Ухвала
від 05.08.2020 по справі 902/238/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Пирогова, 29, м. Вінниця, 21018, тел./факс (0432)55-80-00, (0432)55-80-06 E-mail: inbox@vn.arbitr.gov.ua


УХВАЛА

"05" серпня 2020 р. Cправа № 902/238/20

Суддя Господарського суду Вінницької області Колбасов Ф.Ф. , розглянувши заяву від 31.07.2020, що надійшла від представника Приватного підприємства "Агропром+" Гончарової Ж.В., про ухвалення додаткового рішення щодо розподілу витрат на професійну правничу допомогу та про участь представника в судовому засіданні з розгляду заяви про ухвалення додаткового рішення в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів у справі № 902/238/20

за позовом Приватного підприємства "Агропром+" (вул. Новокостянтинівська, буд.4-А, м. Київ, 04655)

до Приватного підприємства "Гайсин-м`ясокомбінат" (вул. Плеханова, буд.26, м.Гайсин, Гайсинський район, Вінницька область, 23700)

про стягнення 136139,65 грн.

В С Т А Н О В И В:

В провадженні Господарського суду Вінницької області знаходиться справа №902/238/20 за позовом Приватного підприємства "Агропром+" до Приватного підприємства "Гайсин м`ясокомбінат" про стягнення з останнього 136139,65 грн.

Рішенням Господарського суду Вінницької області від 28.07.2020 позов задоволено частково: стягнуто з Приватного підприємства "Гайсин-м`ясокомбінат" на користь Приватного підприємства "Агропром+" 93022,00 грн основного боргу, 38272,41 грн пені, 3733,74 грн 3% річних, 442,18 грн інфляційних втрат та 2032,05 грн на відшкодування витрат по сплаті судового збору.

04.08.2020 до суду надійшла заява представника Приватного підприємства "Агропром+" Гончарової Ж.В. від 31.07.2020 про ухвалення додаткового рішення щодо розподілу витрат на правову допомогу. Заява мотивована тим, що при прийнятті рішення судом не вирішено питання про розподіл витрат позивача на професійну правничу допомогу.

Згідно зі ст. 221 ГПК України, якщо сторона з поважних причин не може до закінчення судових дебатів у справі подати докази, що підтверджують розмір понесених нею судових витрат, суд за заявою такої сторони, поданою до закінчення судових дебатів у справі, може вирішити питання про судові витрати після ухвалення рішення по суті позовних вимог.

Для вирішення питання про судові витрати суд призначає судове засідання, яке проводиться не пізніше п`ятнадцяти днів з дня ухвалення рішення по суті позовних вимог.

Відповідно до ст. 244 ГПК України, суд, що ухвалив рішення, може за заявою учасників справи чи з власної ініціативи ухвалити додаткове рішення, якщо: судом не вирішено питання про судові витрати.

Суд наголошує, що згідно з ст. 126 Господарського процесуального кодексу України витрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави.

За результатами розгляду справи витрати на професійну правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом із іншими судовими витратами.

Для цілей розподілу судових витрат:

1) розмір витрат на професійну правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу професійну правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката, визначається згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі відповідних доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою;

2) розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі відповідних доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.

Для визначення розміру витрат на професійну правничу допомогу з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.

Розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із:

1) складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг);

2) часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг);

3) обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт;

4) ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи.

У разі недотримання вимог частини четвертої цієї статті суд може, за клопотанням іншої сторони, зменшити розмір витрат на професійну правничу допомогу адвоката, які підлягають розподілу між сторонами.

Обов`язок доведення неспівмірності витрат покладається на сторону, яка заявляє клопотання про зменшення витрат на оплату правничої допомоги адвоката, які підлягають розподілу між сторонами.

Частиною 8 ст.129 ГПК України передбачено, що розмір судових витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо).

Такі докази подаються до закінчення судових дебатів у справі або протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду, за умови, що до закінчення судових дебатів у справі сторона зробила про це відповідну заяву.

У разі необхідності суд може викликати сторони або інших учасників справи в судове засідання. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час та місце судового засідання, не перешкоджає розгляду заяви.

З метою забезпечення прав учасників справи, в т.р. право на обґрунтування відповідачем власної правової позиції з приводу розподілу судових витрат позивача на професійну правничу допомогу, суд вважає за необхідне призначити судове засідання по справі на 10.08.2020 о 10:30 год.

Окрім того, розглянувши заяву представника Приватного підприємства "Агропром+" Гончарової Ж.В. в частині проведення судового засідання з розгляду заяви про прийняття додаткового рішення в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів, суд встановив та врахував наступне.

За приписами ч. 7 ст. 11 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" учасникам судового процесу на підставі судового рішення забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом. Обов`язок забезпечити проведення відеоконференції покладається на суд, який отримав судове рішення про проведення відеоконференції, незалежно від спеціалізації та інстанції суду, який прийняв таке рішення.

Відповідно до п.п. 1, 2, 3, 4, 5, 8 ст. 197 ГПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи. Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно -телекомунікаційну систему. Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" або Державною судовою адміністрацією України. Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву. У клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду в обов`язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш як за п`ять днів до відповідного судового засідання.

Наказом Державної судової адміністрації України від 08.04.2020 № 169 затверджено Порядок роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участю сторін поза межами приміщення суду.

23.04.2020 ДСА України визнала таким, що втратив чинність, наказ ДСА України від 08.04.2020 № 169 та затвердила Порядок роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду у новій редакції.

Відповідно до розділу 3 п.п. 1, 2, 3, 4 цього Порядку для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватись з використанням власного електронного підпису в Системі та перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним для роботи з обраною для проведення відеоконференції Системою. У разі, якщо учасник не має електронного підпису (або Система не дозволяє реєстрацію з використанням електронного підпису), то він повинен попередньо зареєструватись в Системі з використанням логіну та паролю чи за допомогою інших передбачених обраною Системою засобів реєстрації. При цьому, в своїй заяві про участь у судовому засіданні, поданій відповідно до пункту 3 цього розділу, учасник справи повинен вказати про наявність або відсутність у нього електронного підпису. 2. Рішення про можливість підтвердити особу учасника справи, що не має електронного підпису, а також рішення про обрання Системи, що буде використана для проведення судового засідання в режимі відеоконференції, приймається Головуючим суддею, у провадженні якого знаходиться справа. 3. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, зразок якої наведено в додатку 2 до цього Порядку, не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. У заяві учасник справи обов`язково зазначає: - назву суду; - номер судової справи; - дату та час судового засідання, в якому учасник бажає взяти участь в режимі відеоконференції; - своє прізвище, ім`я та по-батькові; - свій статус в судовій справі; - електронну адресу, яка використана їм для реєстрації в Системі; - назву системи, яка пропонується для проведення відеоконференцз`язку (у разі використання іншого програмного забезпечення, ніж розміщеного за посиланням vkz.court.gov.ua); - номер телефону для зв`язку із судом; - відмітку про наявність або відсутність електронного підпису. 4. Копія заяви в той самий строк надсилається учасником, що подав заяву, іншим учасникам справи.

За визначенням розділу 2 п. 2 "Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв"язку система відеоконференцзв`язку (далі - Система) - комплекс технічних засобів та програмного забезпечення (за посиланням на офіційному веб-порталі судової влади України vkz.court.gov.ua) або інші доступні суду та учасниками судового процесу засоби, що забезпечують проведення судових засідань в режимі відеоконференцзв`язку та відповідають вимогам законодавства.

Таким чином, для участі особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду нормативно-правовим актом встановлено певні умови, дотримання яких направлене на забезпечення технічної та організаційної роботи проведення судового засідання в режимі відеоконференції (реєстрація особи з використанням власного електронного підпису в Системі та перевірка наявності у неї власних технічних засобів на відповідність технічним вимогам, визначеним для роботи з обраною для проведення відеоконференції Системою або за реєстрація в Системі з використанням логіну та паролю чи за допомогою інших передбачених обраною Системою засобів реєстрації, подача відповідного клопотання не пізніше, ніж за 5 днів до судового засідання, з направленням цього клопотання іншим учасникам справи, зазначення електронної адреси, яка використана для реєстрації в системі Системі відеоконференцзв"язку, наявність у суду технічної можливості (обладнання та можливості його використання у визначений день і час).

Господарський суд Вінницької області має технічну можливість провести відповідне судове засідання в такий спосіб (за допомогою програмного забезпечення "EasyCon") у визначені дату і час.

Враховуючи викладене та беручи до уваги впровадження обмежувальних заходів, пов`язаних із введенням карантину на території України, та з огляду на необхідність забезпечення своєчасного розгляду господарської справи, суд вважає за необхідне задовольнити заяву б/н від 31.07.2020, що надійшла від представника Приватного підприємства "Агропром+" Гончарової Ж.В., та провести у справі судове засідання, призначене на 10.08.2020 о 10:30 годині, в режимі відеоконференції з урахуванням технічних можливостей в суді та з використанням системи відеоконференцзв`язку "EаsyCon".

Керуючись ст.ст. 126, 197, 221, 233, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд -

У Х В А Л И В:

1. Призначити судове засідання для вирішення питання про розподіл витрат на професійну правничу допомогу у справі № 902/238/19 на 10.08.2020 о 10:30 год . у приміщенні Господарського суду Вінницької області за адресою: вул. Пирогова, 29, м.Вінниця, 21018, зал №8, 4-й поверх.

2. Викликати представників сторін в судове засідання для дачі пояснень щодо заяви.

3. Відповідачу подати до дня засідання заяву, в якій висловити свою процесуальну позицію стосовно розподілу витрат позивача на професійну правничу допомогу.

4. Заяву від 31.07.2020 представника Приватного підприємства "Агропром+" Гончарової Ж.В. в частині проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів, - задовольнити.

5. Проведення судового засідання 10.08.2020 о 10:30 год. в режимі відеоконференції здійснити за допомогою системи відеоконференцзв`язку "EаsyCon" (https://easycon.com.ua). Для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду представнику Приватного підприємства "Агропром+" Гончаровій Ж.В. необхідно використовувати комп`ютерну техніку або смартфони з доступом в мережу Інтернет, які дозволяють передавати аудіосигнал та відеозображення.

6. Забезпечити участь представника Приватного підприємства "Агропром+" Гончарової Ж.В. в судовому засіданні у справі № 902/238/20, призначеному на 10.08.2020 о 10:30 год. в режимі відеоконференції відповідно до Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду, затвердженого наказом ДСА України №196 від 23.04.2020 р. "Про внесення змін до Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду".

7. Роз`яснити представнику Приватного підприємства "Агропром+" Гончаровій Ж.В., що для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції вона зобов`язана зайти та авторизуватися в системі відеоконференцзв`язку за 10 хвилин до часу судового засідання; активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камера) та перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою системи відеоконференцзв`язку; очікувати запрошення секретаря судового засідання до участі в судовому засіданні.

8. Попередити представника Приватного підприємства "Агропром+" Гончарову Ж.В., що відповідно до частини четвертої ст. 197 ГПК України, пункту 5 розділу І Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи.

9. Інструкція участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції за допомогою програмного забезпечення "EasyCon" знаходиться за веб-посиланням: https://easycon.com.ua/vkz_help_uk-ua.pdf.

10. Згідно зі ст. 235 ГПК України ухвали, постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).

11. За приписами ч.1 ст.255 ГПК України дана ухвала окремо від рішення суду першої інстанції оскарженню не підлягає.

12. Копію ухвали надіслати на електронну адресу представника позивача Гончарової Ж.В.: zhannаgoncharova2506@gmail.com., відповідача про зміст ухвали повідомити телефонограмою.

Ухвалу підписано 05.08.2020.

Суддя Колбасов Ф.Ф.

віддрук. прим.:

1 - до справи

СудГосподарський суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення05.08.2020
Оприлюднено07.08.2020
Номер документу90799101
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —902/238/20

Судовий наказ від 13.10.2020

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Колбасов Ф.Ф.

Рішення від 16.09.2020

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Колбасов Ф.Ф.

Судовий наказ від 19.08.2020

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Яремчук Ю.О.

Ухвала від 10.08.2020

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Колбасов Ф.Ф.

Ухвала від 05.08.2020

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Колбасов Ф.Ф.

Рішення від 28.07.2020

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Колбасов Ф.Ф.

Ухвала від 07.07.2020

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Колбасов Ф.Ф.

Ухвала від 11.06.2020

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Колбасов Ф.Ф.

Ухвала від 10.06.2020

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Колбасов Ф.Ф.

Ухвала від 19.05.2020

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Колбасов Ф.Ф.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні