Справа № 2-733/2008 року
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18 березня 2008 року Ленінський районний суд м. Запоріжжя у складі : головуючого - судді - Нікітенко Н.П., при секретарі Толстіковій Т.І., розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Запоріжжя цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Ленінської районної адміністрації ОСОБА_2 міської ОСОБА_3, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору: ОСОБА_2 державна нотаріальна контора, ВАТ «Одесоблпостачзбут» про визнання права власності в порядку спадкування,
в с т а н о в и в :
Позивачка звернулась до суду з позовом про визнання права власності на акції у порядку спадкування.
Свої вимоги вона мотивує тим, що 10.04.2001 року помер батько ОСОБА_4, 23.04.2000 року померла дружина батька – ОСОБА_5, після її
смерті залишилась спадщина - 205 акцій ВАТ "Одесоблпостачзбут", їх загальна номінальна вартість 10 гривен 25 копійок.
Про наявність у померлої ОСОБА_5 акцій ВАТ «Одесоблпостачзбут» позивачка не знала, так як її приватизаційний майновий сертифікат, за який були придбані ці акції вона здала у 1995 році в Довірче товариство «Травень», зареєстроване в ІНФОРМАЦІЯ_1, свідоцтво ЗП № 7855, яке за приватизаційні майнові сертифікати довірителів придбавало акції різних емітентів, в тому числі придбало 33% акцій ВАТ «Одесоблпостачзбут» і в реєстрі акціонерів ВАТ «Одесоблпостачзбут» значилось ДТ «Травень» як акціонер, який володіє 33% акцій, а не власники приватизаційних майнових сертифікатів, за які були придбані ці акції.
У зв»язку з ліквідацією ДТ «Травень» адміністрація ВАТ «Одесоблпостачзбут» виявило всіх власників приватизаційних сетрифікатів, за які ДТ «Травень» придбало акції ВАТ «Одесоблпостачзбут», в тому числі ОСОБА_5 і сповістило про це позивачку листом Голови ОСОБА_3 ВАТ «Одесоблпостачзбут» від 27.11.2007 року.
В силу зазначених обставин померла ОСОБА_5 не могла знати про наявність у неї акцій ВАТ «Одесоблпостачзбут», а отже не могла знати і позивачка.
ОСОБА_1 стало відомо про наявність акцій тільки в грудні 2007 року із надісланого Головою ОСОБА_3 ВАТ «Одесоблпостачзбут» листа, який підтверджує, що померла ОСОБА_5 була власником акцій ВАТ «Одесоблпостачзбут», але право власності на які не оформлене належним чином, у зв»язку з чим позивачка не має можливості в порядку спадкування за законом оформити право власності на вказані цінні папери.
У судовому засіданні позивачка підтримала заявлені позовні вимоги і просить суд їх задовольнити у повному обсязі.
Відповідач – представник Ленінської районної адміністрації ОСОБА_2 міської ради позов визнає, проти його задоволення не заперечує.
Третя особа – представник ВАТ «Одесоблпостачзбут» у судове засідання не з»явився, про день та час розгляду справи був повідомлений відповідно до ст. 74 ЦПК України, ніяких доказів або заперечень суду не надав.
Третя особа - ОСОБА_2 державна нотаріальна контора у судове засідання не з"явилась, але з нотаріальної контори надійшов лист з проханням розглянути справу за їх відсутності.
Вислухавши пояснення та доводи позивачки, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що заявлені вимоги не підлягають задоволенню за наступних підстав :
Згідно ст. 549 ЦК України (також у редакції 1963 року) визнається, що спадкоємець прийняв спадщину : якщо він фактично вступив в управління чи володіння спадковим майном, чи він подав до державної нотаріальної контори за місцем викриття спадщини заяву про прийняття спадщини.
У ст. 1220 ЦК України зазначено, що спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою. Часом відкриття спадщини є день смерті особи або день, з якого вона оголошується померлою.
Відповідно до ч. 1 ст. 1261 ЦК України у першу чергу право на спадщину за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.
Стаття 1270 ЦК України, для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
Судом зроблено запит до нотаріальної контори, звідти надійшла відповідь, що після смерті ОСОБА_5 до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини звернулась її донька – ОСОБА_6, прийняла спадщину, що підтверджено відповідним свідоцтвом про право на спадщину за законом. (с.с. 16-17).
Заява про прийняття спадщини від позивачки – ОСОБА_1 відсутня.
Вивчивши всі докази по справі, суд дійшов висновку про те, що позовна заява не підлягає задоволенню, так як позивачка – ОСОБА_1 не звернулась з заявою про прийняття спадщини до Другої ОСОБА_2 державної нотаріальної контори, не прийняла спадщину, а отже не може визнавати за собою право власності.
Керуючись ст. ст. 10, 60, 212, 215, 294 ЦПК України, ст. 549 ЦК Україні (у редакції 1963 року), ст. 1261, 1220, 1270 ЦК України, суд
в и р і ш и в :
У позові ОСОБА_1 до Ленінської районної адміністрації ОСОБА_2 міської ОСОБА_3, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору: ОСОБА_2 державна нотаріальна контора, ВАТ «Одесоблпостачзбут» про визнання права власності в порядку спадкування - відмовити.
Заяву про апеляційне оскарження рішення може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано.
Суддя : Н.П. Нікітенко
Суд | Ленінський районний суд м. Запоріжжя |
Дата ухвалення рішення | 18.03.2008 |
Оприлюднено | 28.04.2010 |
Номер документу | 9189937 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Ленінський районний суд м. Запоріжжя
Нікітенко Н.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні