Ухвала
від 15.06.2020 по справі 380/1638/20
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про витребування доказів

15 червня 2020 р. Справа № 380/1638/20

м. Львів

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючої судді Сидор Н.Т.,

за участю секретаря судового засідання Колодій О.Р.,

позивача ОСОБА_1 ,

представника позивача Галушки А.М.,

представника відповідача Цуньовської І.В.,

представника третьої особи-1 Карапінки О.М.,

представника третьої особи-2 Кушнір М.І.,

розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні у порядку загального позовного провадження клопотання позивача про витребування доказів в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Городоцької районної ради Львівської області, за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача Галичанівської сільської ради Львівської області та Городоцької міської ради Львівської області про визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акту,

в с т а н о в и в :

на розгляді Львівського окружного адміністративного суду перебуває справа за позовом ОСОБА_1 до Городоцької районної ради Львівської області про визнання протиправною та нечинною з моменту затвердження ухвалу Городоцької районної ради Львівської області від 29.09.1992 «Про затвердження проектів формування територій і встановлення меж сільських рад району» .

13.06.2020 через канцелярію суду надійшло клопотання позивача про витребування у відповідача та Головного управління Держгеокадастру у Львівській області картографічного матеріалу в частині меж Галичанівської сільської ради та Городоцької міської ради Львівської області, який Городоцькою районною радою народних депутатів затверджено ухвалою від 29.09.1992 Про затвердження Проекту формування територій і встановлення меж сільських рад району .

Клопотання мотивоване тим, що відповідно до змісту оскаржуваної ухвали, вказаний картографічний матеріал є частиною проектів формування територій і встановлення меж. При цьому, за твердженням позивача, картографічний матеріал, поданий відповідачем разом із відзивом, не є документом, затвердженим в установленому законом порядку, або копією такого документа. Окрім цього, вказаний картографічний матеріал не містить відмітки про його погодження зацікавленими органами влади, а також не є частиною проекту формування територій, який розглядався 29.09.1992 на пленарному засіданні сесії Городоцької районної ради народних депутатів, оскільки виготовлений пізніше від дати проведення сесії, а тому такий матеріал в розумінні ч. 2 ст. 77 КАС України не є допустимим доказом у справі. Необхідність витребування картографічного матеріалу зумовлена тим, що такий додатково підтверджує, на думку позивача, протиправність оскаржуваного акту, зокрема саме на ньому повинна бути відображена межа села Дроздовичі Галичанівської сільської ради та міста Городка.

У підготовчому судовому засіданні суд поставив на обговорення зазначене клопотання позивача про витребування доказів.

Позивач та представник позивача у підготовчому засіданні подане клопотання підтримали, уточнивши при цьому осіб, які повинні надати докази, а саме просили витребувати докази лише у Головного управління Держгеокадастру у Львівській області.

Представник відповідача щодо витребування картографічного матеріалу не заперечила.

Представник третьої особи-1 заперечив проти задоволення клопотання позивача про витребування доказів.

Представник третьої особи-2 підтримала клопотання позивача про витребування доказів.

Вирішуючи питання щодо витребування доказів, суд виходить з наступного.

Згідно зі ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 72 КАС України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків.

Згідно з ч. ч. 1, 2 ст. 94 КАС України письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.

Частиною 3 ст. 77 КАС України визначено, що докази суду надають учасники справи.

У силу ч. 4 ст. 9 КАС України суд вживає передбачені законом заходи необхідні для з`ясування обставин справи, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.

У свою чергу, відповідно до ч. 6 ст. 80 КАС України, будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.

Предметом доказування згідно з ч. 2 ст. 73 КАС України, є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Як вбачається зі змісту спірних правовідносин, позивачка вважає протиправною ухвалу Городоцької районної ради Львівської області від 29.09.1992, згідно з якою затверджено представлені проекти, якими визначено розміри територій сільських рад у встановлених межах і складі землекористувачів та затверджено межі сільських населених пунктів у Городоцькому районі Львівської області.

При цьому, позивачка стверджує, що Городоцька районна рада Львівської області не володіє картографічним матеріалом, який був або мав бути затверджений 29.09.1992 на пленарному засіданні сесії Городоцької районної ради народних депутатів Львівської області під час розгляду питання «Про затвердження проектів формування територій і встановлення меж сільських рад району» як невід`ємна частина проектів формування територій і встановлення меж, а долучена представником відповідача до відзиву на позовну заяву копія картографічного матеріалу не є цілісним документом та не містить належного погодження з органами влади.

Відтак, з огляду на те, що правомірність встановлення меж населених пунктів у Городоцькому районі входить у предмет доказування у цій справі, суд доходить висновку, що для повного, об`єктивного та всебічного з`ясування обставин справи доцільно витребувати у Головного управління Держгеокадастру у Львівській області матеріали картографічного матеріалу в частині меж Галичанівської сільської ради та Городоцької міської ради Львівської області, який затверджено ухвалою Городоцької районної радої народних депутатів від 29.09.1992 Про затвердження Проекту формування територій і встановлення меж сільських рад району .

Керуючись ст. ст. 72-77, 80, 243, 248, 250, 256, п. 3 Розділу VI «Прикінцеві положення» КАС України, суд -

п о с т а н о в и в :

клопотання позивача про витребування доказів - задовольнити.

Витребувати у Головного управління Держгеокадастру у Львівській області (79019, м. Львів, пр. В.Чорновола, 4) картографічний матеріал в частині меж Галичанівської сільської ради та Городоцької міської ради Львівської області, який Городоцькою районною радою народних депутатів затверджено ухвалою від 29.09.1992 Про затвердження Проекту формування територій і встановлення меж сільських рад району .

Витребуваний картографічний матеріал має бути наданий у повному об`ємі, включаючи відмітки про його дату формування та погодження відповідними органами влади.

Витребувані докази надіслати на адресу суду у п`ятиденний строк з дня вручення ухвали суду.

У випадку неможливості надання витребуваних доказів слід завчасно повідомити про це суд у письмовій формі, зазначивши причин неможливості подання таких доказів.

Попередити, що у випадку невиконання ухвали суду без поважних причин суд застосує передбачені ст. 149 КАС України заходи процесуального примусу.

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення та оскарженню не підлягає.

Відповідно до п. 3 розділу VI Прикінцеві положення Кодексу адміністративного судочинства України процесуальні строки, визначені цією ухвалою, продовжуються на строк дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19).

Повний текст ухвали складено та підписано 17.06.2020.

Суддя Сидор Н.Т.

СудЛьвівський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення15.06.2020
Оприлюднено18.06.2020
Номер документу89854498
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —380/1638/20

Рішення від 17.12.2020

Адміністративне

Львівський окружний адміністративний суд

Сидор Наталія Теодозіївна

Ухвала від 17.12.2020

Адміністративне

Львівський окружний адміністративний суд

Сидор Наталія Теодозіївна

Ухвала від 19.10.2020

Адміністративне

Львівський окружний адміністративний суд

Сидор Наталія Теодозіївна

Ухвала від 05.10.2020

Адміністративне

Львівський окружний адміністративний суд

Сидор Наталія Теодозіївна

Ухвала від 17.09.2020

Адміністративне

Львівський окружний адміністративний суд

Сидор Наталія Теодозіївна

Ухвала від 15.06.2020

Адміністративне

Львівський окружний адміністративний суд

Сидор Наталія Теодозіївна

Ухвала від 20.05.2020

Адміністративне

Львівський окружний адміністративний суд

Сидор Наталія Теодозіївна

Ухвала від 02.03.2020

Адміністративне

Львівський окружний адміністративний суд

Сидор Наталія Теодозіївна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні