Справа № 2-442/2007 р.
РІШЕННЯ
іменем України
20 червня 2007 року м. Пирятин
Пирятинський районний суд Полтавської області
У складі головуючої -судді Корсун О. М, при секретарі - Салієнко Н.В.,
з участю позивача ОСОБА_1.(фізична особа), представника третьої особи ОСОБА_2 (юридична особа),
розглянувши у попередньому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 про визначення додаткового строку для прийняття спадщини та внесення змін до свідоцтва про право на спадщину,
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 звернулася в травні 2007 року до суду з позовом до ОСОБА_3 про визначення додаткового строку для прийняття спадщини та внесення змін до свідоцтва про право на спадщину.
У судовому засіданні позивач позов підтримала, пояснила, що після смерті її матері ОСОБА_4, яка померла 30.05.2004 року залишилося спадкове майно: житловий будинок з господарчими будівлями №118 по вул. Шевченка, в с Нові Мартиновичі, Пирятинського району, Полтавської області. Після смерті матері, її брат ОСОБА_5 повідомив, що все майно мати заповіла йому і він оформив своє право власності на вказаний житловий будинок з господарчими будівлями. 26.04.2007 року брат помер, і вона випадково дізналася, що мати в 1996 році склала заповіт. 16.05.2007 року вона звернулася до Давидівської сільської ради Пирятинського району і отримала дублікат заповіту від 03.07.1996 року, згідно якого ОСОБА_4 житловий будинок з господарчими будівлями заповіла в рівних частинах сину ОСОБА_5 та дочці ОСОБА_1. ОСОБА_5 приховав факт існування заповіту, оформивши право на спадщину на вказане будинковолодіння на своє ім'я і отримав свідоцтво про право паво на спадщину за законом. Встановлений шестимісячний строк для прийняття спадщини пропустила, так як не знала і не могла знати про існування заповіту. Просить визначити їй додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини та внести зміни до свідоцтва про право на спадщину.
Відповідач в судове засідання не з'явився, письмово повідомив суд про розгляд справи в його відсутність, проти задоволення позову не заперечує.
Представник третьої особи у судовому засіданні позов визнала, проти його задоволення не заперечує.
Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.
Відповідно до ч.4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 цього ж Кодексу. Згідно з ч.4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Судом встановлено:
30.05.2004 року померла ОСОБА_4 (а.с. 10), яка до дня смерті була зареєстрована і проживала в С ОСОБА_6, пирятинського району Полтавської області, вул. Шевченка, 118 (а.с.9). Згідно заповіту від 03.07.1996 року, посвідченого секретарем Давидівської сільської ради, ОСОБА_4 все своє майно заповіла рівними частинами своїм дітям: сину ОСОБА_5 та дочці ОСОБА_1 (а.с.8). Вказаний заповіт на день смерті не змінювався і не скасовувався. ОСОБА_1 не знала про існування заповіту, а тому з заявою про прийняття спадщини до Пирятинської державної нотаріальної контори не зверталася, оскільки її брат ОСОБА_5 повідомив, що все майно мати заповіла йому і він оформив своє право власності на вказаний житловий будинок з господарчими будівлями. 26.04.2007 року брат помер(а.с.11), і вона випадково дізналася, що мати в 1996 році склала заповіт. Оформити спадщину в Пирятинській державній нотаріальній конторі не може, так як пропустила шестимісячний строк для подачі заяви.
Відповідно до ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Оскільки ОСОБА_1 пропустила строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд вважає необхідним визначити їй додатковий строк для прийняття спадщини.
Згідно зі ст. 1300 ЦК України на вимогу одного із спадкоємців за рішенням суду можуть бути внесені зміни до свідоцтва про право на спадщину.
Заслухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що вимоги позивача обгрунтовані і позов підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 10, ч.4 ст.130, ч,4 ст.174, 212, 215 ЦПК України, ст.ст. 1272,1300 ЦК України, суд –
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 задовольнити.
Визначити ОСОБА_1 додатковий тримісячний строк для подання заяви про прийняття спадщини, яка залишилася після смерті 30 травня 2005 року її матері ОСОБА_4, який рахувати з дня набрання рішенням суду законної сили.
Внести зміни до свідоцтва про право на спадщину за законом, виданого 04 03.2005 року Пирятинською державною нотаріальною конторою за реєстр. №391 на ім'я ОСОБА_5, визначивши ОСОБА_1 частку у спадщині, що залишилися після смерті її матері ОСОБА_4 у вигляді 1/2 частини житлового будинку №118 по вул Шевченка, в с Нові Мартиновичі, Пирятинського району, Полтавської області та Уг частини сараю, 1/2 частини погребу, 1/2 частини вбиральні, 1/2 частини огорожі, Уг частини зливної ями, що розташовані на території вказаного будинковолодіння.
На рішення може бути подана заява про апеляційне оскарження до апеляційного суду Полтавської області череі Пирятинський районний суд протягом десяти днів з дня проголошення рішення та апеляційна скарга протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суд | Пирятинський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 20.06.2007 |
Оприлюднено | 14.05.2010 |
Номер документу | 9100920 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Пирятинський районний суд Полтавської області
Корсун О.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні