Ухвала
29 липня 2020 року
м. Київ
справа № 448/1144/18
провадження № 61-7064ск20
Верховний Суд у складі колегії суддів Третьої судової палати Касаційного цивільного суду:
Литвиненко І. В. (суддя-доповідач), Висоцької В. С., Фаловської І. М.
розглянув касаційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Мостиського районного суду Львівської області від 16 січня 2019 року та постанову Львівського апеляційного суду від 17 березня 2020 року у справі за позовом ОСОБА_2 , ОСОБА_1 , ОСОБА_3 та ОСОБА_4 до Релігійної громади Української греко-католицької церкви в місті Мостиська Львівської області, треті особи - Акціонерне товариство закритого типу Ремонтно-будівельна компанія Гарант-1 , Мостиська міська рада Львівської області, Самбірське міжміське бюро технічної інвентаризації та Львівська обласна рада про скасування державної реєстрації права власності та визнання права власності на нерухоме майно за набувальною давністю,
ВСТАНОВИВ:
Позивачі звернулися до суду з позовом, в якому просили скасувати державну реєстрацію права власності на будинок АДРЕСА_1 за релігійною (церковною) громадою УГКЦ міста Мостиська, що здійснена на підставі рішення ХІV сесії ХХІ скликання Мостиської міської ради від 10 червня 1993 року Про повернення майна греко-католицькій парафії м. Мостиська та визнати за ними право власності на будинок АДРЕСА_1 по 1/4 за кожним.
Свої позовні вимоги обґрунтовували тим, що вказаний житловий будинок перебував на балансі Городоцького РБУ № 9, правонаступником якого є АТЗТ Ремонтно-будівельна компанія Гарант-1 , та був наданий їм для проживання у 1977 році, як сімейний гуртожиток, оскільки ОСОБА_2 працював каменщиком Городоцького РБУ № 9 з 08 квітня 1975 року.
Зазначають, що рішенням ХІV сесії ХХІ скликання Мостиської міської ради від 10 червня 1993 року Про повернення майна греко-католицькій парафії м. Мостиська зобов`язано АТЗТ Ремонтно-будівельна компанія Гарант-1 вивільнити приміщення будинку АДРЕСА_1 , де проживає та зареєстрована уся їх сім`я та згідно акту прийому - передачі від 10 вересня 1996 року спірне приміщення було передано у власність церковній громаді УГКЦ міста Мостиська та останні зареєстрували право власності на спірний будинок. Крім цього, рішенням виконавчого комітету Мостиської міської ради від 25 лютого 2003 року за № 33 релігійній громаді УГКЦ в місті Мостиська було надано дозвіл на реконструкцію вищезазначеного будинку. Постановою Мостиського районного суду Львівської області від 23 лютого 2016 року у справі № 2-а-1222/11 рішення органу місцевого самоврядування від 10 червня 1993 та від 25 лютого 2003 року були скасовані, постанова суду набрала законної сили, а відтак державна реєстрація права власності на будинок АДРЕСА_1 підлягає скасуванню, оскільки право власності відповідачем набуто неправомірно на підставі незаконного рішення, яке скасовано судом. Враховуючи те, що позивачі більше 30 років проживають у будинку АДРЕСА_1 , добросовісно вселилися, як у відомчу квартиру Городоцького РБУ № 9 в якості членів сім`ї працівника даного підприємства, володіють майном законно з дозволу його власника, продовжують користуватися даним будинком безперервно та відкрито, іншого житла у них немає, за період їхнього тривалого проживання та користування ним, в судовому порядку питання про законність їхнього вселення чи про їх виселення із даного будинку не вирішувалось, а тому просять визнати за ними право власності за набувальною давністю по 1/4 за кожним в порядку статті 344 ЦК України.
Рішенням Мостиського районного суду Львівської області від 16 січня 2019 року у задоволенні позову відмовлено.
Постановою Львівського апеляційного суду від 17 березня 2020 року апеляційну скаргупредставника ОСОБА_1 - Гриня М. І. залишено без задоволення.
Рішення Мостиського районного суду Львівської області від 16 січня 2019 року залишено без змін.
16 квітня 2020 року представник ОСОБА_1 - адвокат Гриньо М. І. засобами поштового зв`язку звернувся до Верховного Суду із касаційною скаргою на рішення Мостиського районного суду Львівської області від 16 січня 2019 року та постанову Львівського апеляційного суду від 17 березня 2020 року у вказаній вище справі, яку ухвалою Верховного Суду від 29 квітня 2020 року залишено без руху та надано строк для усунення недоліків, а саме: подати виправлену редакцію касаційної скарги, в якій однозначно визначити обґрунтовані підстави касаційного оскарження рішення суду апеляційної інстанцій відповідно до вимог пункту 5 частини другої статті 392 ЦПК України та роз`яснено заявнику про наслідки невиконання вимог ухвали суду.
Ухвалою Верховного Суду від 09 червня 2020 року продовжено представнику ОСОБА_1 - адвокату Гриню Михайлу Івановичу строк для усунення недоліків, вказаних в ухвалі Верховного Суду від 29 квітня 2020 року.
На адресу суду надійшли матеріали на виконання вимог ухвали.
Відповідно до частини третьої статті 3 ЦПК України провадження в цивільних справах здійснюється відповідно до законів, чинних на час вчинення окремих процесуальних дій, розгляду і вирішення справи.
Частиною першою статті 394 ЦПК України передбачено, що одержавши касаційну скаргу, оформлену відповідно до вимог статті 392 цього Кодексу, колегія суддів у складі трьох суддів вирішує питання про відкриття касаційного провадження (про відмову у відкритті касаційного провадження).
Частиною восьмою статті 394 ЦПК України передбачено, що в ухвалі про відкриття касаційного провадження зазначаються підстава (підстави) відкриття касаційного провадження та строк для подання учасниками справи відзиву на касаційну скаргу.
Підставою касаційного оскарження вказаних судових рішень заявник зазначає пункт 2 частини другої статті 389 ЦПК України.
Касаційна скарга подана у передбачений законом строк, за формою та змістом відповідає вимогам статті 392 ЦПК України.
Наведені в касаційній скарзі доводи містять підстави, передбачені пунктом 2 частини другої статті 389 ЦПК України, для відкриття касаційного провадження.
Керуючись статтями 389, 390, 394, 395 ЦПК України Верховний Суд у складі колегії суддів Третьої судової палати Касаційного цивільного суду,
УХВАЛИВ:
Відкрити касаційне провадження у цій справі.
Витребувати із Мостиського районного суду Львівської області цивільну справу № 448/1144/18 за позовом ОСОБА_2 , ОСОБА_1 , ОСОБА_3 та ОСОБА_4 до Релігійної громади Української греко-католицької церкви в місті Мостиська Львівської області, треті особи - Акціонерне товариство закритого типу Ремонтно-будівельна компанія Гарант-1 , Мостиська міська рада Львівської області, Самбірське міжміське бюро технічної інвентаризації та Львівська обласна рада про скасування державної реєстрації права власності та визнання права власності на нерухоме майно за набувальною давністю.
Надіслати учасникам справи копії касаційної скарги та доданих до неї документів, роз`яснити їм право подати відзив на касаційну скаргу, який за формою і змістом має відповідати вимогам статті 395 ЦПК України, у строк до 31 серпня 2020 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Судді: І. В. Литвиненко
В. С. Висоцька
І. М. Фаловська
Суд | Касаційний цивільний суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 29.07.2020 |
Оприлюднено | 03.08.2020 |
Номер документу | 90714138 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Литвиненко Ірина Вікторівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні