Справа № 395/288/20 Провадження № 2-п/395/9/2020 УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 листопада 2020 року м.Новомиргород
Новомиргородський районний суд Кіровоградської області в складі:
головуючого - судді Орендовського В.А.,
з участю секретаря судового засідання - Понури Л.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Новомиргороді заяву представника відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю Вентура адвоката Головатюка Сергія Анатолійовича про перегляд заочного рішення Новомиргородського районного суду Кіровоградської області від 09 вересня 2020 року у цивільній справі № 395/288/20,
ВСТАНОВИВ:
Заочним рішенням Новомиргородського районного суду Кіровоградської області від 09 вересня 2020 року, ухваленим у справі № 395/288/20 за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Товариства з обмеженою відповідальністю Вентура про розірвання договору оренди земельної ділянки, позовні вимоги позивача задоволені повністю.
Представник відповідача ОСОБА_3 15.10.2020 року звернувся до суду із заявою про перегляд заочного рішення, посилаю чись на те, що після відкриття провадження у справі та отримання відповідної ухвали суду, відповідач звернувся з клопотанням про продовження ТОВ „Вентура» строку для подання відзиву та письмових доказів у справі, оскільки, правовідносин між сторонами є досить тривалим. За цей період в товаристві змінювались засновники та керівники, а також місцезнаходження товариства. При цьому, відносно колишніх службових осіб ТОВ „Вентура» , зокрема, щодо колишнього керівника товариства ОСОБА_4 зареєстровано кримінальне провадження № 32017120010000050 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.5 ст. 191, ч.3 ст.209 КК України. Так, досудовим розслідуванням встановлено, що в період з жовтня 2002 року по вересень 2017 року колишній генеральний директор ТОВ „Вентура» ОСОБА_4 за попередньою змовою з головним бухгалтером підприємства, шляхом привласнення, розтрати та зловживання службовим становищем незаконно заволоділи документами, майном та коштами підприємства в особливо великих розмірах, чим завдали власнику підприємства майнової шкоди в розмірі 18 718 601,97 грн. та 148 400 доларів США. До теперішнього часу, безліч документів, в т.ч. і ряд оригіналів договорів оренди землі та додаткових угод до них (орендарем за якими виступає ТОВ „Вентура» ) не передані уповноваженим, на сьогоднішній день, представникам товариства колишнім генеральним директором товариства ОСОБА_5 , що в свою чергу зумовлювало неможливість своєчасного виконання вимог ухвали Новомиргородського районного суду Кіровоградської області у даній справі. ТОВ "Вентура" було вжито карантинних заходів, і працівники підприємства не відвідували місця роботи, тому, подати відзив та всі письмові докази на обґрунтування заперечень проти позову, в строк встановлений судом, відповідач не мав можливості, оскільки, зібрати необхідні документи не видавалось за можливе через введення карантинних заходів відповідно до Постанови КМУ № 211 від 11 березня 2020 року "Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19". З урахуванням наведеного, представник відповідача просить скасувати заочне рішення та призначити справу до розгляду за правилами загального позовного провадження.
Представник відповідача повідомлений належним чином про дату, час і місце судового розгляду справи, проте у судове засідання не з`явився.
Позивачі ОСОБА_2 , ОСОБА_1 та їх представник адвокат Тупало М.П. повідомлені належним чином про дату, час і місце судового розгляду справи, проте у судове засідання не з`явилися. Представник позивачів подав заяву про проведення судового засідання з приводу перегляду вказаного вище заочного рішення у його відсутність, при цьому просив відмовити у задоволенні заяви представника відповідача про скасування заочного рішення.
Дослідивши письмові докази та інші матеріали справи, суд вважає за необхідне відмовити у задоволенні заяви ОСОБА_3 про перегляд заочного рішення з наступних підстав.
Стаття 285 ЦПК України регулює питання про форму, зміст заяви про перегляд заочного рішення. Окрім іншого у заяві має бути зазначено обставини, що свідчать про поважність причин неявки в судове засідання та (або) неповідомлення їх суду, а також причин неподання відзиву, і докази про це.
Зі змісту ст.288 ЦПК України вбачається, що заочне рішення підлягає скасуванню, якщо судом буде встановлено, що відповідач не з`явився в судове засідання та (або) не повідомив про причини неявки, а також не подав відзив на позовну заяву з поважних причин, і докази, на які він посилається, мають істотне значення для правильного вирішення справи. Тобто обов`язковим при розгляді заяви про перегляд заочного рішення є з`ясування судом наявності двох підстав, зокрема: наявності доказів, які мають істотне значення для правильного вирішення справи. Відсутність хоча б однієї з наведених підстав позбавляє суд права скасувати заочне рішення.
Згідно матеріалів справи вищезгадана цивільна справа неодноразово призначалася до судового розгляду: 26.03.2020р., 29.04.2020р., 28.05.2020р., 17.07.2020р., 14.08.2020р., 09.09.2020р., про що відповідач завчасно був повідомлений судом першої інстанції шляхом надсилання судових повісток за адресою: АДРЕСА_1 , підтвердженням чого є відповідні зворотні повідомлення Укрпошти . Крім того, необхідно зазначити, що 12.08.2020р. судом було відмовлено у задоволенні заяви представника відповідача про продовження процесуального строку для подачі відзиву на позов та письмових доказів (а.с.86); ухвала суду не оскаржувалася.
Одночасно з вище вказаним необхідно зазначити, що представник відповідача ОСОБА_3 у своїй заяві про перегляд заочного рішення не навів доказів, які б мали істотне значення для правильного вирішення справи та могли вплинути на ухвалене заочне рішення, що з урахуванням аналізу вище вказаних норм Закону є підставою для залишення заяви адвоката Головатюка С.А. без задоволення.
Керуючись ст.ст. 258-259, 287 ЦПК України, суд,-
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_3 про перегляд заочного рішення Новомиргородського районного суду Кіровоградської області від 09 вересня 2020 року у цивільній справі № 395/288/20 - залишити без задоволення.
Ухвала про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення набирає законної сили з моменту її проголошення та оскарженню не підлягає.
Роз`яснити відповідачу, що він має право оскаржити заочне рішення Новомиргородського районного суду Кіровоградської області від 09 вересня 2020 року в загальному порядку, встановленому ЦПК України, при цьому тридцятиденний строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.
Повний текст ухвали виготовлений 18 листопада 2020 року.
Суддя Новомиргородського районного суду
Кіровоградської області В.А. Орендовський
Суд | Новомиргородський районний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 18.11.2020 |
Оприлюднено | 19.11.2020 |
Номер документу | 92932721 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Новомиргородський районний суд Кіровоградської області
Орендовський В. А.
Цивільне
Новомиргородський районний суд Кіровоградської області
Орендовський В. А.
Цивільне
Новомиргородський районний суд Кіровоградської області
Орендовський В. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні