Справа № 953/19488/19
н/п 2/953/667/20
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"10" липня 2020 р. Київський районний суд м. Харкова у складі: головуючого - судді Лях М.Ю., при секретарі - Хомінської Т.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовною заявою Товариство з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Експрес Інвест до ОСОБА_1 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору - Товариство з обмеженою відповідальністю Альтернатів Енерджі Сорсес Солар про визнання недійсним договору купівлі-продажу частку у статутному капіталі, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач ТОВ Фінансова компанія Експресс Інвест звернулось до Київського районного суду м. Харкова з позовною заявою до ОСОБА_1 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору - ТОВ Альтернатів Енерджі Сорсес Солар про визнання недійсним договору купівлі-продажу частку у статутному капіталі ТОВ АЕС Солар від 28.12.2018 року.
Ухвалою Київського районного суду м. Харкова від 10.10.2019 року позовну заяву залишено без руху через наявність процесуальних недоліків з надання строку на їх усунення, зокрема наведення обгрунтування існування зазначених у позовній заяві обставин, що випливають саме з цивільних та сімейних правовідносин, з метою недопущення порушення встановлених чинними процесуальними кодексами правил розмежування юрисдикцій.
Ухвалою Київського районного суду м. Харкова від 08.11.2019 року відкрито загальне позовне провадження, призначено підготовче засідання.
Ухвалою Київського районного суду м. Харкова від 24.01.2020 року закрито підготовче провадження та призначено до розгляду цивільну справу.
Ухвалою Київського районного суду м. Харкова від 03.06.2020 року поновлено судовий розгляд по вказаній цивільній справі у зв`язку з тим, що перебуваючи у нарадчій кімнаті за результатами встановлених в ході судового розгляду фактичних обставин, виникла необхідність у з`ясуванні у сторін питання щодо співвідношення предмету позовних вимог, а саме: визнання недійсним договору купівлі-продажу корпоративних прав ТОВ Альтернатів Енерджі Сорсес Солар та виниклих між сторонами правовідносин з нормами сімейного та цивільного законодавства, а також необхідність розгляду виниклих правовідносин в порядку господарського судочинства.
У судове засідання сторони не з`явились, повідомлялись належним чином про дату, час та місце судового розгляду, у зв`язку з чим суд вважає за можливим розглянути питання про направлення справи до суду господарської юрисдикції за відсутністю сторін.
Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, у зв`язку з неявкою в судове засідання всіх учасників справи фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Відповідно до ч. 1 ст. 19 ЦПК України, суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.
Згідно п. 3 ч. 1 ст. 20 ГПК України, господарські суди розглядають справи у спорах, що виникають у зв`язку із здійсненням господарської діяльності (крім справ, передбачених частиною другою цієї статті), та інші справи у визначених законом випадках, зокрема: справи у спорах, що виникають з корпоративних відносин, в тому числі у спорах між учасниками (засновниками, акціонерами, членами) юридичної особи або між юридичною особою та її учасником (засновником, акціонером, членом), у тому числі учасником, який вибув, пов`язані зі створенням, діяльністю, управлінням або припиненням діяльності такої юридичної особи, крім трудових спорів.
За змістом ст. 167 Господарського кодексу України, корпоративні права - це права особи, частка якої визначається у статутному капіталі (майні) господарської організації, що включають правомочності на участь цієї особи в управлінні господарською організацією, отримання певної частки прибутку (дивідендів) даної організації та активів у разі ліквідації останньої відповідно до закону, а також інші правомочності, передбачені законом та статутними документами. Під корпоративними відносинами маються на увазі відносини, що виникають, змінюються та припиняються щодо корпоративних прав.
Відповідно до ч. 9 ст. 187 ЦПК України якщо буде встановлено, що справа не підсудна цьому суду, суд надсилає справу за підсудністю в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу .
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 31 ЦПК України , суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду. Згідно ч. 3 ст. 31 ЦПК України , передача справи на розгляд іншого суду за встановленою цим Кодексом підсудністю з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої цієї статті, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.
З огляду на вищенаведені обставини, судом встановлено, що справа не підсудна Київському районному суду м. Харкова, у зв`язку з чим вказана справа підлягає передачі до суду господарської юрисдиції за підсудністю, а саме до Харківського господарського суду (61022, м. Харків, майдан Свободи, 5, Держпром, 8-й під`їзд).
На підставі вищенаведеного, керуючись статтями 19, 20, 187 ЦПК України, -
ПОСТАНОВИВ:
Цивільну справу за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Експрес Інвест до ОСОБА_1 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору - Товариства з обмеженою відповідальністю Альтернатів Енерджі Сорсес Солар про визнання недійсним договору купівлі-продажу частку у статутному капіталі передати до Харківського господарського суду (61022, м. Харків, майдан Свободи, 5, Держпром, 8-й під`їзд).
Копію ухвали направити сторонам у справі - для відома.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя -
Суд | Київський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 10.07.2020 |
Оприлюднено | 13.07.2020 |
Номер документу | 90334637 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Київський районний суд м.Харкова
Лях М. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні