Справа № 678/1070/19
Провадження № 2/673/223/20
У Х В А Л А
10 липня 2020 р. м. Деражня
Деражнянський районний суд Хмельницької області у складі:
головуючого - судді Ягодіної Т.В.,
за участю секретаря судового засідання Ясінської М.О.,
представників позивача - ОСОБА_1 , ОСОБА_2 ,
розглянувши у підготовчому судовому засіданні цивільну справу за позовом Громадської організації Громадська підтримка
до
ОСОБА_3 , ОСОБА_4 та ОСОБА_5
треті особи: Державна архітектурно-будівельна інспекція України, Управління ДАБІ у Хмельницькій області, Управління культури, національностей, релігій та туризму Хмельницької обласної державної адміністрації, Меджибізька селищна рада Летичівського району Хмельницької області
про знесення самочинно збудованих будівель,
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Деражнянського районного суду Хмельницької області перебуває цивільна справа за позовом Громадської організації Громадська підтримка до ОСОБА_3 , ОСОБА_4 та ОСОБА_5 про знесення самочинно збудованих будівель.
Згідно з ч.2 ст. 10 ЦПК України, суд розглядає справи відповідно до Конституції України, законів України, міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.
Згідно ч.8 ст.130 ЦПК України особам, які проживають за межами України, судові повістки вручаються в порядку, визначеними міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, в разі відсутності таких в порядку, встановленому ст.502 цього Кодексу.
За положеннями ч.1 ст.498 ЦПК України, яка кореспондується з ч.1 ст.80 Закону України Про міжнародне приватне право , у разі, якщо в процесі розгляду справи суду необхідно вручити документи, отримати докази, провести окремі процесуальні дії на території іншої держави, суд України може звернутися з відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави (далі іноземний суд) у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України.
Відповідно до п.2.1 Інструкції про порядок виконання міжнародних договорів з питань надання правової допомоги в цивільних справах щодо вручення документів, отримання доказів та визнання і виконання судових рішень, затвердженої Наказом Міністерства юстиції України, Державної судової адміністрації України від 27.06.2008 року № 1092/5/54, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 2 липня 2008 року за № 573/15264, у разі, якщо при розгляді цивільної справи в суду України виникне необхідність у врученні документів або отриманні доказів, у проведенні окремих процесуальних дій за кордоном, суд України складає доручення про надання правової допомоги за кордоном. Доручення складається судом України, який розглядає цивільну справу, і повинно містити інформацію та документи, передбачені міжнародним договором України. Доручення адресується компетентному суду запитуваної держави.
Судом встановлено, що відповідачі ОСОБА_3 та ОСОБА_4 , мають паспорти громадян Держави Ізраїль, та проживають на території Держави Ізраїль за адресами по АДРЕСА_1 відповідно.
Згідно ст.1 Конвенції про отримання за кордоном доказів у цивільних або комерційних справах від 18 березня 1970 року (далі Конвенція) у цивільних або комерційних справах судовий орган Договірної Держави може відповідно до положень законодавства цієї Держави шляхом надіслання судового доручення звернутися до компетентного органу другої Договірної Держави з проханням отримати докази або провести інші процесуальні дії.
Згідно з ст.2 Конвенції договірна Держава призначає Центральний Орган, який зобов`язується отримувати судові доручення, що надходять від судових органів іншої Договірної Держави, і передавати органу, компетентному їх виконати.
Доручення надсилаються Центральному Органу Держави для виконання без посередництва будь-якого іншого органу цієї держави.
Згадана Конвенція застосовується у відносинах України з Данією , Мексикою, Люксембургом, Болгарією, Ізраїлем, Італією, Словенією, Сполученим Королівством Великої Британії та Північної Ірландії, Німеччиною, Фінляндією, Австралією, Швейцарією, США, Іспанією, Швецією, Норвегією, Аргентиною, Польщею, Словаччиною; держави підписали цю Конвенцію, бажаючи полегшити передачу та виконання судових доручень і сприяти погодженню різних способів, які використовуються ними з цією метою, піклуючись про поліпшення взаємної правової допомоги в цивільних або комерційних справах.
Враховуючи, що відповідачі ОСОБА_3 та ОСОБА_4 являються громадянами Держави Ізраїль та проживають на території вказаної держави, суд приходить до висновку про необхідність направлення судового доручення компетентному органу Держави Ізраїль для проведення певних процесуальних дій та зупинення провадження по даній справі до виконання судового доручення.
Згідно із п.8 ч.1 ст.252 ЦПК України суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадках звернення із судовим дорученням про надання правової допомоги, вручення виклику до суду чи інших документів до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави.
Відповідно до п.12 ч.1 ст.253 ЦПК України, провадження у справі зупиняється у випадках, встановлених пунктом 8 частини першої статті 252 цього Кодексу, - до надходження відповіді від іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави на судове доручення про надання правової допомоги, вручення виклику до суду чи інших документів.
Керуючись ст.ст. 175-177, 187, 252-253, 258-260, 274 ЦПК України, Конвенцією про отримання за кордоном доказів у цивільних або комерційних справах від 18.03.1970 року, Інструкцією про порядок виконання міжнародних договорів з питань надання правової допомоги в цивільних справах щодо вручення документів, отримання доказів та визнання і виконання судових рішень , затвердженої наказом Міністерства юстиції України, Державної судової адміністрації України 27.06.2008 № 1092/5/54, суд, -
УХВАЛИВ:
Звернутися з судовим дорученням про надання правової допомоги до Центрального (компетентного) органу Держави Ізраїль з проханням за територіальністю провести певні процесуальні дії, а саме:
1.вручити відповідачам ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт громадянина Держави Ізраїль № НОМЕР_1 виданий 08.07.2013 року органом ОСОБА_6 Брак, який проживає за адресою АДРЕСА_2 , та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , паспорт громадянина Держави Ізраїль № НОМЕР_2 виданий 16.08.2010 року органом Єрусалим, який проживає за адресою АДРЕСА_3 належним чином засвідчені копії судових документів у виді позовної заяви з додатками, ухвали про відкриття провадження у справі, ухвали про забезпечення позову та цієї ухвали про звернення із судовим дорученням; витягу із законодавства України про зміст прав та обов`язків, повідомлення про дату підготовчого судового засідання о 10 год. 30 хв. 03 лютого 2021 року та резервну дату судового засідання 10 год. 30 хв. 21 квітня 2021 року, які мають бути перекладені на мову Іврит, якою володіють відповідачі;
2.відібрати у відповідачів ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт громадянина Держави Ізраїль № НОМЕР_1 виданий 08.07.2013 року органом ОСОБА_6 Брак, який проживає за адресою АДРЕСА_2 , та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , паспорт громадянина Держави Ізраїль № НОМЕР_2 виданий 16.08.2010 року органом Єрусалим, який проживає за адресою АДРЕСА_3 пояснення, які надіслати на адресу Деражнянського районного суду Хмельницької області (Україна, Хмельницька область м. Деражня вул. Миру, 43, поштовий індекс 32200) за наступними запитаннями:
- чи визнає відповідач позовні вимоги? Якщо не визнає, зазначити причини з наданням доказів, які спростовують позовні вимоги;
- що відповідач може пояснити по суті позовних вимог?
- чи згоден відповідач, щоб справа розглядалася у його відсутність?
Роз`яснити відповідачам право протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання даної ухвали з додатками подати відзив на позовну заяву, зміст якого має відповідати вимогам ч.3 ст. 178 ЦПК України. Одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копію відзиву та доданих до нього документів відповідач має надіслати позивачу.
Роз`яснити відповідачам, що у разі ненадання ними відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами, а також, що вони відповідно до ч.1 ст. 193 ЦПК України у строк для подання відзиву мають право пред`явити зустрічний позов.
Роз`яснити відповідачам їх права та обов`язки, передбачені ст. ст. 39,43,44,49,178,193 ЦПК України (витяг із законодавства додається).
Провадження у справі зупинити до надходження відповіді від компетентного органу Держави Ізраїль на судове доручення про надання міжнародної правової допомоги.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України www.court.gov.ua.
Ухвала в частині зупинення провадження по справі може бути оскаржена до до Хмельницького апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Ухвала набирає законної сили після закінчення 15 денного строку для подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
В іншій частині ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: Т. В. Ягодіна
Суд | Деражнянський районний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 10.07.2020 |
Оприлюднено | 15.07.2020 |
Номер документу | 90374032 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Деражнянський районний суд Хмельницької області
Ягодіна Т. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні