Справа № 395/288/20 Провадження № 2/395/106/2020 УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 серпня 2020 року м.Новомиргород
Новомиргородський районний суд Кіровоградської області в складі:
головуючого судді - Орендовського В.А.,
при секретарі - Понурі Л.І.,
розглянувши в спрощеному позовному провадженні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Товариства з обмеженою відповідальністю Вентура про розірвання договору оренди земельної ділянки,
ВСТАНОВИВ:
До суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Товариства з обмеженою відповідальністю Вентура про розірвання договору оренди земельної ділянки до Товариства з обмеженою відповідальністю Вентура про розірвання договору оренди земельної ділянки.
27 лютого 2020 року ухвалою Новомиргородського районного суду Кіровоградської області відкрито провадження в даній справі та роз`яснено сторонам процесуальні строки для подачі відзиву, відповіді на відзив та заперечення.
06 серпня 2020 року до суду надійшла заява представника відповідача Головатюка С.А. про продовження строку для подачі відзиву на позов та письмових доказів.
Так, згідно п. 1 ч. 1 ст. 191 ЦПК України у строк, встановлений судом в ухвалі про відкриття провадження у справі, відповідач має право надіслати суду відзив на позовну заяву і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову.
Відповідно до ч.7 ст. 178 ЦПК України відзив подається в строк, встановлений судом, який не може бути меншим п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі. Суд має встановити такий строк подання відзиву, який дозволить відповідачу підготувати його та відповідні докази, а іншим учасникам справи - отримати відзив не пізніше першого підготовчого засідання у справі.
Встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку чи з ініціативи суду (ч.2 ст.127 ЦПК України ).
Виходячи з принципу змагальності в цивільному процесі, прав та обов`язків сторін у справі, визначених Цивільним процесуальним кодексом України , суд виключно з ініціативи та в межах доводів сторін може продовжити строк за обґрунтованим їх зверненням.
Разом з тим, посилання представника відповідача на те, що з початку введення карантину в TOB "Оситнянське" вжито карантинних заходів і працівники підприємства не відвідують місця роботи, а тому подати відзив та всі письмові докази на обґрунтування заперечень проти позову в строк встановлений судом відповідач не має можливості - не ґрунтуються на належних та допустимих доказах; при цьому суд враховує предмет розгляду справи, складність справи, кількість учасників у справі.
Оскільки поважність причин продовження строку для подачі відзиву не доведено, суд дійшов до висновку, що в задоволенні клопотання представника відповідача про продовження строку для подачі відзиву на позов та письмових доказів слід відмовити.
З урахуванням наведеного, керуючись ст.ст. 127 ЦПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Відмовити у задоволенні заяви представника відповідача ТОВ Вентура адвоката Головатюка С.А. про продовження процесуального строку для подачі відзиву на позов та письмових доказів.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Кропивницького апеляційного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Учасник справи, якому ухвала суду не було вручено у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги ухвала суду, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), суд за заявою учасників справи та осіб, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов`язки (у разі наявності у них права на вчинення відповідних процесуальних дій, передбачених цим Кодексом), поновлює процесуальні строки, встановлені нормами цього Кодексу, якщо визнає причини їх пропуску поважними і такими, що зумовлені обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином. Суд може поновити відповідний строк як до, так і після його закінчення.
Суд за заявою особи продовжує процесуальний строк, встановлений судом, якщо неможливість вчинення відповідної процесуальної дії у визначений строк зумовлена обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином.
Повний текст ухвали виготовлений 12 серпня 2020 року.
Суддя В.А. Орендовський
Суд | Новомиргородський районний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 12.08.2020 |
Оприлюднено | 13.08.2020 |
Номер документу | 90921264 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Новомиргородський районний суд Кіровоградської області
Орендовський В. А.
Цивільне
Новомиргородський районний суд Кіровоградської області
Орендовський В. А.
Цивільне
Новомиргородський районний суд Кіровоградської області
Орендовський В. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні