Справа № 755/2227/20
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"19" серпня 2020 р. суддя Дніпровського районного суду м. Києва Гаврилова О.В. вивчивши матеріали заяви відповідача ОСОБА_1 про перегляд заочного рішення Дніпровського районного суду м. Києва від 03 квітня 2020 року у цивільній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Астра Фінанс до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості, -
В С Т А Н О В И В :
0 3 квітня 2020 року Дніпровським районним судом м. Києва ухвалено заочне рішення у цивільній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Астра Фінанс до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості.
Не погоджуючись з прийнятим рішенням, 05 серпня 2020 року представником відповідача ОСОБА_1 - адвокатом Теслею А.В . до Дніпровського районного суду м. Києва подано заяву про перегляд зазначеного заочного рішення. Заява обґрунтована тим, що відповідач не отримував документів про відкриття провадження у справі, копії позовної заяви, судових повісток, отже не дотримані вимоги щодо належного повідомлення відповідача про розгляд справи, станом на дату ухвалення заочного рішення у відповідача не сплив строк на подання відзиву, що свідчить про поважні причини неявки в судове засідання та неповідомлення їх суду, а також причин неподання відзиву і доказів про це. Вважає, що заочне рішення підлягає скасуванню, оскільки судом не досліджувався первинний документ, на підставі якого у відповідача нібито виникли зобов`язання, відповідний договір до позову не долучено. Позивач не підтверджує жодним належним та допустимим доказом факт отримання відповідачем кредитних коштів. Також відсутні належні та допустимі докази повідомлення відповідача про заміну кредитора у зобов`язанні. Крім того зазначає, що між
ПАТ Діамантбанк та відповідачем були укладені договори банківського рахунку, які не вказані у позові та не враховані позивачем, не відображені в розрахунках.
Також, у заяві зазначається про те, що строк звернення до суду із заявою про перегляд судового рішення не пропущено через дію карантину .
Вказана заява передана в провадження судді Гаврилової О.В. на підставі протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 06 серпня 2020 року.
18 серпня 2020 року, на запит судді, з відділу архівної роботи Дніпровського районного суду міста Києва передано цивільну справу № 755/2227/20.
Вивчивши зміст заяви про перегляд заочного рішення, приходжу до наступного висновку .
Форма і зміст заяви про перегляд заочного рішення відповідає вимогам ст. 285 ЦПК України.
Стосовно строків звернення до суду з даною заявою, суд зазначає наступне.
Відповідно до положень ст. 284 ЦПК України, заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду. Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.
02 квітня 2020 року набрав чинності Закон України від 30 березня 2020 року № 540-ІХ Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) , яким розділ ХІІ Прикінцеві положення ЦПК України доповнено пунктом 3 такого змісту: Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), строки, визначені статтями 49, 83, 84, 170, 178, 179, 180, 181, 185, 210, 222, 253, 275, 284, 325, 354, 357, 360, 371, 390, 393, 395, 398, 407, 424 цього Кодексу, а також інші процесуальні строки щодо зміни предмета або підстави позову, збільшення або зменшення розміру позовних вимог, подання доказів, витребування доказів, забезпечення доказів, а також строки звернення до суду, подання відзиву та відповіді на відзив, заперечення, пояснень третьої особи щодо позову або відзиву, залишення позовної заяви без руху, подання заяви про перегляд заочного рішення, повернення позовної заяви, пред`явлення зустрічного позову, заяви про скасування судового наказу, розгляду справи, апеляційного оскарження, розгляду апеляційної скарги, касаційного оскарження, розгляду касаційної скарги, подання заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами продовжуються на строк дії такого карантину .
17 липня 2020 року набрав чинності Закон України від 18 червня 2020 року №731-ІХ Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо перебігу процесуальних строків під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) , відповідно до якого пункт 3 розділу XII "Прикінцеві положення" Цивільного процесуального кодексу України викладено в такій редакції: Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), суд за заявою учасників справи та осіб, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов`язки (у разі наявності у них права на вчинення відповідних процесуальних дій, передбачених цим Кодексом), поновлює процесуальні строки, встановлені нормами цього Кодексу, якщо визнає причини їх пропуску поважними і такими, що зумовлені обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином. Суд може поновити відповідний строк як до, так і після його закінчення. Суд за заявою особи продовжує процесуальний строк, встановлений судом, якщо неможливість вчинення відповідної процесуальної дії у визначений строк зумовлена обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином.
Відповідно до прикінцевих та перехідних положень Закону України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо перебігу процесуальних строків під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) , процесуальні строки, які були продовжені відповідно до пункту 4 розділу X "Прикінцеві положення" Господарського процесуального кодексу України, пункту 3 розділу XII "Прикінцеві положення" Цивільного процесуального кодексу України, пункту 3 розділу VI "Прикінцеві положення" Кодексу адміністративного судочинства України в редакції Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)"№ 540-IX від 30 березня 2020 року, закінчуються через 20 днів після набрання чинності цим Законом. Протягом цього 20-денного строку учасники справи та особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов`язки (у разі наявності у них права на вчинення відповідних процесуальних дій, передбачених цими кодексами), мають право на продовження процесуальних строків з підстав, встановлених цим Законом.
В Україні визнається і діє принцип верховенства права (частина перша статті 8 Конституції України). Суддя, здійснюючи правосуддя, керується верховенством права (частина перша статті 129 Конституції України).
Суд, здійснюючи правосуддя на засадах верховенства права, забезпечує кожному право на справедливий суд та повагу до інших прав і свобод, гарантованих Конституцією і законами України, а також міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України (стаття 2 Закону України Про судоустрій і статус суддів від 2 червня
2016 року № 1402-VIII).
Одним з елементів верховенства права є дотримання прав людини, зокрема права сторони спору на представлення її позиції та права на справедливий судовий розгляд (пункти 41 і 60 Доповіді Верховенство права , схваленої Венеційською Комісією на 86-му пленарному засіданні, м. Венеція, 25-26 березня 2011 року).
Згідно з пунктом 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожен має право на справедливий розгляд його справи судом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру.
Ідея справедливого судового розгляду передбачає здійснення судочинства на засадах рівності та змагальності сторін.
За вказаних обставин, враховуючи, що розгляд справи провадився за правилами спрощеного провадження без повідомлення сторін, відповідач не був присутнім під час проголошення заочного рішення, яке ухвалено під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України, приходжу до висновку, що заява про перегляд заочного рішення подана в строки, встановлені законом, отже наявні підстави для прийняття до розгляду заяви відповідача про перегляд заочного рішення, призначення судового засідання.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 260, 284-286 ЦПК України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
Прийняти до розгляду заяву відповідача ОСОБА_1 про перегляд заочного рішення Дніпровського районного суду м. Києва від 03 квітня 2020 року у цивільній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Аста Фінанс до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості та призначити її до розгляду у відкритому судовому засіданні в приміщенні Дніпровського районного суду м. Києва (м. Київ, вул. Сергієнка, 3 каб. 43) на 28 серпня 2020 року о 12 годині 00 хвилин .
В судове засідання викликати учасників справи.
Копію ухвали невідкладно направити учасникам справи .
Позивачу направити копію заяви про перегляд заочного рішення з доданими до неї документами.
Інформацію по справі можна отримати на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі інтернет http://dn.ki.court.gov.ua .
Попереджаю, у відповідності до ч.1 ст. 287 ЦПК України, неявка осіб, належним чином повідомлених про дату, час і місце засідання, не перешкоджає розгляду заяви.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя:
Суд | Дніпровський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 19.08.2020 |
Оприлюднено | 21.08.2020 |
Номер документу | 91087133 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Дніпровський районний суд міста Києва
Гаврилова О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні