Спр. №2-291/2008р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 травня 2008 року Щорський районний суд Чернігівської області
в складі: судді Лихошерста В.В.
при секретарі Мирошниченко А.М.
з участю позивачки ОСОБА_1
відповідачки ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Щорсі справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання договору купівлі-продажу дійсним та визнання права власності на домоволодіння,-
ВСТАНОВИВ:
Позивачка звернулася в суд з позовом до відповідачки про визнання договору купівлі-продажу дійсним та визнання права власності на домоволодіння.
В судовому засіданні позивачка підтримала позов.
В обґрунтування своїх вимог позивач посилається на те, що в 2007 році вона уклала з відповідачкою усну домовленість на купівлю у неї житлового будинку, розташованого в с Н.Боровичі Щорського району Чернігівської області, вул. Р.Люксембург, 59. 17 квітня 2008 року відповідачка передала їй домоволодіння та видала довіреність, завірену Новоборовицькою сільською радою, на оформлення технічної документації на домоволодіння. Кошти за будинок вона сплатила відповідачці в сумі 5000 грн. 00 коп.. Відповідачка не заперечує цього і зобов'язалася оформити належним чином договір купівлі-продажу домоволодіння в нотаріуса, але виявилося, що спірне домоволодіння належним чином не зареєстроване за відповідачкою, що перешкоджає оформленню нотаріально договору купівлі-продажу. На вказане домоволодіння ніхто не претендує. В даний час відповідачка одна зареєстрована в цьому домоволодінні. Чоловік та єдиний син відповідачки померли. Відповідачка не бажає звертатися до суду з позовом про визнання за нею права власності на це домоволодіння, тобто ухиляється від укладення договору. Хоча, фактично будинок вона передали їй і вона ним користується.
Суд, вислухавши позивачку, дослідивши письмові докази, приходить до наступного.
В 2007 році сторони уклали усну домовленість на купівлю-продаж житлового будинку, розташованого в с Н.Боровичі Щорського району Чернігівської області, вул. Р.Люксембург, 59. 17 квітня 2008 року відповідачка передала позивачці домоволодіння та видала довіреність, завірену Новоборовицькою сільською радою, на оформлення технічної документації на домоволодіння. Кошти за будинок позивачка сплатила відповідачці в сумі 5000 грн. 00 коп.. Відповідачка не заперечує цього і зобов'язалася оформити належним чином договір купівлі-продажу домоволодіння в нотаріуса, але виявилося, що спірне домоволодіння належним чином не зареєстроване, що перешкоджає оформленню нотаріально договору купівлі-продажу. 1/2 частина вказаного домоволодіння належала ОСОБА_3, який помер 2 серпня 2006 року. Все своє майно він заповів відповідачці і вона фактично прийняла спадщину. На вказане домоволодіння ніхто не претендує. В даний час відповідачка одна зареєстрована в цьому домоволодінні. Чоловік та єдиний син відповідачки померли. Відповідачка не бажає звертатися до суду з позовом про визнання за нею права власності на це домоволодіння, тобто ухиляється від укладення договору. Хоча, фактично будинок вона передали позивачці і вона ним користується.
В даний час позивачка має намір оформити право власності на будинок, але не може цього зробити, оскільки у неї відсутні документи, які посвідчують право власності на домоволодіння, що порушує її права.
Фактично, були виконані всі істотні умови договору купівлі-продажу домоволодіння, але нотаріально договір не було посвідчено з вищеназваних причин. Позивачка оплатила вартість домоволодіння, що підтверджується розпискою, а відповідачка передала позивачці домоволодіння та всю документацію на нього.
Сторони домовилися щодо всіх істотних умов договору і відбулося повне виконання договору.
Відповідно до ст. 328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів.
Згідно зі ст. 220 ЦК України у разі недодержання сторонами вимог закону про нотаріальне посвідчення договору, такий договір є нікчемним. Якщо сторони домовилися щодо усіх істотних умов договору, що підтверджується письмовими доказами, і відбулося повне або часткове виконання договору, але одна із сторін ухиляється від його нотаріального посвідчення, суд може визнати такий договір дійсним. У цьому разі наступне нотаріальне посвідчення договору не вимагається.
За таких обставин, позов слід задовольнити.
Керуючись ст. ст. 328, 220 ЦК України ст.ст. 3-6, 10-11, 15, 31, 213-215, 130, 174 ЦПК України суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Визнати дійсним договір купівлі-продажу житлового будинку А-1 житловою площею 35,7 кв.м., сарай Б-1, сарай В-1 та вбиральні Г-1, розташованих в с Нові Боровичі Щорського району Чернігівської області, вул. Р.Люксембург, 59, укладений 17 квітня 2008 року між ОСОБА_1 (покупцем) та ОСОБА_2 (продавцем).
Визнати за ОСОБА_1 право власності на вказаний житловий будинок.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суд | Щорський районний суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 26.05.2008 |
Оприлюднено | 14.05.2010 |
Номер документу | 9130574 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Щорський районний суд Чернігівської області
Лихошерст В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні