Справа № 639/3323/20
Провадження № 1-кс/639/1558/20
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 червня 2020 року м. Харків
Слідчий суддя Жовтневого районного суду м. Харкова ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Харкові клопотання прокурора Харківської місцевої прокуратури №2 ОСОБА_4 про арешт майна по кримінальному провадженню №42019221080000150 від 21.05.2019 року за ознаками злочинів, передбачених ч.4 ст. 321 КК України,-
В С Т А Н О В И В:
12.06.2020 року на адресу суду надійшло клопотання прокурора Новобаварського відділу Харківської місцевої прокуратури №2 ОСОБА_4 про накладення арешту на майно, яке вилучене 09.06.2020 року при проведенні обшуку земельної ділянки та приміщення, розташованих за адресою: АДРЕСА_1 .
В обґрунтування поданого клопотання зазначено, що СВ Новобаварського ВП ГУНП в Харківській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42019221080000150 від 21.05.2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.321 КК України.
Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у вказаному кримінальному провадженні здійснює Харківська місцева прокуратура №2 Харківської області.
Згідно матеріалів УСБУ в Харківській області, які надійшли до Харківської місцевої прокуратури №2, встановлено, що на території м.Харкова (в тому числі Новобаварського району) та Харківського району посадові особи ТОВ «Глобал-Агротрейд» (код ЄДРПОУ 39566560) та ТОВ «Дженерік Компані» (код ЄДРПОУ 41228822) організували незаконну діяльність з виготовлення (фасування), зберігання та реалізації контрафактних пестицидів та агрохімікатів на основі діючих хімічних речовин («Імідаклоприд», «Тіаклоприд», «Тіаметоксам», «Клотіанідин», «Фіпроніл» та ін.) виробництва Китайської Народної Республіки, які відноситься згідно ВООЗ (всесвітня організація охорони здоров`я) до отруйних речовин (2 та 3 клас токсичності).
Також, встановлені посадові особи ТОВ «Глобал-Агротрейд» та ТОВ «Дженерік Компані», які є організаторами зазначеної протиправної діяльності, а саме: директор та засновник підприємства: ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 , засновники підприємства: ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_3 та ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_4 .
Пестициди та агрохімікати фасуються за вказівками ОСОБА_7 та ОСОБА_5 невстановленими особами (з числа родичів та друзів) під маркуванням російської продукції та під виглядом відомих світових та українських брендів «Сингента», «Байєр», «Дюпон», «Укравіт», «Вассма Кемікал», «Сімейний Сад» та інші. Такими препаратами є: інсектициди «Актара», «Енжіо» (виробник та правовласник торгової марки «Сингента»), «АТОжук» (виробник та правовласник торгової марки «Укравіт»), «Децис», «Прованто» (виробник та правовласник торгової марки «Байєр»), протруйники: «Селест Стоп» та «Максим» (правовласник торгової марки «Сингента»), «Престиж» (правовласник торгової марки «Байєр»), гербіциди: «Гезагад», «Ураган» (правовласник торгової марки «Сингента»), «Зенкор» (правовласник торгової марки «Байєр»), «Тітус» (правовласник торгової марки «Дюпон»), фунгіциди: «Квадріс», «Ридомил», «Хорус» (правовласник торгової марки «Сингента») та невстановлені препарати: «Чистий сад», «Колорад», «Корадо», «Терана», та інші.
Наявна інформація в Державному реєстрі пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні за ТОВ «Глобал-Агротрейд» зареєстровано лише один препарат: інсектицид «КЛОТІ-200, КС., та на інші хімічні препарати відсутні реєстраційні посвідчення, які видаються Міністерством екології та природній ресурсів України.
Виготовлена хімічна продукція зберігається у житлових приміщеннях та приміщеннях, які не відповідають санітарним нормам та призводить до нанесення шкоди навколишньому природному середовищу та здоров`ю людей.
Відповідно до Державних санітарних правил ДСП 8.8.1.2.001-98 «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві», затверджених наказом Міністерства охорони здоров`я України 03.08.1998р. № 1, п.5.1.1. зберігання пестицидів допускається тільки в спеціально призначених для цього складах, які відповідають вимогам СНіП 11-108-78 Склады сухих минеральных удобрений и химических средств защиты растений і Норм технологического проектирования складов твердых минеральных удобрений и пестицидов для колхозов, совхозов и пунктов химизации, (1981 г.), п. 5.1.6. ширина санітарно-захисних зон для базисних складів встановлюється в залежності від їхньої місткості та повинна становити не меньш ніж 200 метрів від жилої забудови.
Відповідно до ст.16 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» ввезення, реалізація та використання продукції закордонного виробництва дозволяється лише після отримання позитивного висновку державної санітарно-епідеміологічної експертизи.
Відповідно до ст.25 вказаного Закону виробництво, зберігання, транспортування, використання отруйних речовин, у тому числі продуктів біотехнології та інших біологічних агентів, здійснюються за умови дотримання санітарних норм.
Відповідно до ст.1 Закону України «Про пестициди та агрохімікати» фальсифіковані пестициди і агрохімікати це продукція, яка не відповідає встановленим вимогам, що висуваються до пестицидів і агрохімікатів, у тому числі вимогам щодо маркування та пакування, розміщення інформації про товар на його упаковці тощо, та/або продукція, на упаковці якої зареєстрований знак для товарів та послуг використано з порушенням прав власника.
Відповідно до ст.2 вказаного закону основними принципами державної політики у сфері діяльності, пов`язаної з пестицидами і агрохімікатами є державна підконтрольність їх ввезення на митну територію України, реєстрації, виробництва, зберігання, транспортування, торгівлі і застосування; безпечність для здоров`я людини та навколишнього природного середовища під час їх виробництва, транспортування, зберігання, випробування і застосування за умови дотримання вимог, встановлених державними стандартами, санітарними нормами, регламентами та іншими нормативними документами.
Відповідно до ст.7 вказаного закону Перелік пестицидів і агрохімікатів, дозволених для використання, регламенти їх застосування та щорічні доповнення до нього ведуться центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони навколишнього природного середовища в порядку, передбаченому Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до ст.10 вказаного закону пестициди і агрохімікати, що використовуються в Україні, пакуються і маркуються відповідно до чинного законодавства.
Розфасування пестицидів і агрохімікатів може здійснюватися лише за наявності дозволу його виробника або власника знака для товарів і послуг.
Відповідно до ст.11 вказаного Закону особи, діяльність яких пов`язана з транспортуванням, зберіганням, застосуванням пестицидів і агрохімікатів та торгівлею ними, повинні мати допуск (посвідчення) на право роботи із зазначеними пестицидами і агрохімікатами. Порядок одержання такого допуску визначається Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до ст.20 вказаного закону Порушення законодавства про пестициди і агрохімікати тягне за собою цивільну, дисциплінарну, адміністративну або кримінальну відповідальність згідно з чинним законодавством. Відповідальність несуть особи, винні у: приховуванні або перекрученні інформації, що могло спричинити або спричинило загрозу життю та здоров`ю людини, а так само майну і навколишньому природному середовищу; застосуванні пестицидів, агрохімікатів, технічних засобів, які не пройшли державних випробувань, реєстрації, перереєстрації; використанні завідомо фальсифікованих пестицидів і агрохімікатів.
Згідно статті 18 Закону України «Про захист рослин», статті 11 Закону України «Про пестициди і агрохімікати», Постанови КМУ №746 від 18.09.1995р. «Про затвердження Порядку одержання допуску (посвідчення) на право роботи, пов`язаної з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами і агрохімікатами» працівники, робота яких пов`язана із застосуванням, зберіганням, транспортуванням та торгівлею пестицидами і агрохімікатами повинні мати допуск (посвідчення) на право роботи з пестицидами і агрохімікатами. Вимоги даного законодавства поширюються на всі галузі суспільного виробництва, де застосовуються пестициди і агрохімікати. Допуск (посвідчення) на право роботи, пов`язаної з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами і агрохімікатами видається працівникам підприємств, установ, організацій, робота яких безпосередньо пов`язана з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами і агрохімікатами, включаючи організаторів цих робіт.
Також, встановлено, що вказана діяльність здійснюється в порушення вимог чинного природоохоронного законодавства України.
Зокрема, встановлено, що у ТОВ «Глобал-Агротрейд» та ТОВ «Дженерік Компані» відсутні дозвільні документи, які видаються Департаментом екології та природних ресурсів Харківської облдержадміністрації (дозвіл на викиди в атмосферне повітря, декларації про відходи, тощо) на провадження вказаною діяльністю.
Крім цього, з метою запобігання нанесення шкоди довкіллю, забезпечення екологічної безпеки, охорони довкілля, раціонального використання і відтворення природних ресурсів, у процесі провадження господарської діяльності, яка має значний вплив на довкілля, у ТОВ «Глобал-Агротрейд» та ТОВ «Дженерік Компані» (відносяться до Першої категорії видів планованої діяльності та об`єктів, які можуть мати значний вплив на довкілля і підлягають оцінці впливу на довкілля), в порушення Закону України «Про оцінку впливу на довкілля», відсутні висновки з оцінки впливу на довкілля.
Отримана інформації в Головному управлінні Держпродспоживслужби в Харківській області свідчить, що відповідно до Реєстру видачі посвідчень та допусків на право роботи з пестицидами та агрохімікатами по Харківській області в червні 2019 року ТОВ «Глобал-Агротрейд» видано посвідчення та допуски на 9 осіб. При цьому, фактично вказані особи не проходили спеціальну підготовку та навіть не відвідували ГУ Держпродспоживслужби в Харківській області, а для пакування задіяні понад 20 осіб, які не мають відповідних посвідчень та допусків.
Згідно отриманих даних з податкових органів на ТОВ «Глобал-Агротрейд» офіційно працевлаштовано 13 осіб та встановлено, що за 2019-2020 роки закуплено товарів та послуг на 235 тис. грн. (банки, плівка, картон, наліпки, експертиза продукції, тощо), реалізовано на понад 1,075 тис. грн. (готова продукція - інсектицидні засоби «GLOBAL» - гель, шашки, мілки, тощо).
На ТОВ «Дженерік Компані» працевлаштовано 2 особи, за 2017-2020 закуплено у ТОВ «Глобал-Агротрейд» та реалізовано лише інсектицидний засіб «GLOBAL» (гель) на загальну суму 45,3 тис. грн.
Водночас, встановлено, що за 2017-2020 роки у ТОВ «Глобал-Агротрейд» та ТОВ «Дженерік Компані» відсутній приход (закупівля) хімічних речовин (діюча речовина), з яких в подальшому фасується продукція, що свідчить про «тіньове» походження отруйних хімічних речовин.
Крім того, встановлено, що за транспортування, зберігання та реалізацію виробленої контрафактної хімічної продукції за вказівками ОСОБА_7 та ОСОБА_5 відповідальний ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , фактично мешкає за адресою: АДРЕСА_5 , користується транспортним засобом: VOLKSWAGEN TRANSPORTER, синього кольору, 2003 року випуску, д.н.з. НОМЕР_1 (належить ОСОБА_9 ), на якому здійснює перевезення отруйної хімічної речовини без відповідних дозволів. Також, ОСОБА_8 щотижнево неофіційно виплачує заробітну платню за виробництво (фасування) хімічних препаратів.
Відповідно до Державних санітарних правил ДСП 8.8.1.2.001-98 «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві», затверджених наказом Міністерства охорони здоров`я України 03.08.1998р. № 1, до роботи з пестицидами допускаються особи, що пройшли медичний огляд, спеціальну підготовку та мають відповідні посвідчення, допуск та наряд на виконання робіт з пестицидами відповідно до «Порядку одержання допуску (посвідчення) на право роботи, пов`язаної з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами і агрохімікатами» (затв. Постановою Кабінету Міністрів України N 746 від 18.09.95р.).
Також, транспорт для перевезення пестицидів повинен мати сигнальне фарбування кузова і бортовий напис Отрути відповідно до ГОСТ. На транспорті, що виділяється для перевезень пестицидів, повинні встановлюватися сигнальні прапорні, які кріпляться до кабіни і на кутах кузова. Транспорт для перевезення пестицидів підлягає паспортизації санітарно-епідеміологічного службою, повинен бути справним і легко піддаватися знезараженню. Транспортування здійснюється лише за маршрутами руху, погодженими територіальною санепідстанцією і державтоінспекцією.
Допитаний в якості свідка ОСОБА_10 показав, що у нього є земельна ділянка, розташована в Харківському районі, де він займається вирощуванням різного роду овочів і плодово-ягідних. З метою отримання і збереження врожаю, ним застосовуються різного роду засоби захисту рослин від шкідників і негативних погодних факторів. Для цього він купує необхідні препарати в торгових точках по продажу хімічних засобів захисту рослин, розташованих на території міста Харкова (в основному на території ТЦ «Барабашово»). Періодично він купує продукцію відомих у світі фірм, таких як «Байєр», «Сингента», «Дюпон» та інші. За порадою свого сусіда він поїхав на ринок «Барабашово» і знайшов місце (продаж з машини VOLKSWAGEN синього кольору, номер НОМЕР_2 , серії він не пам`ятаю), де знайомий його сусіда, ОСОБА_11 , здійснює реалізацію засобів захисту рослин. Там він придбав засоби для захисту рослин: кілька флаконів протруйника «Престиж» ТМ «Байєр» та пару пачок інсектициду «Актара» ТМ «Сингента» та «Регент» ТМ «БАСФ». При цьому він заплатив готівкою, але ніяких чеків, або розрахункових документів від продавців не отримав. Поцікавившись про якість цієї продукції, так як є багато підробок, ОСОБА_11 відповів, що за якість переживати не потрібно, так як він тривалий час працює на фірму Глобал-Агротрейд, яка начебто продає цю продукцію у великих обсягах на території України.
Таким чином, ОСОБА_5 , ОСОБА_6 та ОСОБА_7 створена злочинна схема з виробництва, виготовлення, зберігання, перевезення та продажу хімічних речовин сільськогосподарського призначення, які містять в своєму складі отруйні компоненти (пестициди та агрохімікати), шляхом: фасування та подальшого маркування товару під виглядом відомих брендів; продаж таких фальсифікованих пестицидів та агрохімікатів; здійснення діяльності з продажу отруйних речовин без передбаченого законом дозволу (допуску); маскування фінансово-господарських операцій з продажу не сертифікованих, фальсифікованих товарів сільськогосподарського призначення без складання відповідних первинних фінансово-господарських документів та з приховуванням реального стану справ від контролюючих органів; здійснення такої діяльності поза державним контролем, що створює загрозу заподіяння шкоди, як навколишньому природному середовищі так і людям; отримання та вивід грошових коштів у спосіб, що суперечить вимогам податкового законодавства.
Згідно відомостей з УСБУ в Харківській області встановлено, що виробництво, фасування та зберігання контрафактних отруйних хімічних речовин сільськогосподарського призначення, а також зберігання чорнових записів фінансово-господарської злочинної діяльності, пов`язаної зі виробництвом, придбанням, зберіганням, транспортування та продажом таких речовин, які містять докази протиправної діяльності вищевказаних причетних до кримінального правопорушення осіб ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 та їх спільників, здійснюється за наступною адресою:
- АДРЕСА_1 пакування та зберігання хімічної продукції.
Згідно Інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна, номер інформаційної довідки 207020725, щодо об`єкта нерухомого майна, нежитлова будівля літ. «А-2», загальною площею 246,1 кв.м., земельна ділянка з кадастровим номером 6325158200:00:005:0140, площею 0,12 га, розташовані за адресою: - АДРЕСА_1 , належить на праві приватної власності ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Таким чином, в діях ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 та їх спільників, які здійснюють незаконне виробництво, придбання, перевезення, зберігання з метою збуту, а також збут не сертифікованих отруйних речовин сільськогосподарського призначення без відповідного дозволу в особливо-великих розмірах вбачаються ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.321 КК України - «незаконне виробництво, виготовлення, придбання, перевезення, пересилання, зберігання з метою збуту або збут отруйних речовин» - незаконне виробництво, виготовлення, придбання, перевезення, пересилання, зберігання з метою збуту, збут отруйних речовин, що не є наркотичними або психотропними, вчинені без спеціального на те дозволу, вчинене не за попередньою змовою групою осіб, в особливо великих розмірах.
Враховуючи вищевикладене, на теперішній час достовірно встановлено, що за адресою: АДРЕСА_1 , здійснюється незаконна фінансово - господарська діяльність, пов`язана з незаконним виробництвом, виготовленням, придбанням, перевезенням, пересиланням, зберіганням з метою збуту, збутом отруйних речовин, всупереч вимог ЗУ «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», ЗУ «Про пестициди та агрохімікати» та Порядку одержання допуску (посвідчення) на право роботи, пов`язаної з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами і агрохімікатами, затвердженого постановою КМУ від 18 вересня 1995 р. N746, тобто здійснюється кримінальне правопорушення, передбачене ч.4 ст.321 КК України.
Ухвалою слідчого судді Жовтневого районного суду м. Харкова від 03.06.2020 року надано дозвіл на проведення обшуку земельної ділянки та приміщення, розташованих за адресою: АДРЕСА_1 , з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення.
09.06.2020 року (слідча дія закінчена 09.06.2020 року о 15 год. 11 хв.) на підставі вищевказаної ухвали слідчого судді проведено обшук земельної ділянки та приміщення, розташованих за адресою: АДРЕСА_1 , тобто за місцем здійснення господарської діяльності ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , за наслідком чого виявлено та вилучено майно, зазначене в протоколі обшуку від 09.06.2020 року.
Встановлено, що вказане вилучене майно імовірно зберегло на собі сліди кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 321 КК України, та має бути використано для проведення подальших слідчих (розшукових) дій, має значення для подальшого встановлення кола осіб, причетних до вчинення вказаного кримінального правопорушення, а також містить інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту та обставин, що встановлюються під час кримінального провадження.
На теперішній час триває проведення слідчих (розшукових) дій, спрямованих навстановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні. Відсутність рішення про накладення арешту на вилучене майно унеможливлює належне проведення слідчих (розшукових) дій з таким майном.
На підставі вище викладеного, у сторони обвинувачення виникла необхідність у накладення арешту, а саме позбавлення ОСОБА_6 , проживає за адресою: АДРЕСА_3 , к.т. НОМЕР_3 права на володіння, користування, відчуження та розпорядження зазначеним майном, оскільки існує сукупність підстав та розумних підозр вважати, що воно є доказом кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 321 КК України.
Таким чином, встановлені достатні підстави вважати, що вказане майно відповідає наступним критеріям доказу: зберегли на собі його сліди та містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження.
Враховуючи вищевикладене, з метою повного, об`єктивного та всебічного встановлення всіх обставин вчиненого кримінального правопорушення, а також осіб причетних до вчинення кримінального правопорушення, забезпечення в якості речових доказів вказаного майна, яке вилучене 09.06.2020 року (слідча дія закінчена 09.06.2020 року о 15 год. 11 хв.) на підставі вищевказаної ухвали слідчого судді проведено обшук земельної ділянки та приміщення, розташованих за адресою: АДРЕСА_1 , тобто за місцем здійснення господарської діяльності ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , за наслідком чого виявлено та вилучено майно, зазначене в протоколі обшуку від 09.06.2020 року та виникла необхідність у накладенні арешту на майно.
Завданням арешту вищевказаного майна є запобігання можливості особам у яких воно вилучено, приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, перетворення, пересування, передачі, відчуження, з метою ухилення від кримінальної відповідальності.
Таким чином, в ході досудового розслідування встановлені відомості, які свідчать про те, що вилучені в ході проведеного обшуку за вищевказаною адресою речі та документи належать: ОСОБА_6 , проживає за адресою: АДРЕСА_3 .
У судовому засіданні прокурор підтримав вимоги клопотання, посилаючись на наявність правових підстав для арешту зазначеного майна.
Власник майна ОСОБА_6 у судове засідання не з*явився, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, з клопотаннями про відкладання розгляду справи не звертався.
Згідно вимог ч.1 ст.172 КПК України, з урахуванням скорочених строків розгляду клопотання про накладення арешту на майно, розгляд справи проведено без участі власника майна, оскільки його участь не є обовязковою при вирішенні зазначеного питання.
Слідчий суддя, вислухавши думку прокурора, вивчивши документи та надані до суду матеріали в їх сукупності, приходить до наступних висновків.
Згідно з ч.5 ст.171 КПК України, у разі тимчасового вилучення майна під час обшуку, огляду, здійснюваних на підставі ухвали слідчого судді, передбаченої статтею 235 цього Кодексу, клопотання про арешт такого майна повинно бути подано слідчим, прокурором протягом 48 годин після вилучення майна.
Майно, на яке слідчий просить накласти арешт, було вилучено 09.06.2020 року о 15 год. 11 хв.
Відповідно до ч.1ст. 117 КПК Українипропущений із поважних причин строк повинен бути поновлений за клопотанням заінтересованої особи ухвалою слідчого судді, суду.
Відповідно до ч.1ст. 170 КПК Україниарештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.
Відповідно до ч.2ст. 170 КПК Українизавданням арешту є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.
Відповідно до п.1 ч.2ст. 170 КПК Україниарешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів.
Відповідно до ч.3ст. 170 КПК Україниу випадку, передбаченому п.1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним устатті 98 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 11ст. 170 КПК Українизаборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у разі, коли існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна.
Відповідно доч. 2ст. 173 КПК Українипри вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати:
1) правову підставу для арешту майна;
2) можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другоїстатті 170 цього Кодексу);
3) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність (якщо арешт накладається у випадках, передбачених пунктами 3,4 частини 2статті 170 цього Кодексу);
3.1) можливість спеціальної конфіскації майна (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому п.2 ч.2ст. 170 цього Кодексу);
4) розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому п.4 ч.2ст. 170 цього Кодексу);
5) розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження;
6) наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.
Згідно ч.1 ст.98 КПК України, речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, набуті кримінально протиправним шляхом.
Постановою слідчого від 11.06.2020 року вищевказані речі та документи визнані речовими доказами у кримінальному провадженні № 42019221080000150 від 21.05.2019 року за ознаками складу кримінального правопорушення - злочину, передбаченого, ч. 4 ст. 321 КК України.
Прокурором у поданому клопотанні доведено, що вилучені 09.06.2020 року в ході проведення обшуку земельної ділянки та приміщень, розташованих за адресою: АДРЕСА_1 , речі та документи, мають значення речових доказів по кримінальному провадженню, можуть містити інформацію, яка представляє інтерес для досудового розслідування, відомості, які можуть посприяти встановленню істини по справі та осіб, які причетні до вказаного злочину, а також необхідні для призначення судових експертиз, у зв*язку з чим клопотання про арешт майна підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 132, 167-174 КПК України ,слідчий суддя, -
У Х В А Л И В:
Клопотання прокурора Харківської місцевої прокуратури №2 ОСОБА_4 про арешт майна по кримінальному провадженню №42019221080000205 від 21.05.2019 року за ознаками злочинів, передбачених ч.4 ст. 321 КК України -задовольнити.
Накласти арешт на майно, шляхом заборони користування, володіння, розпорядження, яке вилучене 09.06.2020 року в ході проведення обшуку земельної ділянки та приміщення, розташованих за адресою: АДРЕСА_1 , тобто за місцем здійснення господарської діяльності ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , за наслідком чого виявлено та вилучено майно, в ході проведення обшуку, наступне:
- сім баклажок білого кольору та одна синього кольору із рідиною об`ємом 20 л. кожна;
- пластикова прозора баклажка об`ємом 10 л., заповнена невстановленою рідиною;
- дві баклажки по 5 л. із рідиною невстановленого походження;
- білий мішок з тягучою речовиною бежевого кольору;
- пакетики «Global» - засіб від медведки 130 г. в гранулах 216 штук;
- мішок зеленого кольору, заповнений гранулами невідомого походження сірого кольору;
- три баклажки білого кольору по 20 л. із рідиною невстановленого походження;
- одна баклажка 30 л. прозорого кольору із рідиною невстановленого походження;
- п`ять мішків із сипучою речовиною невстановленого походження;
- тринадцять каністр по 20 л. із невстановленою рідиною всередині;
- три каністри по 30 л. із невстановленою рідиною всередині;
- чотири каністри по 20 л. із невстановленою рідиною всередині;
- паперовий мішок із сипучою речовиною білого кольору всередині.
Визначити місцем зберігання речей та документів Новобаварський ВП ГУНП в Харківській області, розташований за адресою: просп. Любові Малої, 45, м. Харків.
Арешт майна може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого КПК України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Ухвала може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до Харківського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня отримання копії ухвали.
Повний текст ухвали складено та оголошено 30.06.2020 року о 16 год. 15 хв.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Жовтневий районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 30.06.2020 |
Оприлюднено | 05.06.2024 |
Номер документу | 90098593 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні