ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
03.08.2020 Справа № 914/1720/20
Господарський суд Львівської області у складі судді Трускавецького В. П., секретаря судового засідання Хороз І.Б., розглянувши у відкритому судовому засідання матеріали справи
за позовом: акціонерного товариства Національна акціонерна компанія Нафтогаз України , м. Київ, до відповідача:Міського комунального підприємства Жидачівтеплокомуненерго , м. Жидачів Львівської області, про: стягнення 63'460,25 грн (з яких: 46'642,24 грн - пені, 9'508,99 грн - три відсотки річних, 6'316,56 грн - інфляційні втрати та 992,46 грн - збитки).
За участю представників сторін: позивача не з`явився, відповідача:не з`явився. Встановив:
На розгляд Господарського суду Львівської області подано позов акціонерного товариства Національна акціонерна компанія Нафтогаз України до Міського комунального підприємства Жидачівтеплокомуненерго про стягнення 63'460,25 грн (з яких: 46'642,24 грн - пені, 9'508,99 грн - три відсотки річних, 6'316,56 грн - інфляційні втрати та 992,46 грн - збитки).
Ухвалою суду від 20.07.2020 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі, розгляд справи постановлено здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження та призначено судове засідання на 03.08.2020.
03 серпня 2020 року від позивача на електронну адресу суду поступило клопотання про відкладення судового засідання та проведення наступних судових засідань в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та програмного забезпечення EasyCon .
У судове засідання відповідач не з`явився, причин неприбуття не повідомив, хоч був належним чином та завчасно повідомлений про час, місце та дату розгляду справи.
Статтею 248 Господарського процесуального кодексу України закріплено, що суд розглядає справи у порядку спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі.
02 квітня 2020 року набрав законної сили Закон України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) від 30.03.2020, яким внесено зміни зокрема і до Господарського процесуального кодексу України. Так, розділ X Прикінцеві положення доповнено пунктом 4 такого змісту: Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), строки, визначені статтями 46, 157, 195, 229, 256, 260, 288, 295, 306, 321, 341, 346, 349, а також інші процесуальні строки щодо зміни предмета або підстави позову, збільшення або зменшення розміру позовних вимог, апеляційного оскарження, залишення апеляційної скарги без руху, повернення апеляційної скарги, подання заяви про скасування судового наказу, розгляду справи по суті, строки, на які зупиняється провадження, подання заяви про перегляд судових рішень за нововиявленими або виключними обставинами, звернення зі скаргою, оскарження рішення третейського суду, судового розгляду справи, касаційного оскарження, подання відзиву продовжуються на строк дії такого карантину. Строк, який встановлює суд у своєму рішенні, не може бути меншим, ніж строк карантину, пов`язаного із запобіганням поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) .
Суд, розглянувши подане позивачем клопотання про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції зазначає наступне.
Відповідно до ч. ч. 1, 2, 6, 8 ст. 197 Господарського процесуального кодексу України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи. Суд може постановити ухвалу про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції у приміщенні суду, визначеному судом. У клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду в обов`язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш як за п`ять днів до відповідного судового засідання.
У прохальній частині клопотання представник позивача просить надати можливість участі у судових засіданнях у справі № 914/1720/20 в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та програмного забезпечення EasyCon .
Законом України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) від 30.03.2020 за № 540-IX статтю 197 ГПК України після частини третьої доповнено новою частиною такого змісту: 4. Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" або Державною судовою адміністрацією України .
На виконання Закону України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) , відповідно до пункту 10 частини першої статті 152, частини п`ятої статті 153 Закону України Про судоустрій і статус судів наказом Державної судової адміністрації України від 08.04.2020 за № 169 затверджено Порядок роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду (далі - Порядок).
Пунктом 2 Порядку зобов`язано державне підприємство Центр судових сервісів здійснювати заходи щодо встановлення, адміністрування, технічного супроводження роботи програмного забезпечення відеоконференцзв`язку і відеозапису та надання методичної допомоги користувачам системи.
Згідно з п. 2 розділу 1 Додатку до наказу Державної судової адміністрації України від 08.04.2020 № 169 учасники судового процесу беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі, у порядку, встановленому процесуальним законодавством.
Положеннями Господарського процесуального кодексу України, зокрема статтями 7, 13, визначено, що кожна сторона має рівні права, а суд має сприяти учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Господарським процесуальним кодексом України.
З метою надання відповідачу права на захист, беручи до уваги встановлені законом строки для вчинення відповідних процесуальних дій, суд вважає за необхідне відкласти розгляд справи по суті на 17.08.2020 о 14:30 год.
Також, враховуючи технічну можливість проведення судового засідання 17.08.2020 о 14:30 год. у справі № 914/1720/20 поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів, суд дійшов висновку, що подане клопотання підлягає до задоволення.
Керуючись ст.ст. 2, 13, 197, 202, 216, 234, 235, пунктом 4 розділу Х Прикінцевих Положень Господарського процесуального кодексу України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Відкласти розгляд справи по суті на 17.08.2020 р. о 14:30 год. в приміщенні Господарського суду Львівської області (адреса: 79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128, 2-й поверх).
2. Повідомити сторін про дату, час та місце проведення наступного судового засідання.
3. Клопотання акціонерного товариства Національна акціонерна компанія Нафтогаз України про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та програмного забезпечення EasyCon призначеному на 17.08.2020 о 14:30 год. задовольнити.
Попередити сторін, що відповідно до ч. 5 ст. 197 Господарського процесуального кодексу України ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
4. Відеоконференція буде проведена за допомогою програмного забезпечення EasyCon . Для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватись з використанням власного електронного підпису в Системі на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою www.court.gov.ua та перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, наведеним в додатку № 1 Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду , затвердженого наказом Державної судової адміністрації України від 08.04.2020 за № 169.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя В.П. Трускавецький
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 03.08.2020 |
Оприлюднено | 06.08.2020 |
Номер документу | 90774372 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Трускавецький В.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні