Ухвала
від 14.08.2020 по справі 645/1365/18
ФРУНЗЕНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

Справа № 645/1365/18

Провадження № 1-кс/645/1132/20

У Х В А Л А

іменем України

14 серпня 2020 року м.Харків

Слідчий суддя Фрунзенського районного суду м. Харкова ОСОБА_1 ,

за участю секретаря судових засідань ОСОБА_2 ,

розглянувши клопотання начальника відділення СВ Немишлянського ВП ГУНП в Харківській області капітана поліції ОСОБА_3 про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42018221050000018 від 28.02.2018 року, за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст.191, ч. 2 ст. 367 КК України, -

в с т а н о в и в:

Начальник відділення СВ Немишлянського ВП ГУНП в Харківській області капітан поліції ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді з клопотанням про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудового розслідування за № 42018221050000018 від 28.02.2018 року, за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст.191, ч. 2 ст. 367 КК України.

В обґрунтування клопотання зазначив, що в провадженні СВ Немишлянського ВП ГУНП в Харківській області перебувають матеріали кримінального провадження № 420182201050000018 від 28.02.2018 року за ч. 3 ст.191 КК України.

В ході досудового розслідування встановлено, що до Харківської місцевої прокуратури №3 надійшла заява ОСОБА_4 про те, що працівники Харківської медичної академії післядипломної освіти шляхом зловживання своїм службовим становищем за попередньою змовою групою осіб привласнили майно, яке перебувало в їх віданні, чим завдали збитки державному бюджету.

Допитаний свідок ОСОБА_4 пояснив, що з 21.04.2016 року він працював директором учбово-наукового інституту стоматології Харківської медичної академії післядипломної освіти. З перших днів своєї роботи на посаді директора ННІС ХМАПО він намагався боротися з тими негативними явищами, про які йому було відомо і раніше, але не було можливостей їх вирішення. Ректор ХМАПО ОСОБА_5 самоусунувся від вирішення багатьох важливих питань фінансово-господарської діяльності академії, що виражається в тому, що на сьогоднішній день існують величезні борги за навчання в сумі 5 мільйонів гривень іноземними громадянами, що навчаються в ХМАПО, що також призвело до втрат державного бюджету коштів у особливо великих розмірах, так як відбувається перерозподіл коштів на оплату праці вчителів ХМАПО, утримання будинків у відповідному стані та оплати комунальних послуг. Вказаний борг накопичувався протягом декількох років, тобто іноземні громадяни одержали реєстрацію для навчання, але в той же час за навчання не платили і, що дуже важливо, були відсутні на заняттях, тривалий термін, а деякі - більше року. Сума боргів раніше була значно більшою, але за замовленням ректора ОСОБА_5 багато боргів були зняті із спливом терміну давності, тобто розроблений механізм, що дозволяє недоподаткувати бюджет державних коштів у особливо великих розмірах. У Харківській медичній академії післядипломного освіти багато років існує схема, завдяки якій, держава щорічно втрачає мільйони гривень. Більшість кафедр ХМАПО мають клінічні бази в медичних установах різних форм власності. Працівники ХМАПО на своєму робочому місці, отримуючи заробітну плату в академії, надають не тільки консультативну допомогу по охороні здоров`я, але і найчастіше медичні послуги пацієнтам і за гроші. Приміром можуть служити чотири стоматологічні кафедри ХМАПО.

Як вже зазначав свідок з приводу двох кафедр, очолюваних сімейством ОСОБА_6 . З підтримкою керівництва ХМАПО співробітники двох кафедр стоматології та терапевтичної стоматології (завідувач каф. ОСОБА_7 - донька ОСОБА_8 ) та кафедри стоматології дитячого віку, ортодонтії та імплантології (зав.каф. ОСОБА_9 - зас. ОСОБА_8 ) в той час, коли повинні проводити заняття на кафедрах ХМАПО, працюють на приватній фірмі " ІНФОРМАЦІЯ_1 " (засновники ОСОБА_8 , ОСОБА_10 , ОСОБА_7 ). Кафедри та фірма « ІНФОРМАЦІЯ_1 » розташовані в будинку дитячої ІНФОРМАЦІЯ_2 по АДРЕСА_1 . Ці співробітники ХМАПО отримують заробітну плату вчителя державної бюджетної установа, але в свій робочий час ведуть лікувальне введення в приватну структуру. Це нецільове використання коштів державного бюджету і втрата не менше мільйона гривень на рік.

Крім цього, багато співробітників ХМАПО ( ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 ) відкрили свої приватні стоматологічні клініки та оформляли їх як клінічні бази ХМАПО. Ці приватні клініки не мають умов, тобто навчальних класів, що відповідають вимогам щодо проведення заняття (ДБН В.2.2-3-97 2 м2 на одну учень), але керівництво ХМАПО на це закриває очі.

Одним з видів основної діяльності ХМАПО є навчання інтернів. За спеціальністю «Стоматологія» інтернів почали навчати більше десяти років тому (майже 20 років). Для махінацій безпосередньо були створені дві дублюючі кафедри стоматології « ІНФОРМАЦІЯ_3 » та «Стоматологія, хірургічна стоматологія та м`язово-лицевої хірургії». До того часу в ХМАПО ще існувала кафедра « ІНФОРМАЦІЯ_4 ». Інтерни-стоматологи навчаються 2 роки. Згідно з календарними планами роботи ХМАПО на першому і на другому роді навчання інтерна закріплені тільки за однією кафедрою стоматології - кафедрою " ІНФОРМАЦІЯ_3 ", де вони знаходяться протягом всього робочого дня. Ця кафедра є головною, випускає, тобто проводить державний іспит і видає необхідні документи про закінчення інтернатури. На першому рівні інтернати проходять заняття на цій кафедрі з січня по травень (включно), на другий рік - з квітня по червень (включно). Зазвичай на кафедрі знаходяться інтерни двох різних років випуску.

Махінації є у тому, що одночасно один і той же людина, в один і той же день протягом цілого дня одночасно вчиться на декількох циклах - на перший рік інтерни цієї кафедри одночасно навчаються на кафедрах «Ортопедичної стоматології та ортодонтії дорослих», «Хірургічна стоматологія, челюстно-лицевої хірургії та стоматології» та «Стоматологія дитячого віку, ортодонтії та імплантології». На другому році одночасно на кафедрі « ІНФОРМАЦІЯ_5 ».

У 2017 році ситуація з подвійним нарахуванням навчальної навантаження збережеться в тому ж вигляді. Кількість інтернів зменшилася, тому кафедра стоматології та терапевтичної стоматології інтернів першого року (випуск 2016) розділила на два цикли - №1357 в Харкові та №1368 в Сумах. Навчання їх разом склало 200 робочих днів. Подвійне нарахування навчальної нагрузки при навчанні інтернів-стоматологів 1 рік в 2017 році склало 92 робочих днів із загальних 200 днів. Інтерни другого року навчання (Випуск 2015 року) на основній кафедрі були розділені на чотири цикли №529 та №1362 (Харків) та №543 та №1369 (Суми). Їх навчання складало 232 робочих дні. Паралельно з цими інтернами проходили заняття кафедрою стоматології дитячого віку, ортодонтії та імплантології - у Харкові №512 і №1353 і в Сумах № 513 і №1354, що складало разом 148 робочих днів двостороннього нагромадження педагогічного навантаження. Таким чином, разом з 2017 роком двійна педагогічна завантаженість нараховувалася на 240 робочих днів.

На 2018 рік інтернів першого року навчання (випуск 2017 року) на основній кафедрі розділяють на два цикли №1401 (Харків) і №1402 (Суми), їх навчання буде складати 206 робочих днів разом. Дублювання (подвійний облік педагогічної завантаженості) заплановано таким чином. Подвійне нарахування навчальної завантаженості при навчанні інтернів-стоматологів 1 рік в 2018 році складе 95 робочих днів із загальних 206 днів. Інтерни другого курсу навчання (випуск 2016 року) на основній кафедрі розділені на три цикли №1407 (Харків) та №454, №1408 (Суми). їх навчання буде складати 183 робочих днів. Паралельно з цими інтернами пройдуть заняття на кафедрі стоматології дитячого віку, ортодонтії та імплантології - в Харкові №1397 та в Сумах № 438, №1398, що складатиме 120 робочих днів двостороннього нагромадження педагогічного навантаження. Таким чином, разом у 2018 році подвійна педагогічна завантаженість буде нараховуватись на 215 робочих днів.

Допитаний свідок ОСОБА_19 пояснив, що він працює начальником навчально- методичного відділу ХМАПО. У штатному розписі та організаційній структурі ХМАПО відсутня філія у м. Суми, а «Календарний план циклів спеціалізації, передатестаційних циклів, циклів тематичного удосконалення лікарів та інтернатури на календарний рік» є інформаційним довідником, в якому наведена інформація для зручності потенційних слухачів академії.

Допитаний свідок ОСОБА_20 пояснив, що він працює проректором з лікувальної роботи ХМАПО. У академії працює з 2007 року. На займаній посаді працює з 2010 року. У його підпорядкуванні перебувають 2 відділи: відділ інтернатури та лікувальний сектор (працює 2 особи). Лікувально-консультативна робота нарівні з навчальною і науковою є основним видом діяльності професорсько-викладацького складу клінічних кафедр академії. На підставі угод про сумісну співпрацю на базі закладів охорони здоров`я згідно наказу №174 від 05.06.1997 року «Про затвердження Положення про клінічний лікувально-профілактичний заклад» розміщені кафедри академії. Розміщення кафедр регламентовано Постановою Кабінету Міністрів України від 11 вересня 2013 року №679 «Про здійснення протягом бюджетного періоду видатків на утримання деяких бюджетних установ одночасно з різних бюджетів». Умови співпраці, які регламентовані цим наказом спрямовані на підвищення доступності, якості надання медичної допомоги населенню, реформуванню охорони здоров`я, розвитку кластеру охорони здоров`я. Навчально-наукова та лікувально-консультативна робота виконується професорсько-викладацьким складом в 33 закладах охорони здоров`я обласного підпорядкування, 51 закладу міського, 20 наукових інститутів НАМН України, 16 - відомчого підпорядкування, 4-санаторіі, 7-центральні районі лікарні, 54-інших регіонів України, 44-приватні центри. Така розгалужена мережа клінічних закладів сприяє впровадженню сучасних високотехнологічних на світовому рівні медичних методів обстеження та лікування не тільки в Харківському регіоні, але і в других регіонах України. Оснащення найсучаснішим медичним обладнанням в приватних медичних структурах дозволяє проводити якісну підготовку лікарів-інтернів, лікарів-курсантів з ознайомленням медичних світових технологій в практичну охорону здоров`я. Значна робота виконується професорсько-викладацьким складом для потреб хворих в клініках: щорічно виконується біля 300 тис. консультацій, біля 16 тис. найбільш складних оперативних втручань, майже 600 виїздів в райони області по санавіації, проліковано більше 100 тис. хворих в стаціонарах, виконано біля 241 тис. діагностичних обстежень (лабораторні, інструментальні, ендоскопічні та ін.). В академії удосконалена нормативна база щодо виконання лікувально- консультативної роботи (список додається).

В 2017 році була здійснена комісійна перевірка усіх клінічних кафедр, результати якої були заслухані на засіданні ректорату та засіданні Вченої ради, а також на засіданнях факультетських рад. Професійний рівень клініцистів відображає наявність кваліфікаційних категорій. Всього мають категорії відповідно до профілю кафедри 545 викладачів: вищу 78,3%; першу-14,7%; другу-7%. Інші викладачі атестовані на визначення звання «лікар- спеціаліст»; 181 викладач має кваліфікаційну категорію за іншою спеціальністю. Усього клінічну роботу виконує 597 науковців. Незаперечним підтвердженням професійного рівня викладачів є призначення їх експертами МОЗ - 3; обласними позаштатними -12; 32 - члени клініко-експертних комісій; 47 - члени обласної атестаційної комісії.

Допитана свідок ОСОБА_21 пояснила, що вона працює начальником Інформаційно-обчислювального центру ХМАПО. Інформаційно-обчислювальний центр є структурним підрозділом Харківської медичної академії післядипломної освіти. ІОЦ функціонально підпорядкований безпосередньо ректору академії. ІОЦ у своїй діяльності керується Законами України "Про освіту", "Про вищу освіту", Положенням про державний вищий заклад освіти, Положенням про організацію навчального процесу, наказом МОЗ України №736 від 19 серпня 2013 року «Про створення інформаційної системи підтримки єдиної галузевої освітньої мережі», іншими наказами Міністерства охорони здоров`я України, Міністерства освіти і науки України, Статутом академії, Концепцією інформатизації Харківської медичної академії післядипломної освіти, наказами ректора, Положенням про інформаційно-обчислювальний центр. Після проходження передатестаційних циклів та циклів стажування курсанти мають скласти іспит. Іспит складається з трьох частин: комп`ютерний контроль рівня знань; оцінка вмінь та оволодіння професійними практичними навичками, передбаченими програмою циклу для відповідної кваліфікаційної категорії; заключна співбесіда (теоретичний екзамен) для підсумкової оцінки рівня засвоєння навчальної програми. Екзаменаційна комісія оцінює теоретичну та практичну підготовку лікарів та вирішує питання про видачу свідоцтва про складання іспиту зі спеціальності після проведення циклу з рекомендацією про присвоєння (підтвердження) відповідної кваліфікаційної категорії. Складання комп`ютерних іспитів на передатестаційних циклах здійснюється згідно наказу МОЗ №73 від 18.05.1994, Положення про проведення комп`ютерного контролю рівня знань на передатестаційних циклах у комп`ютерних класах Інформаційно-обчислювального центру Харківської медичної академії післядипломної освіти та за спеціальностями які вказано в наказі МОЗ №266 від 07.05.2007. Програму по якій складаються іспити розроблено фахівцями Національної медичної академії післядипломної освіти ім. Шупика, питання до іспитів надано фахівцями з різних медичних ВУЗів України. На початку циклу куратор повідомляє ІОЦ про дату комп`ютерного іспиту (згідно дати закінчення циклу у календарному плані академії), ІОЦ складає графік складання іспитів, які проходять не кожного дня. Перед початком заключного комп`ютерного контролю рівня знань викладач (куратор) групи надає начальнику ІОЦ академії список лікарів-курсантів, які підлягають атестації, затверджений відповідним інспектором навчального відділу. Комп`ютерний іспит здійснюється в присутності наглядачів із адміністрації академії. За результатами іспиту автоматично складається протокол. Технічно не можливо вплинути на результати іспиту. Після комп`ютерного іспиту, екзаменаційною комісією на кафедрах проводиться оцінка вмінь та оволодіння професійними практичними навичками, передбаченими програмою циклу для відповідної кваліфікаційної категорії та заключна співбесіда (теоретичний екзамен) для підсумкової оцінки рівня засвоєння навчальної програми. ІОЦ жодним чином не впливає на рішення екзаменаційної комісії щодо підтвердження або присвоєння певної кваліфікаційної категорії.

Допитана свідок ОСОБА_22 пояснила, що вона працює головним бухгалтером ХМАПО. На займаній посаді працює з 16.03.1992 року. Академія фінансується міністерством охорони здоров`я України з Державного бюджету на зміст установ не в повному обсязі, тому поповнення бюджету відбувається за рахунок надання платних послуг, передбачених діючим Законодавством України. В т.ч. надаються послуги з проживання в домі, яка знаходиться на балансі академії в оперативному управлінні як державна власність. Бухгалтерська служба веде бухгалтерський облік за нарахуванням за житлом та надходженням коштів на спеціальний рахунок відкритий у Державному реєстрі. При утворенні боргу за житлом жителі повідомляються через директора гуртожитку про погашення боргу. Юридичним відділом розсилаються претензійні листи, подаються цивільні позови до суду. За навчання за контрактом також ведеться бухгалтерський облік за нарахуванням і надходженням доходів. При утворенні боргу, бухгалтерська служба подає інформацію для прийняття заходів щодо погашення в відділи по роботі з кіничними ординаторами, інтернами та студентами коледжу. Всю претензійну роботу проводить юридична служба за даними наданими бухгалтерії. Нецільового витрачання бюджетних коштів немає, так як установа працює відповідно до вартості доходів та витрат, затверджена Міністерством охорони здоров`я України та контролюється Казначейством. Всі поточні закупівлі товарів та послуг проводяться через систему «Прозоро». Борги за гуртожитку та навчання є недоотриманими доходами, відображені у формі бухгалтерської звітності як дебіторська заборгованість. Списуються борги на позабалансовий рахунок тільки по строках, передбаченому позовом давності, відповідно до замовлень за установу.

Допитана свідок ОСОБА_23 пояснила, що вона працює першим проректором з науково-педагогічної роботи ХМАПО. Прийом на роботу науково-педагогічних працівників на вакантні посади до конкурсу здійснює відділ кадрів академії. При наявності вакантних посад відділ кадрів оголошує конкурс на заміщення вакантних посад - розміщує на сайті академії та публікує в газеті «Время» оголошення про умови конкурсу на заміщення вакантних посад та дату подачі документів. Претенденти на посаду звертаються з заявою до ректора про можливість взяти участь у конкурсі і подають документи до відділу кадрів де вони перевіряються на відповідність умовам конкурсу. Після цього претенденти на посади проводять пробне навчальне заняття на профільній кафедрі і колектив кафедри на виробничому засіданні кафедри обговорює якість та відповідність проведення заняття та приймає рішення про рекомендацію кандидатури на посаду, витяг з протоколу кафедрального засідання з прийнятою рекомендацією подається до відділу кадрів. Претенденти на посади заповнюють «Подання» до конкурсної комісії, яке підписує завідувач профільної кафедри/декан факультету. Після розгляду кандидатури конкурсна комісія подає рекомендації ректору академії про укладення трудового контракту з претендентами. В подальшому кандидатура претендента розглядається на засідання Вченої ради академії (для завідувачів кафедрами, професорів, доцентів) та на засідання Вченої ради факультету (для асистентів, викладачів) і приймається рішення таємним голосуванням. Після прийняття рішення Вченою радою видається наказ по академії про зарахування претендента на посаду. «Подання» до конкурсної комісії на завідувача кафедри стоматології та терапевтичної стоматології проф. ОСОБА_8 підписала декан хірургічного факультету проф. ОСОБА_24 , оскільки на час проведення конкурсу в 2016 році дана кафедра перебувала в структурі хірургічного факультету.

Допитаний свідок ОСОБА_25 пояснив, що він працює заступником ректора ХМАПО з адміністративно-господарчої діяльності. Стосовно боржників в гуртожитках: завідувачами та комендантами гуртожитків проводиться письмова та усна робота з боржниками щодо погашення заборгованості, на жаль, адміністративно-господарська частина, інших інструментів впливу на боржників не має. Гуртожитки академії №1 (Салтівське шосе, 268) та №2 (вул. Амосова. 18) придбаються нові меблі, інвентар та обладнання; щорічно проводяться ремонтні роботи; у штаті академії є дезинфектор, регулярно проводиться дезинфекція та дератизація приміщень гуртожитків з відміткою в журналі; в штаті гуртожитків є прибиральниці, кожного робочого дня виконується вологе прибирання місць загального призначення.

Допитана свідок ОСОБА_26 пояснила, що вона працює заступником ректора ХМАПО - начальник юридичного відділу. Юридичний відділ ХМАПО є структурним підрозділом Харківської медичної академії післядипломної освіти, функціонально підпорядкований безпосередньо ректору академії та у своїй діяльності керується Законами України "Про освіту", "Про вищу освіту", Положенням щодо організації правової роботи на підприємствах, в установах та організаціях, що належать до сфери управління МОЗ України (наказ МОЗ України №514 від 13.05.2017року), чинним законодавством України та іншими наказами Міністерства охорони здоров`я України, Міністерства освіти і науки України, Статутом академії. За посадовими обов`язками вона здійснює контроль за претензійно-позовною роботою в ХМАПО. На підставі документів бухгалтерії щодо виявлених боргів, збираються первинні документи, що регулюють ті чи інші правові відносини з боржниками, юридичним відділом готуються проекти претензій, які візуються зацікавленими особами та направляються через канцелярію боржникам. В разі непогашення боржником заборгованості в термін визначений в претензії, готується позов до суду. Для подачі позову (зави про видачу судового наказу) сплачується судовий збір. За кошторисом витрат не передбачаються кошти для здійснення цього платежу - судового збору. Судовий збір сплачується за рахунок власних коштів (отримані від додаткових послуг після виконання вимог Бюджетного кодексу щодо захищених статей). На підставі окремого дозволу ректором академії бухгалтерія сплачує судовий збір. Стосовно боргів іноземних фахівців, що навчаються в ХМАПО повідомила, що деякі з них виїжджаючи у відпустку на Батьківщину не повертаються, відраховуються на підставі рапортів завідувачів кафедр. Але нарахування заборгованості за навчання триває до моменту відрахування. Позови щодо стягнення такої заборгованості подаються до суду, задовольняються, але стягнення не здійснюється, у зв`язку з тим, що у іноземного фахівця відсутній ідентифікаційний податковий номер в Україні, а Виконавча служба без цієї інформації не приймає судовий наказ.

Аналізуючи всі забрані під час проведення досудового розслідування у кримінальному провадженні докази, необхідно прийти до висновку, що будь-яких об`єктивних даних про зловживання своїм службовим становищем працівниками Харківської медичної академії післядипломної освіти шляхом привласнення майна, яке перебувало в їх віданні не встановлено.

За результатами досудового розслідування 15.07.2020 року слідчим СВ Немишлянського ВП ГУНП в Харківській області винесено постанову про закриття даного кримінального провадження, керуючись п. 2 ч. 1 ст. 284 КПК України.

Проте, 13.08.2020 року вказану постанову слідчого про закриття кримінального провадження було скасовано постановою процесуального керівника, оскільки вивченням матеріалів кримінального провадження виявлено, що слідчим призначено до ХНДІСЕ ім. засл. проф. М.С. Бокаріуса судову будівельно-технічну експертизу, висновок якої на даний момент не отримано. За таких обставин висновок слідчого про відсутність в діянні складу кримінального правопорушення є передчасним та необгрунтованим. Таким чином, вказана постанова про закриття кримінального провадження є незаконною та необгрунтованою у зв`язку з тим, що слідчим не вжито достатніх заходів для забезпечення повного та неупередженого досудового розслідування, чим порушено завдання кримінального провадження, визначені ст. 2 КПК України.

На даний час жодній особі повідомлення про підозру не вручалось.

Слідчий зазначив, що незважаючи на те, що на даний час у кримінальному провадженні виконано значний обсяг слідчих дій, однак, особу причетну до скоєння кримінального правопорушення не встановлено, для закінчення досудового розслідування необхідно провести низку слідчих дій, а саме встановити та допитати свідків вчиненого кримінального правопорушення, отримати висновок судової будівельно-технічної експертизи.

Вищевказані процесуальні дії не могли бути виконані та завершені раніше з об`єктивних причин, а саме через те, що на даний момент на слідчим проводиться досудове розслідування у більш ніж 50 кримінальних провадженнях.

Результати проведення вказаних слідчих дій мають суттєве значення для встановлення істини у кримінальному провадженні, однак їх отримання потребує додаткового часу строком не менш ніж трьох місяців, оскільки вилучення документації, необхідної для їх проведення, займає строк в рамках одного місяця.

Строк досудового розслідування закінчується 20 серпня 2020 року, однак завершити досудове розслідування до вказаного строку не представляється можливим.

Посилаючись на невстановлення особи, яка вчинила правопорушення, та необхідність проведення ряду слідчих дій, для проведення яких необхідний значний проміжок часу, слідчий просив продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42018221050000018 від 28.02.2018 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191, ч. 2 ст. 367 КК України, до шести місяців.

Слідчий у судове засідання не з`явився, надав письмову заяву про розгляд клопотання без його участі.

У зв`язку із неприбуттям в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснювалося, що відповідає положенням ч. 4 ст.107 КПК України.

Слідчий суддя, дослідивши надані матеріали, встановив наступне.

Так, відповідно до вимог ч.1ст. 294 КПК Україниякщо досудове розслідування злочину або кримінального проступку до моменту повідомлення особі про підозру неможливо закінчити у строк, зазначений в абзаці другому частини першоїстатті 219 цього Кодексу, вказаний строк може бути неодноразово продовжений слідчим суддею за клопотанням прокурора або слідчого, погодженого з прокурором, на строк, встановлений пунктами 1-3 частини другоїстатті 219 цього Кодексу, тобто до шести місяціву злочинах невеликої або середньої тяжкості та дванадцяти місяців - у злочинах тяжкого та особливо тяжкого ступеня тяжкості.

У провадженні начальника відділення СВ Немишлянського ВП ГУНП в Харківській області капітана поліції ОСОБА_3 знаходиться кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42018221050000018 від 28.02.2018 року за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191, ч. 2 ст. 367 КК України.

Повідомлення про підозру у даному провадженні нікому не вручене.

З клопотання вбачається, що в ході досудового розслідування кримінального провадження проведено наступні слідчі (розшукові) дії: допитані у якості свідків ОСОБА_4 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_25 , ОСОБА_26 , призначено судову будівельно-технічну експертизу.

15.07.2020 року начальником відділення СВ Немишлянського ВП ГУНП в Харківській області капітаном поліції ОСОБА_3 була винесена постанова про закриття кримінального провадження № 42018221050000018 від 28.02.2018 року на підставі п. 2 ч. 1 ст. 284 КПК України.

13.08.2020 року прокурором Харківської місцевої прокуратури № 3 ОСОБА_27 була винесена постанова про скасування постанови слідчого про закриття кримінального провадження.

Таким чином, строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань закінчується 20.08.2020 року.

Незважаючи на те, що на даний час у кримінальному провадженні виконано вищевказаний обсяг слідчих дій, однак встановити істину під час досудового розслідування у даному кримінальному провадженні, встановити осіб, причетних до вчинення даного злочину та притягнутих їх до кримінальної відповідальності під час вищевказаного строку досудового розслідування, встановленого п. 2 абзацу 2 ч. 1 ст. 219 КПК України, не вдалося можливим.

Для закінчення досудового розслідування у даному кримінальному провадженні необхідно провести наступні слідчі (розшукові) дії: встановити та допитати свідків вчиненого кримінального правопорушення, отримати висновок судової будівельно-технічної експертизи.

З огляду на викладене, слідчий суддя вважає за доцільне клопотання слідчого задовольнити та продовжити строк досудового розслідування по кримінальному провадженню № 42018221050000018 від 28.02.2018 року до 06 (шести) місяців, тобто по 14.02.2021 року.

Окрім того, слідчий суддя вважає за доцільне зазначити наступне.

Статтею 28 КПК Українивизначено, що під час кримінального провадження кожна процесуальна дія або процесуальне рішення повинні бути виконані або прийняті в розумні строки. Розумними вважаються строки, що є об`єктивно необхідними для виконання процесуальних дій та прийняття процесуальних рішень.

Крім цього,статтею 2 КПК Українивизначено, що завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.

При цьому, слідчий суддя враховує практику ЄСПЛ, який неодноразово зазначав свою позицію щодо не проведення державними органами влади ефективного розслідування, що призводить до порушенняст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

З матеріалів клопотання вбачається, що в даному кримінальному провадженні слідчим лише допитано свідків та призначено судову будівельно-технічну експертизу, що свідчить про неефективність та відсутність належної організації досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42018221050000018 від 28.02.2018 року з боку керівника органу досудового розслідування.

Відповідно до п. 4 ч. 2 ст.39КПК України керівник органу розслідування зобов`язаний вживати заходів щодо усунення порушень вимог законодавства у випадку їх допущення слідчим, з власної ініціативи призначити іншого слідчого у разі неефективного розслідування.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст.39, 219, 294, 295-1,309, 372 КПК України, слідчий суддя,-

п о с т а н о в и в:

Клопотання начальника відділення СВ Немишлянського ВП ГУНП в Харківській області капітана поліції ОСОБА_3 задовольнити.

Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42018221050000018 від 28.02.2018 року, за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191, ч. 2 ст. 367 КК України до 6 (шести) місяців, тобто по 14 лютого 2021 року.

Проінформувати керівника органу досудового розслідування начальника СВ Немишлянського ВП ГУНП в Харківській області та прокурора - процесуального керівника у кримінальному провадженні № 42018221050000018 від 28.02.2018 року про неефективність досудового розслідування даного кримінального провадження.

Ухвала слідчого судді є остаточною та оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудФрунзенський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення14.08.2020
Оприлюднено09.02.2023
Номер документу91010915
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про продовження строку досудового розслідування

Судовий реєстр по справі —645/1365/18

Ухвала від 11.06.2021

Кримінальне

Фрунзенський районний суд м.Харкова

Ульяніч І. В.

Ухвала від 30.10.2020

Кримінальне

Фрунзенський районний суд м.Харкова

Алтухова О. Ю.

Ухвала від 30.10.2020

Кримінальне

Фрунзенський районний суд м.Харкова

Алтухова О. Ю.

Ухвала від 28.10.2020

Кримінальне

Фрунзенський районний суд м.Харкова

Алтухова О. Ю.

Ухвала від 28.10.2020

Кримінальне

Фрунзенський районний суд м.Харкова

Алтухова О. Ю.

Ухвала від 16.10.2020

Кримінальне

Фрунзенський районний суд м.Харкова

Алтухова О. Ю.

Ухвала від 22.09.2020

Кримінальне

Фрунзенський районний суд м.Харкова

Сілантьєва Е. Є.

Ухвала від 22.09.2020

Кримінальне

Фрунзенський районний суд м.Харкова

Сілантьєва Е. Є.

Ухвала від 14.08.2020

Кримінальне

Фрунзенський районний суд м.Харкова

Сілантьєва Е. Є.

Ухвала від 20.05.2020

Кримінальне

Фрунзенський районний суд м.Харкова

Сілантьєва Е. Є.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні