ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
31.08.2020 Справа № 908/2201/20
м.Запоріжжя Запорізької області
Суддя господарського суду Запорізької області Колодій Н.А., розглянувши матеріали позовної заяви б/н від 25.08.2020 (вх. № 2383/08-07/20 від 27.08.2020)
за позовом Фізичної особи - підприємця Ємченко Геннадія Олександровича ( АДРЕСА_1 )
до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю ДЖАЗ-А (69500, м. Запоріжжя, вул. Чубанова, буд. 2-А)
про стягнення 212500 грн.
УСТАНОВИВ
27.08.2020 до господарського суду Запорізької області надійшла позовна заява Фізичної особи - підприємця Ємченко Геннадія Олександровича до Товариства з обмеженою відповідальністю ДЖАЗ-А про стягнення 212500 грн. збитків (упущеної вигоди).
Згідно Витягу з протоколу автоматизованого розподіл судової справи між суддями від 27.08.2020 справу № 908/2201/20 за вищевказаною позовною заявою розподілено судді Колодій Н.А.
Розглянувши зазначену позовну заяву господарський суд дійшов висновку, що позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Відповідно до ч., ч. 1 та 2 ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Статтями 162 та 164 ГПК України встановлено вимоги щодо оформлення позовної заяви, її обґрунтування та комплектності документів, які повинні додаватися до позовної заяви.
Відповідно до пункту 5 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити, зокрема, виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову.
Відповідно до ст. 73 ГПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Частинами 1 і 2 ст. 91 ГПК України унормовано, що письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Стаття 74 ГПК України встановлює, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи.
За приписами ч. 2 ст. 80 ГПК України позивач, особи, яким надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви.
Мотивуючи заявлені позовні вимоги за текстом позовної заяви позивач зазначає, що 16.01.2014 між ТОВ ДЖАЗ-А та Фізичною особою - підприємцем Ємченко Геннадієм Олександровичем укладено договір купівлі - продажу тварин. Далі по тексту зазначено, що 29.12.2014 сторонами підписано додаткову угоду про внесення змін до договору купівлі-продажу тварин від 16.01.2014. Крім того, 25.06.2015 госпрозрахунковим підприємством зоологічний парк місцевого значення Таврія , що є відокремленим підрозділом ТОВ ДЖАЗ-А без права юридичної особи та ФОП Ємченко Г.О. укладено договір наукового обміну тваринами. Проте, позовні матеріали не містять жодного письмового доказу, який би підтверджував ці факти.
Суд зазначає, що позивач просить стягнути з відповідача збитки (упущеної вигоди), за вказаними договорами в загальному розмірі 212500 грн. Суд звертає увагу, що сумісний розгляд таких позовних вимог перешкоджатиме з`ясуванню взаємних прав і обов`язків сторін та суттєво ускладнить вирішення спору, оскільки у даному випадку під час розгляду справи суд повинен буде надати оцінку умовам кожного з укладених договорів та правової природи кожного з них, а також встановити обставини щодо виконання/невиконання сторонами умов вказаних договорів, дотримання строків виконання зобов`язань за ними, та інших умов договорів, що суттєво утруднить вирішення спору в межах однієї справи.
Крім того, пунктом 8 ч. 3 ст. 162 ГПК України передбачено, що позовна заява повинна містити: перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Проте, судом встановлено, що в порушення вищевказаних вимог п. 8 ч. 3 ст. 162 ГПК України позивачем ні в позовній заяві, ні в додатках до неї не зазначено щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів.
Крім того, частинами 1 і 2 ст. 91 ГПК України унормовано, що письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Вимоги до змісту та розташування реквізитів документів встановлені п. 5 Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації (ДСТУ 4163-2003), затвердженої Наказом Держспоживстандарту України 07.04.2003 за № 55. Пунктом 5.27 цієї Уніфікованої системи встановлено, що відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів Згідно з оригіналом , назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії і проставляють нижче реквізиту 23 (підпис).
Зазначені положення Уніфікованої системи необхідно обов`язково враховувати учасникам судового процесу при засвідченні копій документів, що подаються до суду.
Надані позовні матеріали не містять встановлених Уніфікованою системою відміток про засвідчення копії документів. До позовної заяви позивачем додані копії документів, а саме Інформація з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та реєстру прав власності на нерухоме майно та витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, що є додатками до позову згідно викладеного у ньому переліку, не містять особистий підпис, без зазначення назви посади, особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, печаті а також дати.
Не дотримання позивачем наведеного вище порядку засвідчення копій документів свідчить про не надання заявником належних та допустимих доказів наявності порушення її прав та законних інтересів діями або бездіяльністю відповідачів.
Вищевказане свідчить, що позовну заяву подано без додержання усіх вимог, викладених у статтях 162, 164 ГПК України.
З огляду на вищенаведене, суд дійшов висновку щодо необхідності залишення без руху позовної заяви Фізичної особи - підприємця Ємченко Геннадія Олександровича до Товариства з обмеженою відповідальністю ДЖАЗ-А про стягнення 212500 грн. збитків (упущеної вигоди) та надання позивачу строку для усунення вищевказаних недоліків терміном не пізніше 16.09.2020, шляхом оформлення позовної заяви відповідно до вимог п., п. 5, 8 ч. 3 ст. 162, ч. 2 ст. 164 ГПК України, а саме: докази, що підтверджують вказані обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги; надати суду довідку про те, в кого знаходяться оригінали письмових доказів доданих до позовної заяви, а також письмових доказів, що надаються на виконання цієї ухвали суду; надати суду позовні матеріали, які містять встановлені Уніфікованою системою відмітки про засвідчення копії документів, яка повинна містити (слова Згідно з оригіналом , назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії).
Частинами 3 та 4 ст. 174 ГПК України передбачено, що якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Відповідно до ч. 2 ст. 235 ГПК України, ухвали, постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).
Разом з позовною заявою Фізичною особою - підприємець Ємченко Геннадієм Олександровичем подано заяву про забезпечення позову, в якій позивач просить суд до набрання рішення законної сили суд:
- накласти арешт на комплекс будівель та споруд, що знаходяться за адресою: Запорізька область, Новомиколаївський район, селищна рада Тернуватська, Промислова зона в„– 1, буд.1 , реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 1710234023236, та належить Товариству з обмеженою відповідальністю ДЖАЗ-А (ідентифікаційний код юридичної особи 20525319);
- заборонити державним реєстраторам та/або будь яким іншим реєстраторам здійснювати будь-які дії по внесенню записів до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно стосовно здійснення державної реєстрації змін щодо відчуження комплексу будівель та споруд, що знаходиться за адресою: Запорізька область, Новомиколаївський район, селищна рада Тернуватська, Промислова зона в„– 1, буд. 1 , реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 1710234023236, та належить Товариству з обмеженою відповідальністю ДЖАЗ-А (ідентифікаційний код юридичної особи 20525319);
- накласти арешт на грошові кошти в межах ціни позову 212500 грн., які обліковуються на рахунках Товариства з обмеженою відповідальністю ДЖАЗ-А (ідентифікаційний код юридичної особи 20525319) відкритих в банківських установах.
Згідно Витягу заяву про вжиття заходів забезпечення позову у справі № 908/2201/20 передано на розгляд судді Колодій Н.А.
Відповідно до ст. 140 ГПК України заява про забезпечення позову розглядається судом не пізніше двох днів з дня її надходження без повідомлення учасників справи. Суд, розглядаючи заяву про забезпечення позову, може викликати особу, що подала заяву про забезпечення позову, для надання пояснень або додаткових доказів, що підтверджують необхідність забезпечення позову, або для з`ясування питань, пов`язаних із зустрічним забезпеченням. У виняткових випадках, коли наданих заявником пояснень та доказів недостатньо для розгляду заяви про забезпечення позову, суд може призначити її розгляд у судовому засіданні з викликом сторін.
Вирішення питання щодо прийняття або поверненя заяви про забезпечення позову буде вирішено судом після усунення Фізичною особою - підприємцем Ємченко Г.О. недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом.
Керуючись ст., ст. 136-140, 162, 164, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ
1. Позовну заяву від 25.08.2020 (вх. № 2383/08-07/20 від 27.08.2020) Фізичної особи - підприємця Ємченко Геннадія Олександровича до Товариства з обмеженою відповідальністю ДЖАЗ-А про стягнення 212500 грн. збитків (упущеної вигоди) залишити без руху .
2. Надати Фізичній особі - підприємцю Ємченко Геннадія Олександровича строк для усунення недоліків позовної заяви терміном не пізніше 16.09.2020, шляхомоформлення позовної заяви відповідно до вимог п., п. 5, 8, ч. 3 ст. 162, ч. 2 ст. 164 ГПК України, а саме:
- докази, що підтверджують вказані обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги
- надати суду довідку про те, в кого знаходяться оригінали письмових доказів доданих до позовної заяви, а також письмових доказів, що надаються на виконання цієї ухвали суду;
- надати суду позовні матеріали, а також письмові докази, що надаються на виконання цієї ухвали суду, які містять встановлені Уніфікованою системою відмітки про засвідчення копії документів, яка повинна містити (слова Згідно з оригіналом , назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії).
Всі зазначені докази надати до суду у вказаний вище строк та направити іншим учасникам справи (докази у підтвердження чого надати суду).
3. Вирішення питання щодо прийняття або поверненя заяви про забезпечення позову буде вирішено судом після усунення Фізичною особою - підприємцем Ємченко Г.О. недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом .
4. Суд роз`яснює позивачу, що в разі не усунення всіх недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається заявнику на підставі п. 4 ст. 174 ГПК України.
5. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
6. Ухвала підписана 31.08.2020.
Суддя Н.А. Колодій
Суд | Господарський суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 31.08.2020 |
Оприлюднено | 01.09.2020 |
Номер документу | 91216295 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Центральний апеляційний господарський суд
Чередко Антон Євгенович
Господарське
Центральний апеляційний господарський суд
Чередко Антон Євгенович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні