Справа №:755/6910/20
Провадження №: 1-кс/755/3483/20
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"28" липня 2020 р. слідча суддя Дніпровського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , секретар судових засідань ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого Дніпровського УП ГУНП у м. Києві ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12019100040004448 від 30 травня 2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 197-1 КК України,
в с т а н о в и л а:
слідчий Дніпровського УП ГУНП у м. Києві ОСОБА_3 , за погодженням прокурор Київської місцевої прокуратури №4 ОСОБА_4 звернувся до слідчої судді з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , розташованого в АДРЕСА_1 , а саме: скан копій документів в електронній формі, на підставі яких проведено реєстраційні дії, сформовані за допомогою програмних засобів ведення Державного реєстру прав у процесі проведення таких реєстраційних та пошукових дій щодо об`єкта нерухомого майна за реєстровим номером 1826898880000 (нежитлова будівля по АДРЕСА_2 ), з можливістю їх вилучення.
Мотивуючи клопотання, слідчий посилається на те, що під час здійснення аналізу Детального плану території в межах просп. Возз`єднання, залізниці, Броварського проспекту, Русанівської протоки та Русанівського каналу та кадастрової карти м. Києва, встановлено, що за адресою: АДРЕСА_3 розташований шинний центр VIANOR ІНФОРМАЦІЯ_2 (ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », код ЄДРПОУ: НОМЕР_1 ), який має огороджену парканом земельну ділянку та споруду. Так, відповідно до плану територія шинного центру знаходиться в межах санітарно-захисної зони від залізниці, окрім того, відповідно до кадастрової карти територія, на якій розташований шинний центр перебуває в комунальній власності та призначена для розміщення та експлуатації будівель і споруд міського електротранспорту. Таким чином, власник шинного центру VIANOR EXPRESS розмістив споруду та огородив територію парканом в межах санітарно-захисної зони та на ділянці комунальної власності чим вчинив самовільне зайняття земельної ділянки в межах санітарно-захисної зони.
Відповідно до Інформації з державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна, державним реєстратором Комунального підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_4 » ОСОБА_5 на підставі технічного паспорта 594/01/19, виданого 08.05.2019 Асоціацією « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 , АДРЕСА_4 ) та довідки про адресу ОНМ, серія та номер 594 від 08.05.2019, виданий цією ж асоціацією, прийнято рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень за індексним номером: 31498589 від 08.05.2019 яким за ОСОБА_6 визнано право власності на нежитлову будівлю (прибудова під літ «а»), загальною площею 84,7 кв.м., розміщеного по АДРЕСА_3 .
Як підставу для реєстрації права власності на зазначену будівлю ОСОБА_6 використано довідку Асоціації « ІНФОРМАЦІЯ_5 » №594 від 08 травня 2019 року про адресу об`єкта нерухомого майна та технічний паспорт серія та номер 594/01/19, виданий 08 травня 2019 року цим же товариством.
Відповідно до Довідки Асоціації « ІНФОРМАЦІЯ_5 » №594 від 08 травня 2019 року останньою на підставі «Інструкції про порядок технічної інвентаризації об`єктів нерухомого майна», затвердженої Наказом ІНФОРМАЦІЯ_6 від 24 травня 2001 року № 127, зареєстрованим в ІНФОРМАЦІЯ_7 10 липня 2001 року за №582/5773 (із змінами та доповненнями) проведено технічну інвентаризацію нежитлової будівлі, яка належить ОСОБА_6 , що заходиться на земельній ділянці 0,0692 га в м. Києві на проспекті Соборності, та встановлено, що дана нежитлова будівля має адресу: АДРЕСА_3 .
Також відповідно до Інформації з державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна, тим же державним реєстратором Комунального підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_4 » ОСОБА_5 15 травня 2019 року внесено зміни підстав для державної реєстрації права власності, а саме змінено адресу нерухомого майна, а саме: АДРЕСА_3 змінено на АДРЕСА_2 .
Крім того, відповідно до Інформації з державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна, тим же державним реєстратором Комунального підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_4 » ОСОБА_5 30 жовтня 2019 року внесено зміни підстав для державної реєстрації права власності та додано декларацію про готовність об`єкта до експлуатації, серія та номер КВ 141192950096, виданий 22 жовтня 2019 року, видавник: ІНФОРМАЦІЯ_8 ( ІНФОРМАЦІЯ_9 ), Документ отримано з ЄРД, та видалено Довідку про адресу ОНМ, серія та номер: 594, виданий 08 травня 2019 року, видавник: Асоціація « ІНФОРМАЦІЯ_5 » та видалено Технічний паспорт, серія та номер 594/01/19, виданий 08 травня 2019 року цим же товариством.
У подальшому, 27 листопада 2019 року ОСОБА_6 на підставі акта приймання-передачі майна, посвідченого приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу ОСОБА_7 , нежитлову будівлю, загальною площею 84,7 кв.м, яка знаходиться за адресою АДРЕСА_2 передано до статутного капіталу ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), керівником якого є ОСОБА_8 .
При цьому, згідно даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань місцезнаходженням юридичної особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) зазначено: АДРЕСА_5 .
Також згідно даних цього Реєстру засновником та кінцевим бенефіціарним власником (контролером) юридичної особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » є ОСОБА_6 ( АДРЕСА_6 ), а керівником ОСОБА_8 .
Крім того, датою створення (проведення державної реєстрації юридичної особи) ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) є 19 листопада 2019 року.
За вказаним фактом розпочато кримінальне провадження № 12019100040004448 від 30 травня 2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 197-1 КК України, про що внесено відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
Крім того, в обґрунтування клопотання, слідчий посилається на те, що вказані документи мають важливе значення для досягнення повноти, всебічності та неупередженості під час розслідування вищезазначеного кримінального провадження.
Відповідно до ч. 2 ст. 163 КПК України судове засідання проводиться без виклику представникаДержавного підприємства ІНФОРМАЦІЯ_10 , у володінні яких знаходяться речі і документи, з наведених прокурором підстав.
Вивчивши клопотання, додані до нього документи, якими слідчий обґрунтовує доводи клопотання та витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подано до суду клопотання, слідчасуддядійшла такого висновку.
Відповідно до ч. 1 ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у ст. 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Для досягнення повноти, всебічності та неупередженості розслідування вищезазначеного факту, зокрема для отримання відомостей, що є необхідними для з`ясування всіх обставин справи у даному провадженні є потреба у наданні тимчасового доступу до документів.
Враховуючи наявність достатніх підстав вважати, що зазначені речі і документи знаходяться у Державного підприємства ІНФОРМАЦІЯ_10 , а також те, що такіречі та документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, з урахуванням можливості використати як доказ відомості, що містяться у них і відсутність можливості іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою зазначених речей та документів, слідчий суддя приходить до висновку про обґрунтованість клопотання та необхідність його часткового задоволення.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 164 КПК України в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів має бути зазначено, зокрема, прізвище, ім`я, та по батькові особи, якій надається право тимчасового до речей і документів.
У клопотанні слідчий просить надати тимчасовий доступ, зокрема, за дорученням слідчого групи іншим уповноваженим особам відповідно до вимог КПК України у кримінальному провадженні, без зазначення їх прізвищ, імен, та по батькові, що не відповідає вимогам КПК України.
Враховуючи викладене, у задоволенні клопотання в частині надання тимчасового доступу до речей і документів за дорученням іншим уповноваженим особам відповідно до вимог КПК України у кримінальному провадженні, слід відмовити.
На підставі викладеного та керуючись ст. 131-132, 159-166, 309, 310, 395 КПК України, слідча суддя
п о с т а н о в и л а :
клопотання слідчого Дніпровського УП ГУНП у м. Києві ОСОБА_3 задовольнити частково.
Надати у розпорядження (забезпечити) слідчим ІНФОРМАЦІЯ_11 ОСОБА_3 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 тимчасового доступу до речей і документів, що перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 ,що знаходитьсяза адресою: АДРЕСА_1 , а саме: скан копій документів в електронній формі, на підставі яких проведено реєстраційні дії, сформовані за допомогою програмних засобів ведення Державного реєстру прав у процесі проведення таких реєстраційних та пошукових дій щодо об`єкта нерухомого майна за реєстровим номером 1826898880000 (нежитлова будівля по АДРЕСА_2 ),з можливістю вилучення оригіналів зазначених документів.
В іншій частині у задоволені клопотання - відмовити.
Строк дії ухвали, не може перевищувати одного місяця з дня її постановлення.
Роз`яснити, особі, яка зазначена в ухвалі слідчого судді про тимчасовий доступ до речей і документів, як володілець речей або документів, що тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії, з використанням копіювальної техніки, електронних засобів володільця (за його згодою) або копіювальної техніки, електронних засобів особи, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Особа, яка зазначена в даній ухвалі слідчого судді, як володілець речей або документів, зобов`язана надати тимчасовий доступ до зазначених речей і документів вказаній особі за умови пред`явлення копії цього судового рішення.
Особа, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів, зобов`язана залишити володільцю речей і документів опис речей і документів, які були вилучені на виконання ухвали слідчого судді, або ж на вимогу останнього залишено копію вилучених документів.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає, однак заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідча суддя: ОСОБА_1
Суд | Дніпровський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 28.07.2020 |
Оприлюднено | 04.06.2024 |
Номер документу | 90720673 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Дніпровський районний суд міста Києва
Левко В. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні