Рішення
від 10.10.2008 по справі 2-1251/2008
РОЗДІЛЬНЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №2-1251/2008

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

 ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

10 жовтня    2008 року Роздільнянський районний суд Одеської області в складі

головуючого судді Ільяшук А.В.

при секретарі     Войнікової Л.Ф.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Роздільна цивільну справу за позовом ВАТ „Одесаобленерго" в особі Роздільнянського району електричних мереж до ОСОБА_1 в порядку ст..З ЦПК України про сплату заборгованості за спожиту, але не враховану приладом обліку електроенергію у сумі 513 гривен ,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовною заявою до ОСОБА_1 про відшкодування завданих збитків, мотивуючи свої вимоги тим, що пунктом 42 Правил користування електричною енергією для населення (далі - ПКЕЕН), затверджених постановою КМУ від 26.07.1999 р №1357, які регулюють відносини між громадянами (споживачами електричної енергії) та енергопостачальниками, передбачено, що споживачі електричної енергії зобов'язані дотримуватись вимог нормативно-технічних документів та договору, забезпечувати технічний стан та безпечну експлуатацію своїх електроустановок та побутових електроприладів, забезпечувати збереження приладів обліку і пломб на них у разі розміщення приладу обліку в квартирі або на іншому об'єкті споживача, оплачувати спожиту електричну енергію та здійснювати інші платежі відповідно до умов договору та ПКЕЕН, надавати розрахункові документи на вимогу представників енергопостачальника для перевірки правильності оплати та відповідності записів у них показанням приладу обліку, тощо. На споживача покладений обов'язок оплати спожитої електроенергії. У випадку невиконання або неналежного виконання зобов'язання боржником, він зобов'язаний відшкодувати кредитору заподіяні ним збитки. 15.12.2007 року при проведенні бригадою Роздільнянського РЕМ рейдової перевірки споживача електроенергії ОСОБА_1 за адресою її проживання було виявлене порушення ПКЕЕН, а саме: накид проводів навантаження на ЛЕП ВАТ «Одесаобленерго» поза приладом обліку, електроенергія споживається, а електролічильником не враховується. Зазначене порушення було відображене в Акті про порушення ПКЕЕН побутовим абонентом від 15.12.2007 року №0062516. П.48 ПКЕЕН передбачена відповідальність споживачів за порушення правил користування електроенергією. У результаті зазначених дій було допущено без облікове користування електроенергією у результаті чого ВАТ „Одесаобленерго" і його структурному підрозділу Роздільнянському РЕМ нанесені збитки. У зв'язку з порушенням п.42 ПКЕЕН згідно п.53 ПКЕЕН та Методики розрахунку розміру відшкодування збитків, заподіяних електропостачальнику внаслідок порушення споживачем ПКЕЕН було зроблено розрахунок нанесених збитків в сумі 513 гривен. Розрахунковий період з 10.11.2007 року по 15.12.2007 року, тобто за 36 днів. Комісією з розгляду Актів про порушення ПКЕЕН був розглянутий вищевказаний Акт. За результатами його розгляду було ухвалено рішення про сплату ОСОБА_1 суми 513 гривен. Відповідач не оскаржив Акт та протокол засідання комісії у встановленому законом порядку.

Представник позивача ОСОБА_2 позов підтримала в повному обсязі і просила його задовольнити, слухання справи провести у її відсутності у зв'язку з зайнятістю на роботі, не заперечувала проти постановления заочного рішення по справі.

Відповідач ОСОБА_1 в судове засідання не з'явилася, була належним чином попереджена про час, дату і місце розгляду справи, заперечень суду не надала, тому суд вважає за можливе ухвалити по справі заочне рішення, посилаючись на докази, що є в матеріалах справи.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши заяву представника позивача, дослідивши представлені докази, суд вважає, що позов ВАТ „Одесаобленерго" в особі Роздільнянських районних електромереж підлягає задоволенню з таких підстав.

Судом встановлено, що ВАТ „ЕК „Одесаобленерго" в особі Роздільнянського РЕМ постачало електричну енергію у будинок відповідача у с.Гаївка, вул.Куяльник,49, Роздільнянського району Одеської області. 15.12.2007 року під час проведення бригадою РЕМ рейдової перевірки споживача ОСОБА_1 за адресою її проживання було встановлено порушення ПКЕЕН, затверджених Постановою КМУ від 26 липня 1999 року №1357, вказане вище. Тобто було виявлено недоврахування електроенергії. Зазначене порушення було відображене в Акті про порушення ПКЕЕН від 15.12.2007 року за №0062516, який не підписала відповідач. П.48 ПКЕЕН передбачена відповідальність споживачів за порушення правил користування електроенергією. У зв'язку з порушенням п.42 ПКЕЕН згідно п.53 ПКЕЕН та Методики розрахунку розміру відшкодування збитків, зроблено розрахунок нанесених збитків в сумі 513 гривен. Комісією з розгляду Актів був розглянутий вищевказаний Акт. За результатами його розгляду було ухвалене рішення про сплату ОСОБА_3 вказаної суми, нарахованої по Акту. Відповідач не оскаржила акт у встановленому законом порядку.

Позовні вимоги підтверджуються доказами, які досліджені у судовому засіданні. При постановленні рішення про задоволення позову суд враховує всі зібрані по справі докази у їх сукупності.

На підставі ст.ст. 11,509,525,526,623 ЦК України, п.п.,48,53 Правил КЕЕН, ст..26, ст..27 Закону України „Про електроенергетику" , керуючись ст..ст.10,11,60,209,212, 214, 215,218,224-226 ЦПК України, СУД –

ВИРІШИВ:

Позов ВАТ „Одесаобленерго" в особі Роздільнянського РЕМ - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка проживає в ІНФОРМАЦІЯ_2,на користь ВАТ „Одесаобленерго" в особі Роздільнянського РЕМ на розподільчий рахунок зі спеціальним режимом використання № 2603430103787 у філії Одеське обл. управління ВАТ „Ощадбанк" МФО 328845 ОКПО 26302359 суму заборгованості за спожиту, але не враховану приладом обліку електроенергію - 513 грн.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь ВАТ „Одесаобленерго" в особі Роздільнянського РЕМ витрати на ІТЗ розгляду справи в сумі 30 гривен і державне мито у сумі 51 гривна на поточний рахунок №2600130103787 в Одеському облуправлінні ВАТ «Ощадбанк», МФО 328845, код ЄДРПОУ 26302359.

Рішення може бути оскаржене в Апеляційний суд Одеської області через Роздільнянський районний суд Одеської області шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів після проголошення рішення і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом 10 днів з дня отримання його копії.

СудРоздільнянський районний суд Одеської області
Дата ухвалення рішення10.10.2008
Оприлюднено14.05.2010
Номер документу9092344
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —2-1251/2008

Рішення від 05.11.2008

Цивільне

Переяслав-Хмельницький міськрайонний суд Київської області

Рева О.І.

Рішення від 10.10.2008

Цивільне

Роздільнянський районний суд Одеської області

Ільяшук А.В.

Ухвала від 30.05.2008

Цивільне

Гірницький районний суд м.Макіївки

Кішкіна І.В.

Рішення від 31.07.2008

Цивільне

Петровський районний суд м.Донецька

Казначеєв Е.Г.

Рішення від 10.06.2008

Цивільне

Кіровський районний суд м.Макіївки

Єжов В.А.

Ухвала від 13.10.2008

Цивільне

Вільнянський районний суд Запорізької області

Піскунова Н.А.

Рішення від 19.06.2008

Цивільне

Дебальцевський міський суд Донецької області

Тишко Н.В.

Ухвала від 20.03.2008

Цивільне

Оболонський районний суд міста Києва

Маринченко М.М.

Рішення від 15.05.2008

Цивільне

Джанкойський міськрайонний суд Автономної Республіки Крим

Д'яченко В.І.

Рішення від 06.06.2008

Цивільне

Довгинцівський районний суд м.Кривого Рогу

Масалітіна Н.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні