Справа №2-553/08
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 жовтня 2008 року Іваничівський районний суд Волинської області
в складі: головуючого-судді Шумського А.А.
за участю секретаря Вишневської Л.Л.
позивачів ОСОБА_1.
ОСОБА_2
Представника позивачів ОСОБА_3
розглянувши у попередньому судовому засіданні в смт. Іваничі справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_4 про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,
ВСТАНОВИВ:
До Іваничівського районного суду звернулися ОСОБА_1,ОСОБА_4 з позовом про визначення додаткового строку, достатнього для подання заяви про прийняття спадщини після смерті баби ОСОБА_5.
Свій позов мотивують тим, що 1 лютого 2004 року померла їх баба ОСОБА_5 Після її смерті відкрилася спадщина на її майно, яке складається із земельної частки (паю) ч.1ена КП "Прибужжя" та житлового будинку №1 по вул.Колгоспній в с.Литовеж Іваничівського району. Ще при житті баба залишила заповіт, де на випадок своєї смерті, все своє майно заповідала онукам, позивачам по справі в рівних долях.
Маючи намір успадкувати вказане майно , позивачі звернулися до нотаріальної контори, щоб подати заяву про прийняття спадщини після смерті баби ОСОБА_5., але державний нотаріус відмовила йому в прийнятті заяви, оскільки для подачі заяви про прийняття спадщини законодавством встановлений шестимісячний строк і в даному випадку позивачі цей строк пропустили.
Причиною того, що позивачі пропустили строк подачі заяви було те, що вони не обізнані з чинним законодавством і їм не було відомо про необхідність звернення до державної нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини. Вони рахували, що оскільки вони прийняли спадщину належним чином, обоє доглянули бабу до смерті та здійснили обряд захоронения, то не має необхідності звертатися із заявою про прийняття спадщини за заповітом. Через те, позивачі вимушені звернутися до суду для встановлення додаткового строку для подачі заяви.
В судовому засіданні позивачі та їх представник ОСОБА_3 підтримали позовні вимоги і просять їх задовольнити. Пояснили, що обоє братів утримають будинок, що належав їх бабі, обробляють присадибні земельні ділянки. Інших спадкоємців на спірне майно по смерті ОСОБА_5 не має.
Представник Литовезької сільської ради в судове засідання не з'явився, а представила суду письмову заяву, де не заперечуює проти задоволення позовних вимог..
Суд, заслухавши позивачів, представника позивачів, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що позов підлягає до повного задоволення з
наступних підстав.
В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_5М померла 1 лютого 2004 року (свідоцтво про смерть від 2 лютого 2004 року, актовий запис № 4 видане Литовезькою сільською радою) /а.с.4/.
Відповідно до заповіту посвідченого Литовезькою сільською радою 31 жовтня 2000 року за № 69 , ОСОБА_5 все своє майно, на випадок смерті заповідала своїм онукам ОСОБА_4 та ОСОБА_1
Позивач, як спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, згідно ст.1269 ЦК України повинен був подати заяву про прийняття спадщини до державної нотаріальної контори. Однак, у встановлений законодавством строк, тобто протягом шести місяців після смерті матері позивач такої заяви до держнотконтори не подала по тій причині, що вона не знала про існування ощадної книжки батька .
Згідно ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
За таких обставин ОСОБА_1 та ОСОБА_4 слід визначити додатковий двохмісячний строк для подання ними заяви про прийняття спадщини після смерті баби ОСОБА_5
Керуючись ст.ст. 6, 8, 10, 11, 14, 60, 130, 212 - 215 ЦПК України, ст. 1272 ЦК України, суд,
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити .
Визнати, що строк подачі заяви про прийняття спадщини позивачми був пропущений з поважних причин.
Визначити ОСОБА_1 та ОСОБА_4 додатковий двохмісячний строк для подання заяви про прийняття спадщини після смерті баби ОСОБА_5.
Рішення набуває законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст. 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Волинської області через Іваничівський районний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня його проголошення та апеляційної скарги- протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження, або шляхом подачі апеляційної скарги без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суд | Іваничівський районний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 15.10.2008 |
Оприлюднено | 14.05.2010 |
Номер документу | 9049745 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Іваничівський районний суд Волинської області
Шумський А.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні