УХВАЛА
13 серпня 2020 року
м. Київ
справа № 672/1682/17
провадження № 61-39259св18
Верховний Суд у складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду:
Тітова М. Ю. (суддя - доповідач) Карпенко С. О., Стрільчука В. А.,
учасники справи:
позивач - ОСОБА_1 ,
відповідачі: Турчинецька загальноосвітня школа I -III ступенів, відділ освіти Городоцької районної державної адміністрації у Хмельницькій області,
провівши у порядку письмового провадження попередній розгляд справи за позовом ОСОБА_1 до Турчинецької загальноосвітньої школи I-III ступенів, відділу освіти Городоцької районної державної адміністрації у Хмельницькій області про визнання незаконними та скасування наказів, поновлення на роботі, стягнення заробітної плати за вимушений прогул та моральної шкоди за касаційною скаргою Турчинецької загальноосвітньої школи I -III ступенів, відділу освіти Городоцької районної державної адміністрації у Хмельницькій області на постанову Апеляційного суду Хмельницької області від 31 травня 2018 року у складі колегії суддів: Янчук Т. О., Купельського А. В., Спірідонової Т. В.,
ВСТАНОВИВ:
У грудні 2017 року ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до Турчинецької загальноосвітньої школи I -III ступенів (далі - Турчинецької ЗОШ I -III ступенів), відділу освіти Городоцької районної державної адміністрації у Хмельницькій області (далі - відділу освіти Городоцької РДА у Хмельницькій області) та просила визнати незаконними та скасувати накази № 39 від 22 листопада 2017 року та № 17-к від 07 грудня 2017 року, видані директором Турчинецької ЗОШ І-ІІІ ступенів, поновити її на посаді вчителя початкових класів та стягнути з відділу освіти Городоцької РДА заробітну плату за час вимушеного прогулу по день ухвалення рішення, 10 000 грн на відшкодування моральної шкоди та витрати на правову допомогу.
Рішенням Городоцького районного суду Хмельницької області від 13 березня 2018 року у задоволенні позову ОСОБА_1 відмовлено.
Додатковим рішенням Городоцького районного суду Хмельницької області від 21 березня 2018 року стягнуто з ОСОБА_1 на користь відділу освіти Городоцької РДА у Хмельницькій області 7 439 грн понесених витрат на правову допомогу.
Постановою Апеляційного суду Хмельницької області від 31 травня 2018 року рішення Городоцького районного суду Хмельницької області від 13 березня 2018 року та додаткове рішення Городоцького районного суду Хмельницької області від 21 березня 2018 року скасовані та ухвалене нове.
Позов ОСОБА_1 до Турчинецької ЗОШ І-ІІІ ступенів, відділу освіту Городоцької РДА у Хмельницькій області про визнання незаконним та скасування наказів, поновлення на роботі, стягнення заробітної плати за вимушений прогул та стягнення моральної шкоди задоволено частково.
Визнано незаконним та скасовано накази № 39 від 22 листопада 2017 року про притягнення до дисциплінарної відповідальності, №17-к від 07 грудня 2017 року про звільнення з роботи за прогул та поновлено ОСОБА_1 на посаді вчителя початкових класів Турчинецької ЗОШ І-ІІІ ступенів Городоцького району Хмельницької області з 09 грудня 2017 року.
Стягнуто з відділу освіти Городоцької РДА у Хмельницькій області на користь ОСОБА_1 середній заробіток за час вимушеного прогулу в сумі 12 783, 08 грн без сплати податків, зборів та інших обов`язкових платежів, 500 грн на відшкодування моральної шкоди.
У задоволенні позову в іншій частині відмовлено. Вирішено питання розподілу судових витрат.
У липні 2018 року відділ освіти Городоцької РДА Хмельницької області та Турчинецька ЗОШ I-III ступенів, від імені яких діє представник Гаджук В. О. , звернулися до Верховного Суду з касаційною скаргою, у якій, посилаючись на неправильне застосування апеляційним судом норм матеріального права та порушення норм процесуального права, просили скасувати постанову Апеляційного суду Хмельницької області від 31 травня 2018 року і залишити в силі рішення Городоцького районного суду Хмельницької області від 13 березня 2018 року та додаткове рішення Городоцького районного суду Хмельницької області від 21 березня 2018 року.
Ухвалою Верховного Суду від 16 липня 2018 року відкрито касаційне провадження у вказаній справі та витребувано її матеріали з Городоцього районного суду Хмельницької області.
22 листопада 2018 року справа № 672/1682/17 надійшла до Верховного Суду.
Пунктом 2 розділу ІІ Прикінцеві та перехідні положення Закону України Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України щодо вдосконалення порядку розгляду судових справ від 15 січня 2020 року № 460-IXустановлено, що касаційні скарги на судові рішення, які подані і розгляд яких не закінчено до набрання чинності цим Законом, розглядаються в порядку, що діяв до набрання чинності цим Законом.
Тому у тексті цієї ухвали норми ЦПК України наводяться в редакції, яка була чинною станом на 07 лютого 2020 року.
Відповідно до частини другої статті 389 ЦПК України підставами касаційного оскарження є неправильне застосування судом норм матеріального права чи порушення норм процесуального права.
Згідно з частиною п`ятою статті 401 ЦПК України суд касаційної інстанції призначає справу до судового розгляду за відсутності підстав, встановлених частинами третьою, четвертою цієї статті. Справа призначається до судового розгляду, якщо хоча б один суддя із складу суду дійшов такого висновку. Про призначення справи до судового розгляду постановляється ухвала, яка підписується всім складом суду.
Виходячи з викладеного, зважаючи на те, що під час проведення попереднього розгляду справи не встановлено обставин, передбачених частинами третьою, четвертою статті 401 ЦПК України, справу слід призначити до судового розгляду.
Відповідно до частини першої статті 402 ЦПК України у суді касаційної інстанції скарга розглядається за правилами розгляду справи судом першої інстанції в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи з урахуванням статті 400 цього Кодексу.
Враховуючи категорію і складність справи, з огляду на положення частини одинадцятої статті 34 ЦПК України, справа підлягає розгляду колегією у складі п`яти суддів.
Керуючись статтями 34, 401 ЦПК України, Верховний Суд у складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду
УХВАЛИВ:
Справу за позовом ОСОБА_1 до Турчинецької загальноосвітньої школи I-III ступенів, відділу освіти Городоцької районної державної адміністрації у Хмельницькій області про визнання незаконними та скасування наказів, поновлення на роботі, стягнення заробітної плати за вимушений прогул та моральної шкоди за касаційною скаргою Турчинецької загальноосвітньої школи I-III ступенів, відділу освіти Городоцької районної державної адміністрації у Хмельницькій області на постанову Апеляційного суду Хмельницької області від 31 травня 2018 року призначити до судового розгляду колегією у складі п`яти суддів в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Судді: М. Ю. Тітов
С. О. Карпенко
В. А. Стрільчук
Суд | Касаційний цивільний суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 13.08.2020 |
Оприлюднено | 20.08.2020 |
Номер документу | 91063530 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Тітов Максим Юрійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні