Справа № 2-386/2008р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 березня 2008 року Димитровський міський суд Донецької області в складі:
головуючого - судді Петуніна І.В.,
при секретарі Прокопенко І.М.,
за участю позивача ОСОБА_1,
представника відповідача ОСОБА_2,
третіх осіб ОСОБА_3
розглянувши в відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Димитров справу за позовом ОСОБА_4 до Димитровської міської Ради про визнання права власності, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_4М звернувся до суду з позовом до Димитровської міської Ради про визнання права власності.
В обгрунтування вимог вказав, що 14 листопада 2005 року помер його батько - ОСОБА_5, який постійно проживав в ІНФОРМАЦІЯ_1, б. 7, кв. 4. Після його смерті відкрилася спадщина, яка складається з квартири, розташованої за вище зазначеною адресою, що належила йому на підставі свідоцтва про право на спадщину від 18.09.1993р. за реєстраційним № 1282, посвідченого державним нотаріусом Димитровської державної нотаріальної контори. Він та його рідний брат - ОСОБА_6 після смерті їх батька прийняли спадщину. Він звернувся до Димитровської державної нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини, однак йому було відмовлено, на підставі того, що у правовстановлюючому документі спадкового майна не вказано, що ОСОБА_5 являється власником квартири, як це зазначено у витягу БТІ. У змісті свідоцтва про право на спадщину від 18.09.1993 р. ОСОБА_5 є власником !Л частини жилого будинку, позивач просить суд визнати за ним права власності на 1/2 частину жилої квартири.
В судовому засіданні позивач підтримав свої вимоги, обгрунтовуючи їх викладеними в позовній заяві обставинами.
Представник відповідача позовні вимоги визнав.
Третя особа ОСОБА_3 позовні вимоги позивача підтримала.
Треті особи ОСОБА_6 і ОСОБА_7 до суду не з’явилися, про час розгляду справи повідомлені належним чином, клопотання про перенесення розгляду справи не надіслали.
Вислухавши пояснення сторін, дослідивши докази по справі, суд вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступних підстав.
Судом встановлено, що позивач є рідним сином ОСОБА_5, що стверджується свідоцтвом про його народження (арк.спр. 11). 14 листопада 2005 року ОСОБА_5 помер (арк.спр. 21).
Згідно свідоцтва про право на спадщину за законом від 18 вересня 1993 року, посвідченого державним нотаріусом Димитровської державної нотаріальної контори, ОСОБА_5 є власником квартири, розташованої по вулиці Сільська, 6.7, кв. 4 в м. Димитров, Донецької області (арк.спр 28).
Згідно з ст. 392 ЦК України власник майна може пред’явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою.
Відповідно до ст. 1261 ЦК України позивач є спадкоємцем першої черги за законом на спадщину, що відкрилася після смерті його батька - ОСОБА_5
Відповідно до ст. 1268 ЦК України незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.
Згідно з ст. 1269 ЦК України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини.
Відповідно до ч. 1 ст. 382 ЦК України, квартирою є ізольоване помешкання в житловому будинку, призначене та придатне для постійного у ньому проживання.
В силу вищевикладеного, суд вважає, що вимоги позивача підлягають задоволенню в повному обсязі, та за ним необхідно визнати право власності на 1/2 частину жилої квартири № 4, що складає 1/4 частину жилого будинку № 7 по вулиці Сільській у м. Димитров Донецької області з належними до неї господарськими будівлями та спорудами.
На підставі ст. ст. 392, 1261, 1268, 1269 Цивільного кодексу України, ст. ст. 10, 15, 60, 209, 212, 213, 215, 294 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Вимоги ОСОБА_4 задовольнити повністю.
Визнати за ОСОБА_4 право власності на 1/2 частину жилої квартири АДРЕСА_1 загальною площею 36, 5 кв. м, житловою - 23, 3 кв. м., що складає 1/4 частину жилого будинку з належними до неї господарськими будівлями та спорудами, позначеними у технічному паспорті, що залишилася після смерті його батька - ОСОБА_5, померлого 14 листопада 2005 року.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано до Апеляційного суду Донецької області через Димитровський міський суд протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається до Апеляційного суду Донецької області через Димитровський міський суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суд | Димитровський міський суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 13.03.2008 |
Оприлюднено | 14.05.2010 |
Номер документу | 9092190 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Димитровський міський суд Донецької області
Петунін І.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні