Ухвала
11 червня 2020 року
м. Київ
справа № 713/523/16-ц
провадження № 61-10531св18
Верховний Суд у складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду: Коротенка Є. В. (суддя-доповідач), Бурлакова С. Ю., Зайцева А. Ю.,
учасники справи:
позивач: ОСОБА_1 ,
відповідачі: ОСОБА_2 , Берегометська селищна рада Вижницького району Чернівецької області,
треті особи: відділ Держгеокадастру у Вижницькому районі Чернівецької області, Державне підприємство Чернівецький науково-дослідний та проектний інститут землеустрою ,
розглянув у попередньому судовому засіданні у порядку письмового провадження клопотання ОСОБА_1 про розгляд скарги за її участю у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Берегометської селищної ради Вижницького району Чернівецької області, треті особи: відділ Держгеокадастру у Вижницькому районі, Державне підприємство Чернівецький науково-дослідний та проектний інститут землеустрою про визнання недійсними рішень ради, державного акту про право власності на земельну ділянку, акту погоджувальної комісії та усунення перешкод в користуванні земельною ділянкою , за касаційною скаргою ОСОБА_1 , яка подана представником ОСОБА_3 , на постанову Апеляційного суду Чернівецької області від 19 грудня 2017 року у складі колегії суддів: Половінкіна Н. Ю., Міцнея В. Ф., Одинака О. О.,
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Вижницького районного суду Чернівецької області від 27 вересня 2016 року позов задоволено частково.
Визнано недійсним державний акт на право власності на земельну ділянку серії ЯИ № 247758 від 15 квітня 2010 року, виданий на ім`я ОСОБА_2 на підставі рішення 24 сесії 5 скликання Берегометської селищної ради № 300 від 19 серпня 2009 року, кадастровий номер 7320555300:01:004:0090, загальною площею 0,1414 га, з цільовим призначенням 1.8 - для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, в частині посвідчення права власності на земельну ділянку площею 0,0068 га, яка розташована по АДРЕСА_1 .
Зобов`язано ОСОБА_2 усунути перешкоди в користуванні земельною ділянкою шляхом знесення за власний рахунок бетонної огорожі, що розташована на земельній ділянці по АДРЕСА_1 , кадастровий номер 7320555300:01:004:0023, належній на праві власності ОСОБА_1 .
В задоволені іншої частини позовних вимог відмовлено.
Постановою Апеляційного суду Чернівецької області від 19 грудня 2017 року рішення Вижницького районного суду Чернівецької області від 27 вересня 2016 року в частині визнання державного акту на право власності на земельну ділянку недійсним, зобов`язання ОСОБА_2 усунути перешкоди у користуванні земельною ділянкою шляхом знесення за власний рахунок бетонної огорожі скасовано.
У позові ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Берегометської селищної ради Вижницького району Чернівецької області, треті особи: відділ Держгеокадастру у Вижницькому районі Чернівецької області, ДП Чернівецький науково-дослідний та проектний інститут землеустрою про усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою, визнання державного акту про право власності на земельну ділянку недійсним відмовлено.
В решті рішення суду першої інстанції залишено без змін.
У лютому 2018 року до Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду надійшла касаційна скарга ОСОБА_4 , яка подана представником ОСОБА_3 , на постанову Апеляційного суду Чернівецької області від 19 грудня 2017 року, в якій, посилаючись на неправильне застосування норм матеріального права та порушення норм процесуального права, заявник просить скасувати оскаржене судове рішення та залишити в силі рішення суду першої інстанції.
08 лютого 2020 року набрав чинності Закон України від 15 січня 2020 року № 460-ІХ Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України щодо вдосконалення порядку розгляду судових справ .
Частиною другою розділу II Прикінцевих та перехідних положень Закону України від 15 січня 2020 року № 460-ІХ Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України щодо вдосконалення порядку розгляду судових справ установлено, що касаційні скарги на судові рішення, які подані і розгляд яких не закінчено до набрання чинності цим Законом, розглядаються в порядку, що діяв до набрання чинності цим Законом.
За таких обставин, розгляд касаційної скарги ОСОБА_1 на постанову Апеляційного суду Чернівецької області від 19 грудня 2017 року здійснюється Верховним Судом в порядку та за правилами Цивільного процесуального кодексу України в редакції Закону України від 03 жовтня 2017 року № 2147-VIII , що діяла до 08 лютого 2020 року.
В касаційній скарзі ОСОБА_1 просить суд касаційної інстанції провести розгляд скарги за її участю.
У задоволенні клопотання слід відмовити з огляду на таке.
Відповідно до статті 400 ЦПК України під час розгляду справи в касаційному порядку суд перевіряє в межах касаційної скарги правильність застосування судом першої або апеляційної інстанції норм матеріального чи процесуального права і не може встановлювати або (та) вважати доведеними обставини, що не були встановлені в рішенні чи відкинуті ним, вирішувати питання про достовірність або недостовірність того чи іншого доказу, про перевагу одних доказів над іншими. Суд касаційної інстанції перевіряє законність судових рішень лише в межах позовних вимог, заявлених у суді першої інстанції.
Згідно з частиною першою статті 402 ЦПК України у суді касаційної інстанції скарга розглядається за правилами розгляду справи судом першої інстанції в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи з урахуванням статті 400 цього Кодексу.
Абзац другий частини першої даної статті визначає, що у разі необхідності учасники справи можуть бути викликані для надання пояснень у справі.
Таким чином, питання виклику учасників справи для надання пояснень у справі вирішується Верховним Судом з огляду на встановлену необхідність таких пояснень.
Положення частин п`ятої та шостої статті 279 ЦПК України, якою врегульовано порядок розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження в суді першої інстанції, не застосовуються при касаційному розгляді, оскільки суд касаційної інстанції перевіряє правильність застосування судом першої або апеляційної інстанції норм матеріального чи процесуального права та не вирішує питань доказування у справі і не встановлює обставин справи.
Відповідно до частини тринадцятої статті 7 ЦПК України розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо цим Кодексом не передбачено повідомлення учасників справи.
Оскільки судом касаційної інстанції не приймалось рішення про виклик осіб, які беруть участь у справі, для надання пояснень у справі, і такої необхідності колегія суддів не вбачає, то підстав для розгляду справи за участю ОСОБА_1 немає.
Керуючись статтею 402 ЦПК України, Верховний Суд у складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду
УХВАЛИВ:
У задоволенні клопотання ОСОБА_1 про розгляд скарги за її участю відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання і оскарженню не підлягає.
Судді: Є. В. Коротенко
С. Ю. Бурлаков
А. Ю. Зайцев
Суд | Касаційний цивільний суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 11.06.2020 |
Оприлюднено | 14.06.2020 |
Номер документу | 89793352 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Коротенко Євген Васильович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні