КОРАБЕЛЬНИЙ РАЙОННИЙ СУД ОСОБА_1
Справа № 2-1806/2009 р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 листопада 2009 року Корабельний районний суд міста ОСОБА_1
у складі: головуючої по справі судді - Циганок В.Г.,
при секретарі - Варакута Є.Ю.,
за участю представника позивача – ОСОБА_2,
відповідача – ОСОБА_3,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Миколаєва справу за позовом Миколаївського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до ОСОБА_3 про відшкодування в порядку регресу допомоги, виплаченої за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, -
В С Т А Н О В И В:
В квітні 2009 р. позивач звернувся в суд з позовом, в якому просив стягнути в порядку регресу з відповідача заподіяні збитки в сумі 2167 грн.77коп. та 30 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи. В заяві позивач посилається не те, що 19.09.2007 року відповідач ОСОБА_3 керуючі належним йому мікроавтобусом «ГАЗ-32213» здійснив наїзд на пішохода ОСОБА_4, через що остання отримала тілесні ушкодження, втративши працездатність та знаходилася на лікуванні з 19.09.2007 року до 15.03.2008 року. З вини відповідача ОСОБА_4 заподіяна матеріальна шкода у розмірі втраченої заробітної плати за час лікування, яка була відшкодована за рахунок Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності у розмірі 2167,77 грн., через виплату ОСОБА_4, як застрахованій особі, допомоги по тимчасовій непрацездатності відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням". У зв'язку з викладеним просив суд стягнути з відповідача спричинені Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності збитки, які підлягають відшкодуванню в порядку регресу у розмірі 2167грн.77 коп. та 30 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив задовольнити позов.
Відповідач в судовому засіданні позовні вимоги не визнав та просив суд в задоволені позову відмовити.
Вислухавши пояснення представника позивача, відповідача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про те, що позов підлягає повному задоволенню з наступних підстав.
В судовому засіданні встановлено, що 19 вересня 2007 року приблизно 05 год. 45хвил. відповідач керуючи автомобілем НОМЕР_1, в місті ОСОБА_1 рухаючись по проспекту ОСОБА_1 з боку вулиці Космонавтів у напрямку вулиці Новозаводська допустив наїзд на пішохода ОСОБА_4, яка в порушення Правил дорожнього руху вибігла на полосу руху автомобіля відповідача та внаслідок зіткнення отримала тілесні ушкодження середнього ступеня тяжкості.
Постановою слідчого СВ ММУ УМВС України в Миколаївській області майором міліції ОСОБА_5 від 27.11.2007 року кримінальна справа за ч. 1 ст. 286 КК України відносно відповідача ОСОБА_3 за фактом ДТП, в результаті якого була травмована ОСОБА_4 була припинена у зв’язку з відсутністю складу злочину.
В наслідок отриманих 19.09.2007 року травм ОСОБА_4 знаходилася на лікування з 19.09.2007 року до 15.03.2008 року, що підтверджується листками непрацездатності.
За час лікування ОСОБА_4, як застрахованій особі, за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності було виплачено допомогу по тимчасовій непрацездатності у розмірі 2167,77 грн., що підтверджується бухгалтерською довідкою Виконавчої дирекції Миколаївського обласного відділення ФСС з ТВП.
Однак з нарахованою сумою відповідач ОСОБА_3 не згоден, зазначаючи про неправильність призначення та нарахування допомоги по тимчасовій непрацездатності, проте з даним твердженням погодитися не можна.
Особи, які застраховані на добровільних засадах у Фонді соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, та фізичні особи (підприємці, що сплачують єдиний податок), мають право на матеріальне забезпечення та соціальні послуги за цим Законом за умови сплати страхових внесків (встановленого розміру єдиного податку) не менше повних шести календарних місяців протягом останніх дванадцяти календарних місяців перед настанням страхового випадку.
В силу Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою непрацездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18.01.2001 р. № 2240-ІІІ (далі Закону № 2240-ІІІ) допомога по тимчасовій непрацездатності надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати (доходу), у разі настання в неї тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов'язаної з нещасним випадком на виробництві в таких розмірах, залежно від страхового стажу: 60 відсотків середньої заробітної плати (доходу) - застрахованим особам, які мають страховий стаж до п'яти років; 80 відсотків середньої заробітної плати (доходу) - застрахованим особам, які мають страховий стаж від п'яти до восьми років; 100 відсотків середньої заробітної плати (доходу) - застрахованим особам, які мають страховий стаж понад вісім років. Підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності.
На виконання положень Закону № 2240-ІІІ ОСОБА_4 . для призначення та отримання допомоги по тимчасовій непрацездатності подала до виконавчої дирекції Миколаївського обласного відділення ФСС з ТВП про надання допомоги по тимчасовій непрацездатності, листки непрацездатності № 470342, 538595, 490075, 491006, 491649, 516663, 502377, видані Лікарнею швидкої медичної допомоги м. Миколаєва та Миколаївською міською поліклінікою № 2. На підставі наявних документів їй була призначена і виплачена допомога з тимчасової непрацездатності в розмірі 2167,77 грн.
Відповідно до ст.. 1166 ЦК України майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.
Проте, як встановлено в судовому засіданні допомогу по тимчасовій непрацездатності , у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати (доходу), у розмірі 2167,77 грн. ОСОБА_4 отримала за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, оскільки відповідно до Закону №2240-ІІІ застрахованим особам призначення та виплата матеріального забезпечення, а також надання соціальних послуг за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, здійснюються виконавчою дирекцією відділення Фонду за місцем здійснення їх обліку як страхувальників.
В силу ст. 1191 ЦК України особа, яка відшкодувала шкоду, завдану іншою особою, має право зворотної вимоги (регресу) до винної особи у розмірі виплаченого відшкодування, якщо інший розмір не встановлений законом.
За таких обставин вимоги позивача підлягають повному задоволенню та з відповідача на користь Миколаївського обласного відділення ФСС з ТВП підлягає стягненню в порядку регресу на відшкодування заподіяних збитків в сумі 2167,77 грн..
Відповідно до ст. 88 ЦПК України стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати, отже з відповідача підлягає стягненню сплачені витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 30 грн..
Крім того, відповідно до ч. 3 ст. 88 ЦПК України, стягненню з відповідача на користь держави підлягає судовий збір, оскільки відповідно до п. 34 ст. 4 Декрету КМУ від 21.01.1993 р. «Про державне мито» позивач звільнений від сплати судового збору.
Керуючись ст. 10,11,60,212,214,215,218 ЦПК України, суд
В И Р І Ш И В:
Позов Миколаївського обласного відділення Фонду соціального страхування зтимчасової втрати працездатності задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_3 на користь Миколаївського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності 2167 грн. 77 коп. та 30 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи, а всього 2197 грн. 77 коп.
Стягнути з ОСОБА_3 судовий збір на користь держави в сумі 51 (п'ятдесят одна) гривня.
Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду Миколаївської області через Корабельний районний суд Миколаївської області шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подачею після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до Апеляційного суду Миколаївської області або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.
Суддя
Корабельного районного суду
м. Миколаєва В.Г. Циганок
Суд | Корабельний районний суд м. Миколаєва |
Дата ухвалення рішення | 25.11.2009 |
Оприлюднено | 23.04.2010 |
Номер документу | 9084812 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Корабельний районний суд м. Миколаєва
Циганок Валентина Григорівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні