Справа№621/1825/20
Пр.№2/621/786/20
УХВАЛА
Іменем України
15 липня 2020 року м. Зміїв
Суддя Зміївського районного суду Харківської області Вельможна І.В. , перевіривши матеріали справи за позовною заявою ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до ОСОБА_3 та Лиманської сільської ради Зміївського району Харківської області про визнання права власності в порядку спадкування за законом,
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 та ОСОБА_2 звернулись до суду з вказаним позовом, в якому просять:
- встановити факт прийняття ОСОБА_4 спадщини за законом, що відкрилась після смерті ОСОБА_5 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1
- встановити факт прийняття ОСОБА_1 та ОСОБА_2 спадщини за законом, що відкрилась після смерті діда ОСОБА_4 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2
- визнати за ОСОБА_1 та ОСОБА_2 право власності, в рівних частинах по 1/2 частині кожному, на житловий будинок з надвірними будівлями, який розташований за адресою: АДРЕСА_1 , в порядку спадкування за законом.
- визнати за ОСОБА_1 та ОСОБА_2 право власності, в рівних частинах по 1/2 частині кожному, на земельну ділянку, що розташована на території Лиманської сільської ради Зміївського району Харківської області КСП Лиман , площею 3,31 га., для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, в порядку спадкування за законом.
Подана заява не відповідає вимогам ст. 177 ЦПК України.
Так, згідно ч. 5 ст. 177 ЦПК України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.
Суддя зазначає, що за змістом п.23 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 30.05.2008 №7 Про судову практику у справах про спадкування за наявності умов для одержання в нотаріальній конторі свідоцтва про право на спадщину вимоги про визнання права на спадщину судовому розглядові не підлягають; у разі відмови нотаріуса в оформленні права на спадщину особа може звернутися до суду за правилами позовного провадження.
Позивачем не додано до заяви доказів, що підтверджують відмову нотаріуса в оформленні спадщини після смерті осіб, зазначених в позові.
Крім того, відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 176 ЦПК України, ціна позову про визнання права власності на майно або його витребування визначається вартістю майна, а згідно з п. 9 ч. 1 ст. 176 ЦПК України ціна позову про право власності на нерухоме майно, що належить фізичним особам на праві приватної власності, визначається дійсною вартістю нерухомого майна, а на нерухоме майно, що належить юридичним особам, - не нижче його балансової вартості.
За Постановою Пленуму Верховного Суду від 22.12.1995 №20 під дійсною вартістю розуміється грошова сума, за яку майно може бути продане в даному населеному пункті чи місцевості.
Відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
В порушення наведених процесуальних вимог позивачами не зазначена в позові його ціна, виходячи з дійсною вартості відповідної частки нерухомого майна та не додано до позову доказів на підтвердження дійсної вартості такого спірного об`єкту нерухомості, (звіту про оцінку майна щодо ринкової вартості будівлі, висновку будівельно-технічного дослідження тощо), та відповідно доказів на сплату судового збору, виходячи з ціни позову.
Порядок сплати і розмір судового збору визначені Законом України Про судовий збір .
Згідно з ч. 7 ст. 6 вказаного Закону у разі якщо позов подається одночасно кількома позивачами до одного або кількох відповідачів, судовий збір обчислюється з урахуванням загальної суми позову і сплачується кожним позивачем пропорційно долі поданих кожним з них вимог окремим платіжним документом.
До позовної заяви подана квитанція в підтвердження сплати судового збору позивачем ОСОБА_1 .
Разом з тим, до позову не додано платіжних документів на підтвердження сплати судового збору позивачем ОСОБА_2 .
Відомості про наявність підстав для звільнення вказаних позивачів від сплати судового збору в позові відсутні.
Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статті 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Таким чином, позовну заяву слід залишити без руху, надавши позивачам ОСОБА_1 та ОСОБА_6 час для усунення вищенаведених недоліків,
Керуючись ст.185 ЦПК України, суддя, -
у х в а л и в:
Позовну заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до ОСОБА_3 та Лиманської сільської ради Зміївського району Харківської області про визнання права власності в порядку спадкування за законом- залишити без руху.
Запропонувати заявнику усунути наведені недоліки заяви в 5-денний строк з дня вручення їй даної ухвали.
Роз`яснити заявнику, що якщо заявник не усунув недоліки заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається заявникові.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя:
Суд | Зміївський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 15.07.2020 |
Оприлюднено | 16.07.2020 |
Номер документу | 90399609 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Зміївський районний суд Харківської області
Вельможна І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні