Ухвала
від 08.12.2020 по справі 386/651/20
ГОЛОВАНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 386/651/20

Провадження № 2/386/278/20

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 грудня 2020 року смт. Голованівськ

Голованівський районний суд Кіровоградської області

В складі головуючого судді Гарбуз О. С.

з участю: секретаря судового засідання Фенюшиної Ю.Ю.,

представника позивача ОСОБА_1 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні письмову заяву Вербівської сільської ради Голованівського району Кіровоградської області про визнання позову по цивільній справі за позовною заявою ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 до Вербівської сільської ради Голованівського району Кіровоградської області про визнання права власності на земельну частку (пай), -

встановив:

ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 звернулась до суду з позовною заявою до Вербівської сільської ради Голованівського району Кіровоградської області про визнання права власності на земельну частку (пай).

Ухвалою суду від 18.08.2020 в даній справі відкрито провадження, визначено розгляд справи за правилами загального позовного провадження та призначено до підготовчого засідання.

17.11.2020 проведено підготовче засідання та призначено справу до судового розгляду по суті.

Представник відповідача Вербівської сільської ради Голованівського району Кіровоградської області в судове засідання не з`явився, сільський голова Катерина Мізюк подала до суду заяву, в якій просить справу розглядати без її участі, позовні вимоги визнає (а.с. 90).

Представник позивача ОСОБА_1 , яка брала участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції з Ленінського районного суду м. Кіровограда, позовні вимоги підтримала повністю з підстав, зазначених в позовній заяві. В своїх поясненнях зазначила про те, що відповідач визнав позов.

Розглянувши письмову заяву представника відповідача про визнання позову, заслухавши пояснення представника позивача та дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку про відмову у прийнятті визнання позову відповідачем з таких підстав.

За нормами частин 1-4 ст. 12 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України) цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних із вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.

Учасники справи зобов`язані виявляти повагу до суду та до інших учасників судового процесу, сприяти своєчасному, всебічному, повному та об`єктивному встановленню всіх обставин справи, подавати усі наявні у них докази в порядку та строки, встановлені законом або судом, не приховувати докази, виконувати процесуальні дії у встановлені законом або судом строки, виконувати інші процесуальні обов`язки, визначені законом або судом (пункти 1, 2, 4, 6, 7 ч. 2 ст. 43 ЦПК України).

Згідно ч. 1 ст. 3 ЦПК України, цивільне судочинство здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу, Закону України "Про міжнародне приватне право", законів України, що визначають особливості розгляду окремих категорій справ, а також міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.

Нормами частин 1, 2 ст. 2 ЦПК України визначено, що завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави. Суд та учасники судового процесу зобов`язані керуватися завданням цивільного судочинства, яке превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі.

Згідно частин 1, 2, 4, 5 ст. 206 ЦПК України позивач може відмовитися від позову, а відповідач - визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві. До ухвалення судового рішення у зв`язку з відмовою позивача від позову або визнанням позову відповідачем суд роз`яснює сторонам наслідки відповідних процесуальних дій, перевіряє, чи не обмежений представник відповідної сторони у повноваженнях на їх вчинення. У разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд.

Суд не приймає відмову позивача від позову, визнання позову відповідачем у справі, в якій особу представляє її законний представник, якщо його дії суперечать інтересам особи, яку він представляє.

Відповідно до ст. 2 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" місцеве самоврядування в Україні - це гарантоване державою право та реальна здатність територіальної громади - жителів села чи добровільного об`єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища, міста - самостійно або під відповідальність органів та посадових осіб місцевого самоврядування вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України. Місцеве самоврядування здійснюється територіальними громадами сіл, селищ, міст як безпосередньо, так і через сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи, а також через районні та обласні ради, які представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст.

Судом встановлено, що Вербівська сільська рада Голованівського району Кіровоградської області в даній справі виступає в інтересах територіальної громади, тобто в інтересах жителів села.

Під час розгляду справи, судом досліджено надані позивачем докази та встановлено, що позивач по справі 01.03.1993 був прийнятий в члени КСП "Нива", однак станом на час передачі землі у колективну власність КСП Нива та на час одержання КСП Нива Державного акта на право колективної власності на землю 23.01.1997, позивач не був членом даного КСП, оскільки членство він припинив 04.12.1996, а тому він не набув право на земельну частку (пай).

За таких обставин, суд приходить до висновку, що визнання відповідачем позову про визнання права за позивачем на земельну частку (пай), якого він не набув, суперечить нормам ЦК України, ЗК України та порушує права територіальної громади на володіння землею, а також може призвести до вибуття землі з власності.

Керуючись ст.ст. 2-3, 12, 43, 206, 258-261, 353 ЦПК України, суд -

постановив:

Відмовити у прийнятті визнання позову Вербівською сільською радою Голованівського району Кіровоградської області по цивільній справі за позовною заявою ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 до Вербівської сільської ради Голованівського району Кіровоградської області про визнання права власності на земельну частку (пай).

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили негайно після її проголошення. Відповідно до ч. 2 ст. 353 ЦПК України заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.

Дата складення повної ухвали: 14 грудня 2020 року.

Суддя Гарбуз О. С.

СудГолованівський районний суд Кіровоградської області
Дата ухвалення рішення08.12.2020
Оприлюднено17.12.2020
Номер документу93544539
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —386/651/20

Рішення від 08.12.2020

Цивільне

Голованівський районний суд Кіровоградської області

Гарбуз О. С.

Ухвала від 08.12.2020

Цивільне

Голованівський районний суд Кіровоградської області

Гарбуз О. С.

Рішення від 08.12.2020

Цивільне

Голованівський районний суд Кіровоградської області

Гарбуз О. С.

Ухвала від 08.12.2020

Цивільне

Голованівський районний суд Кіровоградської області

Гарбуз О. С.

Ухвала від 17.11.2020

Цивільне

Голованівський районний суд Кіровоградської області

Гарбуз О. С.

Ухвала від 11.09.2020

Цивільне

Голованівський районний суд Кіровоградської області

Гарбуз О. С.

Ухвала від 18.08.2020

Цивільне

Голованівський районний суд Кіровоградської області

Гарбуз О. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні