Ухвала
від 07.09.2020 по справі 335/7070/20
ОРДЖОНІКІДЗЕВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЗАПОРІЖЖЯ

1Справа № 335/7070/20 1-кс/335/3836/2020

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

7 вересня 2020 р. слідчий суддя Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя ОСОБА_1 , за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувшив судовому засіданні клопотання старшого слідчого в ОВС слідчого управління ГУНП в Запорізькій області ОСОБА_3 про арешт тимчасово вилученого майна в кримінальному провадженні, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 120200800000000121 від 25 березня 2020 р. за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України,

ВСТАНОВИВ:

Старший слідчий в ОВС слідчого управління ГУНП в Запорізькій області ОСОБА_3 за погодженням процесуального керівника звернувся до слідчого судді з клопотанням про арешт майна.

В обґрунтування клопотання зазначила, що група службових осіб та інших осіб задіяних до протиправної схеми, які за попередньою змовою між собою, організували систематичну розтрату та заволодіння грошовими коштами, які виділяються з державного та місцевого бюджетів для ведення діяльності у 20192020 році КП «Тепловодоканал» Енергодарської міської ради.

Так, ОСОБА_4 з метою власного збагачення зорганізувавшись з фізичною особою ОСОБА_5 , який має вплив та контролює діяльність міського голови, розробили схему щодо виведення бюджетних коштів з комунального підприємства «Тепловодоканал» Енергодарської міської ради.

Для приведення в дію незаконної схеми щодо розкрадання бюджетних коштів м. Енергодара ОСОБА_4 та ОСОБА_5 було залучено депутата Енергодарської міської ради ОСОБА_6 , якого в серпні 2019 року міським головою призначено на посаду директора КП «Тепловодоканал». В свою чергу ОСОБА_5 у незаконній діяльності виконує роль посередника в координації спільних дій ОСОБА_4 та ОСОБА_6 .

В подальшому директором КП «Тепловодоканал» ОСОБА_6 за допомогою учасників злочинної схеми таких як ФОП ОСОБА_7 , ФОП ОСОБА_8 , з метою приховання своєї участі у злочинній схемі, до протиправної діяльності були залучені фіктивні фізичні особи підприємці через яких відбувається поставка товарно-матеріальних цінностей на КП «Тепловодоканал» НМР за завищеними цінами, та в подальшому виведення готівкових грошових коштів: ФОП ОСОБА_9 працює найманим водієм на міжнародному маршрутному таксі (автомобіль марки Мерседес Віто) за напрямком Енергодар -Москва. ( ОСОБА_9 є рідним братом дружини ОСОБА_8 та дружини ОСОБА_7 ). ФОП ОСОБА_10 , за достовірною інформацією працює перукарем у м. Енергодар (дружина ОСОБА_9 ). ФОП ОСОБА_11 , афілійована особа ОСОБА_6 .

Аналізом проведених закупівель КП «Тепловодоканал» Енергодарської міської ради, встановлено, що фізичні особи підприємці афілійовані директору КП «Тепловодоканал» Енергодарської міської ради ОСОБА_12 , ФОП ОСОБА_7 , ФОП ОСОБА_8 , які за умовами договорів на протязі 20192020 року здійснювали поставку товарно-матеріальних цінностей на комунальне підприємство, а саме: ФОП ОСОБА_11 , у продовж 2019-2020 року укладено 44 договори на загальну суму 2,244 млн. грн. ФОП ОСОБА_9 , у продовж 20192020 року укладено 42 договори на загальну суму 5,856 млн. грн. ФОП ОСОБА_10 , у продовж 2019-2020 року укладено 1 договорів на суму 0,290 млн. грн.

Аналізом системи ProZorro, а саме наявних договорів ФОП ОСОБА_11 ФОП « ОСОБА_13 , ФОП ОСОБА_9 , ФОП ОСОБА_10 , діючи в інтересах організаторів злочинної схеми ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , у продовж 20192020 року здійснили поставку товарно-матеріальних цінностей, на загальну суму 9,729 млн. гривень на КП «Тепловодоканал» за завищеними цінами, вартість яких завищена близько 200% від середньо ринкових, що підтверджується проведеними судовими товарознавчими експертизами у кримінальному провадженні.

З метою приховання вище описаної незаконної діяльності службових осіб та інших осіб задіяних у злочинні схемі, директор КП «Тепловодоканал» ОСОБА_6 негласно надав розпорядження своїм підлеглим, не опубліковувати договори укладені з КП «Тепловодоканал» в системі ProZorro. Проведеним аналізом по 5 наявним договорам в системі ProZorro на загальну суму 1 млн. грн., встановлено завищення вартості на поставлені товарно-матеріальні цінності на 233%, в результаті чого вказаними діями було вчинено розтрату та заволодіння бюджетними коштами, у розмірі 423 632,73 грн. Загалом проаналізувавши публічний сайт державних закупівель ProZorro на протязі 2019-2020 року, через фіктивних фізичних осіб підприємців, афілійованими директору КП «Тепловодоканал» ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 було укладено 92 угоди на загальну суму 9,729 млн. грн. на поставку ТМЦ, в результаті чого ТМЦ були поставлені за завищеними цінами та здійснена розтрату та заволодіння бюджетними коштами, на суму приблизно 4 млн. гривень.

Окрім цього встановлено, що службові особи комунального підприємства та міської ради м. Енергодар, розробили злочинну схему з привласненням бюджетних грошових коштів шляхом виділення коштів на відшкодування різниці між розміром тарифу на житлово-комунальні послуги, яке було затверджено рішенням органу місцевого самоврядування, та розміром економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво, з метою подальшого виведення бюджетних коштів на рахунки КП «Тепловодоканал» та подальшого їх розкрадання шляхом укладення договорів з фіктивними підприємствами.

Реалізуючи свої злочинні наміри службовими особами, в порушення ЗУ «Про місцеве самоврядування», ЗУ «Про житлово-комунальні послуги» та Бюджетного Кодексу України, було підготовлено та погодження рішення Енергодарської міської ради від 20.12.2019 №15 в якому затверджено зміни до «Програми реформування та розвитку житлово-комунального господарства, об`єктів благоустрою, дорожнього господарства міста Енергодара на 2019-2021 роки» відповідно до яких передбачено виділення 30 млн. гривень, у якості «Відшкодування різниці між розміром ціни (тарифу) на житлово-комунальні послуги, що затверджувалися або погоджувалися рішенням місцевого органу виконавчої влади та органу місцевого самоврядування, та розміром економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво (надання)». В подальшому кошти у розмірі 30 млн. гривень були незаконно перераховані КП «Тепловодоканал».

Вищеописані протиправні дії службових осіб комунального підприємства і керівників комерційних структур підтверджуються негласними слідчими (розшуковими) діями, які проведені у кримінальному провадженні, які підтверджують зв`язки вказаних осіб; завищення вартості товарно-матеріальних цінностей встановлено проведеними судовими товарознавчими експертизами.

01.09.2020 на підставі ухвали слідчого судді Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя ОСОБА_1 від 25.08.2020 було проведено обшук у офісних та інших нежитлових приміщеннях КП «Тепловодоканал» ЕМР, які розташовані за адресою: м. Енергодар, вул. Курчатова, земельна ділянка 1 (кадастровий номер 2312500000:02:008:0016), під час якого виявлено та вилучено документи щодо співпраці між КП «Тепловодоканал» та ФОП ОСОБА_9 , ФОП ОСОБА_10 , ФОП ОСОБА_11 , ФОП ОСОБА_14 , ТОВ «Югрпромкомплект», ТОВ «Евротехекспорт», ТОВ «Ендар Інвест Груп», за 20192020 роки.

Зазначені документи необхідні для проведення судової економічної експертизи.

Слідчий просила накласти арешт на майно з метою збереження речових доказів.

Слідчий клопотання підтримав, про що зазначив в поданій слідчому судді заяві.

Власник у судове засідання не з`явився.

Відповідно до вимог ч. 4 ст. 107, ч. 1 ст. 172 КПК України слідчий суддя вважав за можливе розглянути клопотання за відсутності учасників процесу, без проведення фіксування судового засідання за допомогою технічних засобів.

Вивчивши клопотання дослідивши надані матеріали кримінального провадження, слідчий суддя дійшов таких висновків.

Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.

Згідно з ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

Як передбачено частиною 3 статті 170 КПК України у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.

Поряд із цим, відповідно до ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення. Документи є речовими доказами, якщо вони містять ознаки, зазначені в частині першій цієї статті.

Надані слідчому судді матеріали кримінального провадження підтверджують, що вилучене 01.09.2020 в ході проведення обшуку в офісних та інших нежитлових приміщеннях КП «Тепловодоканал» ЕМР, які розташовані за адресою: м. Енергодар, вул. Курчатова, земельна ділянка 1 (кадастровий номер 2312500000:02:008:0016), документи щодо співпраці між КП «Тепловодоканал» та ФОП ОСОБА_9 , ФОП ОСОБА_10 , ФОП ОСОБА_11 , ФОП ОСОБА_14 , ТОВ «Югрпромкомплект», ТОВ «Евротехекспорт», ТОВ «Ендар Інвест Груп» за 20192020 роки майно, відповідає критеріям, визначеним ст. 98 КПК України, а тому може бути використане як докази у кримінальному провадженні.

Отже, клопотання слідчого задовольняється в повному обсязі.

Керуючись вимогами ст.ст. 100, 117, 131, 132, 170, 172, 173, 175, 369, 372 КПК України, слідчий суддя

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання старшого слідчого в ОВС слідчого управління ГУНП в Запорізькій області ОСОБА_3 задовольнити.

Накласти арешт на документи, вилучені 01.09.2020 під час обшуку у офісних та інших нежитлових приміщеннях КП «Тепловодоканал» ЕМР, які розташовані за адресою: м. Енергодар, вул. Курчатова, земельна ділянка 1 (кадастровий номер 2312500000:02:008:0016), а саме:

- Копія журналу обліку вхідної кореспонденції КП «ТВК» ЕМР на 2 аркушах.

- Лист за вихідним №б/н від 11.03.2020 на 1 аркуші.

- Копія журналу реєстрації наказів з основної діяльності КП «ТВК» ЕМР на 2 аркушах.

- Оригінал наказу №213/1 від 23.06.2020 на 1 аркуші.

- Оригінал службової записки від 23.06.2020 на 1 аркуші.

- Оригінал акту про невиправні пошкодження документів від 23.06.2020 на 1 аркуші.

- Копія листа з довідкою про кількість опадів від 11.06.2020 на 2 аркушах.

- Копія журналу обліку вхідної кореспонденції КП «ТВК» ЕМР, розпочатий 28.08.2018, закінчений 18.02.2020 на 6 аркушах.

- Копія листа за вихідним № 1363 від 10.12.2018 на 1 аркуші.

- Оригінал листа за вихідним № 243 від 04.02.2020 та копія додатку листа на 2 аркуші.

- Оригінал листа за вихідним № 244 віл 04.02.2020 на 1 аркуші та копія додатку до нього на 1 аркуші.

- Оригінал листа за вихідним № 281 від 07.02.2020 на 1 аркуші.

- Оригінал листа за вихідним номером 330 від 14.02.2020 на 1 аркуші.

- Копія журналу на вихідному номері 1507 на 1 аркуші.

- Копія резолюції та копія рішення ЕМР № 15 від 20.12.2019 на 7 аркушах.

- Копія журналу реєстрації службових, доповідних та пояснювальних записок КП «ТВК» ЕМР на 3 аркушах.

- Копія службової записки № 1159 від 20.08.2020 на 1 аркуші.

- Копії комерційних пропозицій за 2020 рік на 380 аркушах.

Арешт майна може бути скасований у порядку встановленому КПК України. Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Запорізького апеляційного суду протягом 5 днів з дня її оголошення, а підозрюваним в цей же строк з моменту вручення йому копії даної ухвали.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудОрджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя
Дата ухвалення рішення07.09.2020
Оприлюднено04.06.2024
Номер документу91380066
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —335/7070/20

Ухвала від 09.02.2022

Кримінальне

Запорізький апеляційний суд

Тютюник М. С.

Ухвала від 24.01.2022

Кримінальне

Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя

Соболєва І. П.

Ухвала від 13.01.2022

Кримінальне

Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя

Соболєва І. П.

Ухвала від 13.01.2022

Кримінальне

Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя

Соболєва І. П.

Ухвала від 31.08.2021

Кримінальне

Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя

Соболєва І. П.

Ухвала від 14.05.2021

Кримінальне

Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя

Соболєва І. П.

Ухвала від 14.05.2021

Кримінальне

Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя

Соболєва І. П.

Ухвала від 26.10.2020

Кримінальне

Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя

Гашук К. В.

Ухвала від 07.09.2020

Кримінальне

Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя

Соболєва І. П.

Ухвала від 07.09.2020

Кримінальне

Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя

Соболєва І. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні