Ухвала
від 18.02.2021 по справі 621/1825/20
ЗМІЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 621/1825/20

Провадження № 2/621/116/21

Ухвала

Іменем України

18 лютого 2021 року м. Зміїв

Зміївський районний суд Харківської області

головуючий - суддя Вельможна І.В.,

за участі секретаря - Акулової А.М.,

розглянувши у відкритому підготовчому засіданні в залі суду клопотання про заміну відповідача,

в с т а н о в и в:

10 липня 2020 року ОСОБА_1 , ОСОБА_2 звернулися до суду із позовом до ОСОБА_3 , Лиманської сільської ради Зміївського району Харківської області про визнання права власності в порядку спадкування за законом, в якому просили встановити факт прийняття ОСОБА_4 спадщини за законом, що відкрилась після смерті ОСОБА_5 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 ; Встановити факт прийняття ОСОБА_1 та ОСОБА_2 спадщини за законом, що відкрилась після смерті діда ОСОБА_4 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 ; Визнати за позивачами право власності, в рівних частинах по 1/2 частині кожному, на житловий будинок з надвірними будівлями, який розташовано за адресою: АДРЕСА_1 , в порядку спадкування законом; Визнати за ОСОБА_1 та ОСОБА_2 право власності, в рівних частинах по 1/2 частині кожному, на земельну ділянку, що розташована на території Лиманської сільської ради Зміївського району Харківської області КСП Лиман , площею 3,31 та, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, в порядку спадкування законом.

Ухвалою судді від 05.08.2020 вказана позовна заява була прийнята до розгляду та відкрито провадження. Постановлено провести розгляд справи за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче засідання.

Ухвалою судді від 08.12.2020 прийнято до розгляду змінену позовну заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , ОСОБА_6 , Лиманської сільської ради Зміївського району Харківської області про визнання права власності в порядку спадкування за законом.

Ухвалою судді від 18.02.2021 прийнято до розгляду змінену позовну заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , ОСОБА_6 , Лиманської сільської ради Зміївського району Харківської області про визнання права власності в порядку спадкування за законом та зустрічний позов ОСОБА_6 до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про визнання права власності на майно у порядку спадкування за заповітом.

13.01.2021 до канцелярії суду від представника позивачів за первісним позовом ОСОБА_2 , ОСОБА_1 адвоката Оберкович Г.В. надійшло клопотання в якому остання просить суд замінити відповідача - Лиманську сільську раду Зміївського району Харківської області на їх правонаступника, а саме: Слобожанську селищну раду Чугуївського району Харківської області. В обґрунтування зазначала, що з 01.01.2021 Лиманську сільську раду Зміївського району Харківської області ліквідовано, а правонаступником останньої є Слобюожанська селищна рада Чугуївського району Харківської області.

16.02.2021 до канцелярії суду від Слобожанської селищної ради Чугуївського району Харківської області за підписом старости Бутко О. надійшло клопотання в якому останній просить суд замінити відповідача - Лиманську сільську раду Зміївського району Харківської області на їх правонаступника, а саме: Слобожанську селищну раду Чугуївського району Харківської області. В обґрунтування посилався на розпорядження Кабінету Міністрів України № 725-р від 12.06.2020 Про визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад Харківської області , згідно якого територіальна громада Лиманської сільської ради Зміївського району Харківської області увійшла до складу Слобожанської селищної ради Чугуївського району Харківської області.

Учасники справи в підготовче засідання не з`явились, про дату, час та місце розгляду справи повідомленні належним чином.

Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Дослідивши матеріали справи, вивчивши подане клопотання, суддя дійшов висновку, що воно підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно частини 1 статті 48 ЦПК України, сторонами в цивільному процесі є позивач і відповідач.

Статтями 46, 47 ЦПК України передбачено, що вони можуть мати цивільні процесуальні права та обов`язки сторони (цивільна процесуальна правоздатність) та здатність особисто здійснювати цивільні процесуальні права та виконувати свої обов`язки в суді (цивільна процесуальна дієздатність).

Відповідно до статті 55 ЦПК України, у разі смерті фізичної особи, припинення юридичної особи, заміни кредитора чи боржника у зобов`язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд залучає до участі у справі правонаступника відповідної сторони або третьої особи на будь-якій стадії судового процесу. Усі дії, вчинені в цивільному процесі до вступу правонаступника обов`язкові для нього так само, як вони були обов`язкові для особи, яку він замінив.

Процесуальне правонаступництво - це заміна сторони або третьої особи (правопопередника) іншою особою (правонаступником) у зв`язку з вибуттям із процесу суб`єкта спірного або встановленого рішенням суду правовідношення, за якої до правонаступника переходять усі процесуальні права та обов`язки правопопередника і він продовжує в цивільному судочинстві участь останнього.

У позовному провадженні процесуальне правонаступництво відбувається в тих випадках, коли права або обов`язки одного із суб`єктів спірного матеріального правовідношення в силу тих або інших причин переходять до іншої особи, яка не брала участі у цьому процесі.

Отже, матеріальне правонаступництво тісно пов`язане з процесуальним, оскільки процесуальне правонаступництво передбачає перехід суб`єктивного права або обов`язку від однієї особи до іншої в матеріальному праві. При цьому, незалежно від підстав матеріального правонаступництва, процесуальне правонаступництво допускається лише після того, як відбудеться заміна в матеріальному правовідношенні.

Встановлено, що відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України № 725-р від 12.06.2020 Про визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад Харківської області , територіальна громада Лиманської сільської ради Зміївського району Харківської області.шляхом обєднання увійшла до складу Слобожанської селищної ради Чугуївського району Харківської області.

Згідно до пункту 4 пункту 6-1 Прикінцевих та перехідних положень Закону України Про місцеве самоврядування в Україні до прийняття закону про адміністративно-територіальний устрій України закінчення повноважень сільських, селищних, міських рад, їх виконавчих органів, а також реорганізація сільських, селищних, міських рад, їхніх виконавчих органів як юридичних осіб у зв`язку зі змінами в адміністративно-територіальному устрої України здійснюється з урахуванням того, що сформована територіальна громада є правонаступником усього майна, прав та обов`язків розформованої територіальної громади з урахуванням особливостей, визначених пунктами 5 і 6 цього пункту.

Отже, Слобожанська селишна рада Чугуївського району Харківської області є правонаступником відповідача за певісним позомом - Лиманської сільської ради Зміївського району Харківської області.

За приписами частини 1, 5 статті 104 ЦК України, юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов`язки переходять до правонаступників.

Згідно пункту 4 частини 2 статті 197 ЦПК України у підготовчому засіданні суд вирішує питання про вступ у справу інших осіб, заміну неналежного відповідача, залучення співвідповідача, об`єднання справ і роз`єднання позовних вимог, прийняття зустрічного позову, якщо ці питання не були вирішені раніше.

Відповідно до пункту 2 частини 2 статті 198 ЦПК України суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження у випадках залучення до участі або вступу у справу третьої особи, заміни неналежного відповідача, залучення співвідповідача.

Враховуючи вищевикладене, з метою повного та об`єктивного розгляду справи, суд дійшов висновку, що заявлене клопотання про заміну сторони у справі правонаступником підлягає задоволенню.

Керуючись ст. 46, 47, 48, 55, 197, 198, 260, 261, 353, 354 ЦПК України, суд, -

у х в а л и в :

Клопотання - задовольнити.

Замінити у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , ОСОБА_6 , Лиманської сільської ради Зміївського району Харківської області про визнання права власності в порядку спадкування за законом, за зустрічним позовом ОСОБА_6 до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про визнання права власності на майно у порядку спадкування за заповітом , відповідача за первісним позовом - Лиманську сільську раду Зміївського району Харківської області на правонаступника - Слобожанську селищну раду Чугуївського району Харківської області.

Ухвалу суду направити сторонам.

Підготовче засідання відкласти та призначити нове засідання на 13:00 годину 01 березня 2021 року.

Визначити відповідачу Слобожанській селищній раді Чугуївського району Харківської області п`ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву. У зазначений строк відповідач має право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст. 178 ЦПК України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову. Відповідно до вимог ч. 4 ст. 178 ЦПК України, одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копія відзиву та доданих до нього документів відповідач зобов`язаний надіслати іншим учасникам справи (позивачу). У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 8 ст. 178 ЦПК України).

Відповідно до ч. 1 ст. 193 ЦПК України у строк для подання відзиву відповідач має право пред`явити зустрічний позов.

Ухвала може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду через Зміївський районний суд Харківської області протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Учасник справи, якому ухвала не була вручена в день її підписання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення відповідної ухвали.

Повний текст ухвали складено - 18 лютого 2021 року.

Суддя:

СудЗміївський районний суд Харківської області
Дата ухвалення рішення18.02.2021
Оприлюднено19.02.2021
Номер документу94978902
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —621/1825/20

Ухвала від 19.10.2021

Цивільне

Зміївський районний суд Харківської області

Вельможна І. В.

Ухвала від 06.08.2021

Цивільне

Зміївський районний суд Харківської області

Вельможна І. В.

Ухвала від 12.04.2021

Цивільне

Зміївський районний суд Харківської області

Вельможна І. В.

Ухвала від 01.03.2021

Цивільне

Зміївський районний суд Харківської області

Вельможна І. В.

Ухвала від 18.02.2021

Цивільне

Зміївський районний суд Харківської області

Вельможна І. В.

Ухвала від 18.02.2021

Цивільне

Зміївський районний суд Харківської області

Вельможна І. В.

Ухвала від 08.12.2020

Цивільне

Зміївський районний суд Харківської області

Вельможна І. В.

Ухвала від 05.08.2020

Цивільне

Зміївський районний суд Харківської області

Вельможна І. В.

Ухвала від 15.07.2020

Цивільне

Зміївський районний суд Харківської області

Вельможна І. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні