Справа №2-531/2008p.
РІШЕННЯ
ІМ'ЯМ УКРАЇНИ
24 вересня 2008 року Місцевий Корюківський районний суд Чернігівської області
у складі:
головуючого - судді Чурупченка М. І., при секретарі - Макуха О.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Корюківці у приміщенні суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Матвіївської сільської ради Сосницького району Чернігівської області, третьої особи Сосницької державної нотаріальної контори Чернігівської області про визнання власником спадкового майна, -
встановив:
02 вересня 2008 року позивач звернувся до суду з цим позовом, обґрунтовуючи свої вимоги тим, що він народився 17 грудня 1937 року в с Матвіївці Сосницького району Чернігівської області. Його батьками є: батько, ОСОБА_2, мати, ОСОБА_3, які перебували у зареєстрованому шлюбі, батько загинув на фронті під час війни 1941-1945 років. Мати проживала у належному їй житловому будинку в с Матвіївці Сосницького району Чернігівської області, була членом місцевого колективного сільськогосподарського підприємства, під час розпаювання якого отримала сертифікат на право на земельну частку пай (серії) ЧН №0251497.
01 грудня 1998 року мати позивача, ОСОБА_3, померла, що підтверджується свідоцтвом про її смерть, і на майно померлої, яке складається з згаданого сертифікату на право на земельну частку (пай), ощадкнижки та житлового будинку, відкрилась спадщина. Мати при життя не розпорядилась своїм майном, заповіту не залишила. Позивач є спадкоємцем першої черги за законом на майно померлої, прийняв спадщину, бо після смерті матері зберігав у себе правовстановлюючі документи на майно померлої - ощадну книжку та хазяйнував в її будинку, обробляв город, інші спадкоємці, дочка ОСОБА_4, відмовилась від прийняття спадщини. Для отримання свідоцтва про право на спадщину за законом на сертифікат на право на земельну частку (пай) та інше спадкове майно, позивач звернувся до Сосницької державної нотаріальної контори, де нотаріус йому відмовив та направив до суду для отримання права на спадщину, бо відсутній документ про право власності померлої на спадковий сертифікат, а у видачі його дублікату відділ земресурсів відмовив, так як відсутні бланки. Тому для вирішення даного питання позивач змушений був звернутись до суду.
У судове засідання позивач не з'явився, надав заяву про слухання справи без його участі, свої позовні вимоги підтримує у повному обсязі та просить їх задовольнити.
У судове засідання представник відповідача, Матвіївської сільської ради Сосницького району Чернігівської області, не з'явився, надав заяву про слухання справи без його участі, не заперечує проти задоволення позову.
У судове засідання, представник третьої особи Сосницької державної нотаріальної контори Чернігівської області, у судове засідання не з'явився, надав заяву про слухання справи без його участі, у рішенні покладається на думку суду.
Отже, відповідно до ст. ст. 1261, 1268 ЦК України, позивач є таким, .що прийняв спадщину після смерті своєї матері. Факт того, що позивач є спадкоємцем, тобто власником сертифікату підтверджується документально: копією довідки Матвіївської сільської ради про наявність матері позивача в списках розподілу земельних ділянок, копією довідки відділу земельних ресурсів про видачу матері позивача сертифікату, копією свідоцтва про смерть ОСОБА_3 , копією свідоцтва про народження ОСОБА_1, ощадною книжкою та іншими документами.
Відповідно до вимог ЦК України, право власності на нерухоме майно виникає з моменту завершення будівництва. Якщо право власності на нерухоме майно відповідно до закону підлягає державній реєстрації, право власності виникає з моменту державної реєстрації. До завершення будівництва особа вважається власником матеріалів, обладнання, тощо, які були використані в процесі цього будівництва. За заявою заінтересованої особи суд може визнати її власником недобудованого нерухомого майна, якщо буде встановлено, що частка робіт, яка не виконана відповідно до проекту є незначною.
За таких умов суд вважає, що за даних обставин справи, вимоги позивача про визнання його власником спадкового майна - сертифікату на право на земельну частку (пай) серії ЧН №0251497 не суперечать вимогам діючого законодавства, є обґрунтованими, законними та підлягають задоволенню. Позивач при зверненні з позовом до суду сплатив на користь держави держмито та витрати з інформаційно-технічного забезпечення судового процесу, пов'язаного з розглядом даної цивільної справи, тому ці витрати слід залишити за ним.
Керуючись ст. 331, 1261, 1268 ЦК України, ст. ст. 88, 208-209, 212-215, 218 ЦПК України, суд -
вирішив:
Позов задовольнити.
Визнати ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, власником спадкового майна - сертифікату на право на земельну частку (пай) серії ЧН №0251497, що належало спадкодавцю ОСОБА_3, померлої 01 грудня 1998 року, у віці 87 років, що видано на неї.
Сплачені позивачем при зверненні з позовом до суду витрати, залишити за ним.
Копію рішення направити сторонам для відома.
На рішення суду протягом 10 днів з часу його проголошення може бути подана заява про апеляційне оскарження, а на протязі 20 днів після цього - апеляційна скарга.
Суд | Корюківський районний суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 24.09.2008 |
Оприлюднено | 15.05.2010 |
Номер документу | 9206678 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Корюківський районний суд Чернігівської області
Чурупченко М.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні