Справа№ 2-417/11
У Х В А Л А
і м е н е м У к р а ї н и
21.08.2020 Каланчацький районний суд Херсонської області в складі:
головуючого судді Скригун В.В.
за участю секретаря Попової Т.І.
розглянувши заяву ОСОБА_1 , адреса: АДРЕСА_1 про виправлення описки у рішенні суду,
в с т а н о в и в :
Заявник ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою, в якій просить виправити описки в рішенні Каланчацького районного суду Херсонської області від 20 липня 2011 року по цивільній справі № 2-417/11, а саме замість неправильного по батькові " ОСОБА_2 ", вказати правильно " ОСОБА_3 ".
Рішенням Каланчацького районного суду Херсонської області від 20 липня 2011 року по цивільній справі № 2-417/11 за позовом ОСОБА_4 до ОСОБА_1 про розірвання шлюбу, вказаний позов задоволено, а шлюб між сторонами розірвано.
Ухвалою Каланчацького районного суду Херсонської області від 12 листопада 2013 року, за зверненням позивача ОСОБА_5 вказану помилку вже було виправлено.
Суд, розглянувши заяву, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку про відмову в задоволенні заяви ОСОБА_6 .
Відповідно до ст. 269 ЦПК України, суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки.
Відповідно до п. 19 постанови Пленуму про виправлення описки в ухвалі суду від 16.11.2016 року "Про судове рішення у цивільній справі", зазначено, що вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні (рішенні або ухвалі), суд не має права змінювати зміст судового рішення, він лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності.
Виходячи з позиції Верховного Суду України (ухвала Верховного Суду України у справі №6-788цс16 від 22.02.2017р.), суд може виправити лише ті описки або арифметичні помилки, яких він сам припустився.
При цьому, суд виходить з того, що описки це помилки, зумовлені неправильним написанням слів. Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належить написання прізвищ та імен, адрес, найменувань спірного майна, зазначення дат та строків.
Не є опискою граматичні помилки, які не спотворюють текст судового рішення та не призводять до його неправильного сприйняття.
Враховуючи, що вказана помилка вже була виправлена ухвалою Каланчацького районного суду Херсонської області від 12 липня 2013 року.
Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Керуючись ст.ст. 247, 260, 269 ЦПК України, суд
Постановив:
В задоволенні заяви ОСОБА_1 , адреса: АДРЕСА_1 про виправлення описки у рішенні суду - відмовити.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Херсонського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.
Відповідно до Перехідних положень Цивільного процесуального кодексу України, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через Каланчацький районний суд Херсонської області.
Суддя В. В. Скригун
Суд | Каланчацький районний суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 21.08.2020 |
Оприлюднено | 02.09.2020 |
Номер документу | 91235831 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Каланчацький районний суд Херсонської області
Скригун В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні