справа № 752/17300/20
провадження №: 1-кс/752/6903/20
У Х В А Л А
про тимчасовий доступ до речей і документів
09.09.2020 року слідчий суддя Голосіївського районного суду міста Києва ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в місті Києві клопотання прокурора відділу прокуратури м. Києва ОСОБА_3 у кримінальному провадженні №42020100000000197, відомості щодо якого внесені 26.05.2020 до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів, -
ВСТАНОВИВ:
Прокурор звернувся до слідчого судді із вказаним клопотанням, в якому просив надати тимчасовий доступ до речей та документів, які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , що за адресою: АДРЕСА_1 , структурного підрозділу - митного поста « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що за адресою: АДРЕСА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , що за адресою: АДРЕСА_3 , а саме до: МД №UA100300/2020/462771 та документів, долучених до митної декларації, інвойсу №1 від 14.07.2020, СМR б/н від 14.07.2020, договору (контракту) №19-06/20 від 19.06.2020, доповнення до договору (контракту) №1 від 19.06.2020, договору про надання послуг митного брокера №118 від 14.07.2020; товару зазначеному у МД №UA100300/2020/462771; проб та зразків, відібраних за МД №UA100300/2020/462771; документів щодо проведення митного оформлення за МД №UA100300/2020/462771, роздруковані обсяги митних процедур та митні формальності (з переліком посадових осіб митниці, відповідальних за це, з зазначенням даних щодо виконання); листування (запити, відповіді, електронні тощо) митниці із декларантом ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » стосовно вищевказаного митного оформлення, службове листування ІНФОРМАЦІЯ_1 стосовно вищевказаного митного оформлення (службові, доповідні, докладні, рапорти тощо), акт митного огляду (з додатками), акт відбору проб та зразків (з додатками), фото на виконання ризику «Забезпечення ідентифікації товарів та/або транспортних засобів шляхом здійснення цифрової фотозйомки», Рішення про визначення коду товару від 06.08.2020 №КТ-UA100000-0164-2020 (з додатками), протокол про порушення митних правил (з додатками), провадження у справі про порушення митних правил, справа (з додатками) стосовно вищевказаної МД, висновку СЛЕД №1420003302-0347 від 03.08.2020 (з додатками), з можливістю їх вилучення.
В якості обґрунтувань прокурор зазначив, що прокуратурою м. Києва здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні №42020100000000197, відомості щодо якого внесені 26.05.2020 до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що службові особи ІНФОРМАЦІЯ_6 , діючи в інтересах окремих суб`єктів господарювання, що переміщують товари через митний кордон України, вчиняють зловживання своїм службовим становищем, що призводить до ненадходження до бюджету грошових коштів у вигляді митних платежів в сумі, яка у 250 і більше разів перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян, що є тяжким наслідком.
Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 24 грудня 2019 р. № 1109 «Про затвердження переліків товарів, експорт та імпорт яких підлягає ліцензуванню, та квот на 2020 рік», додатку 1 «Обсяги квот товарів, експорт яких підлягає ліцензуванню у 2020році», квота на «відходи або брухт дорогоцінних металів чи металів, плакованих дорогоцінними металами; інші відходи або брухт із вмістом дорогоцінних металів чи сполук дорогоцінних металів, використовувані переважно для добування дорогоцінних металів» за кодом згідно з УКТЗЕД - 7112 встановлена на рівні 0 грамів, тобто експорт даного товару фактично заборонений.
Отримання вказаних речей і документів має суттєве значення для встановлення обставин митного оформлення вищевказаних товарів та подальшого проведення експертизи товарів з питань встановлення видів та ваги дорогоцінних металів чи сполук дорогоцінних металів, що дозволить стороні обвинувачення встановити або спростувати наявність збитків від кримінального правопорушення Державному бюджету України.
Іншим способом отримати оригінали документів та речей, як отримання дозволу слідчого судді на тимчасовий доступ до речей та документів з можливістю їх вилучення, у органу досудового розслідування не має підстав визначених кримінальним процесуальним законодавством, оскільки запит про надання вказаних речей та документів в порядку ст. 93 КПК України, що направлений листом 04.08.2020 за № 31/3/3-609-20, ІНФОРМАЦІЯ_1 залишено без розгляду, а відповідь прокуратурі міста Києва не надано.
У зв`язку з цим, з метою забезпечення повноти, всебічності та неупередженості під час розслідування кримінального провадження, зокрема для отримання відомостей з речей та документів, які можуть бути використані як доказ у вказаному провадженні, виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до речей та документів, з можливістю їх вилучення.
В судове засідання прокурор не з`явився, про дату, час та місце розгляду клопотання повідомлявся належним чином. До початку розгляду клопотання подав заяву про розгляд вказаного клопотання за його відсутності, клопотання підтримав та просив його задовольнити. Також, просив розглянути клопотання без виклику особи, у якої необхідно отримати вказані речі та документи, а також в порядку пункту 7 ст. 163 КПК України.
Слідчий суддя визнав за можливе провести розгляд даного клопотання без виклику особи, у володінні якої знаходяться документи, оскільки прокурором доведено наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей і документів.
Відповідно до ч. 5 ст. 27 КПК України під час судового розгляду та у випадках, передбачених цим Кодексом, під час досудового розслідування забезпечується повне фіксування судового засідання та процесуальних дій за допомогою звуко- та відеозаписувальних технічних засобів. Офіційним записом судового засідання є лише технічний запис, здійснений судом у порядку, передбаченому цим Кодексом.
Згідно ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Положеннями ч. 1 ст. 107 КПК України визначено, що рішення про фіксацію процесуальної дії за допомогою технічних засобів під час досудового розслідування приймає особа, яка проводить відповідну процесуальну дію.
Таким чином, слідчий суддя визнав за можливе розглянути вказане клопотання за відсутності прокурора та без фіксування судового засідання за допомогою звуко- та відеозаписувальних технічних засобів.
Слідчий суддя, дослідивши вказане клопотання та документи, якими воно обґрунтовується, вважає необхідним задовольнити клопотання, виходячи з наступного.
Відповідно до ч. 1 ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження. Пунктом 5 частини 2 статті 131 КПК України передбачені такі види заходів забезпечення кримінального провадження, зокрема тимчасовий доступ до речей і документів.
Положеннями ч. 1 ст. 159 КПК України визначено, що тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи, зокрема, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Крім того, слід зазначити, що відповідно до ч. 7 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Разом з тим, прокурором не в повній мірі доведено необхідність надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів іншим особам, які не перелічені у клопотанні, оскільки у відповідності до приписів та положень КПК України, прокурор самостійно може надати відповідні доручення щодо залучення певних службових осіб для проведення слідчих та/або процесуальних дій.
Слідчий суддя, аналізуючи вищевикладене, вивчивши вказане клопотання та надані до нього документи, що стосуються його розгляду, приходить до висновку про наявність достатніх правових підстав для надання дозволу на тимчасовий доступ до вказаних у клопотанні речей і документів з можливістю їх вилучення. При цьому, слідчий суддя вважає, що вказані речі та документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у вказаному кримінальному провадженні, оскільки іншими способами неможливо довести обставини кримінального правопорушення, у зв`язку із цим вказане клопотання прокурора підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 163, 164, 245, 372 КПК України, -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання прокурора відділупрокуратури м.Києва ОСОБА_3 про тимчасовийдоступ доречей ідокументів задовольнити.
Надати прокурору відділу прокуратури м. Києва ОСОБА_3 , слідчим групи слідчих: ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 та прокурорам групи прокурорів: ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 у кримінальному провадженні №42020100000000197,відомості щодоякого внесені26.05.2020до Єдиногореєстру досудовихрозслідувань заознаками кримінальногоправопорушення,передбаченого ч.2ст.364КК України тимчасовий доступ до документів, які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , що за адресою: АДРЕСА_1 , структурного підрозділу - митного поста « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що за адресою: АДРЕСА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , що за адресою: АДРЕСА_3 , а саме до: МД №UA100300/2020/462771 та документів, долучених до митної декларації, інвойсу №1 від 14.07.2020, СМR б/н від 14.07.2020, договору (контракту) №19-06/20 від 19.06.2020, доповнення до договору (контракту) №1 від 19.06.2020, договору про надання послуг митного брокера №118 від 14.07.2020; товару зазначеному у МД №UA100300/2020/462771; проб та зразків, відібраних за МД №UA100300/2020/462771; документів щодо проведення митного оформлення за МД №UA100300/2020/462771, роздруковані обсяги митних процедур та митні формальності (з переліком посадових осіб митниці, відповідальних за це, з зазначенням даних щодо виконання); листування (запити, відповіді, електронні тощо) митниці із декларантом ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » стосовно вищевказаного митного оформлення, службове листування ІНФОРМАЦІЯ_1 стосовно вищевказаного митного оформлення (службові, доповідні, докладні, рапорти тощо), акт митного огляду (з додатками), акт відбору проб та зразків (з додатками), фото на виконання ризику «Забезпечення ідентифікації товарів та/або транспортних засобів шляхом здійснення цифрової фотозйомки», Рішення про визначення коду товару від 06.08.2020 №КТ-UA100000-0164-2020 (з додатками), протокол про порушення митних правил (з додатками), провадження у справі про порушення митних правил, справа (з додатками) стосовно вищевказаної МД, висновку СЛЕД №1420003302-0347 від 03.08.2020 (з додатками), з можливістю їх вилучення.
Уповноваженим службовим та посадовим особам ІНФОРМАЦІЯ_1 , структурного підрозділу - митного поста « ІНФОРМАЦІЯ_2 », ІНФОРМАЦІЯ_3 надати (забезпечити) тимчасовий доступ до речей і документів, зазначеним в ухвалі особам та підготувати вказані речі та документи для можливості їх вилучення.
Строк дії ухвали не може перевищувати двох місяців, який обраховувати з дня постановлення ухвали слідчим суддею.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення. Вона є обов`язковою для осіб, які беруть участь у кримінальному провадженні, а також для всіх фізичних та юридичних осіб, органів державної влади та місцевого самоврядування, їх службових осіб, і підлягає виконанню на всій території України.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів, слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї може бути подане під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Голосіївський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 09.09.2020 |
Оприлюднено | 10.02.2023 |
Номер документу | 91691724 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Голосіївський районний суд міста Києва
Мазур Ю. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні