ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Справа № 686/3651/20

Провадження № 1-кс/686/10619/20

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 серпня 2020 року м.Хмельницький

Слідчий суддяХмельницького міськрайонногосуду Хмельницькоїобласті ОСОБА_1 ,за участюсекретаря судовогозасідання ОСОБА_2 ,слідчого ОСОБА_3 ,розглянувши взалі судуу м.Хмельницькому клопотанняслідчого Першогослідчого відділуслідчого управлінняТериторіального управлінняДержавного бюророзслідувань,розташованого умісті Хмельницькому ОСОБА_3 про наданнядозволу напроведення обшукуу кримінальномупровадженні № 62019240000000995,

ВСТАНОВИВ:

26.08.2020 слідчий першого слідчого відділу слідчого управління Територіального управління ДБР, розташованого у м. Хмельницькому ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді Хмельницького міськрайонного суду з клопотанням, погодженим з прокурором про надання дозволу на проведення обшуку за місцем розташування Департаменту архітектурно-будівельного контролю Вінницької міської ради, м. Вінниця, вул. Театральна, 29, 3 поверх, яка відповідно до Єдиного Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна (довідка №214082732) щодо об`єкта нерухомого майна на праві власності належить Вінницькій міській об`єднаній територіальній громаді.

Клопотання обґрунтовує тим, що слідчим управлінням Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м.Хмельницькому здійснюється досудове розслідування кримінального провадження №62019240000000995 відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 10.12.2019 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 366 КК України.

З матеріалів кримінального провадження вбачається, що управлінням СБ України у Вінницькій області отримано відомості щодо фактів «тінізації» економіки регіону шляхом ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах та внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, з боку посадових осіб комерційних структур у сфері будівництва, під час реалізації квартир багатоквартирних житлових будинків із грубим порушенням вимог містобудівного, земельного і фінансового законодавства, чим створено передумови до виникнення надзвичайних подій техногенного характеру та фінансових махінацій з коштами інвесторів.

Зокрема, відповідно до Закону України «Про кооперацію» та господарського кодексу України, житлово - будівельний кооператив це юридична особа, утворена фізичними та/або юридичними особами, які добровільно об`єдналися на основі об`єднання їх майнових пайових внесків для участі в будівництв або реконструкції житлового будинку (будинків) і наступної його (їх) експлуатації. Житлово-будівельний кооператив є некомерційною організацією, метою якої є задоволення потреб його членів у житлі.

Однак, службові особи ЖБК, об`єднавшись єдиним злочинним умислом, за сприяння невстановлених посадових осіб податкових органів, утворили вказані кооперативи для комерційної діяльності виключно для отримання прибутку та особистого збагачення.

Управлінням СБУ у Вінницький області встановлено, що Асоціація «Вінінтер» (код ЄДРПОУ 5311526), ПП «Азімут-Транзит» (код ЄДРПОУ 35054573), ПП «Вінсервіс-Транзит» (код ЄДРПОУ 34626043) та ТОВ «Рендінвест» (код ЄДРПОУ 39011109) здійснюють будівництво багатоквартирних житлових будинків з вбудовано-прибудованими громадськими приміщеннями в м.Вінниці за адресами:

- вул. Пушкіна Князів Коріатовичів, б/н (ЖК «Голден Хаус»);

- вул. Генерала Арабея, 9 (ЖК «Грінс»);

- вул. Покришкіна, 8В (ЖК «Європейський квартал»),

які афілійовані із депутатом Вінницької міської ради ОСОБА_4 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженець та мешканець АДРЕСА_1 ).

При цьому, реалізація квартир здійснюється від імені ОК ЖБК «Голден Хаус» (код ЄДРПОУ 42089898), ОК ЖБК «Грінс-1» (код ЄДРПОУ 42084072) та ЖБК «Новобудова» (код ЄДРПОУ 39360497) відповідно,із подальшим виведенням коштів інвесторів у тіньовий сектор економіки через фіктивних суб`єктів господарювання (підтверджується аналітичним дослідженням ГУ ДПС у Вінницький області №14/02-32-16-20-/42084072 від 02.07.2020), в результаті чого завдають значних збитків місцевому бюджету.

Разом з тим, за наявними в УСБУ у Вінницький області оперативними даними, Директор департаменту архітектурно-будівельного контролю Вінницької міської ради (код ЄДРПОУ 41042555) ОСОБА_5 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженець м. Бердичів, мешканець АДРЕСА_2 ), шляхом надання відповідних вказівок підлеглим, незаконно сприяє вищевказаним суб`єктам господарювання у видачі їм дозвільних документів на будівництво, формальному проведенню перевірок, невжиттю заходів реагування на скарги юридичних або фізичних осіб тощо.

За допомогою інших слідчих (розшукових) дій, або в добровільному порядку отримати відомості на думку слідчого неможливо.

Проведення тимчасового доступу до речей та документів в даному випадку є недоцільним , адже внаслідок завчасної обізнаності особи (осіб), яка ймовірно причетна до вчинення кримінального правопорушення та/або у фактичному володінні якої знаходяться такі речі і документи, про намір їх отримати слідчим, прокурором, існуватиме реальна загроза їх зміни, псування чи знищення, відповідно загроза втрати доказів у кримінальному провадженні та в цілому перешкоджання зазначеними особами встановленню усіх необхідних обставин провадження.

Заслухавши слідчого, дослідивши клопотання і надані до нього матеріали, слідчий суддя приходить до висновку про те, що у задоволенні клопотання слід відмовити з таких підстав.

Відповідно до положень ст.234 КПК України, обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

Відповідно до положень ч.3 ст.234 КПК України, у разі необхідності провести обшук слідчий за погодженням з прокурором або прокурор звертається до слідчого судді з відповідним клопотанням, яке повинно містити відомості про: 1) найменування кримінального провадження та його реєстраційний номер; 2) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з розслідуванням якого подається клопотання; 3) правову кваліфікацію кримінального правопорушення з зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; 4) підстави для обшуку; 5) житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, де планується проведення обшуку; 6) особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться; 7) речі, документи або осіб, яких планується відшукати.

В силу ч.5 ст.234 КПК України слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук, якщо прокурор, слідчий не доведе наявність достатніх підстав вважати, що: було вчинено кримінальне правопорушення; відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування; відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду; відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи; за встановлених обставин обшук є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей і документів, які мають значення для досудового розслідування, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб, а також заходом, пропорційним втручанню в особисте і сімейне життя особи.

На думку слідчого судді, слідчим не доведено, щообшук є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей і документів, які мають значення для досудового розслідування.

Крім цього, слідчим суддею взято до уваги, що в клопотанні статус ОСОБА_5 не визначено.

Керуючись ст.ст.234, 235 КПК України,

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні клопотання слідчого Першого слідчого відділу слідчого управління Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Хмельницькому ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення обшуку відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

Дата ухвалення рішення25.08.2020
Оприлюднено13.02.2023

Судовий реєстр по справі —686/3651/20

Ухвала від 27.08.2020

Кримінальне

ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Кирик О. В.

Ухвала від 27.08.2020

Кримінальне

ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Кирик О. В.

Ухвала від 27.08.2020

Кримінальне

ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Кирик О. В.

Ухвала від 26.08.2020

Кримінальне

ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Кирик О. В.

Ухвала від 26.08.2020

Кримінальне

ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Кирик О. В.

Ухвала від 26.08.2020

Кримінальне

ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Кирик О. В.

Ухвала від 26.08.2020

Кримінальне

ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Порозова І. Ю.

Ухвала від 26.08.2020

Кримінальне

ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Порозова І. Ю.

Ухвала від 02.04.2020

Кримінальне

ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Баєв С. М.

Ухвала від 02.04.2020

Кримінальне

ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Баєв С. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмТелеграмВайберВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні