ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
м. Суми
29.07.2020 Справа № 920/758/20
Господарський суду Сумської області у складі судді Заєць С.В., перевіривши матеріали позовної заяви від 23.07.2020 № 31/1-2669-20 ( вх. № 2354/20 від 24.07.2020)
за позовом: Керівника Конотопської місцевої прокуратури (41601, Сумська
область, Конотопський район, м. Конотоп, вул.. Успенсько-Троїцька,
136) в інтересах держави в особі органу уповноваженого державою
здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах -
Державної екологічної інспекції у Сумській області (40000, м. Суми,
вул. Першотравнева, 29, код ЄДРПОУ 37970834)
до відповідача Комунального підприємства Водоканал Улянівка (41856, Сумська
область, Білопільський район, смт. Улянівка, вул. Поділ, б. 2,
код ЄДРПОУ 35103824)
про стягнення 149469 грн 70 коп.
УСТАНОВИВ:
Керівник Конотопської місцевої прокуратури звернувся до Господарського суду Сумської області в інтересах держави в особі Державної екологічної інспекції у Сумській області до Комунального підприємства Водоканал Улянівка про стягнення 149469 грн 70 коп. збитків, завданих порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища, внаслідок використання водних ресурсів без дозволу на спеціальне водокористування.
Дослідивши матеріали позовної заяви, суд встановив, що позовну заяву подано без додержання вимог ст. 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України.
Згідно з п. 8 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України, позовна заява повинна містити перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Відповідно до чч. 2-3 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів). У разі необхідності до позовної заяви додається клопотання про призначення експертизи, витребування доказів тощо.
Як зазначає прокурор в позовній заяві, що Державна екологічна інспекція у Сумській області не може звернутися самостійно з позовом у зв`язку з відсутністю коштів для сплати судового збору.
Проте, ні прокурор, ні позивач не надали належних доказів в підтвердження того, що у Державної екологічної інспекції у Сумській області відсутні кошти для сплати судового збору.
Відповідно до вимог ч.ч. 1, 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи викладене, позовна заява Керівника Конотопської місцевої прокуратури підлягає залишенню без руху.
Суд звертає увагу прокурора на те, що відповідно до ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України якщо він не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Керуючись ст.ст. 162, 164, 174, ч. 2 ст. 232, ст.ст. 233, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Керівника Конотопської місцевої прокуратури залишити без руху.
2. Встановити спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом:
- подання до суду заяви про усунення недоліків позовної заяви, до якої додано оригінал чи належним чином завірену копію доказів документів, які свідчать про відсутність у Державної екологічної інспекції у Сумській області коштів для сплати судового збору.;
- докази надсилання заяви про усунення недоліків позовної заяви відповідачу.
3. Встановити строк для усунення недоліків позовної заяви: 5 днів з дня вручення цієї ухвали.
4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Суддя С.В. Заєць
Суд | Господарський суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 29.07.2020 |
Оприлюднено | 31.07.2020 |
Номер документу | 90670010 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Сумської області
Заєць Світлана Володимирівна
Господарське
Господарський суд Сумської області
Заєць Світлана Володимирівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні