Справа № 386/651/20
Провадження № 2/386/278/20
УХВАЛА
про прийняття позовної заяви до розгляду
та відкриття провадження у справі
18 серпня 2020 року смт. Голованівськ
Суддя Голованівського районного суду
Кіровоградської області Гарбуз О. С.
розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 до Вербівської сільської ради Голованівського району Кіровоградської області про визнання права власності на земельну частку (пай),
встановив:
ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 звернулась до суду з позовною заявою до Вербівської сільської ради Голованівського району Кіровоградської області про визнання права власності на земельну частку (пай), шляхом направлення 07.08.2020 позовної заяви поштою, яка надійшла до суду 13.08.2020. Позовні вимоги обґрунтовує тим, що 01.03.1993 позивач був прийнятий в члени колективного сільськогосподарського підприємства Нива (далі - КСП Нива ) відповідно до протоколу №2 засідання правління КСП Нива від 04.07.1996, яке знаходилось в с. Вербове Голованівського району Кіровоградської області, на посаду електрослюсаря по проводках. 04.12.1996 позивач звільнився за власним бажанням та членства не припиняв. Відповідно до копії Державного акту на право колективної власності на землю серії КР №021, виданого Вербівською сільською радою Голованівського району Кіровоградської області, КСП Нива відповідачем передано у колективну власність 1819,5 га. землі для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Акт зареєстровано в книзі записів державних актів на право колективної власності на землю №5. Представник позивача вважає, що в список осіб, які мають право на одержання земельної частки по розпаюванню, помилково не був включений позивач, який має право на земельну частку (пай) вказаного господарства. Представник позивача вказала, що позивач на час одержання КСП Нива Державного акта колективної власності на землю станом на 1997 рік був членом даного КСП Нива , із членів його ніхто не виключав, загальних зборів членів КСП щодо виключення його із членів не відбувалися, а тому має право на земельний пай. При цьому, про порушення свого права на земельну частку (пай) позивач дізнався у 2020 році. Право власності на земельну частку (пай) виникає не з часу внесення членів КСП до списків, доданих до державного акта на право колективної власності на землю, перевірки, уточнення і затвердження цих списків, а з моменту передачі державного акта про право колективної власності на землю конкретному сільськогосподарському підприємству, членом якого є особа. На час розпаювання земель колективної власності позивач в КСП Нива був його членом, а в списки членів КСП, які додаються до державного акта на право колективної власності та мають право на сертифікат за земельну частку (пай), помилково включений не був. Таким чином, позивач має право на земельну частку (пай) відповідно до Указу Президента України "Про порядок паювання земель, переданих у колективну власність сільськогосподарським підприємствам і організаціям" від 08.08.1995 за №720/95/2 та ст. 9 Закону України Про колективне сільськогосподарське підприємство . Позивач, в зв`язку з юридичною необізнаністю, не звернувся до суду про захист порушеного права, вважав, що на право на земельну частку (пай), термін позовної давності не поширюється.
Крім того, представник позивача вказує, що відповідно до ст. 13 Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні" нерозподіленою земельною ділянкою є земельна ділянка, яка відповідно до проекту землеустрою щодо організації території земельних часток (паїв) увійшла до площі земель, що підлягають розподілу, але відповідно до протоколу про розподіл земельних ділянок не була виділена власнику земельної частки (паю). У разі якщо до 1 січня 2025 року власник невитребуваної земельної частки (паю) або його спадкоємець не оформив право власності на земельну ділянку, він вважається таким, що відмовився від одержання земельної ділянки. Така невитребувана земельна частка (пай) після оформлення її у земельну ділянку за рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради за заявою відповідної ради на підставі рішення суду передається у комунальну власність територіальної громади, на території якої вона розташована, у порядку визнання майна безхазяйним. За позовом власника невитребуваної земельної частики (паю) або його спадкоємця у разі пропуску строку для оформлення права власності на земельну ділянку з поважної причини, суд може визначити додатковий строк, достатній для такого оформлення. У разі відсутності земель сільськогосподарських угідь колективної власності така земельна частка (пай) може бути виділена в натурі за рахунок земель запасу комунальної власності відповідної територіальної громади (за наявності таких земель). Вищевказані норми Закону надають право позивачу оформити земельну частку (пай) до 01.01.2025, оскільки позивач помилково не був включений до списку громадян, що мають право на земельну частку (пай) КСП Нива .
Враховуючи зазначені обставини, посилаючись на ст.ст. 16, 257, 267-268, 386, 391-392 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України), ст.ст. 17, 116, 118 Земельного кодексу України (далі - ЗК України), представник позивача просить поновити позивачу строк для звернення до суду за захистом порушеного права та визнати за позивачем право на земельну частку (пай) в землях колективної власності колишнього КСП Нива , розташованого на території Вербівської сільської ради Голованівського району Кіровоградської області за рахунок вільних земель на території цієї сільської ради.
Позовна заява відповідає вимогам ст.ст. 175-177 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України).
Підстав для залишення позовної заяви без руху, її повернення або відмови у відкритті провадження у справі не вбачається .
Справа підсудна Голованівському районному суду Кіровоградської області у відповідності до ст. 30 ЦПК України, оскільки позов, який подано із приводу нерухомого майна, пред`явлено за місцезнаходженням майна.
Враховуючи вимоги ст. 274 ЦПК України, справа має розглядатись за правилами загального позовного провадження, оскільки не являється малозначною, при цьому враховується значення справи для сторін, обраний позивачем спосіб захисту, категорія та складність справи.
Керуючись ч. 5 ст. 128, ст.ст. 187, 189, 190, 196, 258-261, 274, 353 ЦПК України, суддя -
постановив:
Прийняти до розгляду та відкрити провадження у справі за позовною заявою ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 до Вербівської сільської ради Голованівського району Кіровоградської області про визнання права власності на земельну частку (пай).
Визначити розгляд справи за правилами загального позовного провадження та призначити підготовче засідання на 11 вересня 2020 року на 10 годин 00 хвилин в залі судових засідань Голованівського районного суду Кіровоградської області за адресою: смт. Голованівськ Кіровоградської області, вул. Соборна, 18, поштовий індекс 26500; веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи, що розглядається: https://court.gov.ua/sud1104/ .
Копії ухвали про відкриття провадження у справі надіслати учасникам справи. Одночасно з копією ухвали про відкриття провадження у справі відповідачу надіслати копію позовної заяви з копіями доданих до неї документів.
Встановити відповідачу строк для подання відзиву на позов за нормами ст.ст. 178, 191 ЦПК України тривалістю п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.
Роз`яснити відповідачу, що копія відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи повинна бути надіслана (надана) одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду. До відзиву додаються: 1) докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем; 2) документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи. До відзиву, підписаного представником відповідача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника відповідача. У разі ненадання відповідачами відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Роз`яснити відповідачу його право пред`явити зустрічний позовза нормами ст.ст. 193, 194 ЦПК України у строк для подання відзиву.
У відповідності до ч. 1 ст. 212 ЦПК України, роз`яснити учасникам справи, що вони мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду у зв`язку з наявністю у Голованівському районному суді Кіровоградської області відповідної технічної можливості.
Місце проживання позивача ОСОБА_2 : АДРЕСА_1 .
Місцезнаходження відповідача Вербівської сільської ради Голованівського району Кіровоградської області: с. Вербове Голованівського району Кіровоградської області, вул. Івана Франка, буд. №34, поштовий індекс 26509.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею. Відповідно до ч. 2 ст. 353 ЦПК України заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Гарбуз О. С.
Суд | Голованівський районний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 18.08.2020 |
Оприлюднено | 19.08.2020 |
Номер документу | 91025499 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Голованівський районний суд Кіровоградської області
Гарбуз О. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні