Ухвала
від 01.06.2020 по справі 308/449/20
УЖГОРОДСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 308/449/20

1-кс/308/276/20

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

01 червня 2020 року м. Ужгород

Слідчий суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області ОСОБА_1 , за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні, в залі суду в м. Ужгороді клопотання слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Закарпатській області ОСОБА_3 , погодженого прокурором прокуратури Закарпатської області ОСОБА_4 , про накладення арешту,-

ВСТАНОВИВ:

Слідчою групоювідділу розслідуванняособливо тяжкихзлочинів слідчогоуправління ГУНПв Закарпатськійобласті здійснюєтьсядосудове розслідуваннякримінального правопорушення,передбаченого ч.4 ст.190 КК України, відомості про які внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 24.12.2019 за №12019070000000365.

З клопотання слідує, що підставою для початку досудового розслідування та внесення відповідних відомостей до ЄРДР стала заява про злочин від ОСОБА_5 про те, що група мешканців с.Білки Іршавського району, шляхом укладення фіктивних угод та підроблення документів незаконно заволоділи майном Білківського споживчого товариства.

Слідча вказує, що в ході здійснення досудового розслідування встановлено, що в період 2015-2017років невстановлені особи з числа членів та керівників Білківського СТ шляхом прийняття ряду незаконних рішень органів управління Білківського споживчого товариства з метою заволодіння нерухомим майном вказаного товариства, а саме: приміщення забійного пункту, що за адресою Іршавський район, с. Білки, вул. Ороса П., 68; приміщення кафе « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що за адресою Іршавський район, с. Білки, вул. Центральна, 7; приміщення кафе « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що за адресою Іршавський район, с. Білки, вул. Центральна, 6; приміщення кафе « ІНФОРМАЦІЯ_3 », що за адресою Іршавський район, с. Білки, вул. Фірцака-Кротона, 27; приміщення магазину « ІНФОРМАЦІЯ_4 », що за адресою АДРЕСА_1 ; приміщення магазину « ІНФОРМАЦІЯ_5 », що за адресою АДРЕСА_2 передають вказане нерухоме майно власником якого є Білківське споживче товариства як внесок до статутного капіталу новостворених господарських товариств, а саме: ТзОВ «Вікторія-ІК», ТзОВ «Господар-ІК», ТзОВ «Зірка-ІР», ТзОВ «Марина-ІК», ТзОВ «Віка-ІК», що в подальшому призвело до незаконного відчуження об`єктів нерухомого майна Білківського споживчого товариства та спричинило окремим членам Білківського СТ матеріальної шкоди в особливо великих розмірах.

Із заяви ОСОБА_5 вбачається, що державний реєстратор Іршавського районного управління юстиції ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_6 всупереч вимогам п.4 ст.6, п.2. п.3. ст. 25 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» умисно, в інтересах третіх осіб, не здійснила реєстрацію судового рішення №51604966 від 29.09.2015 року, а саме: ухвали Іршавського районого суду Закарпатської області в цивільній справі за №301\1982\15-ц. Вказаним судовим рішенням було ухвалено заборону реєстраційній службі Іршавського районного управління юстиції в Закарпатській області вчиняти будь-які реєстраційні дії щодо Білківського споживчого товариства, яке знаходиться за адресою: 90132, с. Білки, вул. Центральна,6, Іршавського району, Закарпатської області, ідентифікаційний код юридичної особи-01778871.

Всупереч ухвалі Іршавського районного суду, державний реєстратор реєструє ряд юридичних фірм, а саме:

- ТзОВ «Вікторія-ІК», код ЄДРПОУ 40282428, юридична адреса 90134, Закарпатська обл., Іршавський район, село Імстичево, вул. Центральна,будинок 56, дата запису в Єдиному державному реєстрі пр проведення державної реєстрації юридичної особи - 17.02.2016 року;

-ТзОВ «Господар-ІК», код ЄДРПОУ 40200209, юридична адреса 90134, Закарпатська обл., Іршавський район, село Білки, вул. Центральна, будинок 64, дата запису в Єдиному державному реєстрі про проведення державної реєстрації юридичної особи 24.12.2015 року;

- ТзОВ «Зірка-ІР», код ЄДРПОУ 40189201, юридична адреса 90132, Закарпатська обл., Іршавський район, село Білки, вул. Центральна, будинок 6, дата запису в Єдиному державному реєстрі про проведення державної реєстрації юридичної особи 22.12.2015 року;

- ТзОВ «Марина-ІК», код ЄДРПОУ 40392658, юридична адреса 90134, Закарпатська обл., Іршавський район, село Імстичово, вул. Центральна, будинок 56, дата запису в Єдиному державному реєстрі про проведення державної реєстрації юридичної особи 04.04.2016 року;

- ТзОВ «Віка-ІК», код ЄДРПОУ 40392369, юридична адреса 90132, Закарпатська обл., Іршавський район, село Білки, вул. П.Ороса, будинок 68, дата запису в Єдиному державному реєстрі про проведення державної реєстрації юридичної особи - 04.04.2016 року.

В ході реєстрації вказаних товариств державний реєстратор вносить до статутного фонду об`єкти нерухомого майна Білківського СТ без погодження із членами даного товариства, що в подальшому призвело до незаконного відчуження об`єктів нерухомого майна Білківського споживчого товариства.

Таким чином, реєстрація вказаних товариств державним реєстратором Іршавського районного управління юстиції ОСОБА_6 є неправомірною та суперечить рішенню Іршавського районного суду.

Згідно відомостейз інформаційноїдовідки зДержавного реєструречових правна нерухомемайно таРеєстру праввласності нанерухоме майно,Державного реєструІпотек,Єдиного реєструзаборон відчуженняоб`єктів нерухомогомайна щодооб`єкта нерухомогомайна,встановлено,що магазин, об`єкт нежитлової нерухомості загальною площею 312,6 кв.м., який розташований за адресою: Закарпатська область, Іршавський район, с. Імстичово, вул. Центральна, 56 було переданодо статутногокапіталу ТзОВ«МАРИНА-ІК».У подальшомуТзОВ «МАРИНА-ІК»продало магазин,що заадресою: Іршавський район, с. Імстичово, вул. Центральна, 56 за договором №1740 від 01.12.2017 гр. ОСОБА_7 та за договором №1658 від 20.11.2017 гр. ОСОБА_8 .

При цьому, згідно інформації, отриманої на підставі безкоштовного запиту з офіційного інтернет-сайту Міністерства юстиції України, за посиланням ІНФОРМАЦІЯ_7 , вищевказане товариство, а саме ТзОВ «МАРИНА-ІК», код ЄДРПОУ 40392658, створено 04 квітня 2016 року.

Клопотання мотивоване тим, що у органу досудового розслідування існують достатні підстави вважати, що магазин, об`єкт нежитлової нерухомості загальною площею 312,6 кв.м., який розташований за адресою: АДРЕСА_2 було незаконно відчужено, а ТзОВ «МАРИНА-ІК», створено виключно для незаконного відчуження такого майна.

Згідно інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, магазин, об`єкт нежитлової нерухомості загальною площею 312,6 кв.м., який розташований за адресою: АДРЕСА_2 , реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 954005221219, зареєстрований за ОСОБА_7 , розмір частки якої 1\3 та ОСОБА_9 розмір часки якої 2\3.

З метою забезпечення збереження речових доказів та можливої спеціальної конфіскації майна на даний об`єкт нерухомого майна, слідча просить накласти арешт, шляхом заборони відчуження та розпорядження, на наступний об`єкт нерухомого майна, а саме: магазин, об`єкт нежитлової нерухомості загальною площею 312,6 кв.м., який розташований за адресою: АДРЕСА_2 , реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 954005221219.

Слідча на розгляд даного клопотання не з`явилася. Однак, надала суду заяву, в якій просить розгляд даного подання провести за її відсутності.

Інші учасники судового провадження повідомлялись належним чином, клопотань про відкладення не надходила, їх неявка не перешкоджає розгляду клопотання.

Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до наступного висновку.

Згідно п.7 ч.2ст.131 КПК Україниарешт майна є одним із заходів забезпечення кримінального провадження.

Відповідно до ч. 5ст. 132 КПК Українипід час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді докази обставин, на які вони посилаються.

В частині 1статті 170 КПК Українивизначено, що арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.

Відповідно до ч.2 цієї ж статті арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

За змістом ч.3ст. 170 КПК України, у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним устатті 98 цього Кодексу.

Згідно ч.1ст.98 КПК України речовимидоказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Згідно ч.10ст.170 КПК Україниарешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна. Не може бути арештовано майно, якщо воно перебуває у власності добросовісного набувача, крім арешту майна з метою забезпечення збереження речових доказів.

Частиною 11статті 170 КПК Українивизначено, що заборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у разі, коли існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна.

Слідчий суддя, суд відмовляють у задоволенні клопотання про арешт майна, якщо особа, що його подала, не доведе необхідність такого арешту, а також наявність ризиків, передбачених абзацом другим частини першоїстатті 170 цього Кодексу.

Як вбачається з матеріалів клопотання, ГУНП в Закарпатській області здійснюється досудове розслідування кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 190 КК України, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 24.12.2019 року за №12019070000000365.

14 січня 2020 року постановою слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Закарпатській області, магазин, об`єкт нежитлової нерухомості загальною площею 312,6 кв.м., який розташований за адресою: АДРЕСА_2 , реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 954005221219, визнано речовим доказом у кримінальному провадженні № 12019070000000365, відомості щодо якого внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 24.12.2019 року.

В обґрунтування поданого клопотання, слідча зазначає, що з метою запобігання можливості перетворення чи відчуження нерухомого майна, необхідно накласти арешт на вказані приміщення комерційного призначення.

Таким чином слідчим доведено, що магазин, об`єкт нежитлової нерухомості загальною площею 312,6 кв.м., який розташований за адресою: АДРЕСА_2 , реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 954005221219, має значення речового доказу у кримінальному проваджені №12019070000000365 та відповідають критеріям, зазначеним уст.98КПК України, оскільки являлось об`єктом вчиненого злочину.

Також слідчим, на виконання вимог ч.1ст.173 КПК України, доведено слідчому судді необхідність такого арешту майна з метою збереження речового доказу, а також наявність ризиків, передбачених ч.1ст.170 КПК України.

Крім того,застосування будь-якого заходу забезпечення кримінального провадження, зокрема арешт майна, є втручанням у права і свободи особи, проте таке втручання можливе якщо потреби досудового розслідування виправдовують такий ступень втручання, що у цьому випадку і мало місце.

З урахуванням викладеного, слідчий суддя враховує можливість використання вказаного у клопотанні нерухомого майна, як доказу у даному кримінальному провадженні, наслідки арешту майна, розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження та приходить до висновку про наявність правових підстав до арешту майна, а тому клопотання слід задовольнити.

Керуючись ст.ст. 170, 171-173, 309 КПК України, слідчий суддя, -

П О С Т А Н О В И В:

Клопотання задовольнити.

Накласти арешт на об`єкти нерухомогомайна,а саме:магазин,об`єкт нежитловоїнерухомості загальноюплощею 312,6кв.м.,який розташованийза адресою: АДРЕСА_2 ,реєстраційний номероб`єкта нерухомогомайна 954005221219, шляхом заборони відчуження та розпорядження будь - яким чином вказаним майном.

Апеляційну скаргу на ухвалу суду першої інстанції можна подати протягом п`яти днів з дня її проголошення (особою, яка не була присутньою на оголошенні протягом п`яти днів з дня отримання її копії).

Слідчий суддя Ужгородського

міськрайонного суду: ОСОБА_1

СудУжгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Дата ухвалення рішення01.06.2020
Оприлюднено07.06.2024
Номер документу89657660
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —308/449/20

Ухвала від 03.11.2022

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Лемак О. В.

Ухвала від 25.05.2022

Кримінальне

Закарпатський апеляційний суд

Стан І. В.

Ухвала від 18.04.2022

Кримінальне

Закарпатський апеляційний суд

Стан І. В.

Ухвала від 11.02.2021

Кримінальне

Закарпатський апеляційний суд

Стан І. В.

Ухвала від 04.05.2020

Кримінальне

Закарпатський апеляційний суд

Стан І. В.

Ухвала від 14.05.2020

Кримінальне

Закарпатський апеляційний суд

Стан І. В.

Ухвала від 01.06.2020

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Лемак О. В.

Ухвала від 01.06.2020

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Лемак О. В.

Ухвала від 08.04.2020

Кримінальне

Закарпатський апеляційний суд

Стан І. В.

Ухвала від 06.03.2020

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Сарай А. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні