Ухвала
від 24.07.2020 по справі 444/1831/20
ЖОВКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 444/1831/20

Провадження № 2/444/846/2020

УХВАЛА

про забезпечення позову

24 липня 2020 року Жовківський районний суд Львівської області у складі

головуючого судді Ясиновський Р. Б.,

секретар судового засідання Реміцька І.П.

розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні заяву про забезпечення позову, яка подана представником позивача ОСОБА_1 - адвокатом Броною Мар`яною Василівною у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 ) до Лавриківської сільської ради Жовківського району Львівської області (місцезнаходження: 80335, Львівська область, Жовківський район, с. Лавриків, вул. Клубна, 2а), ОСОБА_2 (місце проживання: АДРЕСА_2 ) про визнання права власності на земельну ділянку та усунення перешкод в користуванні земельною ділянкою, -

ВСТАНОВИВ:

Звернувшись із вищевказаною заявою про забезпечення позову, просить вжити заходи забезпечення позову шляхом заборони відповідачам вчиняти будь-які дії, пов`язані зі встановленням та відновленням меж, наданням дозволу на виготовлення технічної документації, безпосереднім виготовленням технічної документації та переданням у власність земельної ділянки, яка проходить по межі між земельною ділянкою, належною на праві приватної власності ОСОБА_1 та землями загального користування (фактичним землекористувачем яких є ОСОБА_2 ), позначеною у Державному акті на право приватної власності на землю серії ЛВ 012438 від 28.06.2002 року, зареєстрованого у Книзі записів Державних актів на право приватної власності на землю за № 115 на плані зовнішніх меж земельної ділянки літерами від Г до А , до набрання законної сили судового рішення у даній справі.

Зазначає, що ОСОБА_1 звернувся до суду із вищевказаним позом про визнання права власності на нерухоме майно, а саме на земельну ділянку площею 1,2547 га, розташована на території с. Городжів Жовківського району Львівської області, цільове призначення - обслуговування житлового будинку і господарських будівель, ведення особистого селянського господарства, відповідно до Державного акту на право приватної власності на землю серії ЛВ 012438 від 28.06.2002 року, виданого на підставі рішення VIII сесії III демократичного скликання Лавриківської сільської Ради народних депутатів від 04.05.2001 року за № 4 та зареєстрованого у Книзі записів Державних актів на право приватної власності на землю за № 115 та усунення перешкод в користуванні земельною ділянкою шляхом зобов`язання ОСОБА_2 усунути перешкоди в користуванні земельною ділянкою ОСОБА_1 , шляхом демонтажу самовільно встановленої ОСОБА_2 огорожі, яка проходить по межі від Г до А (землі загального користування) по АДРЕСА_3 .

Стверджує, що на даний час ОСОБА_2 вчиняються дії щодо виготовлення технічної документації на земельну ділянку з метою подальшої її приватизації, до загальної площі якої входять спірні 2 м. земельної ділянки, належної ОСОБА_1 згідно Державного акту на право приватної власності на землю серії ЛВ 012438 від 28.06.2002 року, зареєстрованого у Книзі записів Державних актів на право приватної власності на землю за № 115. Крім цього, вказує, що ОСОБА_2 було самовільно визначено межі земельної ділянки, яку вона використовує, та яка межує з ОСОБА_1 , шляхом встановлення огорожі.

Зазначає, що з відповіді Жовківської районної державної адміністрації Львівської області №149/020/149 від 17.10.2019 року вбачається, що комісією, яка виїжджала на місце, було встановлено, що гр. ОСОБА_2 ведуться будівельні роботи з порушенням державних будівельних норм. Крім цього, факт самовільного захоплення ОСОБА_2 частини земельної ділянки, належної ОСОБА_1 , встановлено інженером-землевпорядником ОСОБА_3 , який проводив обміри земельної ділянки, належної ОСОБА_1 , та який у своїй довідці № 07-01 від 14.07.2020 року зазначив, що межі земельної ділянки для обслуговування житлового будинку не співпадають з розмірами земельної ділянки, зазначеними у Державному акті на право приватної власності на землю серії ЛВ 012438 від 28.06.2002 року, а найбільша розбіжність у 2 м. проходить по межі від Г до А - землі загального користування (фактичним користувачем яких є ОСОБА_2 ).

З метою недопущення порушення майнових прав позивача, забезпечення можливості реального виконання рішення у справі, якщо таке буде винесено на користь позивача, справедливого балансу інтересів сторін, а також у зв`язку з наявністю у ОСОБА_4 реальних підстав для побоювання щодо можливості зміни розміру належної йому на праві приватної власності земельної ділянки, просить суд вжити заходів забезпечення позову у даній цивільній справі. Пропозиції щодо зустрічного забезпечення позову у ОСОБА_1 відсутні, оскільки зазначає, що відсутні правові підстави для його застосування.

Відповідно до вимог ч. 1, 3, 4, 6 ст. 153 ЦПК України , заява про забезпечення позову розглядається судом не пізніше двох днів з дня її надходження без повідомлення учасників справи (учасників третейського (арбітражного) розгляду), крім випадків, передбачених частиною п`ятою цієї статті. Суд, розглядаючи заяву про забезпечення позову, може викликати особу, яка подала заяву про забезпечення позову, для надання пояснень або додаткових доказів, що підтверджують необхідність забезпечення позову, або для з`ясування питань, пов`язаних із зустрічним забезпеченням. У виняткових випадках, коли наданих заявником пояснень та доказів недостатньо для розгляду заяви про забезпечення позову, суд може призначити її розгляд у судовому засіданні з викликом сторін. Залежно від обставин справи суд може забезпечити позов повністю або частково.

Судом вирішено заяву про забезпечення позову розглядати без виклику сторін по справі.

Оскільки сторони в підготовче судове засідання не викликались, відповідно до ч.2 ст.247 ЦПК України, фіксація судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Відповідно до п. 2 ч.1 ст.150 ЦПК України, позов забезпечується забороною вчиняти певні дії.

Види забезпечення позову мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами.

За змістом ст. 149 ЦПК України, суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 150 цього Кодексу заходів забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.

Відповідно до роз`яснень, що містяться в п. 4 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 9 від 22 грудня 2006 року Про практику застосування судами цивільного законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову , розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з`ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам. Вирішуючи питання про забезпечення позову, суд має брати до уваги інтереси не тільки позивача, а й інших осіб, права яких можуть бути порушені у зв`язку із застосуванням відповідних заходів.

Відповідно до п. 6 Постанови Пленуму ВСУ № 9 від 22.12.2006 р. Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову особам, які беруть участь у справі, має бути гарантована реальна можливість захистити свої права при вирішенні заяви про забезпечення позову.

Згідно з вимогами п. 2 ч. 1 ст. 152 ЦПК України, заява про забезпечення позову подається одночасно з пред`явленням позову - до суду, до якого подається позовна заява, за правилами підсудності, встановленими цим Кодексом.

24.05.2020 року суддею прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у вищевказаній справі та призначено підготовче судове засідання на 07.10.2020 року.

Судом встановлено, що предметом спору у вищевказаній цивільній справі є визнання права власності на земельну ділянку та усунення перешкод в користуванні земельною ділянкою.

Суд, ознайомившись та дослідивши матеріали поданої заяви про забезпечення позову, а також матеріали позовної заяви, дотримуючись принципів здійснення цивільного судочинства, враховуючи те, що позивачем враховано співмірність заходів забезпечення позову із заявленими позовними вимогами, суд приходить до висновку, що заявлений вид заходів забезпечення позову у вигляді заборони вчиняти певні дії, а саме заборони відповідачам вчиняти будь-які дії, пов`язані зі встановленням та відновленням меж, наданням дозволу на виготовлення технічної документації, безпосереднім виготовленням технічної документації та переданням у власність земельної ділянки - передбачений нормами чинного законодавства та є доцільним в рамках даної справи та співмірним із заявленими вимогами.

На підставі відомостей, викладених в позовній заяві та доданих до неї документах, суд дійшов до висновку про наявність реального спору між сторонами.

Виходячи зі специфіки вказаного вище виду забезпечення позову, з врахуванням предмету позову та характеру спірних правовідносин, слід прийти до висновку, що є реальна загроза ускладнення чи унеможливлення виконання в подальшому рішення суду.

Заходи забезпечення позову відповідно до ч. 3 ст. 150 ЦПК є співмірними із заявленими позивачем вимогами.

Відповілядно п. 7 ст. 153 ЦПК України, про забезпечення позову або про відмову у забезпеченні позову суд постановляє ухвалу.

Примірник ухвали про забезпечення позову залежно від виду вжитих заходів одночасно з направленням заявнику направляється судом для негайного виконання всім особам, яких стосуються заходи забезпечення позову і яких суд може ідентифікувати, а також відповідним державним та іншим органам для вжиття відповідних заходів.

Керуючись ст.ст. 149-153 ЦПК України, -

ПОСТАНОВИВ:

Заяву про забезпечення позову, яка подана представником позивача ОСОБА_1 - адвокатом Броною Мар`яною Василівною - задоволити.

Заборонити Лавриківській сільській раді Жовківського району Львівської області (місцезнаходження: 80335, Львівська область, Жовківський район, с. Лавриків. вул. Клубна, 2а, ЄДРПОУ 04372069) та ОСОБА_2 (зареєстрована за адресою: АДРЕСА_3 ) вчиняти будь-які дії, пов`язані зі встановленням та відновленням меж, наданням дозволу на виготовлення технічної документації, безпосереднім виготовленням технічної документації та переданням у власність земельної ділянки, яка проходить по межі між земельною ділянкою, належною на праві приватної власності ОСОБА_1 та землями загального користування (фактичним землекористувачем яких є ОСОБА_2 ), позначеною у Державному акті на право приватної власності на землю серії ЛВ 012438 від 28.06.2002 року, зареєстрованого у Книзі записів Державних актів на право приватної власності на землю за № 115 на плані зовнішніх меж земельної ділянки літерами від Г до А , до набрання законної сили судового рішення у даній справі № 444/1831/20.

Копію ухвали направити для негайного виконання в Жовківський РВ ДВС ГТУЮ у Львівській області, державному реєстратору Жовківської районної державної адміністрації Львівської області, Лавриківській сільській раді Жовківського району Львівської області, ОСОБА_2 , а також для відома ОСОБА_1 та його представнику - адвокату - Броні Мар`яні Василівні.

Ухвала підлягає негайному виконанню з дня її постановлення незалежно від її оскарження.

Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення або у порядку ст. 354 ЦПК України.

Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), суд за заявою учасників справи та осіб, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов`язки (у разі наявності у них права на вчинення відповідних процесуальних дій, передбачених цим Кодексом), поновлює процесуальні строки, встановлені нормами цього Кодексу, якщо визнає причини їх пропуску поважними і такими, що зумовлені обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином. Суд може поновити відповідний строк як до, так і після його закінчення.

Суд за заявою особи продовжує процесуальний строк, встановлений судом, якщо неможливість вчинення відповідної процесуальної дії у визначений строк зумовлена обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином.

Суддя Ясиновський Р. Б.

СудЖовківський районний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення24.07.2020
Оприлюднено30.07.2020
Номер документу90662235
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —444/1831/20

Постанова від 31.07.2024

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Коротун Вадим Михайлович

Ухвала від 23.05.2024

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Коротун Вадим Михайлович

Ухвала від 20.10.2023

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Копняк С. М.

Ухвала від 19.09.2023

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Яремко Василь Васильович

Ухвала від 20.07.2023

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Яремко Василь Васильович

Постанова від 13.07.2023

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Копняк С. М.

Ухвала від 13.07.2023

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Копняк С. М.

Постанова від 08.06.2023

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Копняк С. М.

Постанова від 08.06.2023

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Копняк С. М.

Ухвала від 10.04.2023

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Копняк С. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні