СХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
проспект Незалежності, 13, місто Харків, 61058
УХВАЛА
16 вересня 2020 року Справа № 905/1834/18 (905/132/20)
Колегія суддів у складі: головуючий суддя Здоровко Л.М., суддя Бородіна Л.І., суддя Плахов О.В.,
розглянувши у приміщенні Східного апеляційного господарського суду клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "Брокард-Україна" (вх.№8747 від 16.09.2020) про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у справі №905/1834/18 (905/132/20)
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Гранд Парфум", м. Маріуполь, в особі арбітражного керуючого - ліквідатора Пропадущего А.В.
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Брокард-Україна", м. Київ,
про визнання недійсною додаткової угоди №6 від 25.01.2017 до договору поставки №3 від 03.06.2004
ВСТАНОВИЛА:
14.01.2020 до Господарського суду Донецької області надійшла заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Гранд Парфум" в особі арбітражного керуючого - ліквідатора Пропадущего А.В. до Товариства з обмеженою відповідальністю "Брокард-Україна" про визнання недійсною додаткової угоди №6 від 25.01.2017 до договору поставки №3 від 03.06.2004.
Ухвалою Господарського суду Донецької області від 12.05.2020 позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Гранд Парфум" в особі арбітражного керуючого - ліквідатора Пропадущего А.В. до Товариства з обмеженою відповідальністю "Брокард-Україна" про визнання недійсною додаткової угоди №6 від 25.01.2017 до договору поставки №3 від 03.06.2004 залишено без розгляду з тієї підстави, що позивачем вимоги ухвали господарського суду від 03.03.2020 не виконані і недоліки позовної заяви у визначений ухвалою суду строк не усунуті.
Не погодившись з ухвалою місцевого господарського суду, ліквідатор звернувся до Східного апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права, просить скасувати ухвалу суду першої інстанції від 12.05.2020, а справу направити для продовження розгляду.
Ухвалою Східного апеляційного господарського суду від 27.08.2020 відкрито апеляційне провадження за апеляційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю "Гранд Парфум" на ухвалу Господарського суду Донецької області від 12.05.2020 у справі №905/1834/18; призначено справу до розгляду на "17" вересня 2020 р. о 10:45год.
16.09.2020 від Товариства з обмеженою відповідальністю "Брокард-Україна" надійшло клопотання про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції відповідно до частини 4 статті 197 Господарського процесуального кодексу України (вх.№8747), посилаючись на продовження карантину та віднесення з 14.09.2020 Державною комісією ТЕБ та НС м. Києва до помаранчевого рівня небезпеки.
Розглянувши клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "Брокард-Україна", суд зазначає таке.
Частиною 7 статті 11 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" передбачено можливість учасникам судового процесу на підставі судового рішення брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом.
Так, статтею 197 Господарського процесуального кодексу України врегульовано порядок участі у судовому засіданні у режимі відеоконференції.
А саме, учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості.
Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Згідно з частиною 4 статті 197 Господарського процесуального кодексу України, на яку посилається заявник, під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису , а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" або Державною судовою адміністрацією України.
Наказом Державної судової адміністрації України від 23.04.2020 №196 затверджено Порядок роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду (далі - Порядок).
Відповідно до пункту 2 розділу І Порядку, система відеоконференцзв`язку (далі - Система) - комплекс технічних засобів та програмного забезпечення (за посиланням на офіційному веб-порталі судової влади України vkz.court.gov.ua) або інші доступні суду та учасниками судового процесу засоби, що забезпечують проведення судових засідань в режимі відеоконференцзв`язку та відповідають вимогам законодавства.
Відповідно до розділу ІІІ Порядку, для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватись з використанням власного електронного підпису в Системі та перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним для роботи з обраною для проведення відеоконференції Системою . У разі, якщо учасник не має електронного підпису (або Система не дозволяє реєстрацію з використанням електронного підпису), то він повинен попередньо зареєструватись в Системі з використанням логіну та паролю чи за допомогою інших передбачених обраною Системою засобів реєстрації. При цьому, в своїй заяві про участь у судовому засіданні, поданій відповідно до пункту 3 цього розділу, учасник справи повинен вказати про наявність або відсутність у нього електронного підпису.
За приписами пункту 3 розділу ІІІ Порядку, учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, зразок якої наведено в додатку 2 до цього Порядку, не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання .
Крім того, у заяві учасник справи обов`язково зазначає:
- назву суду;
- номер судової справи;
- дату та час судового засідання, в якому учасник бажає взяти участь в режимі відеоконференції;
- своє прізвище, ім`я та по-батькові;
- свій статус в судовій справі;
- електронну адресу, яка використана їм для реєстрації в Системі;
- назву системи, яка пропонується для проведення відеоконференцз`язку (у разі використання іншого програмного забезпечення, ніж розміщеного за посиланням vkz.court.gov.ua);
- номер телефону для зв`язку із судом;
- відмітку про наявність або відсутність електронного підпису.
Копія заяви в той самий строк надсилається учасником, що подав заяву, іншим учасникам справи .
Однак, судом апеляційної інстанції встановлено, що у заяві ТОВ "Брокард-Україна" не зазначено таких обов`язкових реквізитів для забезпечення технічної можливості проведення судового засідання у режимі відеоконференції поза межами суду, як: електронна адреса, яка використана заявником для реєстрації в Системі (судом перевірено, що зазначена в заяві електронна адреса office@brocard.ua відсутня в Системі); назва системи, яка пропонується для проведення відеоконференцз`язку (у разі використання іншого програмного забезпечення, ніж розміщеного за посиланням vkz.court.gov.ua); відмітка про наявність або відсутність електронного підпису.
За відсутності у суду цих обов`язкових реквізитів технічно неможливим є проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду відповідно до положень частини 4 статті 197 Господарського процесуального кодексу України.
Крім того, заявником не надано доказів надсилання цього клопотання іншому учаснику справи, і клопотання надійшло до суду лише за один день до судового засідання.
За таких обставин, оскільки заявником не було дотримано вимог Господарського процесуального кодексу і Порядку щодо звернення до суду із клопотанням про проведення судового засідання в режимі відеоконференції, суд апеляційної інстанції відмовляє заявнику у задоволенні клопотання про проведення судового засідання у режимі відеоконференції.
Зазначене, однак, не позбавляє заявника взять участь у судовому засіданні у приміщенні Східного апеляційного господарського суду.
Керуючись статтями 197, 234 Господарського процесуального кодексу України, колегія суддів Східного апеляційного господарського суду
УХВАЛИЛА:
Відмовити Товариству з обмеженою відповідальністю "Брокард-Україна" у задоволенні клопотання про проведення судового засідання у режимі відеоконференції.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями та не підлягає оскарженню.
Головуючий суддя Л.М. Здоровко
Суддя Л.І. Бородіна
Суддя О.В. Плахов
Суд | Східний апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 16.09.2020 |
Оприлюднено | 17.09.2020 |
Номер документу | 91556471 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Східний апеляційний господарський суд
Здоровко Людмила Миколаївна
Господарське
Східний апеляційний господарський суд
Здоровко Людмила Миколаївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні