Справа № 752/5686/20
Провадження № 2/752/4780/20
Р І Ш Е Н Н Я
іменем України
(заочне)
09 червня 2020 року Голосіївський районний суд м. Києва у складі:
головуючого судді Хоменко В.С.
при секретарі Павлюх П.В.,
розглянувши в порядку спрощеного провадження без повідомлення сторін в приміщенні Голосіївського районного суду м. Києва цивільну справу за позовом Житлово-будівельного кооперативу Академічний-4 до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по оплаті житлово-комунальних послуг,-
в с т а н о в и в:
у березні 2020 року ЖБК Академічний-4 звернулось до Голосіївського районного суду м. Києва з позовом про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості по послуги з утримання будинку та прибудинкової території у розмірі 10 999,22 грн., а також судових витрат у розмірі 2 102,00 грн.
В обґрунтування заявлених позовних вимог позивач зазначає, що ЖБК Академічний-4 є балансоутримувачем будинку АДРЕСА_1 . ОСОБА_1 є членом ЖБК Академічний-4 та власником квартири АДРЕСА_2 , в останній зареєстрований, проживає й отримує послуги з утримання будинку та прибудинкової території.
Зазначив, що ОСОБА_1 неналежним чином виконує свої зобов`язання по оплаті наданих послуг, тому ЖБК Академічний-4 змушений звернутись до суду.
Ухвалою судді Голосіївського районного суду м. Києва Хоменко В.С. від 23.03.2020 року відкрито провадження у справі, справу призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження, без повідомлення сторін на 09.06.2020 року (а.с. 39).
Заперечення щодо розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження до суду не надходили.
Клопотань від сторін про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін не надходило.
Позивач подав до заяву те, що проти ухвалення заочного рішення не заперечує.
Відповідач відзив на позовну заяву не подав.
Статтею 13 ЦПК України визначено принцип диспозитивності цивільного судочинства, відповідно до якого суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до вимог ЦПК України, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Статтею 81 ЦПК України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.
Відповідно до ст. 264 ЦПК України під час ухвалення рішення суд вирішує зокрема: чи мали місце обставини, якими обґрунтовуються вимоги і заперечення, та якими доказами вони підтверджуються; які правовідносини випливають зі встановлених обставин; яка правова норма підлягає застосуванню до цих правовідносин.
Отже суд розглядає справу за наявними у справі доказами, які надані сторонами.
На підставі викладеного, судовий розгляд справи здійснюється за правилами спрощеного позовного провадження на підставі наявних у суду матеріалів, без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу з постановленням заочного рішення, проти чого не заперечує позивач, що відповідає положенням ст. 280 ЦПК України.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши зібрані по справі докази в їх сукупності, суд приходить до наступного.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 є власником квартири АДРЕСА_2 , в останній зареєстрований з 21.04.2015 року та проживає.
ЖБК Академічний-4 є балансоутримувачем будинку АДРЕСА_1 .
З позову вбачається, щ ЖБК Академічний-4 самостійно та через укладені договори з виконавцями забезпечує надання послуг з утримання будинку та прибудинкової території.
27.11.978 року проведено державну реєстрацію ЖБК Академічний-4 , про що внесено відомості до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (а.с. 32-33).
ЖБК Академічний-4 організовано з метою забезпечення житлом членів кооперативу та членів їх сімей шляхом будівництва одного шістнадцяти поверхового будинку на 252 квартири за кошти членів кооперативу, а також для наступної експлуатації та управління цим будинком.
За змістом розділу ІІІ Статуту ЖБК здійснює експлуатацію та ремонт належного йому житлового фонду, прибудинкової території за рахунок коштів кооперативу.
Згідно розділу IV Статут ЖБК кошти ЖБК складаються з: вступних внесків; пайових внесків; внесків на проведення капітального ремонту житлового будинку; внесків на експлуатацію житлового будинку та утримання прибудинкової території та штату кооперативу; інших надходжень. Внески на експлуатацію житлового будинку та утримання прибудинкової території стягуються з членів ЖБК в розмірах, необхідних для покриття фактичних витрат на ці потреби, виходячи із площі займаних квартир; внески на технічне обслуговування будинку і санітарне обслуговування допоміжних приміщень та прибуткової території - в розмірах, необхідних для покриття фактичних витрат кооперативу на ці потреби, пропорційно загальній квартир, займаних власниками.
Відповідно до розділу V Статуту член ЖБК зобов`язаний, зокрема, своєчасно вносити платежі на покриття витрат кооперативу по експлуатації, капітальному ремонту житлового будинку та утримання прибудинкової території, внески до спеціальних фондів та плату за комунальні послуги.
Згідно протоколу загальних зборів мешканців будинку Академічний-4 від 23.10.2011 року ухвалено, що власники квартир автоматично стають членами кооперативу (а.с. 17).
Згідно протоколу загальних зборів мешканців будинку Академічний-4 від 04.04.2019 року затверджено новий тариф на утримання будинку та прибудинкової території в розмірі 7,50 грн./м 2 замість тарифу, котрий діяв з 2011 року по 2019 рік у розмірі 3,23 грн./м 2 (а.с. 14-16).
З позову вбачається, що відповідачу постійно надаються послуги з утримання будинку та прибудинкової території, але сплачує за них не в повному обсязі, через що станом на 01.02.2020 року утворилась заборгованість у розмірі 10 999,22 грн. (а.с. 3-6).
У відповідності до ст. 2 Закону України Про кооперацію обслуговуючий кооператив - кооператив, який утворюється шляхом об`єднання фізичних та/або юридичних осіб для надання послуг переважно членам кооперативу, а також іншим особам з метою провадження їх господарської діяльності.
Згідно ст. 380 ЦК України житловим будинком є будівля капітального типу, споруджена з дотриманням вимог, встановлених законом, іншими нормативно-правовими актами, і призначена для постійного у ній проживання.
Статтею 384 ЦК України встановлено, що будинок, споруджений або придбаний житлово-будівельним (житловим) кооперативом, є його власністю. Член житлово-будівельного (житлового) кооперативу має право володіння і користування, а за згодою кооперативу - і розпоряджання квартирою, яку він займає в будинку кооперативу, якщо він не викупив її. У разі викупу квартири член житлово-будівельного (житлового) кооперативу стає її власником.
Відповідно до ст. ст. 156, 162 ЖК України власник та члени його сім`ї зобов`язані своєчасно вносити квартирну плату та плату за комунальні послуги щомісячно у встановлені строки.
Згідно зі ст. 179 ЖК України користування будинками (квартирами) державного і громадського житлового фонду, фонду житлово-будівельних кооперативів, а також приватного житлового фонду та їх утримання здійснюється з обов`язковим додержанням вимог Правил користування приміщеннями жилих будинків і при будинковими територіями, які затверджуються Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до п. 7 Правил користування приміщеннями житлових будинків, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України № 572 від 08.10.1992 року зі змінами, внесеними Постановою Кабінету Міністрів України від 24.01.2006 року № 45, власники квартир зобов`язані оплачувати надані житлово-комунальні послуги.
Відповідно до ст. 19 Закону України Про житлово-комунальні послуги учасниками відносин у сфері житлово-комунальних послуг є: власник, споживач, виконавець, виробник. Відносини між учасниками договірних відносин у сфері житлово-комунальних послуг здійснюються виключно на договірних засадах.
Згідно з п. 5 ч. 3 ст. 20 Закону України Про житлово-комунальні послуги споживач зобов`язаний своєчасно оплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.
Відповідно до ст. ст. 66, 67, 162 ЖК України за користування житловим приміщенням, що належить громадянинові на праві приватної власності, сплачується плата за утримання будинку, прибудинкової території та плата за спожиті комунальні послуги.
Статтею 322 ЦК України передбачено, що власник зобов`язаний утримувати майно, що йому належить, якщо інше не встановлено договором або законом. Утримання майна власників квартир (будинку та прибудинкової території) здійснюється ними шляхом оплати всіх витрат по утриманню експлуатуючій організації.
У ст. 526 ЦК України зазначено, що зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Статтею 610 ЦК України визначено, що порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).
Судом безспірно встановлено, що позивачем надаються послуги з утримання будинку та прибудинкової території як власнику квартири і члену ЖБК. Фактично, на час звернення до суду з позовом, відповідач має заборгованість перед позивачем, що підтверджується наданим суду розрахунком, котрий відповідачем доказами у розрізі положень ст. ст. 76-81 ЦПК України не спростований.
В силу ст. 12 ЦПК України кожна сторона несе ризик настання наслідків в зв`язку з вчиненням або не вчиненням нею процесуальних дій.
Враховуючи вищевикладене, приймаючи до уваги те, що позивачем надані відповідачу послуги з утримання будинку та прибудинкової території, що останньою не заперечується, суд приходить до висновку про те, що позовні вимоги про стягнення заборгованості по внесках на утримання будинку та прибудинкової території, є законними та обґрунтованими.
Відповідно до ч. 1 ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до п. 1 ч. 2, ч. 8 ст. 141 ЦПК України інші судові витрати, пов`язані з розглядом справи, покладаються у разі задоволення позову - на відповідача.
Згідно ст. ст. 141, 142 ЦПК України суд вважає за необхідне стягнути з відповідача на користь позивача судовий збір в розмірі 2 102,00 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 12, 13, 76-81, 259, 261, 265, 274-279, 280-284, 352, 354 ЦПК України, суд, -
у х в а л и в:
позов Житлово-будівельного кооперативу Академічний-4 до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по оплаті житлово-комунальних послуг -задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Житлово-будівельного кооперативу Академічний-4 заборгованість по оплаті житлово-комунальних послуг у розмірі 10 999,22 грн. (десять тисяч дев`ятсот дев`яносто дев`ять гривень 22 копійки).
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Житлово-будівельного кооперативу Академічний-4 судовий збір у розмірі 2 102,00 грн. (дві тисячі сто дві гривні 00 копійок).
Відомості про учасників справи:
Позивач - Житлово-будівельний кооператив Академічний-4 , код ЄДРПОУ 22893866, адреса: 03039, м. Київ, пр. Голосіївський, буд. 21.
Відповідач - ОСОБА_1 , адреса: АДРЕСА_3 .
Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом 30 днів з дня його проголошення.
Рішення може бути оскаржено до Київського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Суддя В.С. Хоменко
Суд | Голосіївський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 09.06.2020 |
Оприлюднено | 14.07.2020 |
Номер документу | 90336939 |
Судочинство | Цивільне |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні