ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
"04" вересня 2020 р. м. ХарківСправа № 922/1103/20
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Калініченко Н.В.
в порядку ст.ст. 119, 165, 178 ГПК України у справі
за позовом Товариство з обмеженою відповідальністю "Харківська Швейцарія люкс", м. Харків до Головне управління Держгеокадастру у Харківській області, м. Харків про визнання права власності за участю прокуратури
ВСТАНОВИВ:
В провадженні господарського суду Харківської області, за правилами загального позовного провадження, перебуває справа № 922/1103/20 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Харківська Швейцарія Люкс» до Головного управління Держгеокадастру у Харківській області, за участю прокуратури, про визнання права власності.
Суд, дослідивши подану відповідачем заяву по суті справи (відзив за вх. № 18790) з врахуванням клопотання про долучення доказів (вх. № 20276 від 03.09.2020 р.), зазначає наступне.
Частиною 4 статті 11 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що суд застосовує при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року і протоколи до неї, згоду на обов`язковість яких надано Верховною Радою України, та практику Європейського суду з прав людини як джерело права. Так, згідно з рішеннями Європейського суду з прав людини від 20 травня 2010 року у справі "Пелевін проти України" та від 30 травня 2013 року у справі "Наталія Михайленко проти України", право на доступ до суду не є абсолютним та може підлягати обмеженням, оскільки право на доступ до суду за своєю природою потребує регулювання державою, регулювання може змінюватися у часі та місці відповідно до потреб те ресурсів суспільства та окремих осіб. Отже, кожна держава встановлює правила судової процедури, зокрема й процесуальної заборони та обмеження, зміст яких - не допустити судовий процес у безладний рух.
Отже, доступ до правосуддя здійснюється шляхом точного, послідовного і неухильного дотримання процесуального алгоритму, що передбачений, зокрема, Господарським процесуальним кодексом України.
До статті 161 Господарського процесуального кодексу України при розгляді справи судом в порядку позовного провадження учасники справи викладають письмово свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення та міркування щодо предмета спору виключно у заявах по суті справи, визначених цим Кодексом. Заявами по суті справи є, зокрема, відзив на позовну заяву (відзив); подання заяв по суті справи є правом учасників справи.
Частина 1 та 8 статті 165 Господарського процесуального кодексу надає право відповідачеві формувати свою правову позицію по справі шляхом подання відзиву. Частина 6 статті 165 Господарського процесуального кодексу України обумовлює обов`язкові додатки до відзиву, зокрема, до відзиву додаються документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.
І саме вимоги процесуального законодавства зобов`язують суд, на стадії прийняття до розгляду відзиву на позов, з`ясувати питання обізнаності інших учасників справи із поданою заявою по суті справи через встановлення наявності в матеріалах заяви доказів її надіслання (надання) іншим учасникам справи.
Так, до відзиву відповідачем надано докази його скерування позивачу, водночас, доказів скерування відзиву іншому учаснику справи - прокуратурі, суду не надано, що зумовило постановлення протокольної ухвали від 02 вересня 2020 року, якою було надано відповідачеві строк на усунення зазначяеного недоліку.
03 вересня 2020 року відповідачем надано до матеріалів справи докази такого скерування.
Частина 2 статті 119 ГПК України передбачає, що встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду. Про поновлення або продовження процесуального строку суд постановляє ухвалу (частина 6 статті 119 ГПК України).
Відповідно до частини 1, пункту 10 частини 3 статті 2 та частини 2 статті 114 ГПК України завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави. Основними засадами (принципами) господарського судочинства є розумність строків розгляду справи судом, а строк є розумним, якщо він передбачає час, достатній, з урахуванням обставин справи, для вчинення процесуальної дії, та відповідає завданню господарського судочинства.
Розумним, зокрема, вважається строк, що є об`єктивно необхідним для виконання процесуальних дій, прийняття процесуальних рішень та розгляду і вирішення справи з метою забезпечення своєчасного (без невиправданих зволікань) судового захисту.
Приймаючи до уваги наведені положення, з метою надання можливості відповідачу надати свої заперечення проти позову через ефективну реалізацію своїх процесуальних прав в сенсі оцінки розумності тривалості розгляду справи згідно статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, керуючись завданням господарського судочинства, визначеним частиною 2 статті 2 ГПК України, суд, дійшов висновку про продовження за власною ініціативою процесуального строку на подання відзиву до 04 вересня 2020 року до ч. 2 ст. 119 ГПК України.
Дослідивши поданий відповідачем відзив, судом встановлено, що дана заява по суті справи (відзив) підписана уповноваженою особою Головного управління Держгеокадастру у Харківській області та містить докази її направлення іншим учасникам справи (в тому числі прокуратурі) та подана з врахуванням продовження процесуального строку на її подання, з огляду на наведене, суд приймає до розгляду та долучає до матеріалів справи відзив на позов.
На підставі викладеного та керуючись статтями 119, 165, 178, 232-236 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд Харківської області, -
УХВАЛИВ:
За ініціативою суду продовжити відповідачу процесуальний строк на подання відзиву до 04 вересня 2020 року.
Прийняти до розгляду із залученням до матеріалів справи відзив Головного управління Держгеокадастру у Харківській області (вх. № 18790 від 14 серпня 2020 року).
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Ухвалу підписано 04 вересня 2020 року.
Суддя Н.В. Калініченко
справа № 922/1103/20
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 04.09.2020 |
Оприлюднено | 07.09.2020 |
Номер документу | 91319699 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Калініченко Н.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні