Справа № 621/1825/20
Провадження № 2/621/116/21
Ухвала
Іменем України
01 березня 2021 року м. Зміїв
Зміївський районний суд Харківської області в складі:
головуючого судді - Вельможної І.В.,
за участю секретаря судового засідання - Акулової А.М.,
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в залі суду м. Зміїв у порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , Слобожанської селищної ради Чугуївського району Харківської області про визнання права власності в порядку спадкування за законом, за зустрічним позовом ОСОБА_4 до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про визнання права власності на майно у порядку спадкування за заповітом ,
в с т а н о в и в:
В провадженні Зміївського районного суду Харківської області перебуває вищезазначена цивільна справа.
01.03.2021 до суду надійшла спільна заява сторін про затвердження мирової угоди.
Так, згідно заяви про затвердження мирової угоди, ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_4 , ОСОБА_3 , Слобожанська селищна рада Чугуївського району Харківської області просять суд, затвердити мирову угоду на таких умовах:
1. Встановити факт прийняття ОСОБА_5 спадщини за законом, що відкрилася після смерті ОСОБА_6 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .
2. Визнати право на спадкування ОСОБА_1 та ОСОБА_2 після смерті діда - ОСОБА_5 разом зі спадкоємцями першої черги.
3. Встановити факт постійного проживання ОСОБА_1 та ОСОБА_2 разом з дідом - ОСОБА_5 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 , на момент відкриття спадщини.
4. Визнати за ОСОБА_1 та ОСОБА_2 право власності в рівних частинах, по 1/2 частині кожному, на житловий будинок з надвірними будівлями, який розташовано за адресою: АДРЕСА_1 , в порядку спадкування законом.
5. Визнати за ОСОБА_1 та ОСОБА_2 право власності в рівних частинах, по 1/2 частині кожному, на земельну ділянку, що розташована на території Лиманської сільської ради Зміївського району Харківської області КСП Лиман , площею 3,31 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, в порядку спадкування за законом.
6. Встановити факт постійного проживання ОСОБА_4 разом з матір`ю ОСОБА_7 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3 , на момент відкриття спадщини.
7. Визнати за ОСОБА_4 , в порядку спадкування після смерті матері за заповітом, право власності на житловий будинок з надвірними будівлями, який розташовано за адресою: АДРЕСА_1 .
Сторони засвідчують, що після виконання мирової угоди вони не будуть мати між собою будь - яких неврегульованих майнових питань та претензій щодо майна, яке є предметом даної мирової угоди.
Закриття провадження в справі в зв`язку з затвердженням мирової угоди виключає можливість повторного звернення до суду про спір між тими ж сторонами, про той же предмет і з тих же підстав.
Мирова угода складена українською мовою і підписана у шести оригінальних примірниках, один для справи № 621/1825/20, яка знаходиться в провадженні Зміївського районного суду Харківської області та по одному примірнику для кожної сторони.
Учасник справи у підготовче засідання не з`явилися, просили затвердити мирову угоду та закрити провадження у справі.
Від представника позивачів за первісним позовом - адвоката Оберкович Г.В., також надійшла заява в якій остання просила затвердити мирову угоду та закрити провадження у справі.
У зв`язку з неявкою учасників справи, відповідно до положень частини 2 статті 247 Цивільного процесуального кодексу України, суд розглянув цивільну справу без здійснення фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Відповідно до частини 7 статті 49 Цивільного процесуального кодексу України, сторони можуть укласти мирову угоду на будь-якій стадії цивільного процесу.
Положеннями частини 4 статті 200 Цивільного процесуального кодексу України визначено, що ухвалення в підготовчому засіданні судового рішення у разі відмови від позову, визнання позову, укладення мирової угоди проводиться в порядку, встановленому статтями 206, 207 цього Кодексу.
Стаття 207 Цивільного процесуального кодексу України зазначає, що мирова угода укладається сторонами з метою врегулювання спору на підставі взаємних поступок і має стосуватися лише прав та обов`язків сторін. У мировій угоди сторони можуть вийти за межи предмета спору за умови, що мирова угода не порушує прав чи охоронюваних законом інтересів третіх осіб. Сторони можуть укласти мирову угоду і повідомити про це суд, зробивши спільну письмову заяву, на будь-якій стадії судового процесу. Укладена сторонами мирова угода затверджується ухвалою суду, в резолютивній частині якої зазначаються умови угоди. Затверджуючи мирову угоду, суд цією ж ухвалою одночасно закриває провадження у справі.
Умови мирової угоди викладені сторонами на окремому аркуші та підписані позивачами, відповідачами за зустрічним позовом ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , відповідачем, позивачем за зустрічним позовом ОСОБА_4 , відповідачем за первісним позовом Слобожанською селищною радою Чугуївського району Харківської області, відповідачем за первісним та зустрічним позовом ОСОБА_3 .
Наслідки укладеної мирової угоди сторонам зрозумілі.
Ця мирова угода набуває чинності з моменту її затвердженням та діє до виконання сторонами своїх взятих на себе зобов`язань відповідно до статті 208 Цивільного процесуального кодексу України.
Відповідно до вимог пункту 5 частини 1 статті 255 Цивільного процесуального кодексу України, суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо сторони уклали мирову угоду і вона затверджена судом.
Враховуючи, що умови мирової угоди не суперечать вимогам закону, не порушують прав, свобод чи інтересів інших осіб, суд вважає за можливе затвердити дану мирову угоду, провадження у справі закрити.
Відповідно до вимог статті 208 Цивільного процесуального кодексу України, виконання мирової угоди здійснюється особами, які її уклали, в порядку і в строки, передбачені цією угодою. Ухвала про затвердження мирової угоди є виконавчим документом та має відповідати вимогам до виконавчого документу, встановленим Законом України Про виконавче провадження . У разі невиконання затвердженої судом мирової угоди ухвала суду про затвердження мирової угоди може бути подана для її примусового виконання в порядку, передбаченому законодавством для виконання судових рішень.
Заходів забезпечення позову судом не здійснювалось.
У відповідності до частини 1 статті 142 Цивільного процесуального кодексу України, слід повернути з державного бюджету 50 відсотків судового збору, сплаченого ОСОБА_1 при поданні позову - 1 932 грн 10 к. та сплаченого ОСОБА_4 при поданні зустрічного позову - 1 790 грн 50 к.
На підставі викладеного та керуючись статтями 49, 142, 200, 207, 208, 222, 223, 255, 256, 259, 260, 352 - 355 Цивільного процесуального кодексу України, суд -
у х в а л и в :
Затвердити мирову угоду, укладену між ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_4 , ІПН НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_2 ), ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_5 , ІПН НОМЕР_2 , місце проживання: АДРЕСА_2 ), ОСОБА_4 ( ІНФОРМАЦІЯ_6 , ІПН НОМЕР_3 , місце проживання: АДРЕСА_3 ), ОСОБА_3 ( ІНФОРМАЦІЯ_7 , ІПН НОМЕР_4 , місце проживання: АДРЕСА_2 ) та Слобожанської селищною радою Чугуївського району Харківської області (місцезнаходження: 63460, Харківська область, Чугуївський (колишня назва - Зміївський) район, смт. Слобожанське, вул. Миру, 7, код ЄРДПОУ 04397514 ) на наступних умовах:
1. Встановити факт прийняття ОСОБА_5 спадщини за законом, що відкрилася після смерті ОСОБА_6 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .
2. Визнати право на спадкування ОСОБА_1 та ОСОБА_2 після смерті діда - ОСОБА_5 разом зі спадкоємцями першої черги.
3. Встановити факт постійного проживання ОСОБА_1 та ОСОБА_2 разом з дідом - ОСОБА_5 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 , на момент відкриття відкриття спадщини.
4. Визнати за ОСОБА_1 та ОСОБА_2 право власності в рівних частинах, по 1/2 частині кожному, на житловий будинок з надвірними будівлями, який розташовано за адресою: АДРЕСА_1 , в порядку спадкування законом.
5. Визнати за ОСОБА_1 та ОСОБА_2 право власності в рівних частинах, по 1/2 частині кожному, на земельну ділянку, що розташована на території Лиманської сільської ради Зміївського району Харківської області КСП Лиман , площею 3,31 га., для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, в порядку спадкування за законом.
6. Встановити факт постійного проживання ОСОБА_4 разом з матір`ю - ОСОБА_7 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3 , на момент відкриття спадщини.
7. Визнати за ОСОБА_4 , в порядку спадкування після смерті матері за заповітом, право власності на житловий будинок з надвірними будівлями, який розташовано за адресою: АДРЕСА_1 .
8. Провадження у справі за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , Слобожанської селищної ради Чугуївського району Харківської області про визнання права власності в порядку спадкування за законом, за зустрічним позовом ОСОБА_4 до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про визнання права власності на майно у порядку спадкування за заповітом- закрити.
Зобов`язати Головне управління Державної Казначейської служби України в Харківській області повернути ОСОБА_1 з державного бюджету 50 відсотків судового збору в розмірі 1 932 (одна тисяча дев`ятсот тридцять дві) грн 10 к., сплаченого ним при поданні позову за квитанціями № 0.0.1762118734.1 від 09.07.2020 в АТ КБ Приватбанк , № НОМЕР_5 від 04.08.2020 в АТ КБ Приватбанк , № НОМЕР_6 від 30.11.2020 в АТ КБ Приватбанк .
Зобов`язати Головне управління Державної Казначейської служби України в Харківській області повернути ОСОБА_4 з державного бюджету 50 відсотків судового збору в розмірі 1 790 (одна тисяча сімсот дев`яносто) грн 50 к., сплаченого нею при поданні зустрічного позову за квитанцією № 0.0.1959136566.1 від 28.12.2020 в АТ КБ Приватбанк .
Ухвала про затвердження мирової угоди є виконавчим документом.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення, а якщо учаснику справи ухвала суду не була вручена у день її складення - протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду, шляхом подання апеляційної скарги до Харківського апеляційного суду в порядку, визначеному п.15.5 розділу ХІІІ Перехідних положень ЦПК України, до або через відповідний суд.
Учасник справи, якому повний текст ухвали суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому повного тексту ухвали суду.
Повний текст ухвали складено та підписано 01 березня 2021 року.
Головуючий :
Суд | Зміївський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 01.03.2021 |
Оприлюднено | 03.03.2021 |
Номер документу | 95250563 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Зміївський районний суд Харківської області
Вельможна І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні