Ухвала
від 11.06.2020 по справі 515/681/20
АРЦИЗЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 515/681/20

Провадження № 1-кс/492/237/20

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 червня 2020 року м. Арциз

Слідчий суддя Арцизького районного суду Одеської області ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Арциз Одеської області клопотання слідчого СВ Татарбунарського ВП Арцизького ВП ГУНП в Одеській області ОСОБА_3 , погоджене з прокурором Білгород-Дністровської місцевої прокуратури ОСОБА_4 про арешт майна, -

ВСТАНОВИВ:

Як вбачається з клопотання, 02.06.2020 року Білгород-Дністровською місцевою прокуратурою Одеської області встановлено факт викрадання майна із закритої території в м. Татарбунари Одеської області.

02.06.2020 року Білгород-Дністровською місцевою прокуратурою Одеської області відомості за вказаним фактом внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12020161240000120 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 185 КК України.

В ході досудового розслідування встановлено, що за допомогою спеціальної техніки здійснювалось руйнування об`єктів будівництва на території, розташованої за адресою: АДРЕСА_1 та викрадання будівельних матеріалів за допомогою транспортних засобів.

Також встановлено, що на території, розташованої за адресою: АДРЕСА_1 , також здійснювалось руйнування об`єктів будівництва та викрадення будівельних матеріалів за допомогою транспортних засобів.

02.06.2020 року в ході огляду території розташованої за адресою: АДРЕСА_1 було виявлено та тимчасово вилучено трактор марки Т-40, зеленого кольору з встановленим в ньому двигуном № НОМЕР_1 з тракторним двовісним причепом сірого кольору (ідентифікаційні ознаки відсутні), а також трактор марки ЮМЗ-6АЛ № НОМЕР_2 , 1981 року випуску жовто-зеленого кольору. Вказані транспортні засоби знаходяться в фактичному користуванні та розпорядженні мешканця АДРЕСА_2 - ОСОБА_5 .

02.06.2020 року в ході огляду території розташованої за адресою: АДРЕСА_1 було виявлено та тимчасово вилучено автомобіль марки «КАМАЗ 55102» зеленого кольору, державний реєстраційний номер НОМЕР_3 , який належить СФГ «Світоч» ЄДРПОУ 31277902, причіп самоскид марки ГКБ 8551, державний реєстраційний номер НОМЕР_4 , який належить СФГ «Світоч» ЄДРПОУ 31277902 (голова СФТ «Світоч» ОСОБА_6 ), загальний вантажний автокран до 10Т-С марки ЗИЛ 133ГЯ, державний реєстраційний номер НОМЕР_5 , який належить ОСОБА_7 , мешканцю АДРЕСА_3 , проте фактично знаходиться в користуванні та розпорядженні ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_4 . На момент вилучення автомобіля марки «КАМАЗ 55102» зеленого кольору, державний реєстраційний номер НОМЕР_3 та причепу самоскиду марки ГКБ 8551, державний реєстраційний номер НОМЕР_4 , в них було завантажено викрадений камінь ракушняк близько 14 куб.м.

02.06.2020 року в ході проведення огляду території за адресою: м. Татарбунари, вул. Князєва, 88 було виявлено та вилучено: трактор марки Т-40, зеленого кольору з встановленим в ньому двигуном № НОМЕР_1 з тракторним двовісним причепом сірого кольору (ідентифікаційні ознаки відсутні); трактор марки ЮМЗ-6АЛ № 168518, 1981 року випуску жовто-зеленого кольору; автомобіль марки «КАМАЗ 55102», державний реєстраційний номер НОМЕР_3 , зеленого кольору, та причеп-самоскид марки ГКБ 8551;,державний реєстраційний номер НОМЕР_4 ; загальний вантажний автокран до 10Т-С марки ЗИЛ 133ГЯ, державний реєстраційний номер НОМЕР_5 .

Постановою слідчого від 02.06.2020 року вказані транспортні засоби визнані речовими доказами у кримінальному провадженні.

Слідчий у клопотанні просить накласти арешт на вищезазначені транспортні засоби, з метою збереження речових доказів, запобігання можливості їх приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження, а також з метою необхідності проведення відповідних судових експертиз.

Прокурор та слідчий в судове засідання не з`явились.

В силу ч. 4 ст. 107 та ст. 108 КПК України фіксація судового засідання за допомогою технічних засобів не проводиться, а ведеться журнал судового засідання.

Слідчий суддя, розглянувши клопотання про арешт майна та надані матеріали досудового розслідування, вважає, що клопотання не підлягає задоволенню, з наступних підстав.

Статтею 131 КПК Українивизначено, що заходи забезпечення кримінального провадження, до яких відноситься арешт майна, застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

Відповідно до ч. 1ст. 170 КПК України,арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.

Положення даної норми КПК України узгоджуються зі ст. 1 Першого протоколу Конвенції про захист прав та основоположних свобод, відповідно до якої будь-яке обмеження права власності повинно здійснюватися відповідно до закону і за наявності обґрунтованої необхідності.

Відповідно до ч. 2 ст. 173 КПК Українипри вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя повинен враховувати: 1) правову підставу для арешту майна; 2) можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої статті 170 цього Кодексу); 3) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення або суспільно - небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність (якщо арешт майна накладається у випадках, передбачених пунктами 3, 4 частини другої статті 170 цього Кодексу); 3-1) можливість спеціальної конфіскації майна (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 2 частини другої статті 170 цього Кодексу); 4) розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 4 частини другої статті 170 цього Кодексу); 5) розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; 6) наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.

Отже, наданими доказами не підтверджується наявність для застосування заходів забезпечення кримінального провадження підстав, передбачених ст. 132 КПК України, а також, що транспортні засоби, які були тимчасово вилучені під час проведення огляду місця події, відповідають у даному кримінальному провадженні критеріям, визначеним у ст. 98 КПК України.

В силуст. 41 Конституції України, ст. 1 протоколу № 1 доКонвенції про захист прав людини і основоположних свободкожна фізична та юридична особа має право володіти своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений свого майна інакше, ніж на користь суспільства і на умовах, передбачених Законом або загальними принципами міжнародного права.

Крім того, відповідно до практики Європейського суду, для того, щоб втручання в право власності вважалося допустимим, воно повинно служити не лише законній меті в інтересах суспільства, а повинна бути розумна співмірність між використовуваними інструментами і тією метою, на котру спрямований будь-який захід, що позбавляє особу власності.

Відповідно до п. 2 ч. 3ст. 132 КПК України застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи.

Слідчим суддею встановлено, що 02.06.2020 року Білгород-Дністровською місцевою прокуратурою Одеської області внесені відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12020161240000120 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 185 КК України.

Проте, жодним іншим доказом не доведено, що викрадення за фактом якого здійснюється кримінальне провадження, мало місце, оскільки жодна з опитаних у кримінальному провадженні осіб не вказала на здобуття майна шляхом його викрадення або взагалі на викрадення чужого майна.

В зв`язку з цим, вважаю, що існування обґрунтованої підозри у вчиненні будь-якими особами кримінального правопорушення, пов`язаного з використанням тимчасово вилученого у вказаному провадженні майна, не доведено, оскільки не встановлено, що діями осіб, які використовували майно зазначене у клопотанні, вчинено кримінальне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 185 КК України, щоб давало підстави стверджувати про розумну підозру у вчиненні кримінального правопорушення або її обґрунтованість, а так і давати підстави для арешту майна, як заходу забезпечення кримінального провадження.

Згідно ч. 1ст. 173 КПК України слідчий суддя, суд відмовляють у задоволенні клопотання про арешт майна, якщо особа, що його подала, не доведе необхідність такого арешту, а також наявність ризиків, передбачених абзацом другим частини першоїстатті 170 цього Кодексу.

Враховуючи вищевикладене, слідчий суддя, вивчивши матеріали, якими слідчий обґрунтовує доводи клопотання, а також витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, дійшов висновку про необхідність відмовити у задоволенні клопотання, у зв`язку з тим, що слідчим не доведено необхідність такого заходу забезпечення кримінального провадження, як арешт майна і що цей захід виправдовує такий ступінь втручання у права і свободи особи, якій належить майно, що є правові підстави для такого арешту, а також можливі наслідки здійснення арешту, а саме обмеження права власності, є розумними і співрозмірними із завданням кримінального провадження.

Згідно п. 3 ч. 1ст. 169 КПК Українитимчасово вилучене майно повертається особі, у якої воно було вилучено, за ухвалою слідчого судді чи суду, у разі відмови у задоволенні клопотання прокурора про арешт майна.

У відповідності до ч. 3ст. 173 КПК Українивідмова у задоволенні або часткове задоволення клопотання про арешт майна тягне за собою негайне повернення особі відповідно всього або частини тимчасово вилученого майна.

Керуючись ст. ст.132,170-173 КПК України, слідчий суддя -

УХВАЛИВ:

У задоволенні клопотання слідчого СВ Татарбунарського ВП Арцизького ВП ГУНП в Одеській області ОСОБА_3 , погоджене з прокурором Білгород-Дністровської місцевої прокуратури ОСОБА_4 про накладення арешту на наступне майно та об`єкти, а саме: трактор марки Т-40, зеленого кольору з встановленим в ньому двигуном № НОМЕР_1 з тракторним двовісним причепом сірого кольору (ідентифікаційні ознаки відсутні), а також трактор марки ЮМЗ-6АЛ № НОМЕР_2 , 1981 року випуску жовто-зеленого кольору, які знаходяться в фактичному користуванні та розпорядженні мешканця АДРЕСА_2 - ОСОБА_5 ; автомобіль марки «КАМАЗ 55102» зеленого кольору, державний реєстраційний номер НОМЕР_3 , який належить СФГ «Світоч» ЄДРПОУ 31277902, причіп самоскид марки ГКБ 8551, державний реєстраційний номер НОМЕР_4 , який належить СФГ «Світоч» ЄДРПОУ 31277902 (голова СФТ «Світоч» ОСОБА_6 , мешканець с. Виноградівка Тарутинського району Одеської області), в які завантажено викрадений камінь ракушняк близько 14 куб.м.; загальний вантажний автокран до 10Т-С марки ЗИЛ 133ГЯ, державний реєстраційний номер НОМЕР_5 , який належить ОСОБА_7 , мешканцю АДРЕСА_3 , проте фактично знаходиться в користуванні та розпорядженні ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_4 - відмовити.

Ухвала може бути оскаржена відповідно до п. 9 ч. 1 ст. 309 КПК України в апеляційному порядку безпосередньо до суду апеляційної інстанції в п`ятиденний строк з дня її оголошення.

Слідчий суддя

Арцизького районного суду ОСОБА_1

СудАрцизький районний суд Одеської області
Дата ухвалення рішення11.06.2020
Оприлюднено07.06.2024
Номер документу89746717
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —515/681/20

Ухвала від 18.08.2020

Кримінальне

Татарбунарський районний суд Одеської області

Тимошенко С. В.

Ухвала від 20.07.2020

Кримінальне

Татарбунарський районний суд Одеської області

Тимошенко С. В.

Ухвала від 13.08.2020

Кримінальне

Татарбунарський районний суд Одеської області

Тимошенко С. В.

Ухвала від 13.08.2020

Кримінальне

Татарбунарський районний суд Одеської області

Тимошенко С. В.

Ухвала від 04.08.2020

Кримінальне

Татарбунарський районний суд Одеської області

Тимошенко С. В.

Ухвала від 20.07.2020

Кримінальне

Татарбунарський районний суд Одеської області

Тимошенко С. В.

Ухвала від 17.07.2020

Кримінальне

Татарбунарський районний суд Одеської області

Тимошенко С. В.

Ухвала від 14.07.2020

Кримінальне

Татарбунарський районний суд Одеської області

Тимошенко С. В.

Ухвала від 14.07.2020

Кримінальне

Татарбунарський районний суд Одеської області

Тимошенко С. В.

Ухвала від 14.07.2020

Кримінальне

Татарбунарський районний суд Одеської області

Тимошенко С. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні