Ухвала
від 22.06.2020 по справі 923/584/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРCОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул.Театральна,18, м. Херсон, 73000,

тел./0552/26-47-84, 49-31-78, факс 49-31-78, веб сторінка: ks.arbitr.gov.ua/sud5024/


У Х В А Л А

22 червня 2020 року м.Херсон Справа № 923/584/20

Господарський суд Херсонської області у складі судді Пінтеліної Т.Г. , розглянувши матеріали позовної заяви за позовом: Акціонерного товариства "Червоний Чабан" ідентифікаційний код юридичної особи ЄДР 00486801, вул. Шевченко, 6, с.Преображенка, Каланчацького району, Херсонської області ,75830

до Відповідача-1: Мирненської селищної ради Каланчацького району Херсонської області, ідентифікаційний код юридичної особи ЄДР 04486801 вул. Шевченко, 33, смт.Мирне, Каланчацького району, Херсонської області, 75822

Відповідача-2 - Державний кадастровий реєстратор відділу Держгеокадастру у Каланчацькому районі Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області ідент.код 38473068 вул.Будівельників, 6, смт. Каланчак, Херсонської області, 75800

про визнання права власності на земельні ділянки, на яких розташоване нерухоме майно, ( споруди та канали внутрішньогосподарської зрошувальної системи)

встановив

16.06.2020р. до Господарського суду Херсонської області надійшла позовна заява Акціонерного товариства Червоний Чабан до двох відповідачів - Мирненської селищної ради та державного кадастрового реєстратора відділу Держгеокадастру у Каланчацькому районі Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області.

Позивач просить суд винести рішення, яким визнати право власності Акціонерного товариства Червоний \ Чабан (код 00486801) на земельні ділянки:

- контур №1, площа - 2,0982 га; - контур №2, площа- 1,4309 га;

- контур №3, площа- 1,8768 га; - контур №4, площа - 1,2197 га;

- контур№5,площа- 1,8003 га; м - контур №6, площа-0,1546 га;

- контур №7, площа - 0,8839 га; - контур №8, площа - 0,6438 га.

Загальна площа земельної ділянки 10,1082 га, на якій розміщене нерухоме майно, а саме, споруди та канали внутрішньогосподарської зрошувальної системи, за адресою: Херсонська область, Каланчацький район.

Дослідивши матеріали заяви, господарський суд встановив, що остання підлягає залишенню без руху з наступних підстав.

1. Пунктом 1 частини 1 статті 164 ГПК України передбачено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.

Відповідно до ч. 1 ст. 172 ГПК України, позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.

За змістом п.19 Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 року № 270 (з наступними змінами та доповненнями), внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю можуть прийматися для пересилання з описом вкладення та/або з післяплатою.

Відповідно до п. 61 Правил, у разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення. За бажанням відправника на примірнику опису, що вкладається до поштового відправлення, вартість предметів може не зазначатися.

Як слідує з пункту 3.2.1.2 Порядку пересилання поштових відправлень, затвердженого наказом Українського державного підприємства поштового зв`язку "Укрпошта" від 12.05.2006р. № 211 при прийманні листа (бандеролі) з оголошеною цінністю з описом вкладення працівник зв`язку звіряє вкладення з описом ф. 107, а також перевіряє відповідність місця призначення, найменування адресата та суми оголошеної цінності, зазначених на відправленні та примірнику опису, розписується на ньому і проставляє відбиток календарного штемпеля. Форма опису вкладення (ф. 107) передбачає, що внесення виправлень до опису вкладення не допускається, про що зазначено безпосередньо на бланку опису вкладення.

Так, належним доказом направлення копії позовної заяви з додатками відповідачу та іншим учасникам справи відповідно до Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 року № 270, є оригінали розрахункового документу (оригінал поштової квитанції чи фінансового чека) та опису вкладення у цінний лист з поіменним переліком документів, видані відправникові поштового відправлення.

Позивач в якості доказу направлення позовної заяви з додатками відповідачам надав суду опис вкладення до поштового відправлення, в якому відсутні відомості про направлення відповідачам копії доданих до позовної заяви документів. В описах вкладень не зазначено, яка саме додатки направлені відповідачам.

При цьому суд зауважує, що текст позовної заяви, який поданий до суду та підлягає направленню іншим учасникам, має бути ідентичним.

Таким чином, описи вкладення від 16.06.2020р. не можуть бути належним доказом відправлення відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів. Крім того, до суду не надано фіскальних чеків або поштових накладних, які б підтверджували б фактичне надіслання позовної заяви та доданих документів відповідачам.

2. Відповідно до п. 4 ч. 3 ст. 162 ГПК України, позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них.

За змістом прохальної частини позову позивач просить визнати право власності Акціонерного товариства Червоний Чабан (код 00486801) на земельні ділянки :

Однак з позовної заяви не вбачається змісту позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

Відсутність змісту позовних вимог до відповідачів унеможливлює виконання приписів ч. 7 ст. 238 ГПК України, згідно з якими, суд, приймаючи рішення на користь кількох позивачів або проти кількох відповідачів, повинен зазначити, в якій частині рішення стосується кожного з них.

Крім цього суд відзначає, що предмет позову, тобто певна матеріально-правова вимога позивача до відповідача, стосовно якої позивач просить прийняти судове рішення, повинен бути чітко визначений позивачем до кожного з відповідачів у прохальній частині позовної заяви, оскільки резолютивна рішення суду, по суті, відображає позовні вимоги, викладені у прохальній частині позовної заяви, та повинна викладатися чітко й безумовно.

Такі приписи згаданих норм мають на меті забезпечення, як конституційних засад змагальності сторін та рівності усіх учасників процесу перед законом і судом (п. п. 2, 4 ч. 3 ст. 129 Конституції України), так і аналогічних приписів ст. ст. 7, 13 Господарського процесуального кодексу України.

Принцип рівності сторін у процесі вимагає, щоб кожній стороні надавалася розумна можливість представляти справу в таких умовах, які не ставлять цю сторону у суттєво невигідне становище відносно другої сторони (п. 87 Рішення у справі "Салов проти України" від 06.09.2005 року).

У Рішенні у справі "Надточий проти України" від 15.05.2008 року зазначено, що принцип рівності сторін передбачає, що кожна сторона повинна мати розумну можливість представляти свою сторону в умовах, які не ставлять її в суттєво менш сприятливе становище в порівнянні з опонентом.

За приписами п.5 ч.3 ст.162 ГПК України, позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову.

Згідно ч.2 ст.164 ГПК України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Крім того, визначаючи коло відповідачів, позивачу належить врахувати , що учасниками та сторонами у господарському судочинстві є особи, зазначені у п.2 ст.4 ГПК України.

3. Відповідно до ст. 9 Закону України "Про судовий збір" судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України. Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України. (статтю 9 доповнено новою частиною другою згідно із Законом України від 22.05.2015 р. N 484-VIII, у зв`язку з цим частину другу вважати частиною третьою)

Кошти судового збору спрямовуються на забезпечення здійснення судочинства та функціонування органів судової влади, а також на забезпечення архітектурної доступності приміщень судів, доступності інформації, що розміщується в суді, для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення. (частина третя статті 9 із змінами, внесеними згідно із Законом України від 04.12.2018 р. N 2633-VIII) (стаття 9 із змінами, внесеними згідно із Законом України від 06.10.2011 р. N 3828-VI, у редакції Закону України від 12.02.2015 р. N 192-VIII)

З огляду на положення ч. 2 ст. 9 Закону України "Про судовий збір" обов`язок з перевірки зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України покладається саме на суд.

Перевіривши дану обставину за наявними повідомленнями Держказначейства, суд не віднайшов відомостей про зарахування до спеціального фонду Державного бюджету України судового збору за наданим позивачем платіжним дорученням № 12 від 15.06.2020р. в сумі 3 707,18 грн.

Крім того, у розділі "призначення платежу" у даному платіжному дорученні відсутні відомості - до якого саме суду та яка позовна заява подається позивачем.

За таких обставин позивач має надати належні докази оплати судового збору та докази зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України за місцем розгляду справи.

Відповідно до вимог ч.1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Заява про усунення недоліків позовної заяви разом з доданими до неї документами має бути направлена іншим учасникам процесу, докази направлення подані до суду.

Оскільки позовна заява не відповідає вимогам господарського процесуального законодавства, суддя вважає необхідним залишити позовну заяву без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 162, 164, 174, 232-234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд -

у х в а л и в:

1. Позовну заяву Акціонерного товариства Червоний Чабан до двох відповідачів - Мирненської селищної ради та державного кадастрового реєстратора відділу Держгеокадастру у Каланчацькому районі Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області залишити без руху.

2. Акціонерному товариства Червоний Чабан протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху усунути недоліки заяви шляхом:

- подання до суду заяви про усунення недоліків позовної заяви, в якій надати належні докази направлення відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів.

- зазначити конкретні позовні вимоги до кожного відповідача

- докази оплати судового збору та докази зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України за місцем розгляду справи.

Копію заяви про усунення недоліків позовної заяви і додані до неї документи направити відповідачу, докази направлення (опис вкладення цінний лист, фіскальний чек, накладна) подати до суду.

3. Роз`яснити заявнику, що в разі не усунення недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається згідно з п. 5 ст.174 Господарського процесуального кодексу України.

4. Копію ухвали направити позивачу.

Ухвала суду набрала законної сили 22.06.2020р., оскарженню не підлягає.

Суддя Т.Г. Пінтеліна

СудГосподарський суд Херсонської області
Дата ухвалення рішення22.06.2020
Оприлюднено24.06.2020
Номер документу89966243
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —923/584/20

Ухвала від 23.12.2020

Господарське

Південно-західний апеляційний господарський суд

Головей В.М.

Рішення від 06.11.2020

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Пінтеліна Т.Г.

Ухвала від 04.09.2020

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Пінтеліна Т.Г.

Ухвала від 18.08.2020

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Пінтеліна Т.Г.

Ухвала від 22.07.2020

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Пінтеліна Т.Г.

Ухвала від 22.06.2020

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Пінтеліна Т.Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні