Рішення
від 15.08.2007 по справі 2/272
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

2/272

                                ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ  

                                  83048, м.Донецьк, вул.Артема, 157, тел.381-88-46

                                                             Р І Ш Е Н Н Я   

                                                            іменем України

15.08.07 р.                                                                               Справа № 2/272                               

Суддя господарського суду Донецької області Мартюхіна Н.О.

при секретарі  судового засідання Трубачевій          А.О.

розглянув у відкритому судовому засіданні господарського суду справу

за позовом: Відкритого акціонерного товариства “Укртелеком” м. Київ в особі Центру електрозв'язку № 3 Донецької філії ВАТ „Укртелеком” м. Донецьк діючого в інтересах цеху електрозв'язку № 9 ЦЕЗ № 3 ДФ ВАТ “Укртелеком”

до відповідача: Приватне підприємство “Науково-виробниче підприємство “Градієнт”             м. Костянтинівка  

про стягнення заборгованості в сумі 1936,53грн.

За участю

представників сторін

від позивача:       Дзюба Н.М.  за дор.

від відповідача:   не з'явився

СУТЬ СПОРУ:

Позивач, Відкрите акціонерне товариство “Укртелеком” м. Київ в особі Центру електрозв'язку № 3 Донецької філії ВАТ „Укртелеком” м. Донецьк діючого в інтересах цеху електрозв'язку № 9 ЦЕЗ № 3 ДФ ВАТ “Укртелеком”, звернувся до господарського суду Донецької області з позовом до Приватного підприємства “Науково-виробничого підприємства “Градієнт” м. Костянтинівка про стягнення заборгованості за послуги  електрозв'язку в розмірі 1877,16грн., пені в сумі 59,37грн., а всього 1936,53грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що відповідач не виконує зобов'язання по сплаті за надання послуг зв'язку на підставі договору № 889 від 01.05.2003р. У зв'язку з цим, позивач просить стягнути суму заборгованості, яка виникла за період з травня 2006р. по жовтень 2006р. в розмірі 1877,66грн.   

Представник відповідача у судове засідання не з'явився, відзиву по заявленим вимогам не надав, про час та місце слухання справи був повідомлений належним чином, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення від 08.08.2007р. № 02-62/32692.

Відповідно до наданого витягу з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України станом на 06.08.07р. місцезнаходженням Приватного підприємства “Науково-виробниче підприємство “Градієнт”, код ЄДРПОУ 20386421, є адреса: 85114,  м. Костянтинівка, вул. Жовтнева, 295. З урахуванням цих даних, суд вважає належним виконання обов'язку щодо повідомлення відповідача про вчинені судом процесуальні дії та можливим розглянути спір, згідно ст. 75 Господарського процесуального кодексу України, за наявними в справі матеріалами. До того ж, згідно ст. 59 ГПК України, надання відзиву на позов є правом відповідача.

          Приймаючи до уваги вищенаведені обставини, з огляду на достатність представлених матеріалів, справа розглянута згідно зі ст. 75  Господарського  процесуального  кодексу України за наявними в ній матеріалами.

  

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, суд ВСТАНОВИВ:

01.05.2003р. між Українським державним підприємством електрозв'язку “Укртелеком” (Підприємство зв'язку) та Приватним підприємством “Науково-виробниче підприємство “Градієнт” укладений договір № 889 про надання послуг електрозв'язку.

Відповідно до розділу №1 Підприємство зв'язку надає послуги електрозв'язку, перераховані в додатку 1, і безплатні послуг, перераховані в додатку 2.

Пунктом 2.1. договору встановлено, що Підприємство зв'язку зобов'язане:  забезпечувати безперебійне і якісне надання послуг телефонного зв'язку; проводити реєстрацію придбаних Споживачем абонентських пристроїв телепатичних служб передавання даних; задовольняти потребу Споживача у послугах провідного мовлення; не менше одного разу на місяць повідомляти абонента про належну суму платежу за міжміські та міжнародні телефонні розмови.

Згідно до п. 3.2. договору Споживач зобов'язується: своєчасно вносити плату за користування телефоном, міжміські та міжнародні розмови, подані в кредит телеграми та інші послуги, надані по телефону.

Послуги, які надаються підприємством зв'язку, оплачуються за тарифами, затвердженими згідно з чинним законодавством (п.4.1. договору). Споживач сплачує послуги електрозв'язку за спільно погодженою системою оплати (п.4.2. договору).  Споживач повинен своєчасно оплачувати надані послуги. Розрахунок абонплати за користування місцевим телефонним зв'язком здійснюється за сталою (без погодинної оплати) або за змінною (з погодинною) величиною, якщо остання передбачена технічними можливостями обладнання АТС (п. 4.3. договору).

Пунктом 4.4. договору встановлено, що Підприємство зв'язку у відповідності з нормативними документами приймає від Споживача оплату послуг електрозв'язку або доручає проводити приймання оплати іншим організаціям та установам (відділенням зв'язку, касам Ощадбанку, комерційним банкам тощо), з якими укладені відповідні договори. Підприємство зв'язку інформує Споживача про перелік та місцезнаходження (адресу) пунктів приймання платежів.

Відповідно до п. 4.5. договору Розрахунки за фактично отримані в кредит послуги електрозв'язку за кожний попередній місяць проводяться Споживачем протягом десяти днів з дня одержання рахунку, але не пізніше 20-го числа місяця, наступного за розрахунковим. За отримані в кредит послуги міжміського та міжнародного телефонного зв'язку справляється додаткова плата в розмірі двох відсотків вартості наданих послуг.

Згідно до п. 4.6. договору у разі застосування авансової системи оплати Споживач для одержання послуг електрозв'язку проводить щомісячно, до 20 числа поточного місяця, попередню оплату їх вар тості в розмірі не менше суми послуг, наданих у попередньому розрахунковому періоді, з подальшим перерахунком (до 10 числа місяця, що настає після розрахункового періоду) виходячи з фактично наданих послуг.  

Позивачем за період з травня 2006р. по жовтень 2006р. надано послуг зв'язку на загальну суму 1991,82грн. відповідно до виставлених рахунків, що додані до матеріалів справ за травень 2006р. на суму 448,25грн., за червень 2006р. на суму 464,81грн., за липень 2006р. на суму 489,98грн., за серпень 2006р. на суму 298,24грн., у вересні 2006р. на суму 197,11грн., у жовтні 2006р. на суму 93,43грн.

Відповідно до норм статті 39 Закону України “Про телекомунікації” на операторів і провайдерів телекомунікацій покладений обов'язок щодо ведення достовірного обліку телекомунікаційних послуг, що надаються споживачеві, ведення облікової та іншої, визначеної законодавством, документації щодо своїх телекомунікаційних мереж та взаємоз'єднання з іншими телекомунікаційними мережами, а також, зберігання записів  про надані телекомунікаційні послуги протягом строку позовної давності, визначеного  законом, та надання інформації про надані телекомунікаційні послуги в порядку, встановленому законом.

Факт надання зазначених послуг підтверджується картками підприємства, що додані до матеріалів справи, на яких зафіксований обладнанням позивача стан надання послуг зв'язку за номерами телефонів, що були виділені відповідачу.

Станом на травень 2006р. за підприємство відповідача рахувалася переплата в сумі 114,66грн., таким чином на момент слухання справи за відповідачем рахується заборгованість в сумі 1877,66грн.   

Згідно зі статтею 193 Господарського кодексу України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання –відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.  

Статтею 509 Цивільного кодексу України закріплено, що зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, сплатити гроші тощо), а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.   

Відповідно до ст. 526 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору, цього Кодексу та інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог –відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Згідно ст. 33 Закону України “Про телекомунікації”, споживачі телекомунікаційних послуг зобов'язані виконувати  умови  договору про надання телекомунікаційних послуг у разі його укладення,  у тому числі  своєчасно  оплачувати отримані ними телекомунікаційні послуги. Аналогічний же обов'язок споживачів послуг зв'язку встановлений й п. 32 Правил надання та отримання телекомунікаційних послуг, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 09.08.2005 № 720.

Свої зобов'язання щодо повної та своєчасної оплати послуг зв'язку всупереч вищевказаним нормам Цивільного та Господарського кодексу України, умовам Договору, у порушення ст. 33 Закону України “Про телекомунікації”, Правил надання та отримання телекомунікаційних послуг, відповідач не виконав, у зв'язку з чим виникла заборгованість в сумі 1877,66грн.

Відповідач доказів погашення суми в розмірі 1877,66грн. до матеріалів справи не надав, тому позовні вимоги про стягнення суми боргу підлягають задоволенню.

Щодо вимог позивач про стягнення суми пені 59,37грн., то суд виходить з наступного.

Відповідно до п. 5.8. договору встановлено, що у разі несплати за надані послуги електрозв'язку понад установленого терміну (з 21 числа місяця, що настає після розрахункового періоду) Споживач сплачує пеню в розмірі облікової ставки Національного банку України, що діяла в період, за який нараховується пеня, від затриманих платежів за кожну добу затримки, згідно з чинним законодавством.

Відповідно до надано суду розрахунку позивачем нарахована пені в розмірі однієї облікової ставки НБУ України  за кожен день прострочення в сумі 59,37грн. за період з 21.06.2006р. по 20.12.2006р.

Відповідно  до  ст.  258  ЦК  України  позовна   давність  про  стягнення  неустойки   (пені, штрафу) застосовується  в  один  рік, нарахування штрафних санкцій за прострочення виконання зобов'язання, якщо інше не встановлено законом або договором, припиняється через шість місяців від дня, коли зобов'язання мало бути виконано п. 6.  ст.232    Господарського  кодексу   України.

Відповідно до розрахунку суду, розмір пені складає 54,53грн. за період з 01.08.2006р. по 20.12.2006р. та підлягає задоволення в цій сумі.

Судові витрати підлягають стягненню з відповідача в порядку  ст.49 Господарського процесуального кодексу України.

На підставі викладеного, керуючись Господарським кодексом України, Цивільним кодексом України,  Законом України “Про телекомунікації” ст. ст. 22, 33, 42, 43, 49, 78, 82, 83, 84, 85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -

                                                         ВИРІШИВ:

           Позов Відкритого акціонерного товариства “Укртелеком” м. Київ в особі Центру електрозв'язку № 3 Донецької філії ВАТ “Укртелеком” м. Донецьк діючого в інтересах цеху електрозв'язку № 9 ЦЕЗ № 3 ДФ ВАТ “Укртелеком” до Приватного підприємства “Науково-виробниче підприємство “Градієнт” м. Костянтинівка про стягнення 1936,53грн. – задовольнити частково.

Стягнути з Приватного підприємства “Науково-виробниче підприємство “Градієнт” (85114, м. Костянтинівка, вул. Жовтнева, 295, р/р 26002301550574 в Філії Відділення Промінвестбанку в м. Костянтинівка, МФО 334550, ЄДРПОУ 20386421) на користь Відкритого акціонерного товариства “Укртелеком” м. Київ в особі Центру електрозв'язку № 3 Донецької філії ВАТ “”Укртелекомт діючого в інтересах цеху електрозв'язку № 9 ЦЕЗ № 3 ДФ ВАТ “Укртелеком” (85113, м. Костянтинівка, вул. Громова, 34-а, р/р 260071380 в ДОД АППБ “Аваль”, МФО 335076, ЗКПО 01183764) заборгованості по сплаті за послуги зв'язку в сумі 1877,16грн., пеню в сумі 54,53грн., витраті по сплаті державного мита в розмірі 101,74грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу в розмірі 117,70грн.

В іншій частині позову відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його прийняття.

Рішення може бути оскаржене через господарський суд Донецької області в апеляційному порядку протягом десяти днів з дня прийняття рішення або в касаційному порядку протягом одного місяця з дня набрання рішенням законної сили.

Видати накази.

          

Суддя                                                                                                        

СудГосподарський суд Донецької області
Дата ухвалення рішення15.08.2007
Оприлюднено03.09.2007
Номер документу898389
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —2/272

Ухвала від 17.06.2010

Адміністративне

Окружний адміністративний суд міста Києва

Келеберда В.І.

Ухвала від 19.05.2010

Адміністративне

Окружний адміністративний суд міста Києва

Келеберда В.І.

Постанова від 27.03.2013

Господарське

Вищий господарський суд України

Кузьменко М.В.

Ухвала від 15.03.2013

Господарське

Вищий господарський суд України

Кузьменко М.В.

Ухвала від 31.10.2012

Господарське

Донецький апеляційний господарський суд

Діброва Г.І.

Ухвала від 29.12.2011

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Дячук Т.В.

Ухвала від 29.12.2011

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Дячук Т.В.

Ухвала від 28.03.2011

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Дячук Т.В.

Ухвала від 10.03.2011

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Дячук Т.В.

Ухвала від 07.12.2010

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Боділовська Марина Михайлівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні