Ухвала
від 08.07.2020 по справі 200/6335/20-а
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

08 липня 2020 р. Справа №200/6335/20-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1

суддя Донецького окружного адміністративного суду Голубова Л.Б., ознайомившись з матеріалами позовної заяви ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області, третя особа: Слов`янська районна державна адміністрація Донецької області, фермерське господарство Марія-05 про визнання недійсним розпорядження, визнання протиправною відмову та зобов`язання вчинити певні дії, -

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області, третя особа: Слов`янська районна державна адміністрація Донецької області, фермерське господарство Марія-05 про:

- визнання недійсним розпорядження голови Слов`янської районної державної адміністрації від 01.06.2011 року № 271 Про передачу земельних ділянок в оренду громадянину ОСОБА_2 відносно земельної ділянки загальною площею 50,0000 га, що розташована на території Долинської сільської ради Слов`янського району Донецької області, яка надана ОСОБА_1 , згідно державного акту на право довічного успадкованого володіння землею, виданого на підставі рішення Долинської ради народних депутатів Слов`янського району Донецької області від 27.10.1992 року, зареєстрованого в Книзі записів державних актів на право довічного успадкованого володіння землею за № 61;

- скасування реєстрації договору оренди земель здійснену у відділі Держкомзему в Слов`янському районі Донецької області 05.07.2011 року № 142420004000105, за яким фермерському господарству Марія-05 передано в користування на умовах оренди земельну ділянку з кадастровим номером 1424281500:03:000:0268 загальною площею 99,3012 га ріллі;

- скасування державної реєстрації права оренди земельної ділянки з кадастровим номером 1424281500:03:000:0268, на підставі укладеного договору оренди земельної ділянки б/н від 05.07.2011 року, укладеного між Слов`янською районною державною адміністрацією Донецької області та громадянином ОСОБА_2 ;

- зобов`язання Головне управління Держгеокадастру у Донецькій області внести відповідні зміни до Державного земельного кадастру;

- визнання протиправною відмову Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області, яка викладена у листі від 25.09.2019 року №6 П-5089/0-1754/0/37-19;

- зобов`язання Головне управління Держгеокадастру у Донецькій області надати згоду ОСОБА_1 на розроблення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відведення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) для ведення фермерського господарства, земельної ділянки загальною площею 50,0000 га, що розташована на території Долинської сільської ради Слов`янського району Донецької області, згідно державного акту на право довічного успадкованого володіння землею, виданого на підставі рішення Долинської ради народних депутатів Слов`янського району Донецької області від 27.10.1992 року, зареєстрованого в Книзі записів державних актів на право довічного успадкованого володіння землею за № 61.

Відповідно до ч. 1 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.

Вивчивши подані матеріали, суд приходить до висновку, що дана позовна заява не відповідає вимогам статей 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України.

Згідно п. 4 ч. 5 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України, у позовній заяві зазначаються, зокрема: зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

Статтею 46 Кодексу адміністративного судочинства України, визначено, що сторонами в адміністративному процесі є позивач та відповідач.

Відповідачем в адміністративній справі є суб`єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом.

Статтею 49 Кодексу адміністративного судочинства України, визначено, що треті особи, які заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору, можуть вступити у справу до закінчення підготовчого провадження або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, пред`явивши позов до однієї або декількох сторін. Задоволення позову таких осіб має повністю або частково виключати задоволення вимог позивача до відповідача. У разі вступу третіх осіб, які заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору, розгляд адміністративної справи за клопотанням учасника справи починається спочатку.

Треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов`язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку.

У заявах про залучення третіх осіб і у заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі.

Суд зазначає, що позивач в позовній заяві визначив відповідачем - Головне управління Держгеокадастр у Донецькій області, третіми особами: Слов`янську районну державну адміністрацію Донецької області, фермерське господарство Марія-05 , проте в прохальній частині позовної заяви просить визнати недійсним розпорядження голови Слов`янської районної державної адміністрації від 01.06.2011 року № 271 Про передачу земельних ділянок в оренду громадянину ОСОБА_2 відносно земельної ділянки загальною площею 50,0000 га, що розташована на території Долинської сільської ради Слов`янського району Донецької області, однак в порушення п. 4 ч. 5 ст. 160 КАС України не визначає Слов`янську районну державну адміністрацію Донецької області відповідачем.

Згідно з частиною 3 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені Законом України Про судовий збір .

Відповідно до частини 1 статті 4 Закону України Про судовий збір від 8 липня 2011 року № 3674-VІ судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно з пунктом 3 частини 2 статті 4 Закону України Про судовий збір за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою ставка судового збору становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Статтею 7 Закону України Про Державний бюджет України на 2020 рік від 14 листопада 2019 року № 294-IX визначено, що прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць для працездатних осіб з 1 січня 2020 року становить 2102 гривень.

Відповідно до частини 3 статті 6 Закону України Про судовий збір , у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Позивачем заявлено п`ять позовних вимог немайнового характеру.

Таким чином позивачу необхідно було сплатити судовий збір у загальному розмірі 4204,00 гривень за подачу позову.

Позивачем до позовної заяви додано квитанції про сплату судового збору у розмірі 1681,60 гривень, що не відповідає вимогам Закону України Про судовий збір .

У зв`язку з чим, позивачу необхідно сплатити судовий збір у розмірі 2522,40 гривень за подачу позову немайнового характеру до Донецького окружного адміністративного суду за наступними реквізитами: отримувач коштів Слов`янське УК/м. Слов`янськ/22030101; код отримувача (ЄДРПОУ) 37803368; банк отримувача Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача (МФО): 899998, рахунок отримувача (ІВАN): UA 408999980313121206084005075; код класифікації доходів бюджету 22030101. Призначення платежу: Судовий збір, за позовом


(ПІБ чи назва установи, організації позивача), Донецький окружний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа), код ЄДРПОУ 35099148 (суду, де розглядається справа) та надати до суду оригінал квитанції про сплату судового збору відповідно до вимог Закону України Про судовий збір .

Пунктом 5 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суддя після одержання позовної заяви, серед іншого, з`ясовує, чи позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).

Суд зазначає, що чинне законодавство обмежує строк звернення до суду за захистом прав, свобод та інтересів. Це, насамперед, обумовлено специфікою спорів, які розглядаються в порядку адміністративного судочинства, а запровадження таких строків обумовлене досягненням юридичної визначеності у публічно-правових відносинах. Ці строки обмежують час, протягом якого такі правовідносини можуть вважатися спірними.

Згідно ч. 1 ст. 122 Кодексу адміністративного судочинства України, позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Частиною 2 статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Таким чином, встановленим строком для звернення до адміністративного суду з даною позовною заявою є шестимісячний строк.

Як вбачається з позовної заяви, предметом розгляду у даній справі є вимоги про визнання недійсним розпорядження голови Слов`янської районної державної адміністрації від 01.06.2011 року № 271 Про передачу земельних ділянок в оренду громадянину ОСОБА_2 відносно земельної ділянки загальною площею 50,0000 га, що розташована на території Долинської сільської ради Слов`янського району Донецької області, яка надана ОСОБА_1 , згідно державного акту на право довічного успадкованого володіння землею, виданого на підставі рішення Долинської ради народних депутатів Слов`янського району Донецької області від 27.10.1992 року, зареєстрованого в Книзі записів державних актів на право довічного успадкованого володіння землею за № 61; скасування реєстрації договору оренди земель здійснену у відділі Держкомзему в Слов`янському районі Донецької області 05.07.2011 року № 142420004000105, за яким фермерському господарству Марія-05 передано в користування на умовах оренди земельну ділянку з кадастровим номером 1424281500:03:000:0268 загальною площею 99,3012 га ріллі; скасування державної реєстрації права оренди земельної ділянки з кадастровим номером 1424281500:03:000:0268, на підставі укладеного договору оренди земельної ділянки б/н від 05.07.2011 року, укладеного між Слов`янською районною державною адміністрацією Донецької області та громадянином ОСОБА_2 ; зобов`язання Головне управління Держгеокадастру у Донецькій області внести відповідні зміни до Державного земельного кадастру; визнання протиправною відмову Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області, яка викладена у листі від 25.09.2019 року №6 П-5089/0-1754/0/37-19; зобов`язання Головне управління Держгеокадастру у Донецькій області надати згоду ОСОБА_1 на розроблення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відведення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) для ведення фермерського господарства, земельної ділянки загальною площею 50,0000 га, що розташована на території Долинської сільської ради Слов`янського району Донецької області, згідно державного акту на право довічного успадкованого володіння землею, виданого на підставі рішення Долинської ради народних депутатів Слов`янського району Донецької області від 27.10.1992 року, зареєстрованого в Книзі записів державних актів на право довічного успадкованого володіння землею за № 61.

В свою чергу, із матеріалів справи випливає, що в жовтні 2019 року позивачу стало відомо про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Однак, позовна заява подана лише 30 червня 2020 року (про що свідчить штамп на поштовому конверті), тобто з пропуском шестимісячного строку, за відсутності заяви про поновлення строку звернення до суду.

У відповідності до частини 6 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов`язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.

Частиною 1 статті 123 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.

Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку звернення до адміністративного суду будуть визнані неповажними, суд повертає позовну заяву (частина 2 статті 123 Кодексу адміністративного судочинства України).

Згідно з ч. 1 ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Відповідно до частини 2 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України, в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

Враховуючи вищевикладене, позовна заява подана позивачем без дотримання вимог п. 4 ч. 5 ст. 160, ч. 3, 6 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України та підлягає залишенню без руху.

У зв`язку з чим, позивачу необхідно усунути недоліки позовної заяви, шляхом надання заяви про поновлення строку звернення до суду та доказів поважності причин його пропуску, доказів сплати судового збору у розмірі 2522,40 гривень та позовної заяви з визначеним колом відповідачів та змісту позовних вимог щодо кожного з відповідачів, третіх осіб.

Також слід роз`яснити позивачу, що у разі не усунення недоліків позовної заяви у встановлений строк, відповідно до пункту 1 частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява буде повернута позивачеві.

На підставі вищевикладеного, керуючись статтями 133, 161, 169, 248, 256, 293, 294, 370 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

У Х В А Л И В:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області, третя особа: Слов`янська районна державна адміністрація Донецької області, фермерське господарство Марія-05 про визнання недійсним розпорядження, визнання протиправною відмову та зобов`язання вчинити певні дії - залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, шляхом надання заяви про поновлення строку звернення до суду та доказів поважності причин його пропуску, доказів сплати судового збору у розмірі 2522,40 гривень та позовної заяви з визначеним колом відповідачів та змісту позовних вимог щодо кожного з відповідачів, третіх осіб, роз`яснивши при цьому позивачеві, що у разі не усунення недоліків позовна заява буде вважатись неподаною та повернута.

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Суддя Л.Б. Голубова

СудДонецький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення08.07.2020
Оприлюднено08.07.2020
Номер документу90257793
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —200/6335/20-а

Ухвала від 11.11.2020

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Голубова Л.Б.

Ухвала від 20.10.2020

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Голубова Л.Б.

Ухвала від 13.10.2020

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Голубова Л.Б.

Ухвала від 22.09.2020

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Голубова Л.Б.

Ухвала від 25.08.2020

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Голубова Л.Б.

Ухвала від 24.07.2020

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Голубова Л.Б.

Ухвала від 08.07.2020

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Голубова Л.Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні