Справа № 725/3668/20
УХВАЛА
про відкриття провадження у справі та призначення
її до судового розгляду
26.08.2020 року Суддя Першотравневого районного суду м.Чернівці Піхало Н. В. , розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ТОВ Аутомотів Електрік Україна про стягнення заборгованості по заробітній платі, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся в суд з позовом до ТОВ Аутомотів Електрік Україна про стягнення заборгованості по заробітній платі .
Відповідно до ст.ст.4, 27 ЦПК України позивач має право на звернення з даним позовом до Першотравневого районного суду м. Чернівці та справа підсудна саме цьому суду.
За змістом і формою позовна заява відповідає вимогам ст.ст.175, 177 ЦПК України.
Підстави для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження відсутні.
Крім того, відповідно до вимог ст.ст.274-277 ЦПК України у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються справи: малозначні справи; що виникають з трудових відносин. У порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
При вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: ціну позову; значення справи для сторін; обраний позивачем спосіб захисту; категорію та складність справи; обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; кількість сторін та інших учасників справи; чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
В порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах: що виникають з сімейних відносин, крім спорів про стягнення аліментів та поділ майна подружжя; щодо спадкування; щодо приватизації державного житлового фонду; щодо визнання необґрунтованими активів та їх витребування відповідно до глави 12 цього розділу; в яких ціна позову перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; інші вимоги, об`єднані з вимогами у спорах, вказаних у пунктах 1-5 цієї частини.
Згідно ч.ч.1, 2, 4, 6 ст.19 ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.
Цивільне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: наказного провадження; позовного провадження (загального або спрощеного); окремого провадження.
Спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ, що виникають з трудових відносин, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Для цілей цього Кодексу малозначними справами є: справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Таким чином, при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного провадження суд врахував: ціну позову, значення справи для сторін, обраний позивачем спосіб захисту, категорію та складність справи, обсяг та характер доказів у справі, кількість сторін та інших учасників справи, а також той факт, чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес.
Відповідно до ч.1 ст.277 ЦПК України питання про розгляд справи в порядку спрощеного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.
Згідно ч.3 та ч.5 ст. 279 ЦПК України підготовче засідання при розгляді справи у порядку спрощеного провадження не проводиться. Суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Враховуючи вищенаведене, суд вважає за необхідне прийняти до свого провадження дану позовну заяву, визначити розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження та надати відповідачу строк для подання заяви із запереченням проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Крім того, разом із позовною заявою позивачем подано клопотання про витребування доказів, в якій просив витребувати від відповідача ряд документів, оскільки у нього відсутня можливість отримати дані докази самостійно.
Так, згідно ст. 84 ЦПК України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. У разі задоволення клопотання суд своєю ухвалою витребовує відповідні докази.
Таким чином, враховуючи вищевикладене, а також обставини, які може підтвердити цей доказ та предмет спору, вважаю що клопотання позивача про витребування доказів підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст.4, 19, 27, 84, 130, 175, 177, 178, 187, 276, 279 ЦПК України, -
УХВАЛИВ:
Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити спрощене позовне провадження у справі за позовом ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , адреса проживання: АДРЕСА_1 ) до ТОВ Аутомотів Електрік Україна (код ЄДРПОУ 40466415, м. Чернівці, вул. Руська, 248) про стягнення заборгованості по заробітній платі .
Призначити розгляд справи по суті на 10 год. 00 хв. 23 вересня 2020 року в приміщенні Першотравневого районного суду м. Чернівці за адресою: м. Чернівці, вул. Головна, 105 (каб. № 6), з повідомленням (викликом) сторін за наявними матеріалами.
Клопотання позивача про витребування доказів задовольнити.
Витребувати з ТОВ Аутомотів Електрік Україна наступні документи:
-належним чином засвідчені виписки заробітної плати ОСОБА_1 помісячно, за період з січня 2017 року по травень 2019 року з відомостями про загальну суму заробітної плати (з розшифровкою за видами виплат);
-довідку про розмір фактичного преміювання ОСОБА_1 у % відносно окладу, помісячно, за період з січня 2017 року по травень 2019 року;
-витяги з штатних розписів ТОВ Аутомотів Електрік Україна з відомостями про посадові оклади начальника виробничого відділу ТОВ Аутомотів Електрік Україна в період з січня 2017 року по травень 2019 року;
-належним чином засвідчену копію Положення про службу охорони праці ТОВ Аутомотів Електрік Україна від 27.01.2017 року;
-належним чином засвідчену копію колективного договору ТОВ Аутомотів Електрік Україна , укладеного у 2016 році сторонами: генеральним директором Глуховим В.О. та представником трудового колективу Толмач М.А.;
-належно засвідчену копію повідомлення від 12.12.2016 року про початок переговорів щодо внесення змін до колективного договору;
-належним чином засвідчену копію наказу Генерального директора №9/1-р від 12.12.2016 року Про створення робочої комісії для складення змін до колективного договору ТОВ Аутомотів Електрік Україна ;
-належним чином засвідчену копію Протоколу від 20.12.2016 року про внесення змін до колективного договору ТОВ Аутомотів Електрік Україна ;
-належним чином засвідчену копію Протоколу загальних зборів трудового колективу ТОВ Аутомотів Електрік Україна від 29 грудня 2016 року про розгляд та схвалення змін до колективного договору ТОВ Аутомотів Електрік Україна ;
-належним чином засвідчену копію колективного договору зі змінами, відповідно протоколу від 29.12.2016 року;
-довідку про виплати, здійснені ОСОБА_1 при його звільненні чи в інший репі од по грошовій компенсації за невикористані дні щорічних основних відпусток, щорічних додаткових відпусток за період з січня 2017 року по травень 2019 року з зазначенням суми нарахованих коштів, коштів які підлягали виплаті та дати проведення виплати вказаних коштів;
-довідку про проведення виплати вихідної допомоги ОСОБА_1 в розмірі шестимісячного середнього заробітку, відповідно порядку встановленого ст.. 44 КзПП (з зазначенням суми нарахованих коштів, коштів які підлягали виплаті та дати проведення виплати вказаних коштів);
-довідку про розрахунок розміру середнього заробітку ОСОБА_1 для виплати вихідної допомоги ОСОБА_1 в розмірі шестимісячного середнього заробітку з вказівкою положень нормативного документу, яка була підставою для встановлення такого розміру середнього заробітку ОСОБА_1 ;
-довідку про розмір, структуру, місяці заробітних плат ОСОБА_1 для розрахунку розміру середнього заробітку ОСОБА_1 для виплати вихідної допомоги ОСОБА_1 з вказівкою положень нормативного документу, яка була підставою для цього.
Витребувані документи надати суду у строк до 18 вересня 2020 року .
Роз`яснити, що особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали. У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.
Учасникам справи надіслати копії ухвали про відкриття провадження у справі (в паперовій формі рекомендованим листом з повідомленням про вручення) протягом двох днів з дня її складення.
Відповідачу разом з копією ухвали про відкриття провадження у справі одночасно надіслати копію позовної заяви та копії доданих до неї документів.
Відповідач може подати протягом п`яти днів з моменту отримання копії ухвали про відкриття провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження письмову заяву із запереченнями проти розгляду справи у порядку спрощеного провадження.
Відповідач має право протягом 15 днів з дня отримання ухвали про відкриття провадження у справі, але не пізніше 18 вересня 2020 року, подати відзив на позов, який повинен відповідати вимогам ч.3 ст.178 ЦПК України та відповідно до п.1 ч.5 ст.178 ЦПК України докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем.
Роз`яснити відповідачу, що відповідно до вимог ч.4 ст.178 ЦПК України, одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копію відзиву та доданих до нього документів необхідно надіслати іншим учасникам справи, про що відповідно до вимог п.2 ч.5 ст.178 ЦПК України, суду надати документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.
У разі отримання позивачем відзиву на позов, роз`яснити позивачу його право на подачу відповіді на відзив в порядку ст.179 ЦПК України, який повинен відповідати вимогами встановленим ч.3-5 ст.178 ЦПК України.
Встановити позивачу строк подання відповіді на відзив, у разі подачі його відповідачем, роз`яснивши, що відповідно до ч.4 ст.179 ЦПК України, позивач повинен подати відповідь на відзив завчасно до початку розгляду справи по суті.
Роз`яснити відповідачам вимоги ч.1-3 ст.180 ЦПК України, відповідно до якої у запереченні відповідач викладає свої пояснення, міркування і аргументи щодо наведених позивачем у відповіді на відзив пояснень, міркувань і аргументів і мотиви їх визнання або відхилення. Заперечення підписується відповідачем або його представником. До заперечення застосовуються правила, встановлені частинами третьою-п`ятою статті 178 цього кодексу. Заперечення подається в строк, встановлений судом.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи, що розглядається на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за наступною веб-адресою сторінки: http://ptr.cv.court.gov.ua/sud2408/, а також знайомитись з текстом даної ухвали та судовими рішеннями у вказаній справі у Єдиному державному реєстрі судових рішень за веб-адресою http://reyestr.court.gov.ua/
Ухвала окремо від рішення суду може бути оскаржена в апеляційному порядку лише щодо порушення правил підсудності. В іншій частині заперечення на ухвалу може бути включено до апеляційної скарги на рішення суду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення, має право на поновлення строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому ухвали суду.
Апеляційна скарга подається до Чернівецького апеляційного суду через Першотравневий районний суд м. Чернівці.
Суддя Першотравневого
районного суду м.Чернівці Піхало Н. В.
Суд | Першотравневий районний суд м.Чернівців |
Дата ухвалення рішення | 26.08.2020 |
Оприлюднено | 28.08.2020 |
Номер документу | 91188293 |
Судочинство | Цивільне |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні