Ухвала
від 21.06.2020 по справі 908/1071/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

м. Київ

22.06.2020Справа № 908/1071/20

Суддя Привалов А.І., розглянувши

позовну заяву Головного управління Національної поліції в Запорізькій області

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Автодержпостач"

про стягнення 319 999,20 грн.

УСТАНОВИВ:

Головне управління Національної поліції в Запорізькій області звернулося до Господарського суду Запорізької області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю Автодержпостач про стягнення 319 999,20 грн.

Ухвалою Господарського суду Запорізької області від 04.05.2020 позовну заяву Головного управління Національної поліції в Запорізькій області до Товариства з обмеженою відповідальністю Автодержпостач про стягнення 319 999,20 грн передано за територіальною підсудністю до Господарського суду міста Києва.

Дослідивши матеріали позовної заяви Головного управління Національної поліції в Запорізькій області, суд дійшов висновку, що позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.

Згідно з приписами статті 164 Господарського процесуального кодексу України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують: 1) відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів; 2) сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Абзацом 27 пункту 2 Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 5 березня 2009 року № 270, (далі - Правила) передбачено, що документом, який підтверджує надання послуг поштового зв`язку, є розрахунковий документ встановленої відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" форми та змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо).

У відповідності до п. 19 Правил, внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю можуть прийматися для пересилання з описом вкладення та/або з післяплатою.

Внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю з описом вкладення подаються для пересилання відкритими для перевірки їх вкладення (п. 59 Правил).

Згідно п. 61 Правил у разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові.

На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення. За бажанням відправника на примірнику опису, що вкладається до поштового відправлення, вартість предметів може не зазначатися.

Враховуючи наведені вище норми та вимоги встановлені п. 1 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України, належним доказом надіслання сторонам копій позовної заяви та доданих до неї документів відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб є - оригінали описів вкладення до поштових відправлень, які повинні містити вичерпний перелік найменувань документів, що надсилаються, а також оригінал розрахункового документу, виданий поштовим відділенням .

Однак, всупереч наведеним вище вимогам, позивачем до позову додано незасвідчені ксерокопії фіскального чеку та накладної від 22.04.2020, які в силу положень ст. 91 ГПК України доказами не є, відтак, суд дійшов висновку, що позивач належним чином не довів виконання приписів ст. 164, 172 ГПК України.

Суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Оскільки позовна заява не відповідає вимогам господарського процесуального законодавства, суддя вважає необхідним залишити позовну заяву без руху, надавши позивачу строк для усунення зазначених недоліків.

На підставі викладеного та керуючись статтями 164, 172, 174, 232, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва -

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву Головного управління Національної поліції в Запорізькій області залишити без руху.

2. Встановити Головному управлінню Національної поліції в Запорізькій області строк на усунення недоліків позовної заяви 10 (десять) днів з дня вручення цієї ухвали .

3. Встановити Головному управлінню Національної поліції в Запорізькій області усунення недоліків позовної заяви шляхом подання до суду:

- оригіналу розрахункового документу (накладної), виданого поштовим відділенням на підтвердження отримання послуг зв`язку, в якості доказу надіслання на адресу відповідача копії позовної заяви з доданими до неї документами.

4. Роз`яснити Головному управлінню Національної поліції в Запорізькій області, що в разі не усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою (частина 4 статті 174 Господарського процесуального кодексу України).

5. Ухвала набирає законної сили з дати її підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя А.І.Привалов

Дата ухвалення рішення21.06.2020
Оприлюднено25.06.2020

Судовий реєстр по справі —908/1071/20

Постанова від 16.12.2020

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Андрієнко В.В.

Ухвала від 13.12.2020

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Андрієнко В.В.

Ухвала від 22.11.2020

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Андрієнко В.В.

Ухвала від 25.10.2020

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Андрієнко В.В.

Рішення від 16.09.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Привалов А.І.

Ухвала від 16.07.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Привалов А.І.

Ухвала від 21.06.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Привалов А.І.

Ухвала від 03.05.2020

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Горохов І.С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмТелеграмВайберВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні