зупинення провадження у даній справі до встановлення правонаступника екологічної інспекції Кримсько-Чорноморського округу.
Разом з тим, з метою недопущення затягування розгляду справи суд вважає за необхідне зобов`язати Державну екологічну інспекцію Кримсько-Чорноморського округу у найкоротші строки після визначення її правонаступника надати відповідну інформацію до суду, з посиланням на належні докази.
Відповідно до ч. 4 ст. 236 КАС України про зупинення провадження у справі суд постановляє ухвалу. Ухвала суду про зупинення провадження у справі може бути оскаржена.
При цьому, суд приймає до уваги положення постанови КМ України від 20.05.2020 року № 392 "Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів", якою установлено з 22 травня 2020 р. до 22 червня 2020 р. із урахуванням епідемічної ситуації в регіоні карантин, продовживши на всій території України дію карантину, встановленого постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211 "Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2".
Крім того, Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) від 30.03.2020 № 540-IX, який набрав чинності 02.04.2020 р., розділ VI "Прикінцеві положення" КАС України доповнено пунктом 3 яким визначено, що під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), строки, визначені статтями 47, 79, 80, 114, 122, 162, 163, 164, 165, 169, 177, 193, 261, 295, 304, 309, 329, 338, 342, 363 цього Кодексу, а також інші процесуальні строки, зокрема щодо розгляду адміністративної справи, апеляційного оскарження тощо продовжуються на строк дії такого карантину. Строк, який встановлює суд у своєму рішенні, не може бути меншим, ніж строк дії карантину, пов`язаного із запобіганням поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19).
Отже, під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) процесуальні строки, встановлені КАС України, продовжуються на строк дії такого карантину.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 236, 243, 248 КАС України, суд -
ухвалив :
Зупинити провадження у адміністративній справі за позовом Приватного акціонерного товариства "ХЕРСОНСЬКИЙ КОМБІНАТ ХЛІБОПРОДУКТІВ" до Державної екологічної інспекції Кримсько-Чорноморського округу про визнання дій протиправними та скасування п. 2 припису від 11.03.2020 р. № 09 до встановлення правонаступника Державної екологічної інспекції Кримсько-Чорноморського округу.
Зобов`язати Державну екологічну інспекцію Кримсько-Чорноморського округу у найкоротші строки після визначення її правонаступника надати відповідну інформацію до суду, з посиланням на належні докази.
Копію ухвали направити учасникам справи.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до П`ятого апеляційного адміністративного суду в 15-денний строк з дня складання повного судового рішення, але не пізніше 15-денного строку з дня закінчення карантину. При цьому, відповідно до п.п. 15.5 п. 15 розділу VII "Перехідні положення" КАС України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно - телекомукаційної системи апеляційні скарги подаються через суд першої інстанції, який ухвалив відповідне рішення.
Ухвала набирає законної сили негайно з моменту її підписання суддею.
Суддя В.А. Дубровна
Суд | Херсонський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 27.05.2020 |
Оприлюднено | 28.05.2020 |
Номер документу | 89457279 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Херсонський окружний адміністративний суд
Дубровна В.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні