Ухвала
від 25.09.2020 по справі 398/1372/20
ОЛЕКСАНДРІЙСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №: 398/1372/20

провадження №: 1-кс/398/604/20

УХВАЛА

Іменем України

"25" вересня 2020 р. Слідчий суддя Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого СВ Олександрійського ВП ГУНП в Кіровоградській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Олександрійської місцевої прокуратури Кіровоградської області ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів, що становлять охоронювану законом таємницю, в кримінальному провадженні, внесеному в Єдиний реєстр досудових розслідувань № 12020120070000840 від 23.04.2020 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 190 КК України,

В С Т А Н О В И В:

До суду надійшло клопотання слідчого про надання тимчасового доступу до речей і документів, а саме: документів та відомостей, що становлять охоронювану законом таємницю та перебувають у володінні ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », по банківському рахунку № НОМЕР_1 . Доступ просить надати з можливістю вилучення вказаних в клопотанні документів.

Дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя приходить до наступних висновків.

Відповідно до ч. 1 ст. 131КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

Пунктом 5 частини 2 статті 131 КПК України передбачений такий вид заходів забезпечення кримінального провадження, як тимчасовий доступ до речей і документів.

За змістом ст. 159КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення. Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді.

Згідно з п. 5 ч. 1 ст.162КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, відносяться відомості, які можуть становити банківську таємницю.

Статтею 60 Закону України«Про банкиі банківськудіяльність» передбачено, що банківською таємницею є інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку у процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним чи третім особам при наданні послуг банку. Зокрема, банківською таємницею є відомості про банківські рахунки клієнтів, операції, які були проведені на користь чи за дорученням клієнта, здійснені ним угоди.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 62Закону України«Про банкита банківськудіяльність» інформація щодо юридичних і фізичних осіб, яка містить банківську таємницю, розкривається банками за рішенням суду.

Частиною 5 статті 163 КПК України передбачено, що слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Відповідно до ч. 6 ст.163КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Слідчим суддею встановлено, що слідчим відділення Олександрійський ВП ГУНП в Кіровоградській області проводиться досудове розслідування за матеріалами кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12020120070000840від 23.04.2020 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 190 КК України.

В ході досудового розслідування встановлено, що 17.01.2020 до центру інформаційної підтримки клієнтів АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » звернулася клієнтка ОСОБА_5 та повідомила, що їй на мобільний телефон прийшло смс-повідомлення з невідомого номеру щодо блокування її платіжної картки, та, передзвонивши на номер, який був вказаний в повідомлені НОМЕР_2 , їй відповіла особа, яка представилася співробітником банку та під приводом необхідності блокування помилково здійснених транзакцій по її рахунку вивідала у ОСОБА_5 реквізити її платіжної картки № НОМЕР_3 , а також ОТР-паролі сервісу та LOOKUP коди.

Перевіркою служби безпеки банку встановлено, що після успішної реєстрації в Інтернет-банкінгу « ІНФОРМАЦІЯ_3 » шахраями виконано операцію по перерахуванню коштів з поточного рахунку, що належить ОСОБА_5 ,. на її платіжній картці № НОМЕР_3 в сумі 64000 грн.

Перерахування коштів відбулося 2 транзакціями: о 16:04:27 на суму 20000 грн., а також о 16:10:26 на суму 46000 грн.

Після чого, кошти в сумі 67493 грн., з платіжної картки № НОМЕР_3 , що належить ОСОБА_5 , перераховано на платіжну картку через платіжну систему « ІНФОРМАЦІЯ_4 » № НОМЕР_4 .

Встановлено, що 17.01.2020 року о 18:44:04 виконано спробу увійти в особистий кабінет Інтернет-банкінгу « ІНФОРМАЦІЯ_3 » клієнта ОСОБА_5 з мобільного пристрою Xiaomi Redmi 6 Pro (IMEI НОМЕР_5 , Android 8.1.0., IP-адреси НОМЕР_6 ). Даний мобільний пристрій постійно використовувався іншим клієнтом банку « ІНФОРМАЦІЯ_2 » для входу в особистий кабінет Інтернет-банкінгу « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ОСОБА_6 , ІПН НОМЕР_7 , який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_2 .

Також 22.01.2020 року ОСОБА_7 надійшло смс-повідомлення про блокування карти, та вона зателефонувала на номер НОМЕР_2 , який був вказаний в смс-повідомленні, що надійшло з номеру НОМЕР_8 . Номер телефону співпадає з номером шахраїв, на який телефонувала ОСОБА_5 .

22.01.2020 року ОСОБА_7 зателефонувала на номер НОМЕР_2 , розголосила дані ПК № НОМЕР_9 , після чого було списано кошти в сумі 29709 грн. Кошти перераховано через платіжну систему « ІНФОРМАЦІЯ_4 » на рахунок № НОМЕР_4 (ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 »), що належить ОСОБА_8 .

Проведеними оперативно-розшуковими заходами був встановлений додатковий картковий рахунок, відкритий у ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » № НОМЕР_1 на ім`я ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , якою користується та знімає грошові кошти ОСОБА_6 .

Також оперативним шляхом встановлено, що вказаний картковий рахунок закріплений за мобільним номером НОМЕР_10 , який використовується у терміналі стільникового зв`язку з ІМЕІ НОМЕР_11 . Раніше у вказаному терміналі стільникового зв`язку використовувалася сім-картка з номером НОМЕР_12 , яку ОСОБА_6 вказував під час реєстрації у особистому кабінеті Інтернет-банкінгу « ІНФОРМАЦІЯ_3 ».

Отже, слідчий суддя приходить до висновку про наявність достатніх підстав вважати, що отримання зазначених у клопотанні документів та інформації за період з 17 січня 2020 року по 15 вересня 2020 року, має суттєве значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у даному кримінальному провадженні, зокрема інформації про особу, яка вчинила дане кримінальне правопорушення. Крім того, слідчим доведено можливість використання як доказів зазначеної інформації за період з 17 січня 2020 року по 15 вересня 2020 року, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цієї інформації, а тому клопотання в цій частині підлягає задоволенню. Разом з тим, не підлягає задоволенню клопотання в частині надання тимчасового доступу до документів та інформації за період з 01 січня 2020 року по 16 січня 2020 року, оскільки слідчим не доведено можливістьвикористання якдоказів відомостей,що містятьсяв цихречах ідокументах,враховуючи,що подіявідбулась 17січня 2020року. Відповідно до ч. 7 ст.163КПК України слідчий суддя в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

З урахування викладеного, не підлягає задоволенню клопотання в частині надання дозволу на вилучення вказаних документів та інформації, оскільки слідчим не доведено наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів та відповідно до ст. 159КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними та зробити їх копії.

Відповідно до визначення у п. 19 ч. 1 ст. 3 КПК України, стороною кримінального провадження з боку обвинувачення є, зокрема, слідчий, дізнавач, керівник органу досудового розслідування, керівник органу дізнання, прокурор.

Пунктом 1 частини 2 статті 39 КПК України передбачено, що керівник органу досудового розслідування уповноважений визначати слідчого (слідчих), який здійснюватиме досудове розслідування, а у випадках здійснення досудового розслідування слідчою групою - визначати старшого слідчої групи, який керуватиме діями інших слідчих.

З контекстного аналізу ст.ст. 40, 41 КПК України вбачається, що до повноважень слідчого належить починати досудове розслідування за наявності підстав, передбачених цим Кодексом, проводити слідчі (розшукові) дії та негласні слідчі (розшукові) дії тощо.

Як вбачається з витягу з ЄРДР у кримінальному провадженні за № 12020120070000840 вказано групу слідчих: ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_3 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , однак будь-які дані, що капітан поліції старший інспектор Департаменту кіберполіції Національної поліції України ОСОБА_14 та старший лейтенант поліції старший інспектор Департаменту кіберполіції Національної поліції України ОСОБА_15 входять до групи слідчих в матеріалах клопотання немає, тобто капітан поліції старший інспектор Департаменту кіберполіції Національної поліції України ОСОБА_14 та старший лейтенант поліції старший інспектор Департаменту кіберполіції Національної поліції України ОСОБА_15 не входять до складу осіб, що уповноважені здійснювати досудове розслідування по вказаному кримінальному провадженню.

У зв`язку із викладеним, в частині клопотання щодо надання дозволу капітану поліції старшому інспектору Департаменту кіберполіції Національної поліції України ОСОБА_14 та старшому лейтенанту поліції старшому інспектору Департаменту кіберполіції Національної поліції України ОСОБА_15 дозволу на тимчасовий доступ до речей та документів слід відмовити.

Керуючись ст.ст. 159, 160, п. 5 ч. 1 ст. 162, ст.ст. 163, 164, 166, 372 КПК України, слідчий суддя

П О С Т А Н О В И В:

Клопотання слідчого СВ Олександрійського ВП ГУНП в Кіровоградській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, задовольнити частково.

Надати слідчомуСВ ОлександрійськогоВП ГУНПв Кіровоградськійобласті ОСОБА_3 у кримінальномупровадженні №12020120070000840від 23.04.2020 року тимчасовий доступ до речей і документів стосовно відомостей, що становлять банківську таємницю по банківському рахунку № НОМЕР_1 ,які знаходятьсяу володінніПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 »,адреса: АДРЕСА_3 ,у кримінальномупровадженні №12020120070000840від 23.04.2020 року.

Зобов`язати ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » надати копії наступних документів:

- документів про відкриття банківського рахунку № НОМЕР_1 ;

- відомостей про те, чи підключено банківський рахунок № НОМЕР_1 до системи дистанційного керування каналами зв`язку, якщо так, то надати інформацію про ІР адреси, з яких здійснювалось управління зазначеними рахунками за період з 17 січня 2020 року по 15 вересня 2020 року;

- документів про рух коштів по банківському рахунку № НОМЕР_1 з 17 січня 2020 року по 15 вересня 2020 року.

Зобов`язати ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » надати на електронному носії фото- та відеозаписи з камер спостереження у відділеннях, філіях банку чи банкоматах, де здійснювалось зняття готівкових коштів з банківського рахунку № НОМЕР_1 , за період з 17 січня 2020 року по 15 вересня 2020 року.

В іншій частині клопотання відмовити.

Ухвала діє протягом одного місяця з дня її постановлення, тобто до 09 жовтня 2020 року.

Відповідно до ч. 1 ст.166КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудОлександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області
Дата ухвалення рішення25.09.2020
Оприлюднено03.06.2024
Номер документу91822394
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —398/1372/20

Ухвала від 19.02.2021

Кримінальне

Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області

Бугайченко Т. А.

Ухвала від 08.02.2021

Кримінальне

Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області

Бугайченко Т. А.

Ухвала від 08.02.2021

Кримінальне

Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області

Бугайченко Т. А.

Ухвала від 08.02.2021

Кримінальне

Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області

Бугайченко Т. А.

Ухвала від 25.09.2020

Кримінальне

Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області

Бугайченко Т. А.

Ухвала від 25.09.2020

Кримінальне

Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області

Бугайченко Т. А.

Ухвала від 25.09.2020

Кримінальне

Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області

Бугайченко Т. А.

Ухвала від 07.07.2020

Кримінальне

Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області

Нерода Л. М.

Ухвала від 07.07.2020

Кримінальне

Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області

Нерода Л. М.

Ухвала від 13.05.2020

Кримінальне

Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області

Бугайченко Т. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні